FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Kataklizmy
Autor Wiadomość
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23175
Wysłany: 2020-04-24, 07:16   

Wystarczy. Zróbcie se solówkę poza forum.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7121
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2020-04-24, 07:42   


Porównano ilość zgonów ze średnią historyczną i wyszło na to że na COVID umiera więcej osób niż się raportuje, oczywiście przyczyną może być np. utrudniony kontakt ze szpitalem
Nie rozumiem tylko Szwecji, statystycznie zmartwychwstają?
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2020-04-24, 08:31   

Najprawdopodobniej robili korektę, bo np. test źle wyszedł lub uznali, że przyczyną zgonu był jednak postrzał z Mausera 7,92mm --_-

A moje odczucia co do sytuacji "prawnej" na naszym podwórku całkiem celnie ubrał w słowa Kopyra, ten od piwa.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13191
Wysłany: 2020-04-24, 08:38   

Co ta tabelka ma w pierwszej kolumnie?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2020-04-24, 08:39   

Państwa i miasta //spell
_________________
Instagram
Twitter
  
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13191
Wysłany: 2020-04-24, 08:40   

Ok, w pierwszej z cyferkami?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2020-04-24, 08:49   

Podejrzewam, że ustalili sobie jakiś % średniej zgonów na iluśtam chorych globalnie i ta pierwsza kolumna pokazuje jak bardzo ta norma została przekroczona w konkretnym regionie. Ale raczej nie, bo nie widzę w tym sensu.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13191
Wysłany: 2020-04-24, 08:55   

Do tego zmierzam. Ta tabelka to bezwartościowy śmieć. Ale też dlatego, że takie działanie w ogóle nie ma sensu. Np. na przestrzeni 10 lat 2008-2018 w Hiszpanii był rok w którym zmarło 382 tys. ludzi, był też rok w którym zmarło blisko 428 tys. Kilkanaście procent różnicy. Nawet jak wyciągniesz jakąś średnią to i tak jest to gówno warte. Pomijając fakt, że te cyferki w tej tabelce w ogóle kupy się nie trzymają.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7121
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2020-04-24, 09:22   

Żródło
https://www.nytimes.com/i...LB1qoR8Tf64vn3I

Jak widać przed pandemią liczba zgonów mniej więcej zgadza się ze średnią
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2020-04-24, 10:29   

Epidemiolodzy już dawno wyliczyli, że zachorowalność i śmiertelność z powodu koronawirusa istotnie przekracza normy sezonowe. Inaczej nikt by się tym nie przejmował.

Ale epidemiologia stosująca nowoczesne metody statystyczne - niet. Tylko chłopski rozum! Jeden z drugim zobaczy śmiertelność na poziomie 1% (i mniejszej wśród młodych) i już gardłuje, że go zamykają. Nawet parę procent więcej, jeśli chodzi o wszystkie osoby wymagające intensywnej opieki szpitalnej, go nie przekonuje. To jeno parę procent!

Niech tylko odpowie se na pytanie - ile to jest parę procent z setek tysięcy albo nawet milionów i jak mają się do tego możliwości nawet najlepszej służby zdrowia.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15624
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2020-04-24, 10:50   

"Śmierć jednostki - tragedia. Tysięcy/milionów - statystyka" //panda
Ch.j jeden z drugim doświadczyliby wirusa mając ciężki przebieg choroby, przez kilka dni próbując się dodzwonić po pomoc medyczną, czy tracąc bliskich, to już inaczej by gadali.
Póki się człek na własnej skórze nie przekona, póty ni ch.ja nie pojmie.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
KS 
KS


Posty: 2552
Wysłany: 2020-04-24, 12:17   

Zło dotykające nas jest złem, dotykające innych tylko pechem.
To zasada, z której zrodziło się znieczulenie społeczne. Przejawia się nie tylko w przypadku epidemii.
Podobne myślenie można zaobserwować w sprawach gwałtów (sama sobie winna, widocznie chciała) albo pobić (po co się odzywał).
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5372
Wysłany: 2020-04-24, 13:13   

MrSpellu napisał/a:
A moje odczucia co do sytuacji "prawnej" na naszym podwórku całkiem celnie ubrał w słowa Kopyra, ten od piwa.

Exactly.

To takie typowo polskie: doj.bać każdemu, komu tylko się da. Bo każdy musi na własnej du.pie odczuć, że jest grubo. Każdy, każdy, każdy. Choćby nie wiem co.

Edytowałam.
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23175
Wysłany: 2020-04-24, 16:11   

MrSpellu napisał/a:
Najprawdopodobniej robili korektę, bo np. test źle wyszedł lub uznali, że przyczyną zgonu był jednak postrzał z Mausera 7,92mm --_-

A moje odczucia co do sytuacji "prawnej" na naszym podwórku całkiem celnie ubrał w słowa Kopyra, ten od piwa.

Ma rację.
A Policja zachowuje się jak ZOMO.
Nie kupuję tego, że policjant musi wystawić mandat. Nie musi. Może pouczyć. Może przełożonym powiedzieć, że nikogo nie zatrzymał. Chyba że nagrywają te interwencje - w co wątpię. Poza tym bezprawność działań władzy jest oczywista. I tak zrobiona, aby nadać jej pozór legalności a jednocześnie pozbawić obywatela praw - jak z tym przesłaniem sprawy do tzw. sanepidu i administracyjna egzekucja horrendalnych kar. Bez realnej możliwości kontroli przez sąd. Policjant nie jest związany bezprawnym rozkazem i nie ma obowiązku stosować się do bezprawnych poleceń. Oczywiście, to wymaga charakteru - a to też nie jest cecha polskiego policjanta. Tłumaczenie policjanta "ja tylko wykonywałem rozkazy" chyba wszystkim na tym forum kojarzy się jednoznacznie.

Policjanci w tym kraju są uczeni traktowania obywatela jako przedmiotu. Od zawsze. Od czasów parszywej PRL. Obywatel zaś ma słuchać władzy, nawet jeśli władza opowiada i dekretuje bzdury. Bo jak nie, to zaraz go państwo polskie dojedzie.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13191
Wysłany: 2020-04-24, 17:06   

Asiks i KaSiks, urocza jest ta wasza dziecięca naiwność i bezpardonowa cnota.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2020-04-24, 21:08   

Beata, Romulus, zastanawiam się ostatnio, czy ktoś kiedykolwiek ich z tego wszystkiego rozliczy. Ich wszystkich. Zapewne nie.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23175
Wysłany: 2020-04-24, 21:12   

Kaczyński, Ziobro, Morawiecki i reszta - w świetle obiektywnych kryteriów prawno-karnych, po udowodnieniu im winy, powinni trafić do więzienia. Nie żaden trybunał stanu, ani abolicje, prokurator - sąd - więzienie. Tak powinna wyglądać ich ścieżka kariery. Ale ja już za stary jestem, aby uwierzyć, że zostaną pociągnięci do odpowiedzialności. Znajdzie się jakiś idiota, wymyśli zgodę narodową. I się skończy. Zresztą, kryzys gospodarczy i katastrofalna susza, która już trwa prawdopodobnie zmiotą całe to towarzystwo. A może i całe państwo. Z tym że Polski nikt nie podbije, bo i po co mu ten syf i niewolnicy na głowie?
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15624
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2020-04-26, 10:24   

https://www.o2.pl/artykul...03967816501377a

Więc ten tego... //orc
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2020-04-26, 13:11   

Romulus, ale jaki prokurator?! Przecież z miejsca mu (jej) umorzą śledztwo i to pewno szybciej niż po 3 godzinach od jego wszczęcia, tak jak w przypadku śledztwa w sprawie sprowadzania niebezpieczeństwa dla zdrowia i życia poprzez organizację tegorocznych wyborów. A długopis na wszelki wypadek i tak ułaskawi zanim nawet zapadnie jakikolwiek wyrok...
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5372
Wysłany: 2020-04-26, 13:25   

Teraz tak. Ale nic nie trwa wiecznie. //evil
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15624
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2020-04-26, 13:44   

Kaczafi prędzej zemrze, niż straci władzę --_-
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Trojan 


Posty: 11338
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-04-26, 17:14   

ASX76 napisał/a:
https://www.o2.pl/artykul/koronawirus-niepokojace-doniesienia-z-austrii-nawet-lagodny-przebieg-moze-niszczyc-pluca-6503967816501377a

Więc ten tego... //orc


jak na Polskę to dodatkowa bomba z czasowym zapalnikiem.


zresztą... to też już było pisane...
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8273
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2020-04-26, 17:27   

Nie wiem czy dobry temat. U nas to chyba ostatecznie upadnie mit państwa prawa. Już chyba nie będzie osób łudzących się, że mamy cokolwiek innego niż jakąś odmianę władzy moskiewskiej. Ostatnie 5 lat to już pokazywało, ale teraz chyba odpadają ostatnie warstwy szpachli. Wcześniej też nie było idealnie, ale jednak generalnie szliśmy w kierunku zachodu, a teraz to już jawne gwałcenie wszystkiego, co możliwe.

O ile wcześniej nie za bardzo rozważałem emigrację (przynajmniej nie przez ostatnie 3 lata, bo finansowo żyło mi się coraz lepiej, a kasa dużo potrafi złagodzić), to teraz już jednak biorę to pod uwagę dość poważnie. Nie wiem czy się zdecyduję, nie wiem też jakie będą opcje za jakiś czas, ale jednak takie myśli pojawiają się już jako sensowna alternatywa. Trzeba będzie raczej wiele rzeczy przemyśleć, trochę policzyć i zdecydować.

Pisałem w sb, napiszę tutaj. Życzę dużej części obecnego rządu i paru szeregowym posłom/posłankom kilku lat pobytu w przybytkach odosobnienia na koszt podatników. Nawet jeśli stanie się to za 30 lat i dotknie dziadków po osiemdziesiątce.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Trojan 


Posty: 11338
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-04-26, 17:29   

a wsadzać będzie Romek ;)
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8273
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2020-04-26, 17:39   

Cywilizowane rozliczenie - uczciwe, niezależne sądy - nawet w przypadku kar i więzienia są łagodniejsze niż lincz głodnego krwi tłumu. Nie oszukujmy się, w przypadku cywilizowanego upadku nie będzie masowych sądów (może właśnie po kilkudziesięciu latach, jak już ewentualni oskarżeni będą w stanie starczej demencji), w przypadku buntu/rewolucji może skończyć się jak z Ceaușescu.

Sam nie wierzę w ludową rewolucję, myślę, że jeśliby państwo miało się zacząć walić, to jednak wcześniej umyją rączki i unikną scenariusza drastycznego. Oczywiście to umycie rączek będzie tylko od odpowiedzialności, bo zachowają na tyle wpływów, żeby ewentualne rozliczenia mogły się zacząć za kilkadziesiąt lat. Póki co grają jeszcze o pełną pulę i stąd jest ta jazda po krawędzi. Mimo wszystko wciąż można na tej sytuacji politycznie wygrać w perspektywie kilku lat (kiedy są wybory parlamentarne).
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Trojan 


Posty: 11338
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-04-26, 19:06   

Ja tam mógłbym być motłochem ludowej rewolucji....
 
 
Trojan 


Posty: 11338
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-04-26, 21:39   

szwagier był na kwarantannie bo w jego jednostce operacyjnej wykryto wirusa - znaczy się cała jednostka trafiła na kwarantannę, ale dopiero po zakończonej "turze" czyli dopiero 10 dni po tym jak wykryto nosiciela. Wtedy dopiero też wszystkich przetestowano - na szczęście próbki trafiły do Drezna więc czekali na rezultat i zwolnienie z kwarantanny ledwie 48h. Oczywiście każdy musiał kwarantannę we własnym zakresie "załatwić" :)
 
 
KS 
KS


Posty: 2552
Wysłany: 2020-04-27, 13:13   

Francuzi wzięli się poważniej za badanie wpływu palenia na zachorowalność i przebieg choroby. Ponoć są przesłanki, by twierdzić, że palenie nie tylko nie szkodzi, ale chroni. Oby to nie były fejki wypuszczone przez lobby tytoniowe.
No i żeby nie było to na zasadzie: z powodu braku płuc koronawirusa nie stwierdzono.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13191
Wysłany: 2020-04-27, 13:49   

Fejk. Możesz już wyluzować. Wódka też nie. I dziwki. Dziwki też nie.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1644
Skąd: Bytom
Wysłany: 2020-04-27, 14:35   

KS napisał/a:
Francuzi wzięli się poważniej za badanie wpływu palenia na zachorowalność i przebieg choroby. Ponoć są przesłanki, by twierdzić, że palenie nie tylko nie szkodzi, ale chroni. Oby to nie były fejki wypuszczone przez lobby tytoniowe.
No i żeby nie było to na zasadzie: z powodu braku płuc koronawirusa nie stwierdzono.

Byłbym w stanie uwierzyć w takie wnioski, ale raczej tylko na zasadzie, jaką sam podałeś - w płucach jest tyle smoły, że koronawirus w nich nie potrafi przetrwać.
Jeżeli ktoś chciałby mnie przekonać, żebym zaczął palić, żebym się koronawirusem nie zaraził (tylko zdechł na np. pochp), to takie badania, to mogą sobie w ... wsadzić.
Jestem w 100% przekonany, że np. utonięcie, albo obcięcie głowy, też chroni bardziej przed zarażeniem koronawirusem. Twierdzę tak nawet bez dodatkowych badań. ;->
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Fahrenheit 451


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 13