FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Rząd PO-PSL
Autor Wiadomość
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2008-02-08, 15:49   

Dlaczego nie lubie PO

Stosunek Platformy do patologii związanej z KLD i późniejszymi działaniami polityków tej partii jest podobny jak zachowanie biskupów wobec problemu lustracji w Kościele. KLD po klęsce wyborczej i usunięciu z parlamentu została rozwiązana i jej politycy zostali przygarnięci przez Unię Demokratyczną która aby pocieszyć liberałów zmieniła nazwę na Unię Wolności. Z KLD w powszechnej świadomości powiązano hasła "liberały aferały" i "pierwszy milion trzeba ukraść". Trzeba naprawdę bardzo się starać aby wyborcy potraktowali patrię polityczną jak pospolitą przestępczą mafię. Szefem KLD był obecny szef Platformy Tusk. Jeżeli uznamy że nie miał we własnej partii nic do powiedzenia to nazwiemy go kretynem a jeżeli to on ją naprawdę kierował to jest głównym winowajcą wszelkich patologii związanych z KLD. To od tamtego czasu słowo liberał używa się jako obraźliwy epitet. Później byli politycy KLD mieli kolejne sukcesy w zniechęcaniu Polaków do liberalizmu. Z Piskorskim łączy się korupcyjny twór zwany "układem warszawskim". Przez lata mówiło się o przestępczych działaniach związanych z tym porozumieniam liberałów i komunistów w Warszawie. Aresztowany niedawno Buchalski i postawianie zarzutów Kozakowi są tylko małym odpryskiem czegoś co miało formę powszechnej korupcji związanej z patologiczną władzą samorządową. Tusk "ukarał" Piskorskiego awansem do Parlamentu Europejskiego co było ogromnym skandalem. To prawie jak mianowanie UBeka Prymasem. Inny twórca Platformy, organizator spotkania "trzech tenorów Jacek Merkel zasłynął tym że kierowana przez niego i innych liberałów giełdowa spółka 4Media spektakularnie zbankrutowała. Pieniędzy tej spółki do dzisiaj szukają Sądy i wierzyciele. Na kongresie Platformy kontrkandydat Tuska oskarżał prawa rękę Tuska Grzegorza Schetynę o tworzenie korupcyjnego układu we Wrocławiu. Można przypomnieć Jacka Dębskiego, byłego szefa KLD w Łodzi współpracującego z Szefem mafii Barańskim i na jego polecenie zabitym. A co z Rzeźniczakiem ? A co ze Szczypińskim ? Co z Lewandowskim który podobnie jak Piskorski ukrył się w Parlamencie Europejskim ? Dlaczego dziwimy się że środowisko liberalne podejrzewa się o powiązania ze światem zorganizowanej przestępczości. Przecież to Julia Pitera sugerowała takie powiązania Piskorskiego za co chciał on wyrzucić ją z Platformy. Jest jasne że tak długo jak politycy KLD nie zostaną odsunięci na polityczną bocznicę podobnie jak Ubecy w sutannach tak długo środowisko liberalne będzie brało odpowiedzialność za wszelkie patologie związane z ich obecnymi i przeszłymi działaniami. Już kosztowało to nas liberałów przegraną zarówno w wyborach Parlamentarnych jak i Prezydenckich. Dlaczego pogrążamy się dalej popierając współpracę z komunistyczną mafią w Warszawie ? To polityczna prostytucja i sprzeniewierzenie się liberalnej idei.
 
 
Farin 


Posty: 93
Skąd: Pabianice
Wysłany: 2008-02-24, 20:20   

To twoje własne "słowa" ? Czy tez cytat ?
_________________
"Są dwie rzeczy bezgraniczne:
wszechświat i ludzka głupota. Co do wszechświata nie mam pewności." A. Einstein
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2008-02-24, 20:22   

Farin napisał/a:
To twoje własne "słowa" ? Czy tez cytat ?

Dostałem jakiś czas temu ud znajomego. Podpisuje się pod tym w każdym razie. To jest po prostu prawda. PO ma plamę na swojej przeszłości i jest to KLD
 
 
Farin 


Posty: 93
Skąd: Pabianice
Wysłany: 2008-02-24, 20:25   

Czy można wiedzieć skad ten znajomy to miał ?
Pytam się gdyż ten tekst mi się z czymś kojarzy...



EDIT:
Dodam, ze dobrym obyczajem jest zaznaczać odpowiednio tekst jesli jest on cytatem jak i podanie autora tegoż tekstu.
_________________
"Są dwie rzeczy bezgraniczne:
wszechświat i ludzka głupota. Co do wszechświata nie mam pewności." A. Einstein
 
 
Caesar 
Batman


Posty: 119
Wysłany: 2008-04-08, 20:58   

Gdzie ten cud? Bo trochę go niezauważam. W Polsce tyle miało się zmienić pod rządami Platformy i szczerze mówiąc nawet w to wierzyłem (nie w cud, ale w sensowniejszy system podatkowy i ułatwienia dla przedsiębiorców chociaż). Co prawda na rzeczoną partię nie głosowałem, ale wiązałem z nią pewne malutkie nadzieje. Sto dni już dawno minęło, a żadnym zmian nie widać. Oprócz zaczepienia starych "fachowców" w resortach bezpieczeństwa nie zrobiono zupełnie nic.
Chyba, że się mylę? Co?
_________________
"Nieszczęścia innych są nam obojętne, chyba że sprawiają nam przyjemność" Jules Renard
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23141
Wysłany: 2008-04-08, 21:11   

Zdecydowanie nie podejmują chłopcy pr-owcy żadnych niepopularnych decyzji. Ale kilka niezłych pomysłów mają (nauczycielskie podwyżki wzamian za rezygnację z wczesniejszych emerytur).

Ale głosowałem na PO nie ze względu na program - bo czy PO albo inna partia w ogóle jakiś miała? Głosowałem z nadzieją, że nawet, jeśłi nic nie będa robic, to nie będzie takiego obciachu, jak przy chłopcach z PiS (samych ukrytych gejów, jak dla mnie) robiących obciach temu krajowi gdzie się tylko dało. Cieszę się więc mimo wszystko z rządów PO. Krypto socjalistom z PiS mówimy: pas.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2008-04-08, 21:15   

Cudu nie ma, ale tragedii też - to też dobrze. Komisja Przyjazne Państwo działa prężnie, Palikota jeszcze nie zamordowali. Polityka stała się mniej chora, z tego powodu też trochę nudniejsza - to też plus, mogę zajmować się innymi sprawami, nie muszę bać o to, że np. Giertych zmieni mi maturę.
pozdrawiam
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Caesar 
Batman


Posty: 119
Wysłany: 2008-04-08, 22:50   

romulus napisał/a:
Ale głosowałem na PO nie ze względu na program - bo czy PO albo inna partia w ogóle jakiś miała?
Według badań niezależnego instytutu jakiegoś tam zamuwionych przez Sojusz Lewych Dochodów (czy tam LiD) jedyną partią, która miała spójny program był kryptosocjalistyczny PiS robiący nam obciach gdzie się tylko dało. :mrgreen:

Jander napisał/a:
Polityka stała się mniej chora, z tego powodu też trochę nudniejsza
Co to znaczy mniej chora? Właśnie tego nie rozumiem, że najlepiej oceniani politycy w naszym kraju, np. Kwaśniewscy, to Ci, którzy zupełnie nic nie robili tylko załatwiali kolesiom posady i chronili starych "fachowców" na ich stołkach.
_________________
"Nieszczęścia innych są nam obojętne, chyba że sprawiają nam przyjemność" Jules Renard
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2008-04-08, 23:05   

Mamy dużo inne podejście do LiDu, to po pierwsze ;)
Program programem, ale i tak wszyscy podchodzą pragmatycznie, mało kto chce przed wyborami przedstawić b. konkretny program, np. względem legalizacji aborcji czy eutanazji. Zresztą i tak nikt nie sprawdzi czy realizują program jeśli będą(hipotetycznie) dobrze rządzili.
Wiesz, wolę Kwaśniewskiego, który jako prezydent godnie reprezentował Polskę w kwestiach międzynarodowych(jako nie-prezydent już trochę mniej ;) ) od L. Kaczyńskiego, którego polityka zagraniczna(jak i PiSu) była momentami śmieszna. Choć względem Lizbony to uważam, że się postarał.
Jest nuda, niewiele afer, dziwacznych pomysłów... Może to ich pr-owy sposób, by wszyscy się znudzili, a oni potem mogli przeforsować jednomandatowe okręgi wyborcze? Póki co problematyczne były tylko strajki, które były nieźle rozwiązywane(w przeciwieństwie do twardej ręki J. Kaczyńskiego - i niech ktoś mi powie, że był populistą, a jakoś nie chciał dać nikomu podwyżek).
pozdrawiam
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Nabu Nezzar 
Gildyjczyk


