FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Seriale gały widziały...
Autor Wiadomość
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23180
Wysłany: 2020-04-12, 19:58   

ASX76 napisał/a:
Serial jest znacznie lepszy, a im dalej, to jeszcze ciekawiej. Obsada bezbłędna i obłędna! Moim zdaniem to najlepsza serialowa adaptacja komiksowa :-)

Prawie się z tobą zgadzam. :mrgreen:

Ja obejrzałem premierę czwartego sezonu "The Good Fight" - sezon będzie podzielony na pół z uwagi na wstrzymane prace nad serialem z powodu wirusa. A ta produkcja, podobnie jak "The Good Wife", zawsze kręcona była "na czasie", blisko aktualnych wydarzeń. Pierwszy odcinek zaczął się zaskakująco. Diane budzi się przed telewizorem w trakcie zaprzysiężenia Hillary Clinton. :) I dalej jest jeszcze lepiej, choć rozwiązanie alternatywnej rzeczywistości jest oczywiste, ale i uzasadnione dobrze. Niemniej, Kingowie nie kryjący swoich sympatii - zresztą, po co je ukrywać - nie certolą się mimo to z liberałami. :) Świetny odcinek. Czekam na kolejne. https://www.youtube.com/watch?v=38hG2Xu43iQ
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11342
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-04-13, 00:07   

co do Boysów - no jest świetnie. Lepiej poprowadzona historia która może wciągnąć także "nowych".
zacząłem jeszcze Picarda - też dobre, lepsze od innych STseriali.
widać że Amazon nie $kąpi na swoje produkcje....


czego można się czepić - to biblioteka jest dość skromna. W darmowym pół roku obejrzę wszytko dwa razy. NO i kijowy dubbing .... dobrze że są litery /choć jest sporo pozycji w ogóle bez. Czy mi się wydało czy tam siedzi jakaś cała armia hinduskich filmów ?
no i słabe to menu/wyszukiwanie
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2020-04-13, 01:55   

fdv napisał/a:
Jestem po 4 części czyli końcu drugiego sezonu "La casa de papel" i odczucia jak najbardziej pozytywne choć Netflix powtórzył błąd oryginalnych twórców i za długo ciągnie historię.


Zaliczyłem cztery sezony, symultanicznie piorąc Angolom dupsko w Empire Total War- oglądało się to jakby latynoska telenowela miała dziecko z Gangiem Olsena, pełne spektrum wrażeń od wściekłego ubawu do totalnego krindżu.

ASX76 napisał/a:
fdv napisał/a:
Z europejskich produkcji (gdzie seriale brytyjskie to klasa sama w sobie i traktuję je jako osobną kategorię) to niewątpliwie obok Gomorry najciekawszy tytuł.



A co z:
- "Biuro szpiegów" (francuski)
- "Nieświadomi" (czeski)
- "Fauda 1" (izraelski)
? ;)


...Dark? //panda
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
KS 
KS


Posty: 2554
Wysłany: 2020-04-13, 10:45   

Dałem się namówić na The Wire i w sumie nie żałuję. 1 sezon za mną, jest OK. Rozumiem dlaczego ten serial zrobił tyle szumu kilkanaście lat temu. Dziś nie szokuje, ale nadal dobrze się ogląda. Przede mną jeszcze 4 sezony, ale będę je sobie dawkował umiarkowanie.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Bibi King

Posty: 1608
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2020-04-13, 11:15   

KS napisał/a:
Dałem się namówić na The Wire i w sumie nie żałuję. 1 sezon za mną, jest OK. Rozumiem dlaczego ten serial zrobił tyle szumu kilkanaście lat temu.


A ja nie do końca. Skorumpowani politycy zblatowani z bandziorami, kapusie w policji, kapusie wśród ćpunów, brutalne morderstwa, zatarta granica między dobrem i złem... Naprawdę w 2002 to było takie novum?

Dziś by taki serial mógł nie przejść, za bardzo stygmatyzuje czarnych ;)
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13193
Wysłany: 2020-04-13, 11:26   

Jestem w połowie drugiego sezonu i mam podobne odczucia. Jest ok, ale nie wiem czemu to niby takie odkrywcze. Poza tym postacie, mimo tego niby takiego realizmu, są przerysowane. Jednak to jest niezła rzecz, dobrze się ogląda. Na plus pojedyncze sceny humoru, pierwszą klasa. Np. przesłuchanie Omara w sądzie. Zresztą Omar to moja ulubiona postać i jedyna zagrana na najwyższym aktorskim poziomie. No może jeszcze D. Reszta to drugi szereg.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
fdv 


Posty: 1085
Skąd: Neverland
Wysłany: 2020-04-13, 11:57   

Trojan napisał/a:
co do Boysów - no jest świetnie. Lepiej poprowadzona historia która może wciągnąć także "nowych".
zacząłem jeszcze Picarda - też dobre, lepsze od innych STseriali.
widać że Amazon nie $kąpi na swoje produkcje....


No ale ST Picard to CBS także tego....

