FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Nowości, zapowiedzi, świeżynki
Autor Wiadomość
Gand 
Smart Guy


Posty: 680
Wysłany: 2009-08-19, 17:39   Nowości, zapowiedzi, świeżynki

Jak w tytule tematu - tutaj piszemy o serialach, które dopiero mają się ukazać lub też dopiero co pojawiły się na wizji i jeszcze nie zdążyły doczekać się swojego tematu. ;)
_________________
We care a lot about the army navy air force and marines
We care a lot about the SF, NY and LAPD
We care a lot about you people, about your guns
about the wars you're fighting gee that looks like fun

We care a lot about the Garbage Pail Kids, they never lie
We care a lot about Transformers cause there's more than meets the eye

We care a lot about the little things, the bigger things we top
We care a lot about you people yeah you bet we care a lot.
 
 
Liv 
Sine Qua Non


Posty: 1045
Wysłany: 2009-08-20, 14:52   

Pierwszy odcinek 4 sezonu Dextera znalazł się w internecie.
Jakoś nie chce mi się wierzyć żeby stało się to przypadkiem ;)

Dexter S4E01
_________________
"Life is a bitch and then you die."
Laura Roslin "Battlestar Galactica"

chomikuj.pl/pchlaszachraika
 
 
AdamB 


Posty: 815
Skąd: Pandora
Wysłany: 2009-08-20, 16:04   

W zapowiedziach pojawił się serial Spartacus: Blood and Sand.
Ma to być wysokobudżetowy 13-odcinkowy serial historyczny w wizualnym klimacie "300". Według producentów - Roba Taperta oraz Stevena S. DeKnighta nowy serial stacji Starz jest "bardzo mocnym, ostrym widowiskiem tylko dla widzów dorosłych".
Rob Tapert opisuje ten serial jako połączenie Gladiatora z Deadwood. Inną inspiracją dla serialu ma być "Rzym" stacji HBO. Producenci kochają ten serial, lecz twierdzą, że ich produkcja będzie mieć "więcej testosteronu".
"Producenci mówiąc o fabule, twierdzą, że serial ogarnie te same wątki co kinowa wersja o Spartakusie z 1960 roku w reżyserii Stanleya Kubricka, lecz będzie parę dodatkowych postaci i wątków pobocznych."
Lucy Lawless (Xena) wcieli się w właścicielkę obozu z gladiatorami.
http://www.youtube.com/watch?v=yHxn8mTpAJU
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3200
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2009-08-20, 16:24   

AdamB napisał/a:
W zapowiedziach pojawił się serial Spartacus: Blood and Sand
Niewątpliwie zapowiada się ciekawie :) Po zwiastunie, widać że serial zrealizowany będzie z rozmachem, przepełniony widowiskowymi scenami walk i seksem. Tylko mam pewne obawy, żeby ten serial nie poszedł za bardzo w jakąś sferę magii czy fantasy. Wolałbym, aby w 100% był to serial kostiumowo-historyczny, choć niekoniecznie musi być idealnie zgodny z prawdą historyczną ;) Ja jestem zainteresowany i z niecierpliwością oczekuje momentu, kiedy będę mógł się zapoznać z fabułą.
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23082
Wysłany: 2009-08-20, 16:33   

Zapowiada się rzeczywiście interesująco. Choć trochę odrzuca mnie "metoda" rodem z 300. Ale szansę dostanie bez wątpienia. Prawda historyczna jest mi zbędna, byle nie było idiotyzmów.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4623
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2009-08-20, 18:16   

Wygląda interesująco. Metoda a'la "300" mnie nie odrzuca bo przecież ktoś musiał po taką stylistykę sięgnąć. Dobra dawka krwi i ostrej walki nie zaszkodzi. "Rzym" to pewnie nie będzie, ale może być bardzo dobrze.
Wygląda na to, że telewizyjne seriale przejmują całkowicie rolę telewizji w widowiskach dla dorosłych. Ostre, brutalne fabuły w amerykańskim kinie są już nie do przyjęcia. Tam trzeba robić filmy dla szerokiego, młodego odbiorcy. A stacje telewizyjne mogą sobie krwią i flakami epatować. I dobrze.
A co do samego serialu to najważniejsze, żeby za atrakcyjną stroną wizualną poszedł dobry scenariusz.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
AdamB 


Posty: 815
Skąd: Pandora
Wysłany: 2009-08-20, 19:40   

Martinus Jachus napisał/a:
Tylko mam pewne obawy, żeby ten serial nie poszedł za bardzo w jakąś sferę magii czy fantasy.


