FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Rząd PO-PSL
Autor Wiadomość
Wulf 
wilczy błazen


Posty: 1381
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-10-31, 07:37   Rząd PO-PSL

No właśnie - prezydent cuś podobno kombinuje, byle tylko narobić PO-PSL problemów. Na dodatek znowu go chyba brzuszek rozbolał, bo się zaszył (ale nie esperalem) i siedzi w Pałacu niczym wódz podczas oblężenia...

A PO ustala rząd. Z mojej perspektywy interesuje mnie Ministerstwo Sprawiedliwości... pierwszy głos był fenomenalny - Andrzej Zoll. Człowiek, który gwarantowałby jedno - działania tego ministerstwa byłyby raczej w ramach konstytucyjnego porządku prawnego w Polsce. Jasne, pewnie i on by parę razy wyszedł poza te ramy (bo te ramy zależą od sędziów TK ;) ). Ale byłoby nieźle.
Drugi głos..... Julia Pitera... no sorry, ale wymiękłem. Pani Pitera nie ma wykształcenia prawniczego o ile dobrze wiem - byłaby więc figurantem zarówno w ministerstwie... jak i co gorsza na stanowisku Prokuratora Generalnego :? To by tworzyło niejasną i bardzo "nieładną" sytuację, gdzie resortem rządzi nie minister ale jego doradcy... swoiste "szare eminencje". Nieładnie... tutaj zapachniało duchem Ziobry.
Trzeci głos... Andrzej Rzepliński. Człowiek mi dość bliski przez prawa człowieka... też do pewnego stopnia raczej by gwarantował, że właśnie te prawa przestrzegane będą.

I cóż... poza Piterą kandydaci są fajni i ciężko mi było określić którego bym wolał. Chyba Zolla, bo bardziej mi się wydaje zbliżony do LiDu ;)

A jakich wy ministrów widzicie? A może jakieś kandydatury was przerażają? Albo cieszą? I co w ogóle sądzicie o tym rządzie? Jakie widzicie zagrożenia? :)
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2007-10-31, 09:37   

Wulf napisał/a:
No właśnie - prezydent cuś podobno kombinuje, byle tylko narobić PO-PSL problemów.

Wile zrobić nie może. PO ma na tyle siną pozycję i poparcie społeczeństwa. Jezeli nie wyznaczy Tuska na premiera tylko kogoś innego to zostają jeszcze inne sposoby. Jak choćby wybierani rządu przez parlament. Inną metoda jest utrudnienie wejścia budżetu bo PO nie ma wile czasu na jego uchwalenie. Tylko i tutaj PO + PSL przepchną wszytko co chą a potem najwyżej zrobi się poprawki.
Cytat:
Andrzej Zoll. Człowiek, który gwarantowałby jedno - działania tego ministerstwa byłyby raczej w ramach konstytucyjnego porządku prawnego w Polsce. Jasne, pewnie i on by parę razy wyszedł poza te ramy (bo te ramy zależą od sędziów TK ;) ). Ale byłoby nieźle.

Tez na to liczę. Człowiek który zdobył moje uznane po małej aferze na UJ. Kiedy studenci napisali do niego jako do rzecznika prawa obywatelskich skarżąc na UJ i na niejakiego Andrzeja Zolla to ten skargę uznał :mrgreen: Dość sympatyczny facet
Wulf napisał/a:
Drugi głos..... Julia Pitera... no sorry, ale wymiękłem.

Ona nie ma zajmować się walką z Korupcją ? //mysli
Wulf napisał/a:
Trzeci głos... Andrzej Rzepliński. Człowiek mi dość bliski przez prawa człowieka... też do pewnego stopnia raczej by gwarantował, że właśnie te prawa przestrzegane będą.

Tylko czy to jest głównie zadnie ministra sprawiedliwości ? Ale osoby konkretnie nie znam trudno mi go oceniać
Wulf napisał/a:
A może jakieś kandydatury was przerażają?

