FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Seriale gały widziały...
Autor Wiadomość
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2018-09-17, 08:13   

Ruszyłem z Better Call Saul i po ośmiu odcinkach jestem wciągnięty po uszyska. Scena kiedy Mike spowiada się synowej połamała moje wrażliwe zielone serduszko, na szczęście jest sporo humoru i dostajemy porządną emocjonalną huśtawkę. Jest moc.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2018-09-17, 09:12   

A wraz z każdym kolejnym sezonem ta moc rośnie. Krótko pisząc: świetna rzecz! :-)
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1867
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2018-09-17, 09:30   

Ile sezonów tego Saula jest przewidywane? Chętnie zobaczę, ale dopiero jak się zakończy.
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2018-09-17, 09:40   

Przewidywane, ale przez kogo? ;)

Skoro "Breaking Bad" miał 6, to tak na prymitywny chłopski rozumek "Better Call Saul" powinien mieć nie mniej, a najlepiej więcej! :-) Tym bardziej, iż na obecną chwilę wciąż jeszcze nie mamy do czynienia z "tym" Saulem, wszak 8, czy 9 miesięcy mu zostało do zakończenia karencji. Nawet jeśli "dojdzie" w tym sezonie, to dla "właściwego" Saula należy się co najmniej tyle samo czasu, nieprawdaż? A więc jakby "nie paczeć" wychodzi 8 sezonów //orc
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1867
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2018-09-17, 09:44   

Fak
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2018-09-17, 09:47   

W skrajnym wariancie mogą polecieć jeszcze całą ścieżką fabularną BB z perspektywy Saula aż do wyprowadzki do Omaha włącznie :badgrin:
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1867
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2018-09-17, 09:48   

Fak×100
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2018-09-17, 10:09   

Niespiesznie spieszę jednakowoż uspokoić, że niekoniecznie tak to się skończy, wszak to tylko spekulacje ;)
Na Pańskim miejscu nie czekałbym na zakończenie serialu, ino brał się za pierwszy sezon. Na jakiś czas zapasu wystarczy. Albo i nie :-P
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2018-09-17, 11:16   

"A Discovery Of Witches" - będzie z tego jakieś guilty pleasure. Bardzo ładna pani w pierwszym odcinku, jako super mądra pani naukowiec, do tego piękne okoliczności przyrody (Oksford?), Matthew Goode na przystawkę jako mhoczny, seksowny wąpierz, główna bohaterka jest zaś czarownicą. W tle jakiś konflikt między Stworzeniami różnymi. Jest to ekranizacja cyklu "Księga wszystkich dusz", którego pierwsza część ponoć wydana została w Polsce. Powieści z pewnością nie kupię, ale serial oglądnę. Zwłaszcza że oglądanie nie boli i fabuła (po pierwszym odcinku) daleka jest od spodziewanej infantylności. Może wyjdzie z tego coś więcej. Choć te ograniczenia "gatunku" dwojga bohaterów to takie typowe przeszkody dla oczywistego i bardzo spodziewanego związku uczuciowego między mhocznym wąpierzem a piękną wiedźmą. :) Gdyby jeszcze seks dorzucono, to byłaby angielska odpowiedź na "True Blood". Spóźniona. :) Ale zawsze. :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2018-09-17, 11:22   

Romulus napisał/a:

Najładniejsza jest żona Złego. :)



Masz Pan spaczony gust. Najładniejsza jest pani dr Muller //amor
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2018-09-18, 10:36   

obejrzałem pierwszy odcinek o murzynach w zalanym Orleanie.

jakoś nie porwał... może dam mu jeszcze jedną szanse,
M już sobie go odpuściła.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2018-09-18, 14:09   

Trojan napisał/a:
obejrzałem pierwszy odcinek o murzynach w zalanym Orleanie.

jakoś nie porwał... może dam mu jeszcze jedną szanse,
M już sobie go odpuściła.

Jeśli nie znasz seriali Davida Simona, to sobie odpuść. Nie spodoba ci się.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Rashmika 


Posty: 1024
Wysłany: 2018-09-18, 15:05   

Romulus, zgodnie z Twoimi słowami nikt nie polubi Simona, jeśli go nie zna. Bez sensu.
_________________
Odblurbiacz i Antygwiazda
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2018-09-18, 15:37   

Nie znam Simona, musiał em wygoglowac.
Kojarzę seriale, natomiast ich nie widziałem.

Po pierwszym odcinku ciężko coś wincej powiedzieć poza tym że nie porywa
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2018-09-18, 17:17   

Rashmika napisał/a:
Romulus, zgodnie z Twoimi słowami nikt nie polubi Simona, jeśli go nie zna. Bez sensu.