Jeszcze jedna wypowiedź Roba Taperta:
" Spartacus będzie mieć najstraszniejsze postaci barbarzyńców, ale nie będzie wkraczać na teren historycznego fantasy poprzez dodanie potworów jak w 300. "
 
 
Liv 
Sine Qua Non


Posty: 1045
Wysłany: 2009-08-23, 12:20   

Jak dostawałam torsji na widok Stargate - oczywiście serialu - od klasycznego SG po Atlantis, tak Universe poważnie mnie zainteresował, nie tylko ze względu na dobre promo 'nowego' serialu SyFy, ale również ze względu na obsadę. Promo SG Universe

Wow! Będzie to już trzeci serial stricte SF jaki będę oglądać z rozpoczęciem nowego sezonu :shock:
_________________
"Life is a bitch and then you die."
Laura Roslin "Battlestar Galactica"

chomikuj.pl/pchlaszachraika
 
 
Liv 
Sine Qua Non


Posty: 1045
Wysłany: 2009-08-23, 23:02   

Powiększa się obsada "Game of thrones", więc tutaj.
_________________
"Life is a bitch and then you die."
Laura Roslin "Battlestar Galactica"

chomikuj.pl/pchlaszachraika
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4623
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2009-08-24, 07:16   

Dokumentnie nic mi te nazwiska nie mówią. Czyli bardzo dobrze.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23082
Wysłany: 2009-08-24, 13:15   

No... :mrgreen:
Tamzin Merchant: http://media.photobucket....20200520176.jpg
Ładniutka. A poza tym zagra piątą żonę Henryka VIII - Katherine Howard w THE TUDORS.
Jennifer Ehle? Super :) Kogo zagra? Lady Cathryn Stark?
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Liv 
Sine Qua Non


Posty: 1045
Wysłany: 2009-08-24, 16:50   

Właściwie to Merchant można było podziwiać w ostatnim odcinku trzeciego sezonu The Tudors ;)

Romek napisał/a:
Jennifer Ehle? Super :) Kogo zagra? Lady Cathryn Stark?


Innej możliwości nie widzę ... bo nie za bardzo wyobrażam sobie Ehle w roli Cersei (ma swoje lata ...)
_________________
"Life is a bitch and then you die."
Laura Roslin "Battlestar Galactica"

chomikuj.pl/pchlaszachraika
 
 
Paulo 


Posty: 212
Skąd: Fantasta.pl
Wysłany: 2009-08-24, 19:03   

Liv napisał/a:

Innej możliwości nie widzę ... bo nie za bardzo wyobrażam sobie Ehle w roli Cersei (ma swoje lata ...)


Nie mylicie się, rola Cersei jej przysługuje :)
EDIT: Miało być Stark
_________________
"Kto czyta książki, żyje podwójnie"- U.Eco
  
 
 
Liv 
Sine Qua Non


Posty: 1045
Wysłany: 2009-09-02, 09:57   

Lena Headey dołączyła do obsady pilota GoT!
_________________
"Life is a bitch and then you die."
Laura Roslin "Battlestar Galactica"

chomikuj.pl/pchlaszachraika
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23082
Wysłany: 2009-09-02, 12:06   

AWESOME ! ! ! Tylko pewnie ją przemalują :) Ale wybór - doskonały. Nie mogę jej sobie jednak jako blondynki wyobrazić, więc zapał może opaść.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
AdamB 


Posty: 815
Skąd: Pandora
Wysłany: 2009-09-03, 09:24   

"HBO dało zielone światło produkcji serialu Board Walk, którą zajmie się Martin Scorsese.

Stacja telewizyjna zamówiła 11 odcinków mini-serialu, którego akcja dzieje się w latach 20-stych XX wieku, w czasach prohibicji. Gruba ryba Altantic City, Nucky Thompson (Steve Buscemi), określany jest jako “zarówno polityk, jak i gangster”. Produkcja ma rozpocząć się na jesieni, a emisja ma wystartować w przyszłym roku.

Producentem wykonawczym serialu jest Martin Scorsese.

W pozostałych rolach Michael Shannon, Michael Kenneth Williams, Dabney Coleman, Kelly Macdonald i Michael Pitt."

Serial gangsterski od Scorsese ! To jest skazane na sukces. Mniam, mniam.. :)
 
 
Liv 
Sine Qua Non


Posty: 1045
Wysłany: 2009-09-10, 22:36   

Jeżeli ktoś jeszcze nie widział Sons of anarchy <spogląda znacząco na Romka i ASXa> to ; premierowy odcinek drugiego sezonu zdobył najwięcej punktów (4.29 milionów widzów) w wtorkowy wieczór - w ogóle osiągnął największą oglądalność niż jakikolwiek inny odcinek, innego serialu w roku 2009!

