FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
W co gramy?
Autor Wiadomość
KS 
KS


Posty: 2546
Wysłany: 2021-01-28, 10:42   

Trojan napisał/a:
pono Disco Elysium z 40% rabatem a Steamie/GoGu

a jest polska wersja?
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Trojan 


Posty: 11297
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-01-28, 12:17   

nie mam pojęcia - sprawdź
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2021-01-28, 12:25   

Ni ma i nie wiadomo, czy/kiedy bedzie. Dlatego czekam z kolejnym przejsciem.
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2021-01-28, 13:07   

Jest wersja niemiecka, francuska, portugalska, hiszpańska, koreańska, chińska i rosyjska - wszystkie robione przez fanów, ale z akceptacją i, zdaje się, wsparciem twórców. Więc - nadzieja umiera ostatnia.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
KS 
KS


Posty: 2546
Wysłany: 2021-01-28, 15:04   

Nie angielskie, nie kreolskie
ale nasze, nasze polskie,
nie austriackie, nie jakieś inne,
ale rodzinne, ale rodzinne //muzyka
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Trojan 


Posty: 11297
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-01-28, 16:38   

zapytałem kumpli (ze studia lokalizacyjnego) w temacie:

odp:
- twórcy nie wykazali zainteresowania
- podobno jakaś grupa coś tam robi, ale na pytanie czy jakaś konkretna: "Nie mam zielonego pojęcia. To jest bodaj milion popierdolonych słów, będzie ciężko"
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13166
Wysłany: 2021-02-08, 08:47   

Orku, mam problem z Order of Battle. A nawet dwa.

Ni chuja nie mogę skończyć nawet pierwszej kampanii mimo kilku podejść.

1. Japońska piechota siedzi w jakiej wiosce, podchodzę kilkoma jednostkami marines i niektóre walczą a inne nie. Siedzi sobie na ten przykład ciężka piechota marines na drodze dochodzącej do wioski i nie walczy. Po prostu nie ma możliwości wydania rozkazu ataku. Musze zatłuc japońców innymi jednostkami, co oczywiście przedłuża kampanię co daje pkt. 2. Czemu nie da się ich posłać do walki mimo, że nie widać żadnych sensownych po temu przyczyn?

2. Mam cele pierwszorzędne - oczyścić wyspę A i B oraz cele drugorzędne - zestrzel samolot i oczyść wyspy w określonym czasie. Wydawało by się, że cele drugorzędne powinny być opcjonalne i oczyszczenie wysp bez względu na czas powinno dać sukces. Niestety po osiągnięciu limitu czasu określonego w ramach celów drugorzędnych kampania się kończy porażką.

Jak to działa?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2021-02-08, 08:59   

Fidel-F2 napisał/a:

1. Japońska piechota siedzi w jakiej wiosce, podchodzę kilkoma jednostkami marines i niektóre walczą a inne nie. Siedzi sobie na ten przykład ciężka piechota marines na drodze dochodzącej do wioski i nie walczy. Po prostu nie ma możliwości wydania rozkazu ataku. Musze zatłuc japońców innymi jednostkami, co oczywiście przedłuża kampanię co daje pkt. 2. Czemu nie da się ich posłać do walki mimo, że nie widać żadnych sensownych po temu przyczyn?


Mają zaopatrzenie? Wydaje mi się że oddziały bez zaopatrzenia mogą wyłącznie się bronić, ale nie jestem pewien czy nie pozajączkowało mi się z Panzer Corps //orc

Fidel-F2 napisał/a:
2. Mam cele pierwszorzędne - oczyścić wyspę A i B oraz cele drugorzędne - zestrzel samolot i oczyść wyspy w określonym czasie. Wydawało by się, że cele drugorzędne powinny być opcjonalne i oczyszczenie wysp bez względu na czas powinno dać sukces. Niestety po osiągnięciu limitu czasu określonego w ramach celów drugorzędnych kampania się kończy porażką.