Też sobie odnowiłem suba i machnąłem tego ST całkiem przyjemne. A jak ktoś fan uniwersum to i z nostalgią może popatrzeć na bohaterów ze starych serii. Ogólnie to się pomyliłem i myślałem że Bosch 6 sezon już jest, a on dopiero w piątek wychodzi. Dłużej bym czekał z odnowieniem subskrypcji pewnie aż do lata do premiery 2 sezonu Boys, ale że pandemia i w ogóle to się zdecydowałem teraz.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
KS 
KS


Posty: 2554
Wysłany: 2020-04-13, 12:01   

Bibi King napisał/a:

A ja nie do końca. Skorumpowani politycy zblatowani z bandziorami, kapusie w policji, kapusie wśród ćpunów, brutalne morderstwa, zatarta granica między dobrem i złem... Naprawdę w 2002 to było takie novum?

Masz rację, każda z tych rzeczy pojedynczo, to żadne novum. Znamy to z licznych filmów fabularnych. Ale w gliniarskich serialach w takiej dawce chyba tego nie było. Piszę chyba, bo nie jestem ich wielkim znawcą. Każdy jest w coś umoczony i nie ma 100%-wo pozytywnych bohaterów.
Nie wiem, czy wcześniej serial tego typu tak głęboko wnikał w środowiska czarnego plebsu, pokazywał "od kuchni" jak to działa. Raczej pokazywało się świat przestępczy od góry, bossów i ich interesy, a tu są blokowiska i nastoletni nawet nie dilerzy, tylko pionki w sprawnie kręcącej się maszynce. Ten wątek czarnych chłopaków, ich rozumienia świata jest może jakąś wartością dodaną.
Poza tym, na lata przed inwazją gender i LGTB masz tu śmiałe na owe czasy wątki obyczajowe, np. czarny gangsta gej, latynoska glina lesbijka.
Zobaczymy, co przyniosą następne sezony.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Trojan 


Posty: 11342
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-04-13, 12:17   

fdv napisał/a:
Trojan napisał/a:
co do Boysów - no jest świetnie. Lepiej poprowadzona historia która może wciągnąć także "nowych".
zacząłem jeszcze Picarda - też dobre, lepsze od innych STseriali.
widać że Amazon nie $kąpi na swoje produkcje....


No ale ST Picard to CBS także tego....



faktycznie. w takim razie jeszcze większe brawa za pewne odskoczenie od dotychczasowej plastikowości uniwersumST. Wygląda to znacznie lepiej od innych produkcji (co najmniej level wyżej) - choć nigdy nie byłem fanem i nie śledziłem... zupełnie przypadkowo ostatnio wpadł mi oka ostatni odcinek jakieś ostatniej serii gdzie coś po "czasie"skaczą i był tam Raikeri i Troy. Ten Enterprise z Bakulą też coś widziałem.. ogólnie zawsze to samo...
 
 
Misiel


Posty: 483
Wysłany: 2020-04-13, 12:35   

Skończyłem drugi sezon Shtisel. Piękny serial, chyba jeden z najlepszych, jakie widziałem, a obyczajowy najlepszy obok SFU. Nic wielkiego się nie dzieje, ot życie, a emocje maksymalne.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13193
Wysłany: 2020-04-13, 12:38   

Treme widziałeś?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Misiel


Posty: 483
Wysłany: 2020-04-13, 12:44   

Widziałem większość 1 sezonu. Niewątpliwie dobry serial, ale jakoś mnie nie chwytał za serce. Mam do niego podobny stosunek jak Ty to The Wire ;) .
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13193
Wysłany: 2020-04-13, 12:48   

Treme mnie zachwycił. I dzięki za polecankę, sprawdzę Shtisel bo brzmi interesująco.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Bibi King

Posty: 1608
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2020-04-13, 13:11   

KS napisał/a:
Poza tym, na lata przed inwazją gender i LGTB masz tu śmiałe na owe czasy wątki obyczajowe


Z tym się całkowicie nie zgadzam. W 2002 "lata przed" to może było w Polsce, w cywilizowanym świecie LGBT to nie było takie wielkie aj-waj. Oglądałeś chociażby "Six Feet Under"? Jest przecież wcześniejszy, a wątek gejowski jest tam prominentny i znacznie mocniej pokazany. Akurat pod tym względem "Wire" jest grzeczniutki i żadnych tabu nie łamie.

Poza tym... Rozumiem, że dawno temu mieliśmy seriale policyjne typu "Miami Vice" czy "Dempsey i Makepeace" ;) i na tym tle "Wire" jest brutalne i realistyczne - ale w kinie takie tematy bez lukrowania to już lata 70-te XX wieku. Chyba dlatego nie ogarniam zachłyśnięcia się krytyki tym serialem: tak jakby NIC przedtem nie istniało - i nagle WOW, klękajcie narody. Tymczasem jedyna zmiana, jaką widzę, to przejście do telewizji - bo HBO zaczęło wykładać kasę na seriale.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15630
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2020-04-13, 13:23   

Fidel-F2 napisał/a:
I dzięki za polecankę, sprawdzę Shtisel bo brzmi interesująco.


