FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Seriale gały widziały...
Autor Wiadomość
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2017-10-31, 06:17   

"The Deuce" - smakowity ten serial, jak diabli. Szkoda, że tylko 8 odcinków w sezonie. Teraz zostało czekać na sezon 2. Realizm, fabuła, obsada - wszystko na medal. Żadnej sztampy, zero klisz. Powinien spaść deszcz statuetek.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2017-10-31, 18:42   

Co ja dziś patrzę? 2 sezon "Watahy" hitem HBO. A wszyscy sarkali na sezon 1, zaś za granicą cieszył się takim powodzeniem, że HBO postanowiło zainwestować w sezon 2. I od razu hit także w Polsce. Drugi sezon oglądam jednym okiem, żona się za to wciągnęła. Trochę mnie męczy cięzki klimat tajemnicy. Ale poza tym, to chyba niezły serial. Choć bardzo mnie nie rajcują polskie produkcje.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2017-11-01, 15:37   

Fidel-F2 napisał/a:
Trzynaście powodów
Na plus nieszablonowy pomysł. Na minus przerysowania, niedociągnięcia psychologiczne, nużąca rozwlekłość, szkolny dydaktyzm. A najbardziej lipne jest samo założenie serialu. .



Szczerze podziwiam Pańską wytrzymałość na ten szajs. Dałem canel jeszcze zanim skończył się pierwszy ep.

"Pan Mercedes" - serialowa adaptacja wypocin Staszka Kinga w ogólnym rozrachunku okazała się zaskakująco udana. W początkowych odcinkach wieje nudą (za wyjątkiem pięknego pierdolnięcia na wstępie - z wrażenia "kopara mi opadła"), natomiast później akcja ładnie się rozkręca. B. Gleeson jako emerytowany detektyw i H. Treadaway grający rolę tytułową (psychol prima sort!), idealnie się wpasowali. Przy scenariuszu pomagał D. Lehane.
Niewątpliwie rzecz warta uwagi.

"Gifted" - po czterech odcinkach muszę przyznać, iż zdecydowanie najlepszy był pierwszy... Ale oglądam dalej.
 
 
adamo0 
Gentleman


Posty: 1575
Wysłany: 2017-11-01, 16:57   

ASX76 napisał/a:
Niewątpliwie rzecz warta uwagi.


Nuuuuuuda Panie, nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuda.
_________________
Ignoti et Quasi Occulti
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2017-11-01, 17:02   

Toż przecie napisałem, iż w kilku pierwszych odcinkach wieje nudą... //pacnij
Spokojnie można było zamknąć tę produkcję w 6 odcinkach, jak nie w 4... :-P
 
 
Rashmika 


Posty: 1024
Wysłany: 2017-11-02, 21:09   

Romulus napisał/a:
"The Deuce" - smakowity ten serial, jak diabli. Szkoda, że tylko 8 odcinków w sezonie. Teraz zostało czekać na sezon 2. Realizm, fabuła, obsada - wszystko na medal. Żadnej sztampy, zero klisz. Powinien spaść deszcz statuetek.


Potwierdzam, rewelka. Dzisiaj kończę sezon i nie wiem co ja zrobię, bo taka produkcja versus to co widziałam do tej pory (w tym roku) to może przyprawić o ciężkiego łodafaka. David Simon ma taki talent do pokazywania psychologii bohaterów i ambiwalencji ich życiowych sytuacji, że klękajcie narody. No i chyba dlatego Mindhunter czy Chance nie zrobiły na mnie większego wrażenia, przez Deuce mam totalnie zawyżone granice życiowego realizmu w serialach. Moim marzeniem jest, żeby w końcu ktoś taki jak Simon zrobił serial o współczesnych Indianach w rezerwatach. Problemy kolorowych są obcykane z każdej strony, ale o nich Ameryka jakby się sprzysięgła w milczeniu. A mnie indiańskie tematy rajcują od małości.
_________________
Odblurbiacz i Antygwiazda
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2017-11-02, 22:15   

Zatem gorąco polecam niemiecki "Babylon Berlin" (choć nie ma tam indiańskich rezerwatów) :-)