Ni chu-chu się z takim czymś nie spotkałem, wygląda mi na buga //mysli .
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13166
Wysłany: 2021-02-08, 09:12   

Dzięki

edit: teraz jeszcze kupiłem kilka jednostek i część pozwoliło mi kupić i wysłać na mapę, a część pozwoliło kupić ale z wysłaniem na mapę musiałem czekać dwie rundy. Kurwa nie ogarniam tej gry.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Trojan 


Posty: 11297
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-02-08, 09:32   

W Zimowej też mi się zdarzało że oddział nie mógł atakować mimo że w rundzie nic nie robił. Faktycznie mogło mieć to coś wspólnego z zaopatrzeniem/ przebywaniem poza linią kontroli.

Zdaje się że
Limit deployment zone- masz tam pkt ile możesz wystawić.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13166
Wysłany: 2021-02-08, 09:43   

mam teraz inżynierów którzy mieli za zadanie obniżyć forty level bunkra, wszyscy dokoła walczą a oni siedzą i chuj a do okrętu zaopatrzeniowego mają dwa heksy
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Trojan 


Posty: 11297
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-02-08, 10:16   

ruskie inżyniery nachaditsja z flamengewer i prognajat germańskie sałdaty
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2021-02-08, 10:52   

This is Flammenwerfer. It werfs Flammen.

Cytat:

mam teraz inżynierów którzy mieli za zadanie obniżyć forty level bunkra, wszyscy dokoła walczą a oni siedzą i chuj a do okrętu zaopatrzeniowego mają dwa heksy


A jak u nich z efektywnością, nie dostali aby do Żapońców z paru moździerzy względnie z grubszej rury rundę wcześniej? Jakim kolorem się jarzy cyferka przy oddziale na mapie? //orc
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13166
Wysłany: 2021-02-08, 11:01   

nawet nie weszli do walki, a że chwilę temu to było, to nie pamiętam jaki akurat wtedy kolor, ale możesz rozpisać te kredki
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2021-02-08, 11:17   

Biały - OK
Zółty/pomarańczowy - NOK
Czerwony - pretty fucking far from OK :badgrin:

Straty efektywności możesz mieć nawet u świeżych oddziałów, które się jeszcze nie biły - na przykład sam desant obniża efektywność (sprawdzić czy nie w porcie), ruch przez ciężki teren i tak dalej. Więc jeśli wysadziłeś chłopaków w dżungli i potem jeszcze musieli dupać na piechotę przez chaszcze, to nie będą lean, mean killing machine, tylko bardziej ragtag bunch of misfits. Ale to i tak nie powinno ich całkiem wyrypać, więc może nadszedł czas na reinstalkę tak dla higieny? //mysli
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13166
Wysłany: 2021-02-08, 11:38   

Ok, dałem radę. Zmieniłem trochę założenia taktyczne. A z tym nieatakowaniem to jeszcze nie ogarnąłem, ale będę zgłębiał z tym zaopatrzeniem. Bo na przykład, w pewnym momencie odkryłem że większość jednostek porusza się i zajmuje teren, ale są takie które wchodzą i poruszają się po wrogim terenie nie zajmując go, ale z drugiej strony mają aspekt, że są niezależni od zaopatrzenia.

Czym różni się supply od support ship?

Kwa, teraz chyba Guadalcanal. Nie może być łatwo.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Trojan 


Posty: 11297
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-02-08, 11:46   

pewnie recon może poruszać się niezależnie od linii zaopatrzenia ale nie zdobywa strefy kontroli
 
 
Trojan 


Posty: 11297
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-02-08, 11:47   

aa właśnie - można grać tą twoją kampanię Cesarskimi ? czy tylko Jankesi ?
bo u mnie raczej nie mogę grać Niemaszkami
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2021-02-08, 11:48   

Fidel-F2 napisał/a:
Bo na przykład, w pewnym momencie odkryłem że większość jednostek porusza się i zajmuje teren, ale są takie które wchodzą i poruszają się po wrogim terenie nie zajmując go, ale z drugiej strony mają aspekt, że są niezależni od zaopatrzenia.


Oddziały rozpoznawcze. Do tego mają prawo wykonywać ruch na dwa razy (chociaż parę heksów im ubywa jeśli z tego korzystają, czyli np. normalnie ruszają się 6 heksów w jednym podejściu, albo 2+2). Bezcenne. Do tego oddziały powietrznodesantowe chyba mogą przez dwie rundy działać bez zaopatrzenia, komandosi chyba w ogóle się obywają.