Posty: 619
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-04-09, 00:40   

Jander napisał/a:
Wiesz, wolę Kwaśniewskiego, który jako prezydent godnie reprezentował Polskę w kwestiach międzynarodowych(jako nie-prezydent już trochę mniej ;) )
Jako urzędujący prezydent godnie? Pijaństwo na grobach żołnierzy w Charkowie. Pijaństwo na Białorusi gdy wchodził do samochodu przez bagażnik. Pijaństwo w siedzibie ONZ w Nowym Jorku gdy owijał się polską flagą. To jest godne zachowanie głowy państwa?
Wolę nijakiego Kaczyńskiego niż pijaka Kwaśniewskiego.
_________________
Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
  
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2008-04-09, 01:02   

Poza Charkowem to nie słyszałem o reszcie incydentów. Zauważ, że pijaństwo jest cechą charakterystyczną Polaków, więc zapewne łatwiej im było mu to wybaczyć.
Nie kocham go właśnie gł. ze względu na kwestie procentowe.
Kaczyński nie jest nijaki - ale z Rosją nic nie ugrał swoją polityką, a i olanie spotkania Trójkątu Weimarskiego też nie było najlepsze.
Ale do NATO i do Uniji weszliśmy za jego kadencji. Poza tym żadnych tragedii nie było.
pozdrawiam
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Gand 
Smart Guy


Posty: 680
Wysłany: 2008-04-09, 02:15   

Ostatnio Kaczyński trochę się ogarnął (prezydent oczywiście) i zaczyna zachowywać się nieco rozważniej i poważniej. Szczytem moich marzeń jest, by Lech uniezależnił się od szalonego Jarosława bo gdy nikt mu nie doradza (orędzie! rady gabinetowe!) potrafi zachować się sensownie - np ostatnie wydarzenia na arenie międzynarodowej pokazują, że tam, gdzie Jarosław nie sięga i nie narzuca swojej woli prezydentowi współpraca na linii pałac prezydencki - rząd może układać się może nie idealnie, ale na pewno poprawnie.

Rząd - nijaki, ale ciągle go popieram. Od praktycznie 1 dnia urzędowania musi się mierzyć ze strajkami, co jest absurdalne, bo strajki tak naprawdę powinny się - jeśli już muszą - to zacząć dopiero teraz. A najchętniej to zlikwidowałbym te popieprzone organizacje z idiotami na czele jakimi są związki zawodowe. : ]
Bardzo dobrze wygląda polityka zagraniczna. W kraju póki co dzieje się niewiele, spodziewałem się więcej. Ale z drugiej strony po potwornych pod tym względem rządach PiS mamy miłą odmianę, chwilę wytchnienia, przyjemnej nudy w polityce. Nie trzeba się obawiać kolejnych szalonych inicjatyw PiS.

No właśnie - PiS. Dla mnie partia zagadka. Jarek chyba jednak jest totalnym idiotę. Nadal zachowuje się identycznie jak podczas kampanii, nie wyciągając z porażki żadnych wniosków. Ciągle mamy durne konferencje ( ... na autostradzie osiągnieto szczyt głupoty. Nawet dziennikarzom nie chciało się pytać o co właściwie chodzi ), kretyńskie oskarżenia i retorykę konfliktu, próbę dzielenia społeczeństwa. Tymczasem rzeczowo krytyować PO wcale nie byłoby tak trudno. A najlepiej PiS by zrobił siedząc cicho, bo zapewne PO nie wywiąże się z programu ( cud gospodarczy ) i zacznie tracić poparcie. Jednak gdy PiS a zwłaszcza przewodniczący JK nadal bedzie zachowywać się tak jak teraz, to może to doprowadzić nie do zmniejszania się poparcia dla PO, a do dalszego uszczuplania się elektoratu PiSowskiego.
_________________
We care a lot about the army navy air force and marines
We care a lot about the SF, NY and LAPD
We care a lot about you people, about your guns
about the wars you're fighting gee that looks like fun

We care a lot about the Garbage Pail Kids, they never lie
We care a lot about Transformers cause there's more than meets the eye

We care a lot about the little things, the bigger things we top
We care a lot about you people yeah you bet we care a lot.
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2008-04-09, 02:49   

Jak dla mnie J. Kaczyński ma przynajmniej b. konkretną wizję twardej opozycji - mogłaby być Zgadzam się, że prezydent, gdy jego brat jest poza rządem, zachowuje się sensowniej i może kiedyś nawet przyzna, że zachowywał się momentami tak uparcie tylko przez brata ;)
Wolność związków zawodowych to jak wolność zgromadzeń, podstawowe prawo człowieka :)
A i cieszę się też z decyzji rządu nad zniesieniem poboru od przyszłego roku - choć pewnie liczba studentów zmniejszy się o jakieś 30% ;)
pozdrawiam
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Shadowrunner 
Dusza Dzikiego Ludu


Posty: 404
Skąd: Majorat Rabsztyński
Wysłany: 2008-04-10, 14:16   

Jander napisał/a:
Poza Charkowem to nie słyszałem o reszcie incydentów. Zauważ, że pijaństwo jest cechą charakterystyczną Polaków, więc zapewne łatwiej im było mu to wybaczyć.


Nabu jest abstynentem i zapewne dlatego nie może wybaczyć Kwachowi "chorego golenia" albo "filipińskiej choroby" ;) Mnie zasadniczo bardziej niż jego pijaństwo raziły te głupawe tłumaczenia i mataczenia w próbach odkręcenia pijaństwa owego - bo było to żenujące. O wiele bardziej żenujące niż gdyby był odważny i powiedział: "Wypiłem, nawet sporo. Zdarza się." :P

Cytat:
A i cieszę się też z decyzji rządu nad zniesieniem poboru od przyszłego roku - choć pewnie liczba studentów zmniejszy się o jakieś 30% ;)


Ja coś szczerze powiedziawszy nie za bardzo wierzę w to zniesienie od przyszłego roku. Znoszą ten pobór już od dawna i jakoś efektów nie widać - czy PO w ogóle ma jakiś konkretny plan tego zniesienia, bo ja nic poza sloganami jeszcze od nich nie słyszałem. Pewnie planu żadnego nie mają, założę się że ta jakże istotna sprawa dla milionów młodych ludzi jest u nich w kategorii rzeczy do zrobienia "na później" a potem jak zwykle g...o z tego wyniknie :P Znowu będą wymówki że nas nie stać (to jest najśmieszniejsza, swoją drogą, i najgłupsza wymówka jaką słyszałem zawsze w tej materii od kolejnych rządów - bo na wprowadzenie wojska zawodowego/systemu obrony terytorialnej nas nie stać, ale na awanturowanie się na drugim końcu świata to stać, co? Ehhh....)
_________________
"Summoned I come... Why do you come here? I come to serve... Who do you serve? I serve the truth... What is the truth? That we are one people, one voice... Will you follow me into fire? Will you follow me into darkness? Will you follow me into death? I will follow... Then follow."

Polskie forum eRPG
 
 
Wulf 
wilczy błazen


Posty: 1381
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-04-10, 19:20   

Jander napisał/a:
a i olanie spotkania Trójkątu Weimarskiego też nie było najlepsze.
O nie! Pan Prezydent Lech Aleksander Kaczyński nie olał spotkania. Brzuszek go rozbolał i dlatego nie pojechał :D
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2008-04-10, 22:58   

Po niesławnych wizytach na Ukrainie mówił, że wypił, ale co nam do tego, jest osobą prywatną. A z tego co pamiętam to, dużo później, przyznał się, że lubił wypić też w czasie prezydentury, np. przed Charkowem. Jakby nie było Kwaśniewski też olewał spotkania - tylko w innym sensie :D
Zniesienie poboru jest niezbędne do tego, by ktokolwiek chciał wracać z Irlandii. Wg. mnie wojsko zawodowe jest już pewne, a ostatni pobór będzie we wrześniu.
Mógłbym wierzyć, że L. Kaczyński miał problemy z brzuchem, ale jest to dla mnie tak samo prawdopodobne tłumaczenie jak "problemy z lewą golenią" Kwaśniewskiego. Jeszcze filipinka jest prawdopodobniejsza, wiem jak działają niektóre prochy.
pozdrawiam
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23141
Wysłany: 2008-04-11, 17:35   

Chyba nie sugerujecie, że nasz prezio ma problemy z trunkami?
Ja osobiście w to nie wierzę. Ale przyznaję rację posłowi Palikotowi, że kandydaci na prezydenta powinni przechodzić obowiązkowe badania zdrowotne, tak jak w USA.

Co mnie smieszy w przypadku naszego prezia to dwie rzeczy: panie sekretarki w randze ministrów (ale czy u Filipińczyka było lepiej?) i hipokryzja.

Kiedy ajatollach z Torunia obraził prezydentową (która się bardziej na stanowisko prezydenta nadaje niż jej mąż), to Lechu coś tam półgebkiem bąknął, że powinien przeprosić. Na pewno się jednak na Rydzyka obraził. Kiedy Palikot sugerował ("aby wywołać dyskusję"), że prezydent nadużywa wina - bach! od razu pozew. Ale to kwestia klasy pewnie.

Zastanawia mnie jedna rzecz: co jakiś czas słysze, że podczas spotkania prezia z Donkiem, kiedy obydwaj mają lepsze dni, to wypijają 5 butelek wina. Juz ze dwa takie przypadki były, ostatnio w Juracie, podczas "pertraktacji" w sprawie traktatu lizbońskiego.
Sądzę po sobie: kiedy spotykamy się z przyjaciółmi, to podczas sączenia 3 butelki wina we czwórkę, choć umysł jasny i ruchy skooordynowane to język powoli staje kołkiem u mnie. Po pięciu budzę się już z koszmarnym kacem. A oni we dwóch wypijają 5 butelek (i to czerwonego) wina!
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Wulf 
wilczy błazen


Posty: 1381
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-04-11, 21:05   

4 butelki wychlali Lech z Donkiem jak negocjowali wybory ostatnio. Teraz 5 butelek... znaczit nihil novi, bo za Kwacha też najważniejsze decyzje pewnie przy kielonku zapadały :D

Pytanie tylko - czy wobec tego Palikot nie ma racji? Bo czyż nie jest objawem pewnej choroby to, że się pije na służbie, że bez "wsparcia" się nie może podjać decyzji etc?
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2008-04-11, 22:06   

5 butelek wina? Toż oni chyba ze służbami specjalnymi piją! :D Jeśli dzięki temu się dobrze im rozmawia - niech piją, sam im wyślę jakąś Sofię/Kadarkę/Fresco ;)
Palikot ma całkowitą rację - sprawy zdrowotne prezydenta powinny być publiczne - nie muszą informować, że "prezydent ze stresu się porzygał" albo "prezydent ma kaca", ale cokwartalny raport o stanie zdrowia i przebytych chorobach mógłby się pojawiać. A Palikot pytał w całkowicie kulturalny sposób, choć mógł spytać "Czy pan prezydent chleje?"
L. Kaczyński zapewne uległ namowom swoje brata, by nic z szambem i czarownicą nie robić - przypomnę, że jak pojawił się list ws. nieobecności prezydenta na spotkaniu Trójkąta Weimerskiego to powiedział "nie mam zamiaru utrzymywać z tymi ludźmi już żadnej znajomości" (czy coś takiego).
pozdrawiam
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Shadowrunner 
Dusza Dzikiego Ludu


Posty: 404
Skąd: Majorat Rabsztyński
Wysłany: 2008-04-14, 14:27   

Wulf napisał/a:
Bo czyż nie jest objawem pewnej choroby to, że się pije na służbie,


Czy ja wiem czy choroby? Raczej takie tradycji staropolskiej - wszak w konstytucji Najjaśniejszej jest napisane: "Odwołując się do najlepszych tradycji I i II Rzeczypospolitej [...]". Myślę, że oni po prostu nadinterpretują nieco przepisy konstytucji :P ;)
_________________
"Summoned I come... Why do you come here? I come to serve... Who do you serve? I serve the truth... What is the truth? That we are one people, one voice... Will you follow me into fire? Will you follow me into darkness? Will you follow me into death? I will follow... Then follow."

Polskie forum eRPG
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23141
Wysłany: 2008-04-14, 18:18   

Póki się nie zachlewają jak świnie - jak Filipińczyk - niech piją na zdrowie! Przeraża mnie trochę skala jednak. 5 butelek wina na 2! Albo gardła już ostro przepite (swój wiek mają wszak), albo po takich imprezach umierają. Ja bym się już ze światem pożegnał i ze 20 razy na klęczkach abstynencję totalną ogłosił :-)

A picie w ogóle - na służbie? Myślę, że wpisane to mają w obowiązki. I nie żartuję tutaj wcale. Chociaż z Dżordżem Dablju (wszak alkoholik po odwyku) to pewnie Lechu sok pomarańczowy posączył tylko...
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Shadowrunner 
Dusza Dzikiego Ludu


Posty: 404
Skąd: Majorat Rabsztyński
Wysłany: 2008-04-15, 13:38   

romulus napisał/a:
5 butelek wina na 2


No bez przesady, romulusie, 5 butelek wina to ja potrafię zatankować do lustra za pół dnia i jeszcze jakoś egzystować. Jakby pięć butelek czystej obalili we dwóch, no to bym się martwił o ich zdrowie. Ale to tylko wino, od tego się nie umiera - a prezydent, jako że ma kłopoty żołądkowe często to nawet ma wskazane aby winko sobie popijać, wszak jeszcze by nam się biedaczyna zmarnował ;)
_________________
"Summoned I come... Why do you come here? I come to serve... Who do you serve? I serve the truth... What is the truth? That we are one people, one voice... Will you follow me into fire? Will you follow me into darkness? Will you follow me into death? I will follow... Then follow."

Polskie forum eRPG
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23141
Wysłany: 2008-04-15, 18:07   

Znaczit to: za mało piję :mrgreen:

A w sprawach poważnych: okazało się, że minister Hall wykopała Gombrowicza znowu.

Kiedy to zrobił mój ulubiony imiennik (naprawdę lubiłem tego człowieka - jako człowieka, nie ministra) jakie się łolaboga zrobiło! Małolaty się rzekomo "przebudziły" i poszły protestować pod ministerstwo zagrzewane przez cwaniaków z Wyborczej. Redaktor Pacewicz ręce załamywał, że oto klerykalizacji akt ostatni się rozgrywa w Polsce. Wielkie tytuły w gazetach, yntelektualyści lysty otwarte pisały, Szkło Kontaktowe podśmiechujki urządzało.

I biedny Rommy wymiękł. A tu prosze, minister Hall wykopała Gombrowicza (ani mnie to ziębi ani parzy, chodzi mi o skutek). I co? I nic. Cicho. Jak tu retoryki PiS nie przejąć i nie zakrzyknąć, że media są stronnicze. O stronniczości GW mnie przekonywac nie trzeba, ale TVN24 - żadnej konferencji prasowej ani relacji na zywo w tonie katastrofy narodowej. Polszmat - tradycyjnie, ale oni mają Kiepskich. A TVP straciła taką szansę.

Fajnie ma PO. Nawet nie musi się starać. Media za nią wszystko załatwią: PiS skopią za cokolwiek, prezydenta za wszystko (choć i jedni i drugi sami się podstawiają złaknieni upokorzeń chyba) A PO włos z głowy nie spadnie. To się nazywa równowaga w mediach.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2008-04-15, 18:15   

Przecież nie będą liberalne stacje najeżdżały na liberalnych rządzących - to by była przecież hipokryzja z ich strony. A bezstronne media? Ee tam, komu by tam zależało... W taki sposób po cichu będą w stanie przeprowadzić każdą kontrowersyjną dla społeczeństwa zmianę prawa.
Zgadzam się, że 5 butelek wina na dwóch to można spokojnie, bez konsekwencji żadnych ;)
pozdrawiam
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Farin 


Posty: 93
Skąd: Pabianice
Wysłany: 2008-04-15, 20:46   

Mediom trudno się dziwić. Biorą odwet za te dwa lata męczarni jaką mieli z PIS - Kiedy ci rządzili to pamiętam, że nieźle namieszali nie tylko w TVP :]
Co do 5 butelek wina - to powiedziałbym nawet, że słabe głowy panowie mają :P
_________________
"Są dwie rzeczy bezgraniczne:
wszechświat i ludzka głupota. Co do wszechświata nie mam pewności." A. Einstein
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2008-04-15, 21:03   

Trudno się dziwić? To znaczy, że teraz zemsta czwartej władzy?
Farin napisał/a:
Co do 5 butelek wina - to powiedziałbym nawet, że słabe głowy panowie mają :P

Trzeba z panem kolegą kiedyś to sprawdzić, bo widzę, że niezły zawodnik ;)
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23141
Wysłany: 2008-04-15, 21:57   

O litości. W weekend nadgonić muszę i "kondycję" poprawić :mrgreen: Skrzyknę paru ludzi pod pozorem gry w Carcassonne chyba, bo samemu tak głupio... (moja luba jest pijana od samego zapachu).

Aby być w temacie: wypiję za Donalda i jego ekipę i farta, jakiego mają z powodu zakłamanych mediów ;)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Shadowrunner 
Dusza Dzikiego Ludu


Posty: 404
Skąd: Majorat Rabsztyński
Wysłany: 2008-04-16, 16:30   

Wolne media nigdy nie istniały - więc mnie też nie dziwi bierność wobec platfusów TVN i innych stacji. Ale to trochę dziwne, że nie przydupili się do Hall'owej, bo trochę o tej kobiecinie czytałem, i chyba już o tym gdzieś pisałem, ale ona w ogóle nie powinna była zostać ministrem bo to klerykał jest zniej nie gorszy od LPRowców. Nic więc dziwnego że Gombrowicza wywaliła. Giertych był kontrowersyjny i medialny, robił wokół siebie sam wiele szumu, więc i media go obserwowały i patrzały mu na ręce. Ta kobita natomiast z dupy Lucyferowi wypadła chyba na najdalszym zaścianku RP gdzie psy takowoż szczekają, jest niepozorna (a do tego chyba równie szpetna co Fotyga), nikt nie zwraca na nią uwagi, zachowuje się jak Kwachu za swojej kadencji - tj. nic nie robi, z tym że nawet nie upija się więc nikt się nią nie zainteresował, ani jej poglądami, ani jej kompetencjami ani jej działaniami.
_________________
"Summoned I come... Why do you come here? I come to serve... Who do you serve? I serve the truth... What is the truth? That we are one people, one voice... Will you follow me into fire? Will you follow me into darkness? Will you follow me into death? I will follow... Then follow."

Polskie forum eRPG
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23141
Wysłany: 2008-04-16, 20:34   

Ale co z tego, że klerykał? Miałaby być kobietą bez poglądów? Kiedyś MEN-em był Jerzy Wiatr stary pierdziel z KC i nic złego się nie stało - a z niego dopiero była komusza małpa pełną gębą. A póki co, o wszystko bym K. Hall podejrzewał, ale nie o klerykalizację szkoły - nawet, jeśłi jest klerykałką. Mieć poglądy a narzucać je innym to dwie różne rzeczy. Nie jesteś w stanie udowodnić tej tezy. Bo na pewno nie wyrzuceniem Gombrowicza z listy lektur. Zauważ, ze Sienkiewicza też pocięła a to przecież idol "klerykałów", trzymając się tej stylistyki.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Wulf 
wilczy błazen


Posty: 1381
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-04-16, 21:04   

Shadowrunner napisał/a:
Wolne media nigdy nie istniały
Rozumiem, że dla Ciebie Szczerbiec, Krytyka Polityczna, Fakty i Mity, Zły... to są wydawnictwa podziemne, względnie są to media zgodne z linią polityczną wszystkich dotychczasowych rządów? :DDD
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Fantasta.pl


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 14