FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Seriale gały widziały...
Autor Wiadomość
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2018-02-05, 17:38   

"Happy!" - zaskakująco dobry pierwszy sezon. Nie skojarzyłem, czy to ekranizacja jakiegoś komiksu. Ale to szczegół. Nietypowa i zaskakująca fabuła, spora dawka przemocy i humoru (czarnego). Zaskoczy was. A spodziewałem się, że odpadnę po pierwszym odcinku. :) https://www.youtube.com/watch?v=t7OYkSgmM-w
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2018-02-06, 09:15   

jestem już po 6 odcinkach LastKingdomsa - i oczywiście się podoba, spoko jest to że główny bohater jest głupi jak tak mógłby być właśnie 18-20 latek (?) - obecnie czytamy o takich właśnie w kronikach wypadkowych.
króle tez fajni - zwłaszcza król brytów z Kornwalii
najlepszy oczywiście jest Leofric,
a wracając do gł. gieroja - to wszystko spoko, ale on jest za gładki...

tak czy inaczej - spoko seria :)
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2018-02-06, 10:06   

To startuj z drugim. Jest mroczniejszy. I chyba lepszy od pierwszego.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2018-02-06, 10:42   

jeszcze mi ostaly 2 odc. pierwszego, a z drugiej to widziałem druga połowę odcinków ;) się temu wciągnąłem

btw. netflixa/hbo podłączasz bzp. do tv ? czy puszczasz przez kompa ?
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2018-02-06, 11:47   

Netflixa mam na telewizorze, kompie i telefonie. :) HBO GO prawie tak samo, ponieważ do telewizora "ciągnę" przez dekoder. :-P
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2018-02-06, 12:10   

ale Netflixa podłączasz bzp. pod tv (czyli kabel sieciowy/wifi do tv ?
pytam bo nigdy nie podłączałem bezpośrednio - a czyta się o wirusach na TV :) które nie mają żadnej ochrony :)
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2018-02-06, 19:02   

Mam aplikację "na" telewizorze, ten zaś pod wi-fi i wystarczy.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2018-02-06, 19:10   

Modyfikowany węgiel jest znakomity. Zgadzam się z Romulusem, zmiany w stosunku do książki (niewielkie) nie zaszkodziły. Są logiczne i widać, że wprowadzone po coś. Jestem zachwycona i zdecydowanie domagam się kontynuacji. :mrgreen:
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Sabetha 
Baba Jaga


Posty: 4566
Wysłany: 2018-02-06, 20:04   

Ja obejrzałam dwa odcinki i wpadłam zapytać, czy dużo stracę, jeżeli przeczytam książkę po obejrzeniu całości? Bo jeżeli tak, to zacisnę zęby i się wezmę wstrzymam od dalszego oglądania, aż nadrobię Morgana.
_________________
"Wewnątrz każde­go sta­rego człowieka tkwi młody człowiek i dzi­wi się, co się stało".
T. Pratchett "Ruchome obrazki"
 
 
Cintryjka 

Posty: 1843
Wysłany: 2018-02-06, 20:37   

Stracisz. Książka jest lepsza.
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2018-02-07, 19:47   

Zaliczyłem pierwszy odcinek Węgla... Zgodnie z przewidywaniami: bardzo ładna strona wizualna. Takeshi jako żółty - koks... //spell Niestety, jako białas wypada blado i przeciętnie //panda
Nie wiem, czy dobrnę do końca tego sezonu, jeśli jednak tak się stanie, życzyłbym sobie głównego bohatera tylko i wyłącznie w swojej pierwotnej formie...
W przeciwieństwie do Cintryjki bardziej przemawia do mnie wersja serialowa, przede wszystkim ze względu na atrakcyjne efekty specjalne.
Sab, na Twoim miejscu spokojnie oglądałbym dalej... Jeśli "weźmiesz na wstrzymanie" i pierwej "zaliczysz" knigę, wówczas serial może wydać się mniej ciekawy. Natomiast jeśli książka jest tak dobra jak piszą (czytałem tak dawno, że niewiele pamiętam, poza tym, że wrażenia były średnie, a styl autora tyż cuś w ten deseń...), to się "wybroni"... ;)