Support może stawiać/usuwać miny i chyba okręty w jego pobliżu mogą się naprawiać, o ile pamiętam. Ale mogę zmyślać //spell .
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13166
Wysłany: 2021-02-08, 11:56   

Stary Ork napisał/a:
komandosi chyba w ogóle się obywają
właśnie oni nie zdobywają terenu
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2021-02-08, 12:42   

No tak, masz przecież marine raiderów w paru misjach. Ale na ekranie zakupu jednostek komandosi są w zakładce z piechotą, a nie ze zwiadem? //mysli . Mają fajną zdolność specjalną, szkoda że jest koszmarnie droga //orc . Ale do tego wszystkie jednostki rozpoznawcze mogą działać poza liniami zaopatrzenia bez utraty efektywności, nie wychodzę bez nich z domu, a do komandosów nie mam cierpliwości. Pewnie dostanę paru w kampanii birmańskiej, jak już się rozhula (na razie jestem na etapie Kuantanu, Repulse i Prince of Wales nie do uratowania, ale o niszczyciele można powalczyć).
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13166
Wysłany: 2021-02-08, 15:14   

Problem jest też taki, że nie mam wyczucia na jakiego wroga trafię w następnej kampanii i przeszedłem na Guadalcanal z jednym bombowcem i jednym zwiadowczym samolotem, bez myśliwców, bo wcześniej nie były mi potrzebne, no i nie mam czym bronić tego bombowca przed japońskimi myśliwcami na Guadalcanalu bo nie mam punktów lotniczych do zakupu. A drugi problem to nieobycie co najlepiej sprawdzi się w danej sytuacji i w szybkim czytaniu statystyk i w efekcie czasem z niewiedzy odpierdolę jakąś manianę. W sumie jak to na wojnie, brak pełnych informacji i błędne decyzje. :-P

Sporo się muszę nauczyć.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Trojan 


Posty: 11297
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-02-08, 15:36   

+1

To dodaje więcej realizmu :)
Ja na razie jestem na etapie - na uj mi to lotnictwo. Lepiej budować czołgi. Przymuszać piechotę. Armaty też wrażenia nie robio.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13166
Wysłany: 2021-02-08, 18:25   

Musisz się naumieć je stosować.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Trojan 


Posty: 11297
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-02-08, 21:20   

no nie wiem. idę ofensywą. szkoda czasu na poruszanie armaty , tracenie rundy i tak w koło macieju.
te bardziej mobilne są z kolei słabe - 0/1 dmg
ogólnie DPR do ceny jakoś się nie pokrywa.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13166
Wysłany: 2021-02-09, 01:20   

Być może starcia pancerne na szerokich równinach wymagają innego podejścia niż wymiatanie wysepek przy mocno ograniczonym budżecie.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Trojan 


Posty: 11297
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-02-09, 01:36   

nie no co ty.

budżetu też mi ledwie styka.
temu nie inwestuje z jakieś ekstrawagancje pt. samoloty czy działa.
mam ci ja natomiast tanich saperów - bitne z nich chopaki, w sam raz na bunkier, czy umocnione pozycje.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13166
Wysłany: 2021-02-09, 07:29   

Ale jaki masz budżet? 150-300?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2021-02-09, 08:51   

Trojan wczuwa się w radzieckich komandarmów oczyszczających pola minowe sztrafbatalionami. Albo w komendanta Chenkova z 40k - Send in the next wave! //spell2 Immersja zawsze zasługuje na uznanie.

Trojan napisał/a:
budżetu też mi ledwie styka.
temu nie inwestuje z jakieś ekstrawagancje pt. samoloty czy działa.


Może jakbyś zainwestował, to budżetu by Ci stykało bo nie musiałbyś wydawać wszystkiego na uzupełnienia //mysli .
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2021-02-09, 12:28   

Trojan jest tym rodzajem dowódcy, który zachowuje się jakby musiał wykładać na to wszystko z własnej kieszeni :P
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Qfant


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 14