Mnie napawa niepokojem to że PSL dostanie gospodarkę. To ze rolnictwo to się już oswoiłem. KRUE pewnie nie zostanie przez to zlikwidowany :/ albo przynajmniej zreformowany
 
 
Regissa 
wredna wiedźma


Posty: 578
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-10-31, 15:20   

Zoll od sprawiedliwości - całkowicie się zgadzam! To dla kompletu krakowskiego Gowin od edukacji - jako były rektor powinien co nieco wiedzieć o problemach edukacji (zwłaszcza wyższej). Więcej twarzy nie pamiętam :oops:
A przeraża mnie pan Schetyna, bo wygląda dokładnie jak mój kierownik //aaa
_________________
Paskudny otacza nas świat. Ale to nie powód, byśmy wszyscy paskudnieli. Yurga z Zarzecza
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2007-10-31, 15:31   

Regissa napisał/a:
Gowin od edukacji - jako były rektor powinien co nieco wiedzieć o problemach edukacji (zwłaszcza wyższej). Więcej twarzy nie pamiętam :oops:

Ale to chyba inne ministerstwo ? Chyba że PO che je zlikwidować bo zapowiadali zmniejszenie ilości resortów. ( mam nadzieje że się z tego wywiążą )
Regissa napisał/a:
Zoll od sprawiedliwości - całkowicie się zgadzam!

Ja właściwie też. Facet rozsądny ale z poczuciem humoru.
Tylko czy cena za koalicje nie będzie za duża ? Ustępstw wobec rolnictw dla PSL. To dość sopor. No i ta nieszczęsna gospodarka :/
 
 
Regissa 
wredna wiedźma


Posty: 578
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-10-31, 15:41   

Hy... To od wyższej edukacji jest inne ministerstwo? :oops: Qrcze, trochę chyba mam braki w edukacji... A teoretycznie mogę dzieci uczyć WOSu :oops:
Ale jeśli jest osobne, to ja bardzo proszę o połączenie. I Gowina na czółko! //buu
_________________
Paskudny otacza nas świat. Ale to nie powód, byśmy wszyscy paskudnieli. Yurga z Zarzecza
 
 
Wulf 
wilczy błazen


Posty: 1381
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-10-31, 16:28   

Toudisław napisał/a:
Inną metoda jest utrudnienie wejścia budżetu bo PO nie ma wile czasu na jego uchwalenie.
jak tylko dostaną większość i premiera to z głowy. Bo Konstytucja przewiduje możliwość późniejszego napisania budżetu (fakt, że wtedy TK musi orzec o prawidłowości całej sprawy) gdy są "specjalne okoliczności". Głupota prezydenta i jego złośliwość raczej pod takie uzasadnienie podpada.
Toudisław napisał/a:
Ona nie ma zajmować się walką z Korupcją ?
pierwotnie ją na MS szykowano. Ale od razu się święte oburzenie uczonych w piśmie podniosło i z tej idei zrezygnowano :D I teraz będzie pewnie próbowana na szefa CBA :D
Toudisław napisał/a:
Tylko czy to jest głównie zadnie ministra sprawiedliwości ?
tak. Minister sprawiedliwości zarówno jako minister, jak i prokurator generalny ma obowiązek stosowania się do prawa ;) I ma obowiązek utrzymania konstytucyjnego prawa. Jego pierwszym i najbardziej priorytetowym zadaniem jest więc utrzymanie prawa. W tym praw człowieka :)
Regissa napisał/a:
To dla kompletu krakowskiego Gowin od edukacji - jako były rektor powinien co nieco wiedzieć o problemach edukacji (zwłaszcza wyższej).
do liceum wszyscy podpadają pod ministerstwo oświaty narodowej (obecnie). Szkoły wyższe podpadają pod ministerstwo nauki i szkół wyższych (czy jakoś tak). Tak jest od czasów Giertycha :D Teraz mogą to połączyć (chociaż ja w to wątpię, bo praktycznie szkoły wyższe działają na zupełnie innych zasadach i są zbyt autonomiczne by je traktowano jak licea).
 