Bardzo dobry serial obyczajowy o ortodoksyjnych Żydach. Jeśli nawet nie wciągnie od razu, warto dać mu czas. Jestem w okolicy drugiego sezonu i //spell
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Trojan 


Posty: 11342
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-04-13, 14:34   

ASX76 napisał/a:
Fidel-F2 napisał/a:
I dzięki za polecankę, sprawdzę Shtisel bo brzmi interesująco.


Bardzo dobry serial obyczajowy o ortodoksyjnych Żydach. Jeśli nawet nie wciągnie od razu, warto dać mu czas. Jestem w okolicy drugiego sezonu i //spell



kiedyś tak właśnie dałem szansę B&B - skończyło się na 100 odcinkach pewnie...
tak właśnie to działa - uczysz się coś akceptować, lubić ...
 
 
KS 
KS


Posty: 2554
Wysłany: 2020-04-13, 14:49   

Bibi King napisał/a:
W 2002 "lata przed" to może było w Polsce, w cywilizowanym świecie LGBT to nie było takie wielkie aj-waj.

Więc USA to w porównaniu z nami cywilizowany świat? Odważna teza.
Bibi King napisał/a:
Oglądałeś chociażby "Six Feet Under"?

Nie załapałem się. Podobno śmieszne.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15630
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2020-04-13, 14:52   

Trojan napisał/a:


tak właśnie to działa - uczysz się coś akceptować, lubić ...


Nie muszę się tego uczyć. Gdyby "Shtisel" nie był fajny, to bym go sobie szybko odpuścił, jak sporo innych produkcji.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15630
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2020-04-13, 14:56   

KS napisał/a:

Bibi King napisał/a:
Oglądałeś chociażby "Six Feet Under"?

Nie załapałem się. Podobno śmieszne.


Dramat obyczajowy z akcentami komediowymi. Jeden z najlepszych seriali w ogóle.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
KS 
KS


Posty: 2554
Wysłany: 2020-04-13, 15:11   

ASX76 napisał/a:

Dramat obyczajowy z akcentami komediowymi. Jeden z najlepszych seriali w ogóle.

Dramat? Kiedy wchodził, reklamowali to raczej jako śmichy chichy z biznesu pogrzebowego, więc sobie odpuściłem. Może kiedyś nadrobię, ale mam tyle innych zaległości, że nieprędko.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Bibi King

Posty: 1608
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2020-04-13, 16:12   

Reklamy pamiętam, rzeczywiście sugerowały żartobliwe spojrzenie od wewnątrz na biznes pogrzebowy. I zakład pogrzebowy oraz związane z nim wydarzenia stanowią oś serialu (co rusz kogoś chowają), ale serial wcale nie jest "o zakładzie pogrzebowym". Jest o życiu, i jest naprawdę mega.

A poza tym owszem, ta część USA, do której mógł być adresowany Six Feet Under, to w porównaniu z Polską jest cywilizowany świat.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23180
Wysłany: 2020-04-13, 17:36   

"The Wire" to nie jest serial o policjantach i dilerach dragów. Ani o tym, że politycy są skorumpowani. To serial o dysfunkcji całego systemu. Bohaterowie i ich historie, choć napisane realistycznie i soczyście, to tylko środek do celu, a nie cel sam w sobie.

"Shtisel" to rzeczywiście fajny serial. Trochę "orientalny' ponieważ rozgrywa się w środowisku ortodoksyjnych Żydów w Tel Awiwie. I tak naprawdę cała jego wartość tkwi w normalności i prostocie.

Ja sobie zrobiłem powtórkowy maraton z "Community". W zasadzie to nie powtórkowy, bo wcześniej oglądałem na wyrywki. I teraz przekonuję się, ile straciłem. Po pierwsze - jest zabawny. Nie tak żebym boki zrywał, ale często parskam szczerym śmiechem. Po drugie - najważniejsze - ten serial jest meta. Albo inaczej. Ten serial zwrotowi META-rozrywka nadaje nowe znaczenie. :) Jest META, jest w nawiasie, podwójnym nawiasie, jest nawiasem w nawiasie z przypisem do innego cudzysłowu w cudzysłowie. Momentami mózg mi lasował otwieraniem w głowie skojarzeń. :) O zwykłych cytatach, odniesieniach, dekonstrukcjach nawet nie wspominam. :)

I pomyśleć, że pomyślałem :) aby dać mu szansę, ponieważ gra tam Alison Brie. :)

Moje ulubione odcinki, to te "tematyczne": z paintballem i Halloween. Po dwóch sezonach. Bo zaczynam sezon trzeci. W sumie jest ich sześć. Ale 4 - 6 liczą tylko po 13 odcinków, wcześniejsze są prawie dwukrotnie dłuższe.

Ale nie tylko przeszłością żyje człowiek. Dziś premiera na HBO serialu "Run". To chyba serial komediowy, ale to szczegół. Dwoje bohaterów. Jedno wysyła drugiemu sms o treści "RUN". Drugie odpisuje to samo, obydwoje rzucają swoje życie w jