FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Seriale gały widziały...
Autor Wiadomość
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-12-16, 19:45   

To,ile odc. Ma pierwszy sezon Watchmenów? Bo zdawało mi się że 10.
Ja zawiesiłem oglądanie na 5 i czekałem na całość.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2019-12-16, 19:56   

Trojan napisał/a:
To,ile odc. Ma pierwszy sezon Watchmenów? Bo zdawało mi się że 10.


9 odcinek jest finałowy.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2019-12-18, 20:56   

Romulus napisał/a:
Dlatego czwarty sezon jednak uznaję za słabszy fabularnie. Co było do przewidzenia, ale i do uniknięcia.


Znajomość książek zaszkodziła Panu w odbiorze :-P
Po trzech odcinkach jestem wielce zbudowany tym co ogląda(łe)m. Produkcja pod szyldem Amazonu wygląda znacznie lepiej zarówno pod względem wizualnym, jak i językowym (są "faki").
Adwersarze też ciekawsi. Przynajmniej jak na razie nie mam twórcom niczego do zarzucenia. Oby tak dalej! :-)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2019-12-19, 07:10   

Adwersarze są z książek. :)
Zaszkodziła mi lektura pod tym względem, że wydarzenia z Ilusa w powieści są ciekawsze, niż w serialu.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2019-12-19, 07:16   

Czyli w telegraficznym skrócie: Expanse s04 - tak czy nie?
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2019-12-19, 09:51   

Romulus napisał/a:


Adwersarze są z książek. :)

Zaszkodziła mi lektura pod tym względem, że wydarzenia z Ilusa w powieści są ciekawsze, niż w serialu.



1. Nie miałem na myśli tego, iż zostali wydumani tylko na potrzebę serialu, lecz chciałem przez to zdanie ująć, iż są ciekawsi, niż w poprzednich sezonach.

2. A więc jednak :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2019-12-19, 09:51   

Stary Ork napisał/a:
Czyli w telegraficznym skrócie: Expanse s04 - tak czy nie?


Yes, kuźwa! :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2019-12-19, 09:55   

ASX76 napisał/a:
Stary Ork napisał/a:
Czyli w telegraficznym skrócie: Expanse s04 - tak czy nie?


Yes, kuźwa! :-P


Tegom chciał! //buu
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-12-19, 10:17   

odpaliłem Netflixa - jest tam na czym oko zawiesić...
M. se znalazła dział animek - także nieprędko zrezygnujemy z Ntfx
tym bardziej że czytam o pomyśle abonamentowym długookresowym / w przypadku 1rok ma być -50% upustu

ps. oczywiście sterowanie padem/ps3 niczego nie ułatwia, do tego brakuje mi w menu takiego prostackiego zestawienia contentu od A do Ż
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2019-12-19, 14:59   

Stary Ork napisał/a:
Czyli w telegraficznym skrócie: Expanse s04 - tak czy nie?

Tak. To nadal bardzo dobry serial. Którego wadą w tym sezonie jest zbyt mocne trzymanie się najsłabszej, jak dotąd, części cyklu. :-P
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2019-12-19, 16:39   

Romulus napisał/a:

Tak. To nadal bardzo dobry serial. Którego wadą w tym sezonie jest zbyt mocne trzymanie się najsłabszej, jak dotąd, części cyklu. :-P



Primo: to nie jest telegraficzny skrót :-P

Secundo: na to nawet nie warto zwracać uwagi, ponieważ twórcy serialu na bazie przeciętnego materiału literackiego robią zupełnie nową, o wiele lepszą serialową jakość.
Tak więc książka może i najsłabsza w cyklu jak dotąd, lecz czwarty sezon nie dość, że w niczym nie ustępuje poprzednim, to rzekłbym nawet, że pod kilkoma względami jest lepszy. QED :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2019-12-19, 17:37   

ASX76 napisał/a:
Romulus napisał/a:

Tak. To nadal bardzo dobry serial. Którego wadą w tym sezonie jest zbyt mocne trzymanie się najsłabszej, jak dotąd, części cyklu. :-P



Primo: to nie jest telegraficzny skrót :-P

Secundo: na to nawet nie warto zwracać uwagi, ponieważ twórcy serialu na bazie przeciętnego materiału literackiego robią zupełnie nową, o wiele lepszą serialową jakość.
Tak więc książka może i najsłabsza w cyklu jak dotąd, lecz czwarty sezon nie dość, że w niczym nie ustępuje poprzednim, to rzekłbym nawet, że pod kilkoma względami jest lepszy. QED :-P

Ta, realizacyjnymi. Po "Gorączce Ciboli" przeczytałem jeszcze dwie części cyklu, trzecia czeka w kolejce. Na razie sytuacja wygląda tak, że wydarzenia z "Gorączki..." nie miały żadnego istotnego wpływu na fabułę kolejnych części. Może się to zmieni, może nie. Taki jest stan na etap po "Prochach Babilonu". Zatem można było spokojnie pominąć fabułę tej powieści i skupić się na wątkach, które w 4 sezonie były na drugim planie. Scenarzyści, jak się okazuje, zbyt kurczowo trzymają się powieści i nie są tak kreatywni w odchodzeniu od nich, jak to mogło wyglądać. Scenarzyści poszli drogą pisarzy: trzeba było poświęcić trochę czasu na rozwój nowych wątków "po sprawie protomolekuły" a do tego czasu wysłać bohaterów na misję, w gruncie rzeczy bez znaczenia. Bo to jej znaczenie z serialu jest takie... letnie. To i tak więcej niż w powieści, to fakt. Ale co z tego. Nie wiem, czy taki jest odbiór tego wątku u wszystkich, którzy czytali "Gorączkę..." i oglądali 4 sezon. Boję się tylko, że dalej ten protomolekularny syf będzie wleczony przez piąty sezon, do tego z nową gębą, którą trzeba się zająć. I nadal nic z tego nie będzie wynikało.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2019-12-19, 17:52   

Romulus napisał/a:
Na razie sytuacja wygląda tak, że wydarzenia z "Gorączki..." nie miały żadnego istotnego wpływu na fabułę kolejnych części. Może się to zmieni, może nie.

Zmieni się.
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2019-12-19, 20:02   

Romulus napisał/a:
Boję się tylko, że dalej ten protomolekularny syf będzie wleczony przez piąty sezon, do tego z nową gębą, którą trzeba się zająć. I nadal nic z tego nie będzie wynikało.


Protomolekuła jest bardzo istotna z punktu widzenia fabuły i ma nader wyraźny wpływ na życia i zachowania homo sapiens, więc nie mam seledynowego pojęcia, jakich konkretnie Pan wyników oczekujesz, na Urana? --_-
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-12-19, 20:26   

Protomolekuła z Protoplastusia ?
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-12-20, 12:27   

Romku, a w kwestii Watchmenów - historia zamknięta czy będzie kolejny sezon ?
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2019-12-20, 12:53   

Trojan napisał/a:
Romku, a w kwestii Watchmenów - historia zamknięta czy będzie kolejny sezon ?

A oglądałeś finał? Jak dla mnie, zamknięta. Ale co szkodzi dokręcić drugi sezon, skoro serial powszechnie chwalony. :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-12-20, 13:24   

nie, no jeszcze nie widziałem :)
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2019-12-20, 15:36   

Trojan napisał/a:
Romku, a w kwestii Watchmenów - historia zamknięta czy będzie kolejny sezon ?


Historia jest zamknięta... przez Lindelofa, który opowiedział historię tak, jak zaplanował, czyli od początku do końca. Co oczywiście absolutnie nie wyklucza kontynuacji, aczkolwiek z kimś innym u steru. W obecnych czasach finał sezonu nie ma żadnego znaczenia, wszakoż przy zadowalającej oglądalności i laurach zbyt szybko "nie zarzyna się gęsi znoszącej złote jajca".
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2019-12-21, 21:19   

"The Morning Show" - serial okazał się zamkniętą fabułą. Nie jest wykluczona kontynuacja, tylko nie wiem po co miałaby powstać. Niezależnie od tego, czy uznamy ten finał za satysfakcjonujący, czy nie - co tu dalej opowiadać? Wypaliły się wątki. Musiałaby powstać nowa fabuła. Ale znowu: po co? Co do samego finału mam mieszane uczucia. Zakończył się... łatwo. Zabrakło mu zadziorności, ale naiwnością z mojej strony było jej oczekiwać. Ani Reese Whiterspoon, ani Jennifer Aniston nie są tak odważne, aby ryzykować inną pointę. Pewnie serial tego typu kiedyś powstanie, ale z innymi aktorami, mniej znanymi zatem gotowymi na ryzyko. Co nie zmienia faktu, że obydwie panie zagrały doskonale. Głównie Jennifer Aniston i nie obraziłbym się za Złotego Globa dla niej. W pełni zasłużyła.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2019-12-21, 22:04   

Romulus napisał/a:
"The Morning Show" Głównie Jennifer Aniston i nie obraziłbym się za Złotego Globa dla niej. W pełni zasłużyła.