Całe szczęście, że Morgan nie zrobił z Takeshiego... no, ten tego... ;)
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2018-02-08, 07:36   

Czwarty odcinek Węgla za mną i było ciężko, nie potrafię takich rzeczy oglądać :(
Mam nadzieję że to już koniec takich atrakcji w tym sezonie?
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2018-02-08, 17:38   

To jest? O jakie "atrakcje" ci chodzi? :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2018-02-08, 18:28   

Domniemuję, że wirtualne przesłuchanie.
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2018-02-08, 22:28   

A ja z radością donoszę, że trzeci odcinek "Odpowiednika" trzyma wysoki poziom i wciąż ogląda się znakomicie :-) Oby tylko nie zmarnowano potencjału, bo tutaj naprawdę można wiele włożyć, rozwinąć... "Hulaj dusza, Piekła nie ma!" //spell

Przy okazji polecam brytyjską "McMafię" - bardzo dobra, inteligentnie poprowadzona produkcja, której po trzech odcinkach nie mam absolutnie nic do zarzucenia. Mniej akcji, za to więcej nader ciekawych kombinacji :-) Pierwszy ep początkowo jawi się dość niepozornie, lecz nie ma co się tym przejmować i oglądać dalej. Będzie nagrodzone! //spell
Jeszcze ino dodam, że brutalne sceny robią niemałe wrażenie...
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2018-02-08, 23:43   

Beata napisał/a:
Domniemuję, że wirtualne przesłuchanie.
Dokładnie, na szczęście wszystko dobrze się skończyło :badgrin:
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2018-02-09, 07:31   

ASX76 napisał/a:
Przy okazji polecam brytyjską "McMafię" - bardzo dobra, inteligentnie poprowadzona produkcja, której po trzech odcinkach nie mam absolutnie nic do zarzucenia. Mniej akcji, za to więcej nader ciekawych kombinacji :-) Pierwszy ep początkowo jawi się dość niepozornie, lecz nie ma co się tym przejmować i oglądać dalej. Będzie nagrodzone! //spell
Jeszcze ino dodam, że brutalne sceny robią niemałe wrażenie...

Oglądam i się podpisuję. Aczkolwiek liczyłem na nieco więcej emocji. Mimo to "McMafia" jest bardzo ciekawym serialem. Doskonała obsada. Najbardziej podoba mi się aktor w roli Vadima (Merab Ninidze). Fizjonomia świetna. Chciałoby się mieć takiego wujka. :) Wady: chyba czas, aby główny bohater przestał gadać głupoty, że robi to tylko dla rodziny. Widać wyraźnie, że zasmakował w takim życiu, ma to we krwi i nie chce już uciekać przed rodzinnymi tradycjami. :) Bo takie usprawiedliwianie się jest nieco żałosne i mało przekonujące na tym etapie. Do finału został jeszcze jeden odcinek.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Cintryjka 

Posty: 1843
Wysłany: 2018-02-09, 12:36   

Obsada fajna, ale według mnie fabuła przewidywalna i dialogi słabe.
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2018-02-09, 19:30   

"The Path" - po sześciu odcinkach trzeci sezon bardzo mi się podoba. Bardzo dobrym pomysłem było rozwijanie Meyerismu. I to w tak nieoczekiwanym kierunku. Do tego postawienie Sary na miejscu Eddiego z pierwszego sezonu, przynajmniej na początku i bez powielania schematu. Tylko Cal mnie niepokoi, zwłaszcza to, że może być tym wężem, który zwycięży. :) Niemniej, najciekawszy jest wątek Lilith. :) Wiadomo od dawno kto nią jest. Cel też z grubsza jest znany. Ale i tak oglądam każdy odcinek z dużą przyjemnością.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2018-02-09, 19:44   

Cintryjka napisał/a:
Obsada fajna, ale według mnie fabuła przewidywalna i dialogi słabe.


