FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Nowości, zapowiedzi, świeżynki
Autor Wiadomość
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23154
Wysłany: 2009-10-23, 17:10   

ASX76 napisał/a:
AdamB napisał/a:

ASX76 napisał/a:
Romulusie, coś dla Ciebie -> "Przyjaciele"


Poważnie, tracicie ciężko zarobione pieniądze na oryginalne wydania takich seriali? :shock:


Ke? Jacy wy? :shock: Przecież tylko Romulus podnieca się "Przyjaciółmi"... i czynił na nich zakupowe zakusy, dlatego przedstawiłem ciekawą ofertę...

Czyniłem zakusy, ale zostały powstrzymane przez zdrowy rozsądek. Nie dlatego, że serial nie jest wart kupna. Jest wart, jak cholera, jeśli ktoś się w nim zakochał na etapie późnolicealno - studenckim. Jak ja. Ale już mam pierwsze wydanie wszystkich sezonów na dvd. A kupno ponownie dla samych dodatków byłoby możliwe, ale nieracjonalne w obliczu innych zbliżających się zakupów książkowych i serialowych, szczególnie (House, Battlestar i inne).

Za to znalazłem dziś w Empikowej przedsprzedaży wydanie Rzymu na blu-ray: http://www.empik.com/rzym...,prod27080011,p
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
AdamB 


Posty: 815
Skąd: Pandora
Wysłany: 2009-10-23, 20:58   

ASX76 napisał/a:

Ke? Jacy wy? :shock: Przecież tylko Romulus podnieca się "Przyjaciółmi"... i czynił na nich zakupowe zakusy, dlatego przedstawiłem ciekawą ofertę...


Mój błąd. Zwracam honor. :-)
Serial może wart obejrzenia, rzecz gustu. I kręgu odbiorców, ten jest raczej skierowany do młodzieży. Ale na pewno nie zakupu oryginału DVD. Oczywiście wg. mojej sugestywnej oceny.

Rzym. Pełna Kolekcja. Sezony 1-2 BluRay - wygląda bardzo kusząco, ale niestety horrendalna cena oraz fakt posiadania na DVD wyklucza zakup. Szkoda. :(
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2009-10-24, 15:30   

Może było, może nie. Pierwsze osiem minut nowej wersji "V"
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23154
Wysłany: 2009-10-24, 15:41   

Tigana napisał/a:
Może było, może nie. Pierwsze osiem minut nowej wersji "V"

Zaczyna się nieźle i liczę, że to będzie coś, w co się wsiąka. FlashForward jest ciekawy, ale na dłuższą metę okaże się przewidywalny, zatem można poczekać na emisję w AXN już niedługo. V jest aktualnie jedynym serialem, który rokuje.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
AdamB 


Posty: 815
Skąd: Pandora
Wysłany: 2009-10-24, 22:41   

Romulus napisał/a:
V jest aktualnie jedynym serialem, który rokuje.


Na ten rok - zgoda. Po nowym roku pojawi się m.in Spartakus.
Również ostrze sobie na "V" ząbki. :) Liczę tylko, że nie skończą na 13-tu odcinkach.
 
 
Liv 
Sine Qua Non


Posty: 1045
Wysłany: 2009-10-25, 03:12   

Stacja zrobiła takie zamieszanie z emisją V, że odradzam oglądanie - przynajmniej w tym roku, gdyż wyemitują jedynie cztery pierwszy epizody, a resztę dopiero w marcu...
_________________
"Life is a bitch and then you die."
Laura Roslin "Battlestar Galactica"

chomikuj.pl/pchlaszachraika
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23154
Wysłany: 2009-10-28, 10:19   

Nieuchronnie zbliża się premiera 8 sezonu 24. Odliczanie trwa: http://www.fox.com/24/ A premiera aż czterogodzinna. Oby nie zapowiadała się powtórka z pilota do 7 sezonu (Redemption), który mnie zmulił do oglądania doskonałego sezonu.
Filmiki promujące sezon zapowiadają ponownie wysoki poziom. Nie gasną plotki o zakończeniu serialu albo uśmierceniu głównego bohatera i restarcie z nowymi. Takie podsycanie plotek przy jednoczesnych mglistych wypowiedziach producentów i samego Kefira ładnie podkręcają zainteresowanie serialem. Mnie podkręcać nie muszą. I tak obejrzę. Bo każdy sezon, nawet te dołujące, to rewelacyjna rozrywka (byle obyło się bez Kim-napping, bo puszczę pawia). Obecnie, poza V liczę na 24 jako źródła mego ożywienia. Niedługo ruszy także PACIFIC ze stajni HBO i spod skrzydeł Hanksa i Spielberga. Jeśli będzie tak dobry jak Kompania Braci, to rok 2010 będzie można zaliczyć do udanych. Bo 2009 już chyba nic nie podniesie wyżej w moich oczach przez te 2 miesiące, jakie mu zostały.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23154
Wysłany: 2009-11-05, 23:47   

Obejrzałem 2 epizody (na razie tyle jest) serialu WHITE COLLAR. To świeżynka od USA NETWORK - sieci kablowej. Serial o przystojnym i czarującym oraz inteligentnym oszuście, który pomaga agentowi FBI, który go schwytał, łapać innych sprytnych oszustów. Przy okazji, "na boku" stara się zgłębić tajemnicę zniknięcia swojej ukochanej. Serial jest lekki jak piórko, przemocy w nim odrobina. Scenariusz inteligentny, ale nie za bardzo, więc nie trzeba szczególnie wysilać komórek szarych. Zabawny, miło się ogląda. Zaprzyjaźnię się z nim na jakiś czas.
http://www.usanetwork.com...llar/index.html
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15605
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2009-11-09, 11:08   

Coś dla miłośników:
- Dr House'a:
http://www.empik.com/dr-h...,prod29220013,p

- "Trawki":
http://www.empik.com/traw...,prod29230040,p
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Liv 
Sine Qua Non


Posty: 1045
Wysłany: 2009-11-09, 11:32   

Naprawdę tego nie rozumiem, niech mi ktoś wytłumaczy po co kupować wydanie DVD jeśli nie zawiera dodatków?! :shock: I don't get it guys...
_________________
"Life is a bitch and then you die."
Laura Roslin "Battlestar Galactica"

chomikuj.pl/pchlaszachraika
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15605
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2009-11-09, 12:11   

Podobno "Dr House" zawiera dodatki ->
II sezon: Wieczór z Housem ; Humor z planu, To chyba toczeń, Na wesoło - Ukochany syn & Sen sprawiedliwej
III sezon: Sesja muzyczna z udziałem telewizyjnego zespołu., Anatomia odcinka: Gnojek, Krew, strzykawki i części ciała: Rekwizytornia doktora House, Otwarty House: Biuro producenta, Wpadki na planie
IV sezon: Odrobina mydlanej opery, - Nowe twarze, - Spotkanie ze scenarzystami, - Efekty wizualne, - Anatomia odcinka: Wypadek autobusu, - Koniec dobroci dla zwierząt

Podobno "Trawka" zawiera dodatki ->
III sezon: Gagi, Teledyski, Komentarze, Reportaże, Ciekawostki, Krótkometrażówki, Fragmenty wyizolowanej ścieżki dźwiękowej, Zwiastuny
II sezon: ?
I sezon: Komentarze twórców i aktorów, zwiastuny

Tak wynika z opisów poprzednich wydań. Wydaje mi się, że wydania zbiorcze nie zostaną z tego okrojone.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23154
Wysłany: 2009-11-09, 13:14   

Te dodatki z sezonów I - III rzeczywiście są, pisałem o tym w temacie serialu. Zaskoczyło mnie, że są także w IV sezonie. Ale - patrząc po wcześniejszych sezonach, nie robią one jakoś szału. Dlatego nie kieruję się obecnością dodatków. Kupuję przede przystkim dla serialu. BATTLESTAR GALACTICA może ich nie mieć. Fajnie byłoby, gdyby je miała - wzrósłby mój szacunek do wydawcy, ale jeśli ich nie będzie, to przeżyję. Bo to znakomity serial i przyjemność sprawi mi głównie jego posiadanie.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Liv 
Sine Qua Non


Posty: 1045
Wysłany: 2009-11-09, 13:44   

Obejrzałeś serial więcej niż raz - możesz spokojnie zgrać go na płytki DVD w HD i wyjdzie ci taniej...
Dla mnie, osobiście wszystko rozchodzi się o materiały, które nie zostały pokazane, bloopers, wywiady etc. etc. Gdyby Polskie wydania posiadały takowe dodatki kupowałabym je od ręki ... A tak mija się to z sensem, nie dość, że mam powiedzmy np. BSG na płytkach, na dysku i chomiku to mam jeszcze wydawać na DVD żeby mieć to samo po raz czwarty?! O.o
_________________
"Life is a bitch and then you die."
Laura Roslin "Battlestar Galactica"

chomikuj.pl/pchlaszachraika
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23154
Wysłany: 2009-11-09, 14:20   

Ja jestem old fashioned - lubię posiadać oryginały, a nie podróbki, czy słabe kopie na płytach, które mi po jakimś czasie wysiadają i nie ma nawet komu się poskarżyć. Szkoda tylko, że wydawcy robią widzów w ciula. Ale - na pohybel tym "bieda-kapitalistom"
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15605
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2009-11-09, 14:31   

Romulus napisał/a:
Ja jestem old fashioned - lubię posiadać oryginały, a nie podróbki, czy słabe kopie na płytach, które mi po jakimś czasie wysiadają i nie ma nawet komu się poskarżyć. (...)


Jak to nie ma komu...? A od czego forum, które chętnie przyjmie spam? :-P

Bo kopiować należy w co najmniej dwóch kopiach - kiedy jedna "wysiądzie", zostanie druga...
W smutnej polskiej rzeczywistości nieraz nie opłaca się kupować oryginałów. A to tłumaczenie zjebane, a to cena kosmiczna, a to czegoś świetnego w ogóle nie wydano...
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
AdamB 


Posty: 815
Skąd: Pandora
Wysłany: 2009-11-09, 17:02   

Romulus napisał/a:
... Bo to znakomity serial i przyjemność sprawi mi głównie jego posiadanie.


I to jest cały sekret. :)
Posiadać oryginał, najlepiej ładnie, bogato wydany, postawić go na półce.... W każdej chwili móc go włożyć w odtwarzacz... To jest magia. Albo się to czuje albo nie. Tu nie ma co tłumaczyć.

Romulus napisał/a:
Ja jestem old fashioned - lubię posiadać oryginały, a nie podróbki, czy słabe kopie na płytach, które mi po jakimś czasie wysiadają ...


Dokładnie jak i ja. :)

ASX76 napisał/a:
Bo kopiować należy w co najmniej dwóch kopiach - kiedy jedna "wysiądzie", zostanie druga...
W smutnej polskiej rzeczywistości nieraz nie opłaca się kupować oryginałów. A to tłumaczenie zjebane, a to cena kosmiczna, a to czegoś świetnego w ogóle nie wydano...


Cały ASX, kupuje ostatnio najwięcej z nas ale jak jest okazja wbić szpileczkę to czemu nie. :D
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15605
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2009-11-11, 13:56   

Wydanie zbiorcze "Dynastii Tudorów", sezony: I-II:
http://www.empik.com/dyna...,prod29220271,p
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
AdamB 


Posty: 815
Skąd: Pandora
Wysłany: 2009-11-12, 20:39   

Tak trochę bez sensu, pojedyncze wydania już się ukazały a zbiorcze powinno zawierać wszystkie sezony. Dodatków też chyba nie dołożyli.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15605
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2009-11-14, 01:16   

AdamB napisał/a:
Tak trochę bez sensu, pojedyncze wydania już się ukazały a zbiorcze powinno zawierać wszystkie sezony. Dodatków też chyba nie dołożyli.


Ależ sens jak najbardziej jest. Zbliżają się Święta, Gwiazdka... Takie wydanie może podniecić klientów. :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2009-11-24, 15:49   

Niepewna przyszłość" Flash Forward" Póki co na drugie "Lost" się nie zapowiada - oby nie skończył się po I sezonie.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
MarcinusRomanus 
Centurion


Posty: 407
Skąd: Wielki Rzym
Wysłany: 2009-11-24, 17:42   

Lost jest TYLKO JEDEN ! ;) obejrzałem "Flash Forward"- jak dla mnie bez rewelacji, tak samo nie zatrząsł mną inny serial- Fringe- Na granicy światów. Ów Fringe miał być drugim Lostem, bo mówiło się, że to serial Ojca Zagubionych... Niestety nic z tego nie wyszło.
Po za tym chętnie se zobaczę Układy, które będą na Polsacie, jak i za razem na AXN...
_________________
" Ciemne sprawy najlepiej załatwiać po ciemku " - "Hobbit" J.R.R. Tolkien
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2009-11-24, 21:59   

W sumie miło by było jakby trochę poprawili względem wcześniejszych odcinków. Ten ostatni to była dla mnie jakaś kpina albo jeszcze gorzej - coś w rodzaju Grey's Anatomy. Ta pije, ta wie, że tamten zacznie pić, tamten nie wie kto tamtej powiedział, ten leci do Japonii i jej szuka, tamta robi sobie tatuaż i rzuca dyskryminującą kobiety pracę. Kompletnie zero akcji,
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
kurrrak 


Posty: 258
Skąd: Białystok
Wysłany: 2009-11-27, 00:59   

Nie wiem czy mogę na tym forum coś takiego podawać, ale niedawno kumpel pokazał mi coś co znacznie ułatwia śledzenie najnowszych odcinków ulubionych przez nas seriali. Nazywa się toto showrss.

Zasada działania jest taka, że po rejestracji tworzymy sobie listę interesujących nas seriali, a serwis generuje nam kanał RSS, który możemy dodać sobie do klienta torrenta. Efekt jest taki, że klient torrenta, gdy tylko pojawi się nowy odcinek, pobiera od razu plik z serialem. Można czasem przyjść do domu i zastać nowe odcinki na dysku, bez szukania i sprawdzania po necie, sama wygoda. :-)
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15605
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2009-11-27, 15:57   

Jak było do przewidzenia serial "FlashForward" doczekał się zawieszenia z powodu stale pogorszającej oglądalności. I krzyżyk na drogę. ;)

Czy ogląda(ł) ktoś serial komediowo-kryminalny pt. "Psych" ("Świry")? Dobre to?
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23154
Wysłany: 2009-11-27, 16:44   

Jest to jakaś nowość - na pewno na polskim ekranie: w sobotę rusza na HBO drugi sezon TRUE BLOOD. Ostrzę sobie zęby, bo jeśli będzie tak milutki, jak sezon pierwszy to już będzie dobrze. Skończyłem niedawno czytać drugą część przygód Sookie Stackhouse, która jest szkieletem fabularnym drugiego sezonu. Książka - nic specjalnego. Ale za to serial - Alan Ball zrobił z niego małe dziełko sztuki. I ładnie wstrzelił się w modę na wampiry na ekranie. Przy tym jest lepszy od innych ekranizacji "wampirzych" cykli. Zresztą, czy serial z taką czołówką: http://www.youtube.com/watch?v=7-UORRmi1ZI może być zły? :badgrin: Sllllluuuuuuuppppppp..... W sobotę łykniemy trochę krwi :badgrin:
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23154
Wysłany: 2009-12-26, 12:27   

2009 rok w telewizyjnej rozrywce już za nami. Przed nami kolejny rok ze starymi i nowymi znajomymi. HBO wypuściło świetny filmik "podsumowujący" 2009 r. i zapowiadający kolejny. Najbardziej elektryzuje zapowiedź nowego show twórców THE WIRE. Na pewno będzie wyjątkowy: http://www.youtube.com/wa...t=1261824588.94
I te super kąski: PACIFIC (czyli Kompania Braci na Pacyfiku - znowu spod "ręki" Toma Hanksa i Barry Gotzmana), BOARDWALK EMPIRE (spod "ręki" Martina Scorsese). Mniammmmmmmmmmmm..............
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2009-12-26, 13:14   

PACIFIC - polska premiera marzec 2010 - już lecą pierwsze zajawki. Nie mogę się doczekać.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
MarcinusRomanus 
Centurion


Posty: 407
Skąd: Wielki Rzym
Wysłany: 2009-12-26, 15:50   

Pacyfik będzie puszczany jak na razie tylko na HBO? czy AXN też planuje puścić ten serial?
_________________
" Ciemne sprawy najlepiej załatwiać po ciemku " - "Hobbit" J.R.R. Tolkien
 
 
Brzuzka 


Posty: 237
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-12-26, 16:00   

światowa premiera jest w marcu, wątpię żeby polska też była w marcu...
_________________
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15605
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2009-12-26, 16:59   

Panowie, nie tak prędko z tymi orgazmami... :-P Ileż razy było tak, że produkcja zapowiadała się bardzo dobrze, a wychodziło byle co... np. "Alexander" O. Stone'a, "Królestwo niebieskie" R. Scotta... Oczywiście nie były to seriale - rozchodzi mnie się o to, iż nawet znane i uznane nazwiska mogą "wysmażyć kiepski stek". ;)
Natomiast z ostatnich niewypałów serialowych wymienić można choćby "Flash Forward" (zmiana na stanowisku scenarzysty już po kilku odcinkach, na dodatek na gorszego...).

Przyznam szczerze, że miałem dość "Kompanii Braci" już na lądzie. A tu szykują "akcję" na morzu... //asx
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Fahrenheit 451


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 13