 
Regissa 
wredna wiedźma


Posty: 578
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-10-31, 16:37   

Wulf napisał/a:
Szkoły wyższe podpadają pod ministerstwo nauki i szkół wyższych (czy jakoś tak). Tak jest od czasów Giertycha :D Teraz mogą to połączyć (chociaż ja w to wątpię, bo praktycznie szkoły wyższe działają na zupełnie innych zasadach i są zbyt autonomiczne by je traktowano jak licea).

Dzięki za odpowiedź :)
A połączenie przecież nie sprowadzi uniwersytetów (jeszcze bardziej) do poziomu liceów, wystarczy przecież w ministerstwie odpowiednia komórka, która zajmować się będzie szkołami wyższymi, inna dla szkół ponadgimnazjalnych itd... A zawsze to o jednego ministra mniej XD
_________________
Paskudny otacza nas świat. Ale to nie powód, byśmy wszyscy paskudnieli. Yurga z Zarzecza
 
 
Wulf 
wilczy błazen


Posty: 1381
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-10-31, 16:43   

Regissa napisał/a:
A połączenie przecież nie sprowadzi uniwersytetów (jeszcze bardziej) do poziomu liceów, wystarczy przecież w ministerstwie odpowiednia komórka, która zajmować się będzie szkołami wyższymi, inna dla szkół ponadgimnazjalnych itd... A zawsze to o jednego ministra mniej
w zamian za to powołany zostanie sekretarz stanu w ministerstwie (z podobną do ministra pensją), ale wzrosną koszty zmiany pieczątek, materiałów biurowych etc ;) To łączenie ministerstw to nie jest takie hop siup, że dajemy dwa do kupy i od razu jest taniej ;)
 
 
zzed


Posty: 1
Wysłany: 2007-11-01, 17:54   

Dla mnie póki co tworzenie tego rządu wygląda na łapankę i rozgrywki wewnątrzplatformiane, bo z ludowcami to się szybko dogadali. A to przyboczny Schetyna, dla mnie typowe BMW, na wicepremiera i MSWiA którym nigdy się nie zajmował, a to kolejny cwaniaczek z Dworu Tuska Drzewiecki na Sport (jedego dnia mówi że Stadion absolutnie nie bedzie na Pradze, drugiego ze absolutnie będzie tam, za jego rządów Euro sie nie doczekamy, przynajmniej nie w Polsce); w innych ministerstwach, np. edukacji padają kolejne nazwiska, zainteresowani publicznie odmawiają, padają koilejne nazwiska i tak w kółko; zamiast wziąć najlepszych fachowców w partii, np. Zdrojewskiego czy Saryusza na front, specjalnie się ich marginalizuje. Szczególnie żal mi tego pierwszego, który imo jest aktualnie najlepszym politykiem (z tych czołowych) i premierem byłby na pewno lepszym niż Tusk. Albo szefem MSWiA. Albo MON. Ale nie, oni to go najwyżej do kultury wezmą.
Sprawiedliwość - mam nadzieję że Zoll ministrem nie będzie. Wolałbym pewny złoty środek między nim a Ziobrą.

Generalnie szkoda że potencjał PO się marnuje. Szkoda też że z wiadomych względów nie ma szans na pozostanie na stanowiskach, albo chociaż w ministerstwach niektórych dobrych ludzi PiS, np. Ujazdowskiego, Gęsickiej czy Kluzik Rostkowskiej.