A "Deuce" będzie miał jeszcze dwa sezony :-)
 
 
Rashmika 


Posty: 1024
Wysłany: 2017-11-02, 22:36   

Dzięki ASX, zapowiada się, jak dla mnie, elegancko.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2017-11-02, 22:55   

Drobiazg. Najlepszą formą podziękowania byłoby podzielenie się wrażeniami... :-)
Na razie dostępne są tylko dwa odcinki. Premiera kolejnych dwóch nastąpi 13 listopada na HBO.
Klimat i muzyka mnie urzekły, a i brutalnego realizmu tu nie brakuje... //spell
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2017-11-03, 07:28   

ASX76 napisał/a:
Drobiazg. Najlepszą formą podziękowania byłoby podzielenie się wrażeniami... :-)
Na razie dostępne są tylko dwa odcinki. Premiera kolejnych dwóch nastąpi 13 listopada na HBO.
Klimat i muzyka mnie urzekły, a i brutalnego realizmu tu nie brakuje... //spell

Na HBO GO jest już dostępnych 6 odcinków, zdaje się. Wrzuciłem na listę, obejrzę.

"The Deuce" - właśnie podoba mi się także to, że serial ma mieć 3 sezony. A poza tym mam jak Rashmika. Co włączę jakiś serial to żal ściska, kiedy porównam z realizmem dzieła D. Simona. Aktualnie nie ma niczego, co mogłoby startować w konkurencji do tego serialu.

"Mr Robot" w trzeci sezonie coraz bardziej mi się podoba. Odcinek z Wellickiem - pierwsza klasa. Ładnie powypełniał luki z poprzednich sezonów. Za to "Chance" w 2 sezonie jest mi kompletnie obojętny. Dam sobie chyba spokój z resztą sezonu.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-11-03, 10:08   

WroBelfera kto ogląda ?
przez łikend nadrobię zaległe 2 odcinki
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2017-11-03, 12:14   

Nu toż żem o już tym pisał w wątku o serialowych nowościach... Wake up! //pacnij
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2017-11-03, 12:21   

Romulus napisał/a:
ASX76 napisał/a:
Drobiazg. Najlepszą formą podziękowania byłoby podzielenie się wrażeniami... :-)
Na razie dostępne są tylko dwa odcinki. Premiera kolejnych dwóch nastąpi 13 listopada na HBO.
Klimat i muzyka mnie urzekły, a i brutalnego realizmu tu nie brakuje... //spell

Na HBO GO jest już dostępnych 6 odcinków, zdaje się. Wrzuciłem na listę, obejrzę.



Ale tamuj chyba tylko z napisami...? //mysli
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2017-11-03, 17:02   

Nie sprawdzałem, ale na ogół do wyboru są dwie wersje: z polskim lektorem, lub z napisami.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Rashmika 


Posty: 1024
Wysłany: 2017-11-03, 19:28   

ASX76 napisał/a:
Drobiazg. Najlepszą formą podziękowania byłoby podzielenie się wrażeniami...


Poczekam aż będzie cały sezon, ale z pewnością obejrzę, liczę na swing heil:)
_________________
Odblurbiacz i Antygwiazda
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2017-11-03, 23:20   

Nie mam aż tyle cierpliwości, tym bardziej, że dwa odcinki za mną i wprost nie mogę doczekać się kolejnych... :-)


"Stranger Things 2" - 5 epów zaliczonych. Nie pozostaje mi nic innego, jak tylko zgodzić się z Augustusem: jest znakomicie. O ile pierwszy sezon pozostawił mnie obojętnym, o tyle drugi jest znacznie lepszy pod każdym względem. Oby tak dalej! :-)
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2017-11-05, 20:21   

Stranger Things 2.
Jak to jest, że jak pojawia się jakiś serialowy dupek, to jego zachowanie jest uzasadnione znęcaniem się nad nim przez rodzica/rodziców? Ech...
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-11-05, 20:25   

Nie wiem, ale dzisiaj przeczytałem w GW historię dwóch seryjnych /kolegów /kochanków
Oczywiście rodzice i dzieciństwo.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2017-11-05, 20:40   

Tixon, człowiek w swoim życiu ma dwa zasadnicze problemy. Jeden to ojciec a drugi matka.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2017-11-05, 20:54   

Jakie to... prawdziwe --_-
  
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2017-11-05, 21:03   

Fidel-F2 napisał/a:
Tixon, człowiek w swoim życiu ma dwa zasadnicze problemy. Jeden to ojciec a drugi matka.