Mam nadzieję, że to będzie dodatkową zachętą dla tych, którzy jeszcze serialu nie widzieli.
_________________
"Life is a bitch and then you die."
Laura Roslin "Battlestar Galactica"

chomikuj.pl/pchlaszachraika
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23082
Wysłany: 2009-09-11, 06:55   

Liv napisał/a:
Jeżeli ktoś jeszcze nie widział Sons of anarchy <spogląda znacząco na Romka i ASXa> to (...)

U mnie to kwestia kilku dni (mam nadzieję), ewentualnie początku października ;) Po tych wszystkich zachętach, nie mogę się już doczekać.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
AdamB 


Posty: 815
Skąd: Pandora
Wysłany: 2009-09-11, 09:34   

Napisałem maila do sklepu.tvp.pl z pytaniem o wydanie drugiego sezonu seriali Dom i Boża podszewka.
Odpowiedź:
"...Dziękujemy za słowa uznania, niestety nie ma w planach wydania interesujących Pana tytułów. Pod koniec roku powinniśmy wiedzieć coś więcej o planach na kolejny rok."..
 
 
Liv 
Sine Qua Non


Posty: 1045
Wysłany: 2009-09-12, 09:51   

Seriale powracające na anteny:

08.09. 90210
08.09. Sons of Anarchy
10.09. Supernatural
17.09. Fringe
17.09. The Office
21.09. The Big Bang Theory
21.09. How I Met Your Mother
21.09. Heroes
21.09. House, M.D.
21.09. Castle
24.09. Grey's Anatomy
24.09. The Mentalist
25.09. Dollhouse
25.09. Medium
25.09. Smallville
27.09. Californication
27.09. Dexter
27.09. Desperate Housewives
28.09. Lie to Me
02.10. Star Wars: The Clone Wars
07.10. South Park
09.10. Sanctuary
Nowe seriale:


10.09. Vampire Diaries (CW)
17.09. Community (NBC)
22.09. The Good Wife (CBS)
23.09. Eastwick (ABC)
24.09. FlashForward (ABC)
02.10. Stargate: Universe (Syfy)
03.11. V (ABC)

żródło:hatak.pl
_________________
"Life is a bitch and then you die."
Laura Roslin "Battlestar Galactica"

chomikuj.pl/pchlaszachraika
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15573
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2009-09-12, 10:13   

Liv napisał/a:
Jeżeli ktoś jeszcze nie widział Sons of anarchy <spogląda znacząco na Romka i ASXa> to ; (...)

Mam nadzieję, że to będzie dodatkową zachętą dla tych, którzy jeszcze serialu nie widzieli.


Czuję się niezwykle zachęcony, zmobilizowany i w ogóle, ale najprawdopodobniej dopiero od poniedziałku będę mieć znowu możliwość ściągania z Sieci. Mam Internet w iPlusie, co oznacza, że tutaj nic nie da się zrobić i trzeba korzystać z innego "źródła". ;)

W pierwszej kolejności muszę załatwić "Bez skazy", od drugiego sezonu "w górę", bo w żadnym sklepie tego nie ma. Na stronkach do ściągania wygasają linki, a nowych jakoś nie za bardzo przybywa, dlatego należy się śpieszyć (bo tak szybko "odchodzą"...). Poza tym "Nip/Tuck" bardzo mi się podoba i chciałbym go obejrzeć więcej, niż tylko jeden sezonik <spogląda znacząco na Liv>
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2009-09-12, 12:02   

Czekam tylko na Fringe, House i Lie to Me. Pewnie sięgnę jeszcze po Sons of Anarchy, no i skończę The Wire. Poza tym jeszcze LOSTy.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23082
Wysłany: 2009-09-13, 20:18   

Kilka minut temu na AXN rozpoczął się pierwszy sezon DAMAGES. Dziś 2 epizody - kto nie widział a ma możliwość - polecam gorąco, to jeden z najlepszych seriali, jakie powstały w ostatnich latach. 13 epizodów, każdy zwodzi, myli tropy, z rewelacyjnie utkaną intryga i ze wspaniałą rolą Glenn Close. Jazda obowiązkowa.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
AdamB 


Posty: 815
Skąd: Pandora
Wysłany: 2009-09-13, 22:40   

Potwierdzam, Damages jest dobre. :)
Z tym, że do obejrzenia 2x13 epizodów, bo już dwa sezony były. Obejrzałem całość. ciekawa intryga, dobra obsada. Troszkę mi przeszkadzały te przeskoki czasowe akcji ale potem już było ok.
Z informacji sieciowych wynika, że ma być trzeci sezon.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23082
Wysłany: 2009-09-13, 22:43   

AdamB napisał/a:
Z informacji sieciowych wynika, że ma być trzeci sezon.

Wprawdzie zakończenie drugiego sezonu nie stoi temu na przeszkodzie, zastanawiam się, dlaczego za wszelką cenę chcą wymęczyć ten serial do cna? Napięcie z pierwszego sezonu łącznie z rewelacyjną jego kulminacją - zostało już wygrane do końca w sezonie 2. Chyba że od początku zbudowany zostanie jakiś konflikt. Bo cóż można wyżąć z obecnego: Ellen versus Patty?

Mam nadzieję, że skoro serial jest już w Polsce, to niedługo doczekamy się premiery na dvd.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4623
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2009-09-14, 07:03   

Romulus napisał/a:
Kilka minut temu na AXN rozpoczął się pierwszy sezon DAMAGES. Dziś 2 epizody - kto nie widział a ma możliwość - polecam gorąco, to jeden z najlepszych seriali, jakie powstały w ostatnich latach. 13 epizodów, każdy zwodzi, myli tropy, z rewelacyjnie utkaną intryga i ze wspaniałą rolą Glenn Close. Jazda obowiązkowa.
Eh, a ja to dzisiaj przeczytałem :(
Szkoda że jakoś przegapiłem wcześniejsze zapowiedzi. Może dlatego, że teraz na AXN jak dla mnie nie ma nic ciekawego. CSI już mi się przejadły.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
AdamB 


Posty: 815
Skąd: Pandora
Wysłany: 2009-09-14, 11:13   

Ja również z pewną obawą czekam na sezon trzeci, zwłaszcza, że Ellen w pierwszym sezonie wydawała mi się piękna, w drugim już tylko ładna a w trzecim ? Lepiej nie myśleć. :-P
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23082
Wysłany: 2009-09-18, 08:22   

Tomasz napisał/a:
Romulus napisał/a:
Kilka minut temu na AXN rozpoczął się pierwszy sezon DAMAGES. Dziś 2 epizody - kto nie widział a ma możliwość - polecam gorąco, to jeden z najlepszych seriali, jakie powstały w ostatnich latach. 13 epizodów, każdy zwodzi, myli tropy, z rewelacyjnie utkaną intryga i ze wspaniałą rolą Glenn Close. Jazda obowiązkowa.
Eh, a ja to dzisiaj przeczytałem :(
Szkoda że jakoś przegapiłem wcześniejsze zapowiedzi. Może dlatego, że teraz na AXN jak dla mnie nie ma nic ciekawego. CSI już mi się przejadły.

To może teraz zdążysz ;) Dziś o 22.45 zdaje się, ale musisz sprawdzić jeszcze, na AXN są powtórki 1 i 2 epizodu. Pora może nie najlepsza, ale to serial, na którym nie zaśniesz. Zwłaszcza z twoim "fachem" ;)

Ponadto na Canal+ rusza pierwszy sezon LIE TO ME. Spolszczenie tytułu jest zabawne: Magia kłamstw //kas >.< 8)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4623
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2009-09-18, 18:27   

Romulus napisał/a:
To może teraz zdążysz ;) Dziś o 22.45 zdaje się, ale musisz sprawdzić jeszcze, na AXN są powtórki 1 i 2 epizodu. Pora może nie najlepsza, ale to serial, na którym nie zaśniesz. Zwłaszcza z twoim "fachem" ;)


Bardzo dobra pora, o tej porze dzisiaj siedzimy z żoną przed telewizorem sącząc whiskey, będzie w sam raz. Extra, dzięki za info :)
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4623
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2009-09-19, 08:59   

Romulus napisał/a:
To może teraz zdążysz ;)

Zdążyłem i jestem pod ogromnym wrażeniem. Dwa pierwsze odcinki mnie zachwyciły. Ogromny potencjał, świetne postacie, dramat, zagadki, tajemnice, intrygi, a do tego prawnicy, ugody, odszkodowania czyli to co tygrysy lubią najbardziej. A szefowa kancelarii miodzio. Już prawie chcę być taki jak ona. Ach.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Wydawnictwo Solaris


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,31 sekundy. Zapytań do SQL: 13