Generalnie to ja jestem sierotą po PO-PiSie, który wciąż wydaje mi się najlepszym, choć totalnie nierealistycznym, rozwiązaniem.
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2007-11-01, 18:45   

Wulf napisał/a:
tak. Minister sprawiedliwości zarówno jako minister, jak i prokurator generalny ma obowiązek stosowania się do prawa ;)

Ni o to mi chodziło. Masz oczywiście rację że MS musi przestrzegać prawa. ale mnie chodziło czy MS ma zajmować się tylko prawami obywatelskimi. Przecież jest jeszcze kodeks karny. Minister powinien być obeznany w wielu problemach.
Wulf napisał/a:
(fakt, że wtedy TK musi orzec o prawidłowości całej sprawy) gdy są "specjalne okoliczności

To daje mu sporą władze. już słyszę kaczę jak grzmi na TK //toudi że szara sieć i układ
Wulf napisał/a:
To łączenie ministerstw to nie jest takie hop siup, że dajemy dwa do kupy i od razu jest taniej ;)

Ale na przestrzeni 4 lat wyjdzie taniej. Mnij budynków mniej ludzi mnij kasy. Trzeba zakończyć rozrost biurokracji bo ktoś za administrację musi zapłacić
 
 
Wulf 
wilczy błazen


Posty: 1381
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-11-01, 19:14   

Toudisław napisał/a:
Mnij budynków mniej ludzi mnij kasy.
Niby czemu mniej budynków? Archiwa się nie skurczą nagle ;) Dlaczego mniej ludzi? Przecież problemów do rozwiązania będzie tyle samo... ba będzie więcej, bo trzeba będzie zatrudnić ludzi odpowiedzialnych za "scalanie" tego do kupy ;)
Toudisław napisał/a:
Przecież jest jeszcze kodeks karny.
A kodeks karny to co? Jakiś nie z prawami człowieka związany jest? Kodeks karny i kodeks postępowania karnego to swoista "kwintesencja" praw człowieka w praktyce ;)
Toudisław napisał/a:
To daje mu sporą władze. już słyszę kaczę jak grzmi na TK //toudi że szara sieć i układ
a niech se grzmi :D Niech nawet pierdzi. Wiele mu to nie pomoże.
 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2007-11-06, 17:45   

Na początek mała uwaga techniczna, pozwoliłem sobie dodać podtytuł czyli nie tylko o działaniach rządu ale i tym co będzie wyprawiał nasz sejm i senat. :)

Co sądzicie o rozgrywkach w sprawach marszałków? Przypominało to oczywiście poprzednią kadencje, tylko tym razem to PiS dostało po dupsku. Podobało mi się stwierdzenie Szenyszyn , że PO umie wysłuchać krytyki i pan były premier Kaczyński też mógłby się nauczyć. Najwięcej chyba emocji budzi odrzucenie Romaszewskiego. Z jednej strony nie wiem tak naprawdę w czym PO przeszkadza Romaszewski, ale ciągłe go zgłaszanie PiSowi chluby nie przynosi.
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
Metzli 
Diablica


Posty: 3556
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2007-11-06, 19:17   

Magiel napisał/a:
Co sądzicie o rozgrywkach w sprawach marszałków? Przypominało to oczywiście poprzednią kadencje, tylko tym razem to PiS dostało po dupsku.


To był piękny widok :mrgreen: PIS jednak kolejny raz wzbudził swoim zachowaniem mój wielki niesmak - te zarzuty pod adresem Komorowskiego w stylu "my coś wiemy, to jest zatrważające, ale nic nie powiemy". Żenada ;) Co do Romaszewskiego to myślę, że zadziałał tu mechanizm odwetu. Wcześniej PIS nie zgodził się na na Niesiołowskiego to teraz PO na Romaszewskiego.

A prezydent strzelił focha i nic nie powiedział w sejmie xD Pierwszy raz zdarzył się taki przypadek. ;)
_________________
Ale to mnie nie wzrusza
W mojej głowie wciąż susza
Bo parasol określa ich byt
 
 
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4474
Skąd: fnord
Wysłany: 2007-11-06, 19:53   

Wczoraj wogóle nie obserowałem newsów ale dzisiejsze gazety dały mi sporo radości. Myśle że na szczególną uwage zasługują dwa fakty:
- Pani minister, właściwie ex-minister Jakubiak która nie potrafi odróżnić guziczka czerwonego od guziczka zielonego i głoswała na Komorowskiego.