Wydaje mi się, że rozchodziło się o to, że jeśli nie oglądało się "The Wire", to "Treme" nie przypasuje przy nieudanym pierwszym podejściu. Cuś a la płynięcie po najeżonym rafami akwenie bez dokładnej mapy //orc
 
 
Rashmika 


Posty: 1024
Wysłany: 2018-09-18, 17:26   

Nadal nie widzę związku. Bardziej proponowałabym wytrwanie do 5 odcinka, ale z doświadczenia wiem, że Treme wchodzi nielicznym. Mam znajomych zachwyconych Wire, ale już Treme oglądali tak, jak ja Westworlda. Malując paznokcie.
_________________
Odblurbiacz i Antygwiazda
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2018-09-18, 17:35   

"The Deuce" jest przystępniejsze, bo w klimacie lat 70-tych, bardzo realistycznym. Ewentualnie "Generation Kill" - krótki i najłatwiejszy serial Simona. "Treme" jest trudniejsze od "The Wire", bo tam jednak pierwszy sezon to z pozoru, ale jednak serial kryminalny. Bandyci, złodzieje, policjanci, łatwiej przyswajalni. "Treme" to jak kolega napisał - Nowy Orlean po Katrinie, różni bohaterowie (nie tylko czarni), mnóstwo muzyki i bolesny, pozbawiony fabularnych łatwizn, realizm.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2018-09-18, 17:51   

ASX76 napisał/a:
Rashmika napisał/a:
Romulus, zgodnie z Twoimi słowami nikt nie polubi Simona, jeśli go nie zna. Bez sensu.



Wydaje mi się, że rozchodziło się o to, że jeśli nie oglądało się "The Wire", to "Treme" nie przypasuje przy nieudanym pierwszym podejściu. Cuś a la płynięcie po najeżonym rafami akwenie bez dokładnej mapy //orc


Nie widziałem the Wire, a Treme weszło gładko nie przerywając snu. Ale to pewnie kwestia muzyki i Johna Goodmana //orc .
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
fdv 


Posty: 1074
Skąd: Neverland
Wysłany: 2018-09-18, 18:10   

A nie Wendell Pierce ? On i w the wire i w Treme zagrał kapitalnie. A już scena "kunta kinte" to perełka która zapamiętuję się do końca życia (chociaż on akurat był w tej scenie bardziej supportem).
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2018-09-18, 18:18   

Ale Johna Goodmana kocham bez pamięci co najmniej od Big Lebowskiego //orc .
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2018-09-18, 18:34   

od Roseanne :oops:
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2018-09-18, 18:57   

Właśnie.
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2018-09-18, 19:49   

No tu mnie macie :oops: Chociaż w zasadzie wolałem Grace w opałach //mysli
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2018-09-19, 17:19   

"AHS: Apokalipsa" - pierwszy odcinek sympatycznie przegięty ze stylizacją. Podobało mi się. Zwłaszcza że fabuła może zaskoczyć kilka razy. Postapo może być tylko przykrywką dla całkowicie innej fabuły - jakieś wampirze coś, albo okultystyczne. Czołówka - po pierwszym odcinku - do fabuły na razie nie pasuje. Może jest wskazówką? https://www.youtube.com/watch?v=KqEr-lkyRuc Ciekawi mnie, czy przebije mój ulubiony sezon, czyli "Roanoke".
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2018-09-19, 17:58   

Po obejrzeniu wielu sezonów "AHS" nie powinieneś Pan pisać, że stylizacja w najnowszym jest przegięta ;) Gdyby to zobaczył świeżak, który nie miał z tym produktem do czynienia, to i owszem, mógłby cuś takiego naspamować.
Żadne tam wampirze, psze Pana! Dyć prawie od razu widać, że z Szatanem będziem mieli do czynienia! //orc
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2018-09-19, 18:08   

Może i szatan. :) Ale ta stylówka jest na pierwszy rzut oka mocno odstająca od postapokaliptycznych klimatów i podziemnego bunkra. Nie piszę tego jako zarzutu. Po prostu mnie to intryguje, bo jest to jakaś zapowiedź przyszłych wydarzeń. W poprzednich sezonach to aż tak nie kontrastowało chyba?
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1867
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2018-09-19, 18:27   

Jakoś nie widzi mi się porównywanie do innych sezonów, wszak każdy był inny.
Najbardziej przegięty był ten z lady Gagą chyba.
A Roanoke najgorszy IMO.
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2018-09-21, 14:22   

"Maniac" - dzisiejsza premiera od Netflixa. Miniserial z Jonahem Hillem i Emmą Stone. Taki sobie. 6/10. Aczkolwiek mogę być w swojej opinii w mniejszości, sądząc po ocenach na IMDb. Nie jest to zła produkcja. Bywa momentami ciekawa. Ale nie w moim guście. Choć doceniam to, że fabuła - mimo pewnych udziwnień - nie jest skomplikowana, ani surrealistyczna. Mimo to oglądałem bez emocji. Krótkie odcinki, obejrzę do końca przez weekend, jeśli będzie mi się chciało. https://www.youtube.com/watch?v=L6cDDmk-O5A
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2018-09-28, 19:21   

"American Horror Story - Apocalipse" - trzeci odcinek zamieszał. Co mnie ucieszyło ponieważ, po poprzednich dwóch sezonach, właśnie tego oczekiwałem. Szkoda, że zrobili taki crossover z sezonem "Covent". Akurat mnie nie eksajtował, choć na tle "cyrkowego" i "hotelowego" nie był taki zły. Z ciekawością oczekuję ciągu dalszego. Ten Antychryst to taki lichy, póki co. :)

"Bodyguard" - serial, który zaskoczył na Wyspach Brytyjskich. BBC nie miała takich ratingów oglądalności od 10 lat. Jed Mercurio odwalił kawał niezłej roboty. Serial trzymał w napięciu, zaskakiwał do końca, zatem można wybaczyć mu zakończenie. ;) Brytyjski znak jakości - 6 odcinków, napięcie, skondensowana fabuła, ciągu dalszego nie będzie. Czy można chcieć więcej? Pod koniec października ląduje na Netflixie. Polecam.

"Suits" - serial miał pod górkę w tym sezonie. Odejście Patricka Adamsa i Meghan Markle zmuszało do restartu, którego ten serial potrzebował od dwóch sezonów. Udało się średnio. Ale, mimo wszystko, obejrzałem pierwszą połowę 8 sezonu bez zażenowania. Fakt, nie ma już tej świeżości, która była na początku. Ale może jest dobry kierunek, w którym fabuła zmierza. Druga połowa sezonu powinna zdecydować, czy warto to ciągnąć dalej. Póki co, sezon 8 daje sobie radę bez bagażu poprzednich sezonów. Nie znam ratingów w USA, więc wszystko zdecyduje się za kilka miesięcy, kiedy wystartuje druga część.

"Manifest" - nowość, chyba od NBC. Dawno nie oglądałem nowego serialu z amerykańskich sieci. Ten ma poprzeczkę ustawioną wysoko. "LOST" to nie w kij dmuchał. Doskoczyć do tej poprzeczki już będzie osiągnięciem. Na razie, po pierwszym odcinku, nie można stwierdzić, czy się udało. Pochwalić jednak należy za kondensację fabuły i nie opieprzanie się z detalami. Zaczyna się ciekawie: ludziki wsiadają sobie do samolotu, lecą do celu, wpadają w jakieś koszmarne turbulencje, po czym lądują. Problem w tym, że od startu do lądowania minęło ponad 5 lat. Trailer, jak to bywa w tego typu produkcjach, streszcza pierwszy odcinek: https://www.youtube.com/watch?v=I1hNAIzkQWY

"New Amsterdam" - trzeba stwierdzić wyraźnie, że spośród seriali medycznych liczy się dla mnie tylko "ER". Wszystko co było przed i większość po - nie jest warta uwagi. Są wyjątki: "Grey's Anatomy" jako guilty pleasure, może "Code Black" oraz "The Resident" (od niedawna w Polsce na FOX). "New Amsterdam" ma pod górkę na starcie bardziej niż "Manifest". Mimo to, po pierwszym odcinku, rokuje nieźle. Do tytułowego nowojorskiego szpitala (rzekomo pierwszego publicznego szpitala w USA) przybywa nowy dyrektor medyczny. Od razu wprowadza rewolucję - zmieniamy system, ludziki, od dziś nie liczy się hajs, ale leczenie ludzi. Brzmi to idiotycznie i mało realistycznie, biorąc pod uwagę amerykański system opieki medycznej (i nie tylko). Ale może w tym tkwi siła serialu? Pierwszy odcinek jest niezły, skupia się bardziej na lekarzach niż pacjentach, co nie jest zaskoczeniem. Pooglądam. Trailer, jak wyżej, streszcza fabułę pierwszego odcinka: https://www.youtube.com/watch?v=_nFaAQTQNBY
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2018-09-28, 19:34   

Rozumiem że House'a nie klasyfikujemy jako serial medyczny? :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Katedra


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,42 sekundy. Zapytań do SQL: 13