FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Nowości, zapowiedzi, świeżynki
Autor Wiadomość
Rec

Posty: 226
Wysłany: 2024-01-08, 12:59   

Praktyka mówi, że takie rzeczy nie wychodzą dobrze, a półki uniganą się od komiksów i książek, które można nakręcić od podstaw. Nie mówiąc o autorskich pomysłach scenarzystów, bo nie mam wiedzy co się kryje w ich szufladach.

"Udało sie? Nakręćmy to znów" to najbardziej prostackie rozwiązanie ;) .

EDIT: jest pierdylion seriali sci-fi z lat 70' i 80' które można można odświeżyć, bo dwa pokolenia nie miały szansy ich poznać, a technologia poszła do przodu. W sumie to zrobiono z BSG i zadzialało.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15624
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2024-01-08, 13:05   

Rec napisał/a:
Praktyka mówi, że takie rzeczy nie wychodzą dobrze, a półki uniganą się od komiksów i książek, które można nakręcić od podstaw. Nie mówiąc o autorskich pomysłach scenarzystów, bo nie mam wiedzy co się kryje w ich szufladach.

"Udało sie? Nakręćmy to znów" to najbardziej prostackie rozwiązanie ;) .



1. "BSG" to rozpoznawalna marka, przeto można sporo przyoszczędzić na kosztownej machinie marketingowej. :-P

2. To samo, a jednak inaczej, może zrobić wielką różnicę. ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
KS 
KS


Posty: 2551
Wysłany: 2024-01-08, 13:09   

Myślę sobie, że producentom wyszło by taniej, gdyby od razu kręcili 2 wersje: bieżącą do wypuszczenia od razu i zreebotowaną do puszczenia za 3 lata. Kapitalizm wpadnie na to prędzej czy później.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1643
Skąd: Bytom
Wysłany: 2024-01-08, 13:20   

KS napisał/a:
Myślę sobie, że producentom wyszło by taniej, gdyby od razu kręcili 2 wersje: bieżącą do wypuszczenia od razu i zreebotowaną do puszczenia za 3 lata. Kapitalizm wpadnie na to prędzej czy później.

Już wpadli - nazywają to "wersja reżyserska", która jest wypuszczana po jakimś czasie od pierwszej.
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15624
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2024-01-08, 13:26   

goldsun napisał/a:
KS napisał/a:
Myślę sobie, że producentom wyszło by taniej, gdyby od razu kręcili 2 wersje: bieżącą do wypuszczenia od razu i zreebotowaną do puszczenia za 3 lata. Kapitalizm wpadnie na to prędzej czy później.

Już wpadli - nazywają to "wersja reżyserska", która jest wypuszczana po jakimś czasie od pierwszej.


Ridley Scott jako pierwszy przychodzi mi na myśl. :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4636
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2024-01-08, 13:27   

Serial był 2004-2008 więc jak wyjdzie nowy to będzie ponad 20 lat od startu poprzedniej wersji.
Czas leci. Starzejemy się.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4636
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2024-01-08, 13:28   

ASX76 napisał/a:


Ridley Scott jako pierwszy przychodzi mi na myśl. :-P

Po tym jak obejrzałem "Napoleona" to już mi Scott raczej nigdy na myśl nie przyjdzie w żadnej kwestii filmowo-telewizyjnej. Staram się go wyprzeć z pamięci.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Rec

Posty: 226
Wysłany: 2024-01-08, 13:29   

ASX76 napisał/a:

1. "BSG" to rozpoznawalna marka, przeto można sporo przyoszczędzić na kosztownej machinie marketingowej. :-P

2. To samo, a jednak inaczej, może zrobić wielką różnicę. ;)



No skoro oszczędność studia na marketingu ma byc dla mnie powodem do radości, a zrobienie czegos inaczej następnym, to w ogóle zamknijmy się w świecie rebootów BSG, ST, Obcych i Terminatorów. Pięć sequeli i reboot, pięć sequeli i reboot, widzowie będą zadowoleni.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15624
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2024-01-08, 13:32   

Tomasz napisał/a:

Serial był 2004-2008 więc jak wyjdzie nowy to będzie ponad 20 lat od startu poprzedniej wersji.

Czas leci. Starzejemy się.



1. Najwyższy czas na odświeżenie "schaboszczaka" - nowe przyprawy i zjemy z(e) (nie)smakiem. ;)

2. "Bije zegar godziny, my wtedy mawiamy: jak ten czas szybko mija, a to my mijamy". ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23173
Wysłany: 2024-01-08, 16:09   

"BSG" Sama Esmaila ma nawiązywać do oryginalnej serii, a nie do tej Ronalda D. Moore'a. Nie wiem, czy to groźba, ponieważ oryginalną widziałem i już nie odzobaczę. Choć taka zła nie była, to jednak było to wybitnie dzieło swojej epoki (telewizyjnej). :) Na razie nie czekam, ale może zacznę, kiedy będzie wiadomo coś konkretnego.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15624
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2024-01-08, 16:30   

Tomasz napisał/a:

Po tym jak obejrzałem "Napoleona" to już mi Scott raczej nigdy na myśl nie przyjdzie w żadnej kwestii filmowo-telewizyjnej. Staram się go wyprzeć z pamięci.


Mimo wszystko, Scott powinien pozostać we wdzięcznej pamięci jako twórca "Gladiatora".

Rec napisał/a:

No skoro oszczędność studia na marketingu ma byc dla mnie powodem do radości, a zrobienie czegos inaczej następnym, to w ogóle zamknijmy się w świecie rebootów BSG, ST, Obcych i Terminatorów. Pięć sequeli i reboot, pięć sequeli i reboot, widzowie będą zadowoleni.


Generalizowanie trąci oparami absurdu. :-P
Zważywszy na fakt, że od "BSG" Moore'a minęło 20 lat, reebot jest jak najbardziej uprawiony. Tym bardziej, że ma czerpać z pierwowzoru.
Co do "Terminatora", to tylko i wyłącznie z J. Cameronem jako twórcą.
A propos "Aliena" - sławetny N. Hawley robi serialową wersję i znając jego twórczość można mieć nadzieję, że nie będzie to "odcinanie kuponów". :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1643
Skąd: Bytom
Wysłany: 2024-01-08, 18:04   

Tylko po co kolejny raz odgrzewać kotleta, potem mówić "ale to będzie inna wersja, mimo, że w nazwie próbuje być dokładnie tym samym" i na końcu wychodzi, że to ani poprawiona wersja z 2003, ani z 1978, ani coś nowego. Czyli chujnia, jak powiedziałby Fidel.
Dlaczego nie można zrobić po prostu czegoś nowego?
Żeby daleko nie szukać - co można by zekranizować:
- Reynolds
- Watts (Ryfterzy i Ślepowidzenie)
- Simmons (Hyperion i Olimp/Ilion)
- Stephenson

Z luźniejszych:
- Hamilton
- McDevitt miał w miarę fajne, rozrywkowe sajfaje
- Beckett (Ciemny Eden)
- Taylor (Bobiverse)

I tak można by jeszcze długo.

Expanse pokazało, że można zrobić coś nowego, wcześniej nieznanego i się w miarę sprzeda. Jeśli oczywiście komuś w studiu nie odwala i nie zaczyna robić bzdur, które projekt uwalą.
MCU pokazało (na początku), że jeśli weźmie się za temat ktoś z głową, to stworzy mocną markę, mimo, że wszelkie wcześniejsze podejścia miała gówniane.
To nie jest kwestia "co weźmiemy na tapetę", tylko czy będzie ktoś kto potrafi to z sensem ogarnąć. W samym BSG przecież też to widać, bo różnica między pierwszym a drugim jest ogromna.
Podejście "zróbmy rebuta", to jest podejście dla gównażerii (dorosłej patrząc na realny wiek) która chce mieć dupochron, że "no wzięliśmy przecież rozpoznawalną markę, nie nasza wina, że jednak nie wyszło".
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Rec

Posty: 226
Wysłany: 2024-01-08, 18:27   

Padaka, jaka wyszła z projektow typu "Caprica" pokazuje, że scenarzyści z takim dupochronem idą po najmniejszej linii oporu. W stylu "a tu dowalimy fanservice, np. dziadek kultowego bohatera i wystarczy, żeby pelikany łykały".

Trzeba robić świeże rzeczy. Kumam że środowisko jest mierne i żaden scenarzysta dziś nie wykreuje z sufitu takich światów jak Dwanaście Kolonii (z zaginioną trzynastą), więc za radą Goldsuna można sięgać po poczytnych pisarzy.
Z definicji reboot = mizeria.
 
 
Trojan 


Posty: 11336
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2024-01-08, 21:28   

żale dupę ściska że nie sięgną po nowe rzeczy...
reboot reboota, rebootem rebootuje.
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4636
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2024-01-08, 22:30   

Wiecie, że marudzicie jak stare dziady? Ile było wersji seriali i filmów Star Trek? Bo mi się nawet liczyć nie chce. I dobrze, że były. Pewnie nawet z półtora widziałem.
Sam Esmail jak dla mnie to po Mr. Robot jak chce to może sobie zrobić nawet nową wersję czegoś co było rok temu. Ma kredyt zaufania i szybko go u mnie nie straci.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Trojan 


Posty: 11336
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2024-01-08, 23:34   

ale ST to ta sama choroba.
 
 
Rec

Posty: 226
Wysłany: 2024-01-08, 23:44   

Cytat:
Wiecie, że marudzicie jak stare dziady? Ile było wersji seriali i filmów Star Trek? Bo mi się nawet liczyć nie chce. I dobrze, że były. Pewnie nawet z półtora widziałem.


To trochę co innego. W Star Treku reboot był jeden, trzy filmy kinowe sprzed ok piętnastu lat. Wszystko inne to nowe historie z innymi bohatertami/wypełniające luki w życiorysach dobrze znanych bohaterów. Takie "wypełnianie uniwersum" nie spełnia znamion reboota. Reboot to np. piętnasta wersja historii o tym, jak Bruce Wayne stracił rodziców, więc zaczął lubić ciemne jaskinie z nietoperkami.


I ogołem śmieszna sprawa, że ludzie okazują się dziadami, bo hollywoodzkie drogi na skróty w wyciskaniu kasy uznają za średni zabieg :mrgreen:
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15624
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2024-01-17, 12:20   

Gały oglądają "The Artful Dodger" ("Spryciarz") i jest klawo jak cholera! :-)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23173
Wysłany: 2024-01-24, 16:20   

ASX76 napisał/a:
Gały oglądają "The Artful Dodger" ("Spryciarz") i jest klawo jak cholera! :-)

Zacząłem oglądać. Po trzech odcinkach nie podzielam entuzjazmu, ale to bardzo fajny serial. Dopiero kiedy pojawił się Fagin, zczaiłem, że to bohaterowie "Olivera Twista". :)

Tymczasem, teaser do "Ripleya". Wierzyłem w ten serial od kiedy dowiedziałem się, że w roli głównej wystąpi Andrew Scott - idealny! - a po teaserze już się jaram oficjalnie: https://www.youtube.com/watch?v=UE0byWSKp0E
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23173
Wysłany: 2024-01-25, 15:16   

Popłaczę się ze złości, jeśli "Shogun" okaże się klapą - bo ten najnowszy trailer jeszcze bardziej podniósł moje oczekiwania: https://www.youtube.com/watch?v=oCkNlc8xSi4
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11336
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2024-01-25, 18:29   

wygląda wspaniale, uczta dla oczu - aż sam się skuszę
Hiroyuki Sanada to godny następca wielkiego Toshiro Mifune
Wszystko wygląda bardzo podobnie tylko że lepiej jak w pierwowzorze ('80)

Niewątpliwie serial mojego dzieciństwa (obok 4P i H&K) - bez dwóch zdań, na lata zdefiniował dla mnie Japonię i japońskość
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23173
Wysłany: 2024-01-31, 16:47   

Ale jak to? Po co? https://naekranie.pl/aktualnosci/w-powietrzu-bedzie-2-sezon-1706712439 Pierwszy sezon mi się podobał, umiarkowanie, ale mimo wszystko. Niemniej, to historia zamknięta, więc co? Znowu główny bohater zostanie "uwięziony" w samolocie w trakcie lotu?
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1891
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2024-01-31, 17:10   

Się Dziwisz jakbyś Die Hardów nie oglądał :-/
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
Trojan 


Posty: 11336
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2024-01-31, 17:41   

m_m napisał/a:
Się Dziwisz jakbyś Die Hardów nie oglądał :-/


nie wiem co ty oglądałeś, ale ja Szklaną pułapkę. 123i4
 
 
Whoresbane


Posty: 1057
Wysłany: 2024-01-31, 17:41   

Przecież oni tam od połowy sezonu domykali wątki na kolanie jakby miało nie być drugiego sezonu. A teraz drugi ogłoszony?
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1891
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2024-01-31, 20:10   

Następny zdziwiony.
Ileż takich kontynuacji powstało //mysli
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
Trojan 


Posty: 11336
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2024-02-01, 23:10   

https://variety.com/2023/tv/news/stephen-colbert-chronicles-of-amber-tv-series-adaptation-1235492097/?fbclid=IwAR04NqIK96kUtYAti-8znfyCHcqXr8WpnK6J0CmGPG9lRAk8-x3U-kTrnWA

nie wiem na ile to pewne że faktycznie powstanie, ale jest git
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23173
Wysłany: 2024-02-02, 06:20   

Ale to sprzed roku i na razie musi być wciąż w developmencie tej projekt, jeśli w ogóle jest. Niemniej Colbert jest fanem fantastyki, co dobrze rokuje, jeśli ma w nim jakąś decydującą pozycję.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Whoresbane


Posty: 1057
Wysłany: 2024-02-08, 18:30   

_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
Whoresbane


Posty: 1057
Wysłany: 2024-02-15, 22:22   

_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Żuławski


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 14