A czymże można w fabule zaskoczyć, skoro opiera się na zemście? Wprowadzić fantastyczny wątek z Jaszczurami z Oriona? ;)
Słabe to są komentarze bez cienia uzasadnienia :-P
 
 
Cintryjka 

Posty: 1843
Wysłany: 2018-02-09, 21:37   

Patrz Rodzina Soprano lub The Wire.
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2018-02-09, 23:06   

Oczywista oczywistość, że "McMafia" nie ma startu do w/w tytułów i należy do drugiej ligi, niemniej ocena dialogów jako słabych to już przesada ;)
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2018-02-10, 00:41   

Belfer 2.
Wow. No nie spodziewałem się
Mimo ostrzeżeń.
Ogląda się nawet nieźle, zwłaszcza jak się przymknąć oko na kilka debilizmów.
Pierwsza seria miała naprawdę dobrze zapięty scenariusz. Druga naprawdę mocno naciągany.
Ale nie powiem żebym się męczył.

No i będzie 3 seria. Kraków? Łódź? Sandomierz?
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2018-02-10, 16:37   

A skoro o serialach z wyższej półki mowa, tzn. wyższej niż np. "McMafia", to trzecia seria "Gomorry" jest świetna! :-)
Ciekawa rzecz z Ciro - najpierw był ulubionym hero, następnie najbardziej znienawidzonym, a teraz znowu numer uno... //spell



Panie Trojan, "Belfer 2" ma znacznie więcej, niż tylko kilka debilizmów, niestety. Żulczyk na żywca zerżnął ograne w (h)amerykańskich produkcjach koncepcje, a następnie nieudolnie próbował je przerobić na polską modłę, co poskutkowało pomieszaniem z poplątaniem, czy jak kto woli - grochem z kapustą naszpikowaną makiem ;)
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2018-02-10, 19:13   

Panie kolego, nie przesadzajmy - jest kilka grubych wtop, niestety dwie największe dotyczą związania i w sumie też rozwiązania akcji/intrygi, ale nie pastwmy się nad Zulczykiem. Na szybko musiał wymyślać.

Sama reżyserka tego filmu daje rade, kamera, widoczki czy nawet postaci drugoplanowe.

Klimaty hamerykanskie są wynikiem krótkiego czasu na przygotowanie scenario, widywalo się gorsze. :)
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2018-02-10, 20:40   

Z całym szacunkiem, ale to, że niby "na szybko musiał wymyślać" (scenario w sraczu na kolanie rzeźbił w granicie?) nie stanowi żadnej okoliczności łagodzącej, jak również i to, że "widywało się gorsze" (jeśli to ma być zaleta, to lepiej niech weźmie się za lepienie w glinie).
Nie pastwię się nad Żulczykiem. Sam sobie krzywdę wyrządził :-P
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2018-02-11, 10:17   

Odcinki 1-7 uważam za naprawdę udane, zbudowały bardzo ciekawą i wciągającą intrygę. Nieprawda, że przekraczały granice absurdu, nieścisłości były tam w granicach kinowej normy. Natomiast odcinek 8 rozwiązał instrygę w sposób delikatnie mówiąc od czapy. Żulczyk tak bardzo chciał zaskoczyć widzów, że go poniosło.
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2018-02-11, 11:21   

Inaczej. Cała koncepcja sezonu jest od samego początku spieprzona, ale wykonanie jest na tyle dobre że dopiero w ostatnim odcinku wszystko się rozłazi. Do tego momentu jest naprawdę dobrze, ale i tak pierwszy sezon jest o wiele lepszy.
Odwrotnie mam z drugim sezonem Watahy, który udał się dużo bardziej niż pierwszy. Wypieprzono Warszawkę, natrętne przedszkolackie wilcze alegorie, grzybowe seanse z szeptunami, zostało to co powinno zostać i jest fajnie.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2018-02-11, 12:05   

Stry Ork napisał/a:
Inaczej. Cała koncepcja sezonu jest od samego początku spieprzona (...)

Właściwie to tak samo, bo ta żałość wyszła dopiero w ostatnim odcinku. Czy dałoby się jednak wymyśleć dla niego takie wyjaśnienie, które zamknęłoby całość zgrabnie?
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2018-02-11, 14:16   

Lepszy od głupich wyjaśnień jest ich brak.

Czy muszę wypunktować wszystkie "żałości" obecne także poza ostatnim epem, abyś je Pan łaskawie zauważył? :lol:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

OGIEN I LÓD - Przystan mil/osników prozy Georgea R. R. Martina


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 1,16 sekundy. Zapytań do SQL: 13