FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Neal Stephenson
Autor Wiadomość
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2008-02-14, 00:45   

Bardzo dużo obiecuję sobie po tej książce. Dla mnie Stephenson to jeden z największych skarbów literatury fantastycznej w ogóle. I tak naprawdę jedyna osoba, która mogłaby ewentualnie stworzyć w chwili obecnej coś miażdżącego, przełomowego itd. Rzeczywiście, na pierwszy rzut oka wygląda, ze przeskoczył siebie samego. I, jeśli okaże się to być prawdą, czeka nas coś wielkiego.
 
 
Elektra 


Posty: 3693
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2008-02-14, 06:20   

Toudisław napisał/a:
A nie wie ktoś czy ISA planuje wydać DW i Zamieć w miękkiej okładce po bardziej przystępnej cenie? Fajnie by było.

Pewnie wie Grzegorz Szulc. ;) Spróbuj może zapytać na forum ISY.

Toudisław napisał/a:
Ale kiedyś wyda? mam nadzieję

No przecież jest napisane, że w przyszłym roku.

ASX76 napisał/a:
To teraz nawet Elektruś nie będzie dziwiła się naszemu zdrowemu podnieceniu.

Wręcz przeciwnie. Cały czas nie rozumiem tego szału. //panda Sprawianego przez książkę, która jest w tak odległych planach. Przynajmniej z rok trzeba będzie na nią czekać. I po co JUŻ się tak ekscytować? Ale widzę, że to ja jakaś dziwna jestem. ;)

AeSIKsik napisał/a:
Madku :arrow: Nie wiem czy wytrzymam.

A co zrobisz? :>
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2008-02-14, 07:20   

Elektra napisał/a:
No przecież jest napisane, że w przyszłym roku.

Ustrój świata miła już być wydany i co ? Pytam o to kiedy będzie wydany a nie kiedy planuje się go wydać. Czyli o bardziej realną datę.
AM napisał/a:
I, jeśli okaże się to być prawdą, czeka nas coś wielkiego.

Ale smaki mi pan zrobił :/ na razie czekam na DW a potem dokończenie cyklu barokowego.
Elektra napisał/a:
Pewnie wie Grzegorz Szulc. ;) Spróbuj może zapytać na forum ISY.

A Pan Grzegorzu może tutaj odpowie?
 
 
Elektra 


Posty: 3693
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2008-02-14, 07:30   

Toudisław napisał/a:
Pytam o to kiedy będzie wydany a nie kiedy planuje się go wydać. Czyli o bardziej realną datę.

To jest przyszły rok, czyli minimum 10 miesięcy. Kto Ci poda dokładną datę wydania? Czy jakiekolwiek polskie wydawnictwo tak robi?

AM zaczął podawać takie odległe plany i teraz ludzie się rozbestwili i chcą konkretnych dat z rocznym wyprzedzeniem...


A tak w ogóle bardziej niż na to arcydzieło czekam właśnie na dokończenie Ustroju świata.
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2008-02-14, 08:42   

Elektra napisał/a:
(...)

AeSIKsik napisał/a:
Madku :arrow: Nie wiem czy wytrzymam.

A co zrobisz? :>


Tego jeszcze nie wiem. :-P Może uschnę z tęsknoty :?: ;)
Przynajmniej rok czekania to nie taki znowu odległy termin, patrząc na datę premiery na Zachodzie... :-)

Ja tam na poważnie wezmę się za cykl Barokowy, kiedy zostanie w całości wydany - wolę przeczytać jednym ciągiem całość, bez przerw.

Z tą liczbą mnogą rozbestwionych ludzi to jednak pewna przesada - póki co, ujawnił się tylko jeden osobnik. ;)
Dokładną datę wydania może podać wróżka. :-P
 
 
Elektra 


Posty: 3693
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2008-02-14, 08:48   

ASX76 napisał/a:
Ja tam na poważnie wezmę się za cykl Barokowy, kiedy zostanie w całości wydany - wolę przeczytać jednym ciągiem całość, bez przerw.

Ja się spokojnie wzięłam we wrześniu, bo jakoś do końca zeszłego roku miał się cały ukazać. Więc wychodziło mi, że akurat będę czytała na bieżąco i nie będę musiała czekać na resztę. A jaka jest rzeczywistość, to wiemy, tak więc na razie wstrzymuję się z Zamętem do lipca (mam nadzieję, że już nie dłużej).


Ale, jak dobrze pójdzie, to w przyszłym tygodniu będę mogła poczytać Cryptonomicon. No i teraz nie wiem, w jakiej kolejności najlepiej by było. Bo chronologicznie najpierw chyba powinien być Cykl Barokowy, ale z drugiej strony, Cryptonomicon powstał wcześniej...
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2008-02-14, 08:56   

Toudi napisał/a:
A nie wie ktoś czy ISA planuje wydać DW i Zamieć w miękkiej okładce po bardziej przystępnej cenie? Fajnie by było.

Z tego co pamiętam, co mówił GS, to nie planują "na miękko" wydawać Stephensona.
Toudisław napisał/a:
Ustrój świata miła już być wydany i co ? Pytam o to kiedy będzie wydany a nie kiedy planuje się go wydać. Czyli o bardziej realną datę.

Ustrój ma poślizg, bo tłumacz który tłumaczy Cykl barokowy jest zawalony bardziej priorytetowymi pracami, np. Lynchem.

A ja za Cykl barokowy biorę się niedługo tylko przeczytam popożyczane książki, a zacząłem już ostatnią. ;)
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2008-02-14, 09:59   

Drugi tom Ustroju jest już w drukarni (ukaże się 7 marca). Trzeci w wakacje. Powodem opóźnień jest Lynch i Simmons (Upadek Hyperiona), które są tłumaczone przez tę samą osobę (to PWC miał tłumaczyć Lyncha, ale pewne nieprzewidziane okoliczności sprawiły, że trafił do Wojtka, który poświęcił swoje wakacje, by mi pomóc; mieliśmy tylko trochę ponad miesiąc na przetłumaczenie książki).

Anathem ukaże się asap. Przypuszczam, że albo w czerwcu, albo wrześniu następnego roku (mam nadzieję, że w jednym tomie, choć pewnie w cenie Lodu Dukaja). Wojtek zacznie go tłumaczyć gdzieś tak koło października (w wakacje będzie chodził po dżunglach i górach w Azji). Potem czeka nas jakieś 5-6 miesięcy tłumaczenia i 3 miesiące na prace redakcyjne oraz druk (a więc jednak wyjdzie chyba po wakacjach).
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2008-02-14, 10:11   

Świetna informacja (euforii ciąg dalszy... ;) ) :!: :mrgreen:

Jeśli owe duże objętościowo dzieło ma ukazać się w jednym tomie, to optymistycznie zakładam, że zostanie wydane w HC na obraz i podobieństwo "Hyperiona". Błagam, dajcie twarde okładki... :-)
P.S. Nie dałoby się nieco ograniczyć Panu Wojtkowi wakacji :?: ;)
 
 
Elektra 


Posty: 3693
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2008-02-14, 10:36   

ASX76 napisał/a:
P.S. Nie dałoby się nieco ograniczyć Panu Wojtkowi wakacji :?: ;)

Jesteś okrutny. I nie patrzysz realnie. Jeśli tłumacz będzie przepracowany i nie będzie miał kiedy odpocząć, będzie gorzej pracował. Czyli będzie gorzej przetłumaczona książka. Czy naprawdę chcesz tego? Byle co, byle szybko?


ASX76 napisał/a:
Błagam, dajcie twarde okładki...

Błagam, przestań błagać o twarde okładki do wszystkich książek, które chcesz mieć na półkach i zachwycać się ich posiadaniem. To już naprawdę robi się nudne.
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2008-02-14, 11:10   

Elektra napisał/a:
ASX76 napisał/a:
P.S. Nie dałoby się nieco ograniczyć Panu Wojtkowi wakacji :?: ;)

Jesteś okrutny. I nie patrzysz realnie. Jeśli tłumacz będzie przepracowany i nie będzie miał kiedy odpocząć, będzie gorzej pracował. Czyli będzie gorzej przetłumaczona książka. Czy naprawdę chcesz tego? Byle co, byle szybko?



Przecież tylko żartowałem o czym świadczy emotikonek na końcu pytania. Bądź co bądź nie został tam postawiony przypadkowo...

Chodzenie po dżunglach w Azji, że o górach już nie wspomnę, zdaje się nieco ryzykowne. Powiedziałbym raczej, że martwię się o zdrowie wycieczkowicza, a nie wykazuję okrucieństwem. :-) Troszkę niewłaściwie zinterpretowałaś moją wypowiedź. Delikatnie mówiąc.
Gorzej przetłumaczona książka nie będzie, ponieważ wierzę w umiejętności pana Wojtka. :-)
 
 
Elektra 


Posty: 3693
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2008-02-14, 11:24   

ASX76 napisał/a:
Przecież tylko żartowałem o czym świadczy emotikonek na końcu pytania. Bądź co bądź nie został tam postawiony przypadkowo...

To ja chciałam zwrócić uwagę na moją sygnaturkę. ;P

ASX76 napisał/a:
Chodzenie po dżunglach w Azji, że o górach już nie wspomnę, zdaje się nieco ryzykowne. Powiedziałbym raczej, że martwię się o zdrowie wycieczkowicza, a nie wykazuję okrucieństwem.

A jakbyś wycieczkowiczowi skrócił urlop, to byłoby bezpieczniejsze? A gdyby miał mniej czasu na zobaczenie wszystkiego i bardziej się spieszył, mógłby się gdzieś np. potknąć, albo co... ;P
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2008-02-14, 11:38   

A może wydamy Stephensona w Uczcie Wyobraźni?
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2008-02-14, 12:00   

AM napisał/a:
A może wydamy Stephensona w Uczcie Wyobraźni?

//hurra Ja jestem Za. Jak najbardziej pasuje to może być bardzo fajny pomysł. Byle nie opóźniło to wydania
AM napisał/a:
Anathem ukaże się asap. Przypuszczam, że albo w czerwcu, albo wrześniu następnego roku (mam nadzieję, że w jednym tomie, choć pewnie w cenie Lodu Dukaja). Wojtek zacznie go tłumaczyć gdzieś tak koło października (w wakacje będzie chodził po dżunglach i górach w Azji). Potem czeka nas jakieś 5-6 miesięcy tłumaczenia i 3 miesiące na prace redakcyjne oraz druk (a więc jednak wyjdzie chyba po wakacjach).

I to jest dokładna informacja ;] Super. Nie wiedziałem, że prace redakcyjne aż tyle trwają :/
 
 
batou 


Posty: 507
Skąd: Tai chi
Wysłany: 2008-02-14, 12:11   

Jeśli Anathem ma być wydana w jednym tomie to wg mnie lepiej w twardej oprawie, a z tego co wiem seria Uczta Wyobraźni jest właśnie tak wydawana. Jestem za. Takie solidne tomiszcza lepiej się czyta i dłużej przetrwają jeśli są na twardo.

A przy okazji. Co z książkami napisanymi przez Sthepensona jako Stephen Bury? Takie tytuły jak Interface czy The Cobweb mają szansę ukazać się w Polsce?
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2008-02-14, 18:44   

AM napisał/a:
A może wydamy Stephensona w Uczcie Wyobraźni?


Yes, yes, yes :!: :-) Byłoby super :!: :-)

Jeśli mógłbym coś zasugerować - biorąc pod uwagę format książek w tej serii, możeby tak podzielić knigę na dwa tomy (oczywiście w HC), w razie gdyby zaistniał problem ze zmieszczeniem całości tekstu w jednym tomie.
 
 
Elektra 


Posty: 3693
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2008-02-14, 18:58   

AM napisał/a:
A może wydamy Stephensona w Uczcie Wyobraźni?

Rozumiem, że w cenie Lodu, ale format taki by nie był? Bo jeśli objętościowo książka jest podobna, to może lepszy byłby format Hyperiona (bo jak już miałabym wybierać, to wolę czytać taką cegłę jak Hyperion niż taką jak Lód (i to jeszcze takimi małymi literkami... ;) )).
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2008-02-14, 19:26   

Elektra napisał/a:

Rozumiem, że w cenie Lodu, ale format taki by nie był? Bo jeśli objętościowo książka jest podobna, to może lepszy byłby format Hyperiona (bo jak już miałabym wybierać, to wolę czytać taką cegłę jak Hyperion niż taką jak Lód (i to jeszcze takimi małymi literkami... ;) )).


Do "Lodu" powinni dołączać lupy powiększające. ;)
Uważam, że lepiej zapłacić kilka(naście) zł więcej i mieć knigę wydaną na naprawdę porządnym poziomie, niż męczyć się z małymi, ściśniętymi jak śledzie w beczce literkami i nieporęczną cegłówką, którą trudno ucapić. Uprzedzając ewentualny atak - nie twierdzę, że każda pozycja powinna być wydana w bardziej luksusowej formie, niemniej jednak... kto jak kto, ale Stephenson na to zasługuje - z tym chyba się zgodzisz, Pani Czepialska. :-P
Pewnie, że lepszy byłby format a la "Hyperion" (i to bez żadnego "może"), jednak gdyby kniga Neala miała ukazać się w serii "Uczta Wyobraźni", to otwartym pozostaje pytanie czy jednotomowe wydanie nie okaże się zbyt małego formatu (chodzi mi o wysokość).
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2008-02-14, 22:20   

AM napisał/a:
A może wydamy Stephensona w Uczcie Wyobraźni?

A Uczta nie miała być czymś nowym? Powiewem świeżości, zazwyczaj nowi autorzy, debiutanci nawet. Coś co wyrywa się poza wszelkie szablony? ;) Broń Boże, żeby stawiał Stephensona niżej niż MacLeoda czy Duncana, tylko czy właśnie pasuje on do tej serii? ;)
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2008-02-15, 14:01   

MadMill napisał/a:
AM napisał/a:
A może wydamy Stephensona w Uczcie Wyobraźni?

A Uczta nie miała być czymś nowym? Powiewem świeżości, zazwyczaj nowi autorzy, debiutanci nawet. Coś co wyrywa się poza wszelkie szablony? ;) Broń Boże, żeby stawiał Stephensona niżej niż MacLeoda czy Duncana, tylko czy właśnie pasuje on do tej serii? ;)


Ludzie... Trzymajcie, bo nie wytrzymam i zaraz przemienię się w Mr Hyde'a. ;)

Ależ jak najbardziej książka Stephensona będzie/jest powiewem świeżości, czymś, co wyrywa się poza wszelkie szablony - nie czytałeś wypowiedzi pana Andrzeja :?: ;)

A teraz już bardziej serio - uważam, że zasady są dla ludzi, a nie ludzie dla zasad i to takich przysłowiowym patykiem po wodzie pisanych.
Uczta dla Wyobraźni - nazwa serii chyba mówi sama za siebie... I według mnie to właśnie ów tytuł powinien nie pozostawiać wątpliwości co zasługuje i pasuje do tego, żeby się tu znaleźć, a co nie (oczywiście kto o tym decyduje to już insza bajka). Chyba nie wątpisz w to, że "Anathem" będzie taką Ucztą :?: :-P
Piszesz - "zazwyczaj nowi autorzy"... Skoro tak, to "Atrament" nie powinien znaleźć się w "Uczcie Wyobraźni", ponieważ autor już nie jest nowy... A książka jest "tylko" kontynuacją "Welinu"... Gdzie tu powiew świeżości :?: ;) ;)
Prawdę rzekłwszy zależy mi, jak powszechnie wiadomo ( ;) ) na HC (a Uczta Wyobraźni to gwarantuje), natomiast gdyby kniga została wydana nie w tej serii, zacząłbym naprawdę się bać. Co jednak nie zmienia faktu, że znaleźć się tam powinna :!: To przecie sam Stephenson... :-)
 
 
Dabliu 


Posty: 834
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-02-15, 14:57   

Też miałem to napisać. Poza tym, Ian R. MacLeod debiutował już ponad 10 lat temu i "Wieki światła" nie były jego pierwszą książką.
"Anathem" IMHO jak najbardziej łapie się pod Ucztę Wyobraźni.
 
 
Metzli 
Diablica


Posty: 3556
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-02-15, 18:50   

Dobrze, że to MAG wyda Anathem. Okładki ISY są paskudne, co to w ogóle jest? --_- A np. okładka takiego Hyperiona to cudo *-* Ładniej się będzie prezentować na półce. I zgadzam się z Elektrą, jeśli Stephenson ma być takiej objętości jak Lód to już wolę większy format, niż taki jaki jest w Uczcie Wyobraźni.

A ja powoli będę się zaznajamiać z autorem, dzisiaj kupiłam Zamieć. Tylko pojęcia nie mam kiedy znajdę czas żeby to przeczytać. Szczegół :P
_________________
Ale to mnie nie wzrusza
W mojej głowie wciąż susza
Bo parasol określa ich byt
 
 
Dabliu 


Posty: 834
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-02-15, 21:36   

Metzli napisał/a:
Okładki ISY są paskudne, co to w ogóle jest?


Akurat "Zamieć" i "Diamentowy wiek" mają świetne okładki.
 
 
Metzli 
Diablica


Posty: 3556
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-02-15, 21:40   

Akurat mam u siebie tylko te dwie książki Stephensona, dla mnie te okładki są straszne. Cóż kwestia gustu i tak najważniejsze co jest w środku :))
_________________
Ale to mnie nie wzrusza
W mojej głowie wciąż susza
Bo parasol określa ich byt
 
 
batou 


Posty: 507
Skąd: Tai chi
Wysłany: 2008-02-15, 22:03   

Dabliu napisał/a:
Akurat "Zamieć" i "Diamentowy wiek" mają świetne okładki.

Powiedziałbym nawet, że rewelacyjne... w wydaniu Zysku :P Ale ISA też się postarała.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2008-02-15, 22:16   

Dabliu napisał/a:
Metzli napisał/a:
Okładki ISY są paskudne, co to w ogóle jest?


Akurat "Zamieć" i "Diamentowy wiek" mają świetne okładki.


Całkowicie się zgadzam. I format też. :-) Można wygodnie usiąść w fotelu, książkę oprzeć sobie na kolanach (a nie nosie jak np. w przypadku nieporęcznego i zbyt ściśle wydrukowanego "Lodu") i bez problemu sycić się bogatą treścią.
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2008-02-15, 22:43   

Okładki z ISY są naprawdę dobre. Ładnie zrobione i pasują klimatem do książki. No i trochę podobne do siebie w tonacji więc ładnie wyglądają na półce. Te z Zysku są takie sobie. Ale ta seria nigdy okładkami nie wybijała się ponad przeciętność.

Czytam sobie właśnie Diamentowy wiek. Jetem wniebowzięty ;) czyta się trudniej niż Zamieć i trochę jak Żywe srebro tom I ale książka ma niesamowity klimat i jak na razie jest po prostu cudna
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2008-02-17, 11:19   

Okładki ISY nie są wcale złe. Przynajmniej w porównaniu z okładkami pierwszych wydań Stephensona jeszcze przez ZYSK-a. Tamte są w ogóle "przeintelektualizowane". Diamentowy wiek to jednobarwna szata graficzna. A Zamieć to niebieskie tło z białymi kulkami. Jedyną zaletą ich było to, ze czytelnik nie spodziewał się tego co mu spadnie na głowę po otworzeniu książki :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Grzegorz Szulc 

Posty: 5
Wysłany: 2008-02-18, 12:24   Zamieć i Diamentowy na miękko

Witam,

Diamentowy na miękko powinien ukazać się na przełomie marca i kwietnia. Może w połowie marca. Zamieć - powinna w pierwszym rzucie ukazać sie razem z DW, albo na Targi książki w maju.
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2008-02-18, 12:41   

Grzegorz Szulc napisał/a:
Może w połowie marca. Zamieć

I na to pewnie będę czekał :)) Zresztą jak kasa pozwoli postaram się i o DW w tym wydaniu. Będę miał w twardej i miekkiej i ta druga najwyżej będzie czasem pożyczana.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Qfant


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 13