W zupełności wystarczy, że zgarnęła za rolę 20 mln dolców :-P
I teraz jeszcze Złoty Glob? Nie za dużo tego dobrego? --_-
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-12-22, 01:01   

Metody Kamińskiego - 2 odcinki. Doskonale
Lost in Space. - trochę z przypadku, ale 2 odcinki i zaskakująco dobre jak na familiadę
Modyfikowany wungiel - pierwszy odcinek, podobało się.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2019-12-23, 15:53   

"Lost in Space" jakoś tak zaraz będzie startować z drugim sezonem. Ja sobie daruję, szkoda że przy całym realizacyjnym wypasie wyszła z tego familiada, którą od początku miało to być, ale mimo wszystko szkoda. Żałuję, że oglądałem pierwszy sezon. :)

"Mroczne Materie" - pierwszy sezon zachęcił mnie do przeczytania książek. Nie chce mi się chyba czekać na to, co się wydarzy w drugim. Tylko pytanie: czy sezon pierwszy zamyka w sobie fabułę z pierwszego tomu i jest mu wierny?
Sam serial na kolana mnie nie rzucił. Też zrobiony na wypasie, ale brakowało mi w nim czegoś, co mogłoby mnie z nim emocjonalnie związać. Ani bohaterka, ani reszta postaci niespecjalnie mnie obchodziła. Aczkolwiek podobało się, jak została pokazana jej relacja z postaciami granymi przez Jamesa McAvoya i Ruth Wilson. Wszystko inne ładnie wyglądało, choć nie wiem co z tego wyniknie. Obejrzałem jednak wiernie od początku do końca. Bez bólu i męki, ale i bez emocji. Pewnie obejrzę drugi sezon, ale może wcześniej przeczytam książki.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1867
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2019-12-23, 17:32   

Koniecznie przeczytaj. To jeden z lepszych IMO cykli ever. Serialu jeszcze nie widziałem, czekam na ostatni, chyba ósmy odcinek?
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2019-12-27, 23:01   

Żona właśnie przeczytała pierwszy tom, bardzo poleca.
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2019-12-28, 11:02   

Zostawiłem sobie na święta finałowy odcinek "For All Mankind". Zwłaszcza że był podwójny. I nie zawiodłem się, to była uczta. To bez wątpienia najlepszy serial AppleTv+ i tylko dla niego warto sobie wykupić abonament. Choćby tylko po to, aby obejrzeć. Realistyczna opowieść, z domieszką fantastyki, ale w tej "magii" rzecz. Nie powtarzając się zbyt obszernie - to alternatywna historia o tym, co by było gdyby ZSSR wylądował na Księżycu pierwszy i co by było, gdyby Ameryka nie porzuciła marzeń o eksploracji kosmosu. Wprawdzie wszystko sprowadza się do księżyca, ale to i tak wiele. Przemiany obyczajowe, polityczne, gospodarcze są ciekawym tłem, nie do końca wyeksplorowanym, ale znowu: to rzecz o ruszeniu w kosmos. Bohaterowie są ciekawi, kilkoro z nich to postaci autentyczne, których historie zostały opowiedziane na nowo. Może to postacie są najsłabszą częścią fabuły. Ale nie jestem pewien. Ponieważ wszystko doskonale jest ze sobą zespolone. Misja na Księżycu, próby wydostania stamtąd astronauty, misja ratunkowa, odkrywanie wody, konkurencja z Rosjanami. Mamy tu fantastykę naukową w serialowym wydaniu, jakiej nie było nigdy wcześniej. Chyba. Ale nic nie przychodzi mi do głowy do porównania. Moim zdaniem, must see. Które, niestety, zaginąć może w masie serialowych produkcji i wskutek polityki Apple, aby ograniczać dostępność swojej usługi.

Po napisach finałowego odcinka jest jeszcze dodatkowa scena, która rozgrywa się w 1983 r. Zaostrza apetyt na ciąg dalszy, który - na szczęście - powstanie, bo Apple stać. I bardzo dobrze, bo po rozczarowaniu jakim było "See" i zamknięciu historii z "The Morning Show" ten serial jest ich perłą w koronie. Na razie pierwszą.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-12-30, 02:00   

Stranger Things.
Za jednym zamachem

10/10
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2019-12-30, 07:37   

Z nudów przerwałem po trzech czy czterech odcinkach. //mysli
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2020-01-01, 11:17   

Dobry omen. Kapitalny. Rewelacyjny. Świetnie zagrany. Bardzo ładnie zakończony. No i od czasu do czasu pobrzmiewający Queen. :mrgreen:
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2020-01-01, 13:56   

Beata napisał/a:
Dobry omen. Kapitalny. Rewelacyjny. Świetnie zagrany. Bardzo ładnie zakończony. No i od czasu do czasu pobrzmiewający Queen. :mrgreen:

Prawdę prawisz. :-P

"Mesjasz" - dzisiejsza nowość z Netflixa. Akcja dzieje się współcześnie. W Syrii objawia się Mesjasz lub ktoś za niego się podający. Ani muzułmanin, ani żyd, ani chrześcijanin. Ludzie za nim idą. Izrael wpada w kłopoty. Media się rozkręcają. Dzieją się różne rzeczy. :) Ale serial jest na poważnie. Intryguje od pierwszego odcinka. Na raz "wciągnąłem" cztery. Zaciekawił. https://www.youtube.com/watch?v=mjLWuzGVyew
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Qfant


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,37 sekundy. Zapytań do SQL: 13