I absolutny hit:

-Kuchciński o Putrze: to będzie jedyna osoba, jedyny człowiek w prezydium Sejmu, który będzie reprezentował większość ogólnonarodową, która jest dzisiaj w opozycji.

Nawet nie wiem jak to komentować, ta fraza całkowicie przewartościowała moją percepcje polityczną. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
 
Shadowrunner 
Dusza Dzikiego Ludu


Posty: 404
Skąd: Majorat Rabsztyński
Wysłany: 2007-11-07, 15:00   

zzed napisał/a:
Generalnie to ja jestem sierotą po PO-PiSie, który wciąż wydaje mi się najlepszym, choć totalnie nierealistycznym, rozwiązaniem.


Jak to nierealistycznym? Kto powiedział że nie? Jest to realistyczne...
Tak samo jak wybór następnego polaka na papieża ;-) :P

Metzli napisał/a:
A prezydent strzelił focha i nic nie powiedział w sejmie xD Pierwszy raz zdarzył się taki przypadek.


Metzli, jak ja słucham jak on kaleczy naszą mowę ojczyźnianą, to ja już wolę, aby milczał ;-)

Łaku napisał/a:
I absolutny hit:

-Kuchciński o Putrze: to będzie jedyna osoba, jedyny człowiek w prezydium Sejmu, który będzie reprezentował większość ogólnonarodową, która jest dzisiaj w opozycji.

Nawet nie wiem jak to komentować, ta fraza całkowicie przewartościowała moją percepcje polityczną. :mrgreen: :mrgreen:


Ty jak zwykle nic nie wiesz Łaku ;-)

A gdybyś wiedział, to byś się nie dziwił :P

Chodzi bowiem o większość społeczno-parlamentarną tej wersji Polski...

... która istnieje w znanym projekcie Second Life :mrgreen:

Ponoć pan prezydent - jako że jest figurantem i nie ma co robić - pracuje tam nad PiSowską wizją Rzeczypospolitej i swych podda... przepraszam: współobywateli. Ponoć znany jest w Second Life pod ksywką God Of Hack ;-) :badgrin:
_________________
"Summoned I come... Why do you come here? I come to serve... Who do you serve? I serve the truth... What is the truth? That we are one people, one voice... Will you follow me into fire? Will you follow me into darkness? Will you follow me into death? I will follow... Then follow."

Polskie forum eRPG
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-01-11, 11:12   

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Barbara Kudrycka z PO, wykreśliła szkołę wyższą o. Rydzyka z listy projektów kluczowych (wykazu specjalnych inwestycji, ważnych dla rozwoju kraju, które poza konkursem dostaną dotację z unijnego programu Infrastruktura i Środowisko). Dzięki temu o. Rydzyk musi obyć się smakiem 15,3 miliona euro //kas

Coraz bardziej podobają się mi poczynania tego rządu :))
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
Caesar 
Batman


Posty: 119
Wysłany: 2008-01-12, 21:10   

Ostatnio (tak jakoś od ostatnich wyborów właściwie, ale to tylko tak przypadkowo) jestem człowiekiem raczej wolnym od medialnego szumu (czytuję TYLKO komentarze i felietony w gazetach!!) - nie wiem nawet, czy ten rząd się sformował czy nie. To prawda, że ministrem gospodarki został... Pawlak?

Co do sprawy ks. Rydzyka i tej jego szkoły. Bardzo mi się to nie podoba.nie podrodze mi z tym człowiekiem i jego środowiskiem, jednak jeżeli dobrze rozumiem tę sprawę, to najpierw przyznano mu tą dotację, potem ktoś tam zaczął krzyczeć i zaczęto szukać haka, żeby mu ją odebrać... No proszę państwa... :shock: Skoro spełniał warunki, jakie trzeba było spełniać, aby dotację dostać - a rozumiem, że jego projekt, skoro się zakwalifikował, to takie warunki spełniał - to powinien tę dotację dostać.

Ale być sprawiedliwym, skoro przecież trzeba "cieszyć się poparciem" ... :roll:
_________________
"Nieszczęścia innych są nam obojętne, chyba że sprawiają nam przyjemność" Jules Renard
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-01-13, 02:05   

Caesar napisał/a:
To prawda, że ministrem gospodarki został... Pawlak?

Prawda.

Caesar napisał/a:
Bardzo mi się to nie podoba.nie podrodze mi z tym człowiekiem i jego środowiskiem, jednak jeżeli dobrze rozumiem tę sprawę, to najpierw przyznano mu tą dotację, potem ktoś tam zaczął krzyczeć i zaczęto szukać haka, żeby mu ją odebrać... No proszę państwa... :shock: Skoro spełniał warunki, jakie trzeba było spełniać, aby dotację dostać - a rozumiem, że jego projekt, skoro się zakwalifikował, to takie warunki spełniał - to powinien tę dotację dostać.

Ale być sprawiedliwym, skoro przecież trzeba "cieszyć się poparciem" ... :roll:

Kłopot w tym że najwidoczniej tych warunków nie spełniał - ale że trzeba było "cieszyć się poparciem" Ojca Dyrektora, to zakwalifikowano tenże projekt. Jednym z lobbystów był PiS-owski minister Jan Szyszko, któremu udostępniano szczodrze możliwość występowania w Radiu Maryja i TV Trwam.
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2008-01-13, 11:56   

PO stara się zwalczyć Radio Maryja, co wszystkim wyjdzie na dobre. Na razie jak widać realizuje pierwszy etap - odcięcie od kasy. Wszystko w granicach prawa :)
pozdrawiam
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Caesar 
Batman


Posty: 119
Wysłany: 2008-01-13, 13:46   

Dla mnie jest skandalem, panie Jander, że politycy (zwłaszcza nazywający siebie liberałami) próbują zwalczać jakiekolwiek medium.
Asuryan napisał/a:
Kłopot w tym że najwidoczniej tych warunków nie spełniał - ale że trzeba było "cieszyć się poparciem" Ojca Dyrektora, to zakwalifikowano tenże projekt. Jednym z lobbystów był PiS-owski minister Jan Szyszko, któremu udostępniano szczodrze możliwość występowania w Radiu Maryja i TV Trwam.

Ale pieniądze były, zdaje się, rozdzielane na szczeblu UE, a państwa zgłaszały tylko kandydatury. Jakby pan Jan Szysko lobbował za projektem, który tych norm nie spełnia, to by mu to po prostu odrzucili.
_________________
"Nieszczęścia innych są nam obojętne, chyba że sprawiają nam przyjemność" Jules Renard
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2008-01-13, 16:26   

W tym rządzie już podpadł mi dokumentnie minister Ćwiąkalski. Za chamską obronę interesów korporacji prawniczych - załatwił z ministrem finansów, ze adwokaci i radcy nie muszą instalować sobie w kancelariach kas fiskalnych. Szkoda, ze fiskus woli golić bezbronnych fryzjerów, czy taksówkarzy lub zwykłych, drobnych przedsiębiorców żyjących ze swoich małych sklepików. Ale tez oni nie mają takich moznych protektorów jak mecenas Ćwiąkalski.
 
 
Soulforged 


Posty: 340
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2008-01-13, 20:29   

romulus napisał/a:
Za chamską obronę interesów korporacji prawniczych - załatwił z ministrem finansów, ze adwokaci i radcy nie muszą instalować sobie w kancelariach kas fiskalnych. Szkoda, ze fiskus woli golić bezbronnych fryzjerów, czy taksówkarzy lub zwykłych, drobnych przedsiębiorców żyjących ze swoich małych sklepików. Ale tez oni nie mają takich moznych protektorów jak mecenas Ćwiąkalski.


Wiesz- masz trochę racji- ale na coś trzeba zwrócić jednak uwagę.
Prawnicy z racji zajmowanej pozycji społecznej są bardzo... hmm... potężną grupą zawodową. Prawda jest taka- że możesz isć z nimi na układ, albo na wojnę- a jak wybierzesz wojnę- to przegrasz.
Ostatnio usłyszałem z czego śmieją się wykładowcy na wydziale prawa UG- z lustracji.
A wiesz czemu? Bo połowa z nich jawnie (przed studentami) przyznaje się do współpracy ze wszystkim czym się dało - oczywiście w żartobliwym tonie- bo wiedzą że nikt im nic nie zrobi.
Nowy rząd nie ma jeszcze na tyle silnej pozycji, żeby zyskiwać sobie wrogów we wszystkich prawnikach RP.
Zobaczymy jak to się rozwinie z czasem.
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-01-14, 03:07   

Caesar napisał/a:
Ale pieniądze były, zdaje się, rozdzielane na szczeblu UE, a państwa zgłaszały tylko kandydatury. Jakby pan Jan Szysko lobbował za projektem, który tych norm nie spełnia, to by mu to po prostu odrzucili.

Bardzo możliwe, że kandydatura ta zostałaby odrzucona przez KE, gdyby została przez nią rozpatrzona. Na liście z 32 projektów pozostały jedynie dwa duże - powyżej 50 mln euro, ponieważ tylko one zostały już zgłoszone Komisji Europejskiej i wycofanie ich wymagałoby negocjacji z KE. Uczelnia o. Rydzyka nie spełniała kryterium strategicznego związanego z rankingiem uczelni wyższych - czyli m.in. poziomu kształcenia, liczby kierunków kształcenia, liczby doktorantów, dorobku naukowego. Na sprawdzenie kandydatur pod tym względem na szczeblu krajowym nalegała sama KE.
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
Shadowrunner 
Dusza Dzikiego Ludu


Posty: 404
Skąd: Majorat Rabsztyński
Wysłany: 2008-01-15, 19:22   

Caesar napisał/a:
Ale pieniądze były, zdaje się, rozdzielane na szczeblu UE, a państwa zgłaszały tylko kandydatury. Jakby pan Jan Szysko lobbował za projektem, który tych norm nie spełnia, to by mu to po prostu odrzucili.


Bzdura. Nic się nie zdaje. Unijna była tylko kasa, projekty zatwierdzał i konkretne kwoty przydzielał minister rządu RP.
_________________
"Summoned I come... Why do you come here? I come to serve... Who do you serve? I serve the truth... What is the truth? That we are one people, one voice... Will you follow me into fire? Will you follow me into darkness? Will you follow me into death? I will follow... Then follow."

Polskie forum eRPG
 
 
Wulf 
wilczy błazen


Posty: 1381
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-01-26, 19:02   

romulus napisał/a:
W tym rządzie już podpadł mi dokumentnie minister Ćwiąkalski. Za chamską obronę interesów korporacji prawniczych - załatwił z ministrem finansów, ze adwokaci i radcy nie muszą instalować sobie w kancelariach kas fiskalnych.
a ja tam się cieszę - fakt, że wywaliłbym też te kasy z taryf etc, bo i po co one tam.
Fakt jest faktem - wolne zawody i kasy fiskalne... to trochę dziwne połączenie. Podobnie jest z lekarzami, architektami etc. Więc trzeba ten problem trochę szerzej rozpatrzyć, a nie tylko przez pana Ćwiąkalskiego.
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2008-01-26, 19:59   

Wulf napisał/a:
a ja tam się cieszę - fakt, że wywaliłbym też te kasy z taryf etc, bo i po co one tam.