A trzeci polega na tym, że człek umiera :-P


Panie Jaszczurze Tix --> ludkowie nie rodzą się źli, ino się takimi stają ;)
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2017-11-05, 21:41   

Fidel-F2 napisał/a:
Tixon, człowiek w swoim życiu ma dwa zasadnicze problemy. Jeden to ojciec a drugi matka.

Ja nie mam problemu z tym, że to prawda. Mam problem z tym, że ze względu na przedstawienie, tematem tym zajęła się policja do spraw banałów.
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2017-11-05, 21:45   

Tixon napisał/a:
Mam problem z tym, że ze względu na przedstawienie, tematem tym zajęła się policja do spraw banałów.
nie ogarniam
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2017-11-05, 21:52   

Pojawia się Billy. Jestem psychopatycznym dupkiem. Pewnie ma daddy issues.
Pojawia się tata Billego. Znęca się nad nim fizycznie i psychicznie.
Brakuje do tego aby był byłym wojskowym (co "yes sir" zdaje się sugerować).
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2017-11-05, 21:57   

No i gitarka, gdzie tu problem? :shock:
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2017-11-06, 08:52   

*szeptem* Pss... Tixon zna życie z Hollywood...
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2017-11-06, 16:56   

Rozpoczął się drugi sezon "The Girlfriend Experience". Pierwszy sezon wyreżyserował Steven Soderbergh, w drugim jest tylko producentem. Na razie, po dwóch odcinkach, jest przeciętnie. Prezentują one dwa równoległe(?) wątki. Pierwszy to luksusowa prostytutka, która chyba wplątuje się w intrygę polityczną. Drugi to luksusowa prostytutka, która zostaje objęta programem ochrony świadków. Nic z tego nie wynika, bo odcinki - jak w pierwszym sezonie - są krótkie. Po dwadzieścia kilka minut. W pierwszym sezonie była jedna historia - ambitna studentka wkraczająca w świat luksusowej prostytucji i wplątana w korporacyjną intrygę. Była ciekawa bohaterka, grana przez Riley Keough. Nie wiem, czy w 2 sezonie sprawdzi się podzielenie fabuły na dwa wątki.
https://www.youtube.com/watch?v=ANUQELnZQtY
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2017-11-06, 18:43   

Dokończyłem drugi sezon "Stranger Things". Bardzo przyjemna i niezwykle klimatyczna rozrywka. Było "i śmieszno, i straszno" ;) Młodzi aktorzy spisali się na złoty medal :-)
Dawać trzeci sezon! ;) Obawiam się jednakowoż, iż trudno będzie przebić drugi...


"Egzorcysta 2" - wydawało mi się, że po kilku słabszych ostatnich odcinkach pierwszego sezonu nic już z tego projektu nie będzie, o ile w ogóle, wszak poziom oglądalności był stosunkowo niski, a tymczasem miłe zaskoczenie... Z serialowych produkcji o tej tematyce nie ma nic lepszego, jak na razie.

"Halt and Catch Fire" - zerknąłem na pierwszy ep... i jak to dobrze, że jeszcze sporo przede mną :-P
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-11-07, 10:43   

ktoś ogląda w ogóle StarTreki ??
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2017-11-07, 11:02   

Trojan napisał/a:
ktoś ogląda w ogóle StarTreki ??


Jest sporo o niebo ciekawszych produkcji... Natomiast gdy już się nadrobi zaległości, to się obaczy, cóż tam się wyprawia w drugim odcinku... ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Żuławski


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,43 sekundy. Zapytań do SQL: 14