FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Seriale gały widziały...
Autor Wiadomość
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23082
Wysłany: 2009-08-28, 09:41   

W 2 sezonie motyw z czymś w rodzaju porwania - powróci, niestety. Ale, podobnie jak w pierwszym, zaskoczony będziesz przynajmniej jednym zwrotem akcji.

Ja zacząłem oglądać DUMĘ I UPRZEDZENIE. Ładne wydanie 3 - płytowe, kolekcjonerskie - skoro kupiłem nie może stać bezczynnie na półce. Jedna płyta to dodatki, pozostałe to serial. Jak to bywa przy takich ekranizacjach: jest uroczo, uwielbiam taką pełną konwenansów Anglię. No i jak zagrany...
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
AdamB 


Posty: 815
Skąd: Pandora
Wysłany: 2009-08-28, 10:19   

Tomasz napisał/a:
... ile razy te same osoby mogą być porywane w ciągu jednej doby coby to było prawdopodobne?

Tak, z tym masz rację, ta wada już była tutaj sygnalizowana przez parę osób.

Tomasz napisał/a:
... ci wszyscy agenci specjalni dość nieporadni, niezdyscyplinowani, niezbyt myślący.


Tak myślę, że w realnym życiu nie każdy agent jest Bondem. :)

Tomasz napisał/a:
Pierwsza połowa sezonu lepsza, bardziej nieprzewidywalna, potem już męcząca.


Może 24 odcinki to za długo jak na jeden sezon?


Tomasz napisał/a:
....Wątek senatora mnie ani ziębił ani parzył.


Wątek senatora, jego rodziny i relacji między nimi był, jak dla mnie bardzo ciekawy.


Tomasz napisał/a:
....Jack bardzo chaotyczny w działaniach ....


Zastanawiam się jaki ja byłbym chaotyczny działając pod taką presją...

Tomasz napisał/a:
A już niezdyscyplinowanie agentów, na czele ze snajperem który sam decyduje się na idiotyczny strzał wbrew poleceniu, żałosne.


Może ten agent zdecydował się na to licząc, że trafi kogo innego? :)
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4623
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2009-08-28, 15:39   

AdamB napisał/a:
Tak myślę, że w realnym życiu nie każdy agent jest Bondem. :)


Nie musi być Bondem ale może działać w sposób przemyślany i konsekwentny. A przynajmniej nie robić tylu głupot ile ci w serialu.

AdamB napisał/a:
oże 24 odcinki to za długo jak na jeden sezon?


Wersja "12" byłaby ciekawsza chyba. :)

AdamB napisał/a:
Wątek senatora, jego rodziny i relacji między nimi był, jak dla mnie bardzo ciekawy.


Hmm, no nie był zły, ale jakoś mnie wzięła konwencja dramatycznego ciągu wydarzeń, nastawiony byłem na akcję i napięcie. Bardziej mnie interesował wątek Jacka.

AdamB napisał/a:
Zastanawiam się jaki ja byłbym chaotyczny działając pod taką presją...


Działał chaotycznie zanim doszło do porwań i również wtedy gdy myślał że rodzina jest bezpieczna.

Romulus napisał/a:
W 2 sezonie motyw z czymś w rodzaju porwania - powróci, niestety.


Szkoda. Na szczęście już nie da się wszystkich porwać, którzy porywani byli :badgrin:

Romulus napisał/a:
Ale, podobnie jak w pierwszym, zaskoczony będziesz przynajmniej jednym zwrotem akcji.


Drugi obejrzę bo mam do niego dostęp, ale potem już chyba podziękuję.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23082
Wysłany: 2009-08-28, 17:12   

Tomasz napisał/a:
AdamB napisał/a:
Wątek senatora, jego rodziny i relacji między nimi był, jak dla mnie bardzo ciekawy.


Hmm, no nie był zły, ale jakoś mnie wzięła konwencja dramatycznego ciągu wydarzeń, nastawiony byłem na akcję i napięcie. Bardziej mnie interesował wątek Jacka.

Zostanie ciekawie rozwinięty później (wątek senatora i jego rodziny), aby nie spoilerować bardziej.

Tomasz napisał/a:
Romulus napisał/a:
W 2 sezonie motyw z czymś w rodzaju porwania - powróci, niestety.


Szkoda. Na szczęście już nie da się wszystkich porwać, którzy porywani byli :badgrin:

Zdziwisz się :mrgreen: - aby nie spoilerować bardziej :mrgreen: Ale to już będzie ostatni raz. Jeszcze w 3 - nie do końca będzie to porwanie i będzie miało pozytywny wydźwięk. No i może w 7 jakieś usiłowanko ;)

Tomasz napisał/a:
Romulus napisał/a:
Ale, podobnie jak w pierwszym, zaskoczony będziesz przynajmniej jednym zwrotem akcji.


Drugi obejrzę bo mam do niego dostęp, ale potem już chyba podziękuję.

Możesz nie chcieć się oderwać. Choć zrobi się bardziej political fiction już w drugim (ale z dzisiejszej perspektywy - fantastyka stała się rzeczywistością). Od drugiego sezonu zaczną się już poważniejsze ataki i realizowanie gróźb, co sprawi właśnie ten "odjazd" serialu w p-f. W zasadzie będą potem wszelkie możliwe zagrożenia. Może to przeszkadzać i męczyć - ale, do licha, i tak trzyma w napięciu... Mnie tak naprawdę rozczarowało tylko zakończenie 7 sezonu. A raczej nie tyle zakończenie, co fakt, że powstanie sezon 8. Qrka wodna - finał 7 miał potencjał na rewelacyjny finał całego serialu. Ale znowu zdecydowały słupki Nielsena. Niedawno czytałem, że w 8 sezonie też mają przygotować alternatywne zakończenie - tak, na wszelki wypadek :-|

Gdyby zamiast 24 były 12 to nie dałoby się zrobić jakiejś sensownej całości. Bo akcji jest tam przecież sporo, prawda? Przy 24 epizodach jest jakiś balans między akcją i sensownym rozwojem fabuły. A na nieprawdopodobieństwa nie ma co sarkać. Wszystko inne ładnie równoważy niektóre zwroty akcji, czy rozwiązania wątków. Też się wkurzałem a potem siedziałem nerwowo gryząc paznokcie. I wyjąc: dlaczego muszę czekać tydzień na kolejny epizod!
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Liv 
Sine Qua Non


Posty: 1045
Wysłany: 2009-08-29, 10:28   

Właśnie skończyłam oglądać 6 epizod, 6 sezonu Hell's Kitchen ^^ Jest to jedyny reality show, od którego jestem uzależniona ... Gordon Ramsay jest prawdziwym //diablica . Chcę więcej!!
_________________
"Life is a bitch and then you die."
Laura Roslin "Battlestar Galactica"

chomikuj.pl/pchlaszachraika
  
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15573
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2009-08-29, 10:29   

Obejrzałem dwa odcinki "Ekipy". Nie podzielam zachwytów Romulusa. Wrażenie - takie sobie. Nie kręci mnie klimat tego serialu ani jego bohaterowie.

Jak tam z jakością "Trawki" w poszczególnych sezonach? Ktoś ogląda(ł) na bieżąco?
Do którego serialu jest ów podobny pod jakimkolwiek względem?
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Liv 
Sine Qua Non


Posty: 1045
Wysłany: 2009-08-29, 10:43   

Do czego można porównać Weeds? Przychodzi mi na myśl tylko jeden serial;DHW.
Ale równocześnie oba seriale bardzo się od siebie różnią, min. w 'Trawce' akcja toczy się wokół jednej głównej bohaterki - świetna gra aktorska Mary-Louise Parker, która będziesz mógł podziwiać w "Aniołach w Ameryce".
Serial warto zobaczyć, albo dać mu chociaż szansę i skusić się na pierwszy sezon (dlaczego piszę SEZON? bo niektóre seriale rozkręcają się bardzo powoli).
_________________
"Life is a bitch and then you die."
Laura Roslin "Battlestar Galactica"

chomikuj.pl/pchlaszachraika
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15573
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2009-08-29, 11:19   

Liv napisał/a:
Do czego można porównać Weeds? Przychodzi mi na myśl tylko jeden serial;DHW.

Serial warto zobaczyć, albo dać mu chociaż szansę i skusić się na pierwszy sezon (dlaczego piszę SEZON? bo niektóre seriale rozkręcają się bardzo powoli).


1. Oh, nice. :-)

2. Kilka miesięcy temu obejrzałem chyba jeden odcinek i teraz czekałem na dodatkową zachętę. :-P Ma się rozumieć szansę chce mu dać.
Widziałem pierwszy sezon za cenę nieprzekraczającą 50 zł, więc chyba się skuszę, o ile mnie nie powstrzymacie. ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23082
Wysłany: 2009-08-29, 12:07   

ASX76 napisał/a:
Obejrzałem dwa odcinki "Ekipy". Nie podzielam zachwytów Romulusa. Wrażenie - takie sobie. Nie kręci mnie klimat tego serialu ani jego bohaterowie.

Dwa odcinki i już? Ale najlepsze dopiero przychodzi, kiedy Vince zaczyna robić karierę w Hollywood. Czyli gdzieś od 2 sezonu, po festiwalu w Sundance i spotkaniu z Jamesem Cameronem :) Ari Gold też od 2 sezonu zaczyna wchodzić w fazę, w której znajduje się aż do 5 sezonu (bo 6 jeszcze nie oglądałem - ale sądząc po oglądalności, jest na co czekać). Zatem najlepsze w tym serialu dopiero nadejdzie: kupa świetnego, niepoprawnego politycznie humoru (ale jednocześnie nie obrazoburczego), krzywe zwierciadło Hollywood i mnóstwo aktorów, reżyserów (Scorsese, Cameron, van Sant i inni), producentów którzy grali samych siebie. I, co najważniejsze, pozwolili z siebie zrobić drani, albo przynajmniej spojrzeć na siebie z pełnym humoru dystansem.

Ale wybaczam ci :mrgreen: To w sumie komediowy serial o karierze w Hollywood.

HELL'S KITCHEN jest rewelacyjnym programem. Też uwielbiam, jak Gordon Ramsay wydziera się na uczestników z tym swoim angielskim akcentem. Szkoda, że nie ma go już w Polsce (oglądałem 2 sezony na TVN Style). Jeśli chodzi o reality show, to właśnie przed chwilą widziałem kolejny epizod SURVIVOR. Stacja AXN emituje go w weekendy z regularnością od lat. Teraz emitują edycję na FIJI. W dzisiejszym epizodzie doszło do połączenia plemion i gra zaczyna się robić ostra (zawiązały się fajne sojusze, ale pod koniec okazało się, że dojdzie do nieoczekiwanych przetasowań). W zeszłym tygodniu skończył się niestety AMAZING RACE - po prostu AXN wyemitował już wszystkie sezony. Kolejny ruszy w USA jesienią, więc liczę, że wiosną lub jesienią 2010 trafi do Polski. Nie jest tak emocjonujący jak SURVIVOR, ale to w końcu reality show będący wyścigiem dookoła świata. Też sympatyczny.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4623
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2009-08-29, 14:04   

Romulus napisał/a:
HELL'S KITCHEN jest rewelacyjnym programem. Też uwielbiam, jak Gordon Ramsay wydziera się na uczestników z tym swoim angielskim akcentem. Szkoda, że nie ma go już w Polsce (oglądałem 2 sezony na TVN Style).


Całkiem fajne. Na Kuchnia.tv powtarzali 2 sezon, może będą następne.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
AdamB 


Posty: 815
Skąd: Pandora
Wysłany: 2009-09-01, 07:11   

Zrobiłem sobie małą przerwę w oglądaniu "24" aby obejrzeć pierwszy odcinek Sons Of Anarchy. Obejrzałem wszystkie 13. :)
I to w 3 dni.... Kurde dlaczego ich było tylko 13 ?
Wspaniały serial. Wciąga. Ciekawa, oryginalna tematyka gangów motocyklowych. Dobre kreacje aktorskie. Bardzo dobra produkcja dramatyczna.
Poszukiwanych przez ASXa nielogiczności nie dostrzegłem. :)
Z niecierpliwością czekam na nowe odcinki, drugiego sezonu.
Polecam.
 
 
Liv 
Sine Qua Non


Posty: 1045
Wysłany: 2009-09-01, 07:50   

Przecież ASX jeszcze nie oglądał!? O.o Albo ja o czymś nie wiem o.o

Ja też nie mogę się doczekać premiery drugiego sezonu, na szczęście zaczną emitować serial już 8 września, a nie w październiku jak większość stacji.
_________________
"Life is a bitch and then you die."
Laura Roslin "Battlestar Galactica"

chomikuj.pl/pchlaszachraika
  
 
 
AdamB 


Posty: 815
Skąd: Pandora
Wysłany: 2009-09-01, 07:56   

Liv napisał/a:
Przecież ASX jeszcze nie oglądał? O.o Albo ja o czymś nie wiem o.o


To tak troszkę żartem. Chodziło mi o to, że on szuka nielogiczności w każdym serialu.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15573
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2009-09-01, 09:25   

ASX jeszcze nie oglądał "Sons of Anarchy". Pierwej musi ściągnąć, co w obecnej sytuacji nie jest sprawą prostą.

Liv -> wiesz wszystko. ;)

AdamB -> Gdzie tam... ASX nie szuka... Same wychodzą... a wtedy nie sposób udawać, że się ich nie widzi. :-P
Jeśli nielogiczności są ewidentne i "biją po oczach", to nie pozostaje mi nic innego, jak się nad nimi bestialsko popastwić. :P

Już wiem, że na pewno będę używał "Trawki". Doocznie. ;) Znaczy się wciągnąłem się na dobre od szóstego odcinka pierwszego sezonu. :-)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15573
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2009-09-06, 20:05   

W serialu "Bez skazy" (Nip/Tuck) zakochałem się od pierwszego... odcinka. Wyraziści bohaterowie, ciekawie poprowadzona akcja, realizm, dramatyzm i normalny humor. :-)
Z doktora Troya jest niezłe ziółko. ;) McNamara stanowi jego przeciwieństwo. Obaj fajnie się "uzupełniają", dzięki czemu ich kontakty/rozmowy niedmiennie raz śmieszą, innym razem... jeszcze co innego. Na widok niektórych operacji odwracałem wzrok w drugą stronę. ;) Nie spodziewałem się, że będą pokazywać "takie" sceny... :-)

Jak dotychczas obejrzałem 6 odcinków. Na razie udało mi się kupić tylko pierwszy sezon. Na pozostałe bezowocnie poluję. Mogłem mieć od razu trzy, ale przesrałem sprawę, bo zamarzyłem sobie, że kupię nieużywane. Aukcja na Allegro się skończyła sprzedażą, a ja zostałem z ręką w... , bo w sklepach nie mają II i III sezonu (choć w co najmniej kilku widnieją w ofertach). Znaczy się III podobno mają jeszcze w MediaMarkt w Warszawie przy ul. Krakowskiej, ale przecież nie ruszę (czas...) do obcego (nieznajomość grodu) miasta na poszukiwania "Św. Graala." ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Liv 
Sine Qua Non


Posty: 1045
Wysłany: 2009-09-06, 22:27   

Umieram z nudów i z niecierpliwienia!!!

Oglądałam dzisiaj na youtube SP drugiego sezonu Sons of Anarchy i zapowiada się jeszcze ciekawiej - więcej akcji, o wiele więcej dobrej ostrej akcji, krwi, niesamowicie mocnych wątków i nowych, ciekawych postaci. Naprawdę nie mogę się już doczekać środy!

W sumie jak spojrzałam na 'listę' seriali, które będę śledzić w tym sezonie, jest ich o wiele mniej niż w zeszłym roku ... odpadło BSG, nie mam też wielkiej ochoty oglądać DHW (zwłaszcza, że nie dokończyłam jeszcze piątego sezonu ... ile można?!), skasowali Life, Mentalist też mnie znużył po 12 odcinku, podobnie jak Lie to me. Heroesów przestałam oglądać gdzieś po 4 odcinku 3S więc ...

Ale za to jest kilka nowości ;) Przede wszystkim, powracający na antenę SyFy, z drugim sezonem i największą oglądalnością w tej stacji Sanctuary, z Amandą Tapping grającą rolę Helen Magnus. Ciekawostką jest fakt, że wszystkie ujęcia kręcone są przy użyciu zielonego tła co daje bardzo ciekawe efekty specjalne. Do tego w Sanctuary można zobaczyć wiele znajomych twarzy z BSG ^^
W listopadzie ABC powinno wystartować z V i będzie to już czwarty serial SciFi, zaraz po Sanctuary, Caprica SG Univers, który zamierzam oglądać.
Tradycyjnie: House, GA, Dexter, Lost, CSI LV, Medium, 30 ROCK, SaA, GG dla odmóżdżenia, Fringe,Satisfaction, Tudors i pewnie jeszcze coś dojdzie kiedy wystartują piloty( całkiem) nowych seriali jak np. Eastwick czy Flash forward.
_________________
"Life is a bitch and then you die."
Laura Roslin "Battlestar Galactica"

chomikuj.pl/pchlaszachraika
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23082
Wysłany: 2009-09-07, 06:46   

Chyba, poza V, na nic innego z nowości nie czekam. Zamierzam obejrzeć pierwszy sezon SoA, jak tylko dostanę na płytkach (gdzieś koło października/listopada). Potem od stycznia ostatni LOST, The Tudors. W międzyczasie wystartuje na HBO w USA nowa 10 - epizodowa produkcja wojenna Hanksa i Spielberga. A poza tym tylko House ma znaczenie.

Dziś pewnie skończę wakacyjny "sezon" z powtórkami z dvd: Przyjaciele (4 epizody mi zostały z 10 sezonu).
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Liv 
Sine Qua Non


Posty: 1045
Wysłany: 2009-09-09, 09:02   

Sons of anarchy S2E1

Wielkie WOW - pierwszy odcinek drugiego sezonu po prostu mnie wgniótł w fotel!

W Charming pojawia się nowa siła - biali separatyści, którzy ostrzegają Claya przed dalszymi interesami z Mayami (meksami) i Ninersami (czarnymi).
Ale nikt nie ma prawa mówić SAMCROW co mogą a czego nie mogą robić, prawda?:>
Do tego te wszystkie brudy z sezonu pierwszego, konflikt pomiędzy Jaxem i Clayem ...cud, miód, orzeszki!Do dzisiaj sama nie wiedziałam jak bardzo brakowało mi tego serialu ... a zapowiada się niesamowity sezon! //faja
_________________
"Life is a bitch and then you die."
Laura Roslin "Battlestar Galactica"

chomikuj.pl/pchlaszachraika
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2009-09-10, 21:36   

Six Degrees

Ostatnio ten serial leci na jedynce, w niedzielę wieczorem o 23:00. Jest to historia sześciu nowojorczyków, którzy są ze sobą powiązani w schemacie "Szesciu stopni separacji". Wszystkie postacie się razem nie znają ale w sumie każdy, o którymś słyszał lub miał w jakiś sposób do czynienia. Taki w sumie serial obyczajowy bo motywem przewodnim jest tylko ów schemat i Nowy Jork. Póki co wciąga.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23082
Wysłany: 2009-09-11, 07:11   

Duma i uprzedzenie
Obejrzałem ten serial BBC po raz kolejny z racji ostatniego zakupu na dvd kolekcjonerskiego wydania trzypłytowego. Serial ten jest najdoskonalszą adaptacją powieści Jane Austen, z jaką miałem do czynienia. Żadne wcześniejsze, ani późniejsze ekranizacje tej powieści (np. kinowa z mdłą Keirą Knightley) nie dorównały temu dziełku. Przede wszystkim pod względem obsady: Colin Firth i Jennifer Ehle stali się wzorcem, jeśli chodzi o kreacje pana Darcy i panny Elizabeth Bennet. Poza tym humor - serial ten, mimo że bynajmniej komediowy nie jest, wprost nim tryska z niewymuszoną elegancją. Fabuła zatopiona idealnie w świecie konwenansów, różnic społecznych, sportretowanego świata brytyjskiej arystokracji i ziemiaństwa. Przy tym jest to piękna opowieść miłosna, romantyczna i pozbawiona fałszu. Nastrój może psuć tylko fakt, iż płeć piękna (bez znanego mi wyjątku) omdlewa przed ekranem za każdym razem, kiedy Colin Firth jako pan Darcy obdarza wszystkich tym swoim chmurnym spojrzeniem, albo zerka z żarem na Lizzy Bennet :-)

Słówko na temat wydania dvd. Serial liczy sześć epizodów, każdy po około 50 minut. Jest ładnie wydany na dvd w pudełku plastikowym i jeszcze kartonowym. Dwie płyty to serial, trzeci to dodatki. Choć ich jeszcze nie oglądałem, to ze spisu treści wynika, że są to tylko dwa filmy (z których jeden, prawdopodobnie, był emitowany w telewizji). Jednak mogę to znieść - serial ma już kilkanaście lat, trudno inwestować w nowe dodatki dvd po latach. Wygląd menu głównego jest elegancki, ale niczym szczególnym się nie wyróżnia. Istnieje opcja wyboru seansu: z lektorem oraz z napisami. Jednak wadą jest, iż w menu głównym nie ma podziału na epizody. Jest tylko opcja "Start filmu". Zatem, aby przejść np. do drugiego epizodu i kolejnych trzeba poklikać lub poprzewijać. To trochę irytujące. Jednak zważywszy na fakt, iż poprzednie wydanie w moim posiadaniu było na jakimś byle jakim vcd z gazety, obecne wydanie to rzeczywiście skok w luksus.

Jednak serial jest tak doskonały, zabawny, poruszający i wzruszający, że warto zainwestować w dobre wydanie. Bo dziełko to jest bez wątpienia ozdobą każdej kolekcji.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
AdamB 


Posty: 815
Skąd: Pandora
Wysłany: 2009-09-11, 09:30   

Jak sądzę oglądałeś mini serial z 1995 roku. Był jeszcze miniserial z 1980, że nie wspomnę o miniserialach z 1967, 1958 czy 1952. :)
Te wcześniejsze również maja dość wysokie oceny....
 
 
Liv 
Sine Qua Non


Posty: 1045
Wysłany: 2009-09-11, 09:38   

Darcy w mokrej koszuli jest sexy ;D
Jakiś czas temu oglądałam DiU na TVN style, który bardzo często emituje brytyjskie mini-seriale, i całkowicie się z tobą zgodzę Romku - jest to najlepsza adaptacja powieści Austen.
_________________
"Life is a bitch and then you die."
Laura Roslin "Battlestar Galactica"

chomikuj.pl/pchlaszachraika
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2009-09-26, 12:02   

Powróciło Fringe, rozpoczął się nowy serial - Flashforward. Ma towarzyszyć LOSTowi na jego zakończenie, czy tam ma go potem zastąpić. Luźno oparty na powieści Roberta J. Sawyera o tym samym tytule. Pilot trzyma w napięciu - wszyscy ludzie na świecie tracą w tym samym momencie przytomność na dwie minuty, w tym czasie widzą co będą robić za pół roku. A wydarzenia, które widziały niektóre osoby są niepokojące. Na pewno będę oglądał do końca (13 odc.). Nawet aktorzy dość znani (gł. bohater to Szekspir z Zakochanego Szekspira i kochanek z Elizabeth).
W planach Sons of Anarchy.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Wulf 
wilczy błazen


Posty: 1381
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-09-26, 12:51   

Oj FlashForward mi przypasował - Joseph Finnes i paru jeszcze "rozpoznawalnych" aktorów + ciekawy pomysł = coś co mam ochotę obejrzeć. Do tego... zarąbisty początek :-) Pomimo dość absurdalnego założenia (że wszyscy ludzie na ziemi w jednej chwili tracą przytomność)... utrzymali poziom pewien - tzn. faktycznie samoloty spadały, ludzie ginęli, chaos i burdel się zrobił. Więc... plus. Same "wizje przyszłości" - też fajne. Zapowiada się bardzo przyjemna seria dziwnych zdarzeń. Jeśli scenarzyści wykorzystają to co daje taki a nie inny układ, stworzą w miarę ciekawą fabułę - zapowiada się bardzo udany serial.

Sam czekam na nowe Stargate i szkocki akcent Roberta Carlyle.

A swoją drogą... powoli zaczynam uważać, że Naznaczony może być serialem... na poziomie. Nie wybitnym, nie majstersztykem... ale całkiem ciekawym widziadłem :-D
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2009-09-26, 14:45   

Z naznaczonym poczekam na zakończenie sezonu. Jestem zbyt sceptycznie nastawiony do polskich seriali, żeby próbować po jednym odcinku.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23082
Wysłany: 2009-09-26, 15:56   

Jander napisał/a:
Z naznaczonym poczekam na zakończenie sezonu. Jestem zbyt sceptycznie nastawiony do polskich seriali, żeby próbować po jednym odcinku.

Też tak mam. Pożyjemy, zobaczymy.

Wulf napisał/a:
Oj FlashForward mi przypasował - Joseph Finnes i paru jeszcze "rozpoznawalnych" aktorów + ciekawy pomysł = coś co mam ochotę obejrzeć. Do tego... zarąbisty początek :-) Pomimo dość absurdalnego założenia (że wszyscy ludzie na ziemi w jednej chwili tracą przytomność)... utrzymali poziom pewien - tzn. faktycznie samoloty spadały, ludzie ginęli, chaos i burdel się zrobił. Więc... plus. Same "wizje przyszłości" - też fajne. Zapowiada się bardzo przyjemna seria dziwnych zdarzeń. Jeśli scenarzyści wykorzystają to co daje taki a nie inny układ, stworzą w miarę ciekawą fabułę - zapowiada się bardzo udany serial.

Przed chwilą obejrzałem i czuję się poszczuty. Będę oglądał dalej z ciekawością. Serial świetnie zrobiony. Intrygujący przyczyną Zdarzenia, skutkami, a także pytaniami, które stawia. Bez wątpienia - skoro odniósł zasłużony sukces jeszcze przed premierą - nie ma szans, aby po 13 epizodach poznać jakiekolwiek odpowiedzi. Będą kolejne sezony, jak nic. Mechanizm będzie taki sam, jak w LOST, od porównań z którym twórcy się odżegnują. Ale niesłusznie.

Nie wiem, czy zwróciliście uwagę na przynajmniej jedno mrugnięcie do widza związane z LOST. Tuż przed Zdarzeniem główny bohater siedzi w samochodzie, a w tle billboard reklamowy - uwaga, uwaga - linii lotniczych OCEANIC. :-) To tylko mrugnięcie okiem i - zapewne - nie ma co się podniecać na nawiązania do "rzeczywistości" tamtego serialu.

Co mi się jeszcze rzuciło "w oczy" (bez związku z Lost) - córka głównego bohatera po Zdarzeniu budzi się i mówi "Dobrych dni już nie będzie". Na autobusie, który znajduje się na drodze, na której rozbija się główny bohater widnieje hasło reklamowe jakiejś firmy, w którym pada zwrot: "better days". Może ma to związek, może nie - ale nie ma co wierzyć w przypadki w takim serialu.

Serial bardzo przyjemnie podnosi adrenalinę. Jak na "masówkę" będzie to hicior ABC tego sezonu. Chyba największy - po 1 epizodzie można stwierdzić, że 1 miejsce zasłużone. Zobaczymy, co będzie dalej.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Wulf 
wilczy błazen


Posty: 1381
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-09-27, 07:16   

Romulus napisał/a:
Nie wiem, czy zwróciliście uwagę na przynajmniej jedno mrugnięcie do widza związane z LOST. Tuż przed Zdarzeniem główny bohater siedzi w samochodzie, a w tle billboard reklamowy - uwaga, uwaga - linii lotniczych OCEANIC. :-) To tylko mrugnięcie okiem i - zapewne - nie ma co się podniecać na nawiązania do "rzeczywistości" tamtego serialu.
Znaczy z tego co kojarzę, to linie Oceanic to w USA są takie linie fikcyjne wykorzystywane w produkcjach filmowych... trochę na takiej zasadzie jak numery telefonów zaczynające się od 555 ;-)
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23082
Wysłany: 2009-09-28, 06:46   

Wulf napisał/a:
Romulus napisał/a:
Nie wiem, czy zwróciliście uwagę na przynajmniej jedno mrugnięcie do widza związane z LOST. Tuż przed Zdarzeniem główny bohater siedzi w samochodzie, a w tle billboard reklamowy - uwaga, uwaga - linii lotniczych OCEANIC. :-) To tylko mrugnięcie okiem i - zapewne - nie ma co się podniecać na nawiązania do "rzeczywistości" tamtego serialu.
Znaczy z tego co kojarzę, to linie Oceanic to w USA są takie linie fikcyjne wykorzystywane w produkcjach filmowych... trochę na takiej zasadzie jak numery telefonów zaczynające się od 555 ;-)

Hmmm.... W LOST zajmują czołowe miejsce, nie tylko jako tło, ale jako niejednoznaczny "bohater". Ale możliwe. Może nie zwróciłbym uwagi, ale to porównywanie serialu jako "następcy" LOST było nośnym memem. A niesłusznym, wyciąganie teraz podobieństw obydwu seriali jest mocno na wyrost (tu katastrofa, tam katastrofa itd.).
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2009-10-02, 12:00   

Warto oglądać ten Miecz prawdy ? Bo oglądałem urywki i widoki super
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2009-10-02, 12:09   

Widziałam pierwszy odcinek i jakoś mnie nie porwał. Jedna scena podobała mi się bardzo (rozpacz po śmierci ojca - dobrze zagrana, wiarygodna charakteryzacja), owszem, ale to dla mnie za mało.
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Katedra


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,41 sekundy. Zapytań do SQL: 14