A po to żeby ewidencjować dochody. Z tego samego powodu kasy są w kioskach itp, Czym prawnik jest lepszy ?. Ponoć jest równość obywateli wobec prawa co nie ? to czemu mamy klasy uprzywilejowane.
Wulf napisał/a:
m - wolne zawody i kasy fiskalne... to trochę dziwne połączenie. Podobnie jest z lekarzami, architektami etc.

A co to ma do siebie ? Wolny zawód ma nie płacić podatków ?
Ja uważam, że kasy fiskalne powinny zniknąć w ogolę i tyle.

Jak oceniacie to że nikt z Polskiego rządu nie pojechał do Davos ? To już drugi raz ?

A co do prawników czy Tusk miał prawo powołać szefa ABW bez pytania Prezydenta o zdanie nawet gdy ma być to tylko opinia ?
 
 
Wulf 
wilczy błazen


Posty: 1381
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-01-26, 20:16   

Toudisław napisał/a:
Czym prawnik jest lepszy ?
nie tyle lepszy, co inny. Inna specyfika pracy, inna specyfika tego jak jest wynagrodzenie przyznawane.
Toudisław napisał/a:
Ja uważam, że kasy fiskalne powinny zniknąć w ogolę i tyle.
też bym to zrobił. Kiedyś tego nie było i jakoś dawali sobie ludzie radę :)
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2008-01-26, 20:31   

Wulf napisał/a:
nie tyle lepszy, co inny. Inna specyfika pracy, inna specyfika tego jak jest wynagrodzenie przyznawane.

No to niech żądają więcej a podatki płacą na tych samych zasadach. Prawnicy już są traktowani jak święte krowy.
Jak by każdy płacił takie same niskie podatki to by było dużo lepi
 
 
Wulf 
wilczy błazen


Posty: 1381
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-01-26, 23:47   

Toudisław napisał/a:
No to niech żądają więcej a podatki płacą na tych samych zasadach.
Ależ płacą. A to, że znajdują sposoby na omijanie fiskusa - cóż, przedsiębiorczość adwokatów. Toudi, czyżbyś miał żal, że ktoś chce państwu oddać mniej niż więcej i wykorzystuje do tego swoją wiedzę, a na dodatek robi to legalnie? Czyżbyś domagał się "janosikowego" traktowania prawników, tzn walenia w nich tylko dlatego, że ktoś ma gorzej? ;)
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2008-01-29, 14:24   

Adwokaci i radcy nie mają kas fiskalnych "uczciwie", ponieważ nie są tacy inteligentni i madrzy bo są prawnikami (jakby to było wyznacznikiem mądrości...), tylko dlatego, że wspiera ich lobbing ministra sprawiedliwości. To jest nie fair bo kolega kolegom pomaga. Szkoda, że taksówkarze nie mają takich kolegów, szkoda, że inne grupy zawodowe także. Ale wtedy nie byłoby już państwa tylko folwark, gdzie rządzą wszyscy a nie odpowiada nikt.

Specyfika pracy adwokatów i radców? Udzielają porad prawnych. cóż w tym specyficznego, że po poradzie mecenas nabije na kase rachunek? Specyficzne jest to, że musieliby wówczas ujawnić swoje rzeczywiste dochody, tak jak lekarze w prywatnych gabinetach.

A o wolnym rynku w tym zawodzie możecie zapomnieć. Liczą się układy a nie kompetencje. to jest żałosne i smutne. Jako prawnika wkurza mnie to, ale akurat w tych zawodach nie chciałem nigdy pracować. wkurza mnie to równiez jako obywatela, który widzi jak ci, którzy placą, są bezczelnie robieni w balona. Jeśli jakiś sklepikarz musi się zadłużac w Providencie, bo bank mu kredytu na kasę nie da, a pan mecenas jeździ w swoim lśniącym mercem i smieje się z frajerów. Takie ma być uczciwe państwo?
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Qfant


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,33 sekundy. Zapytań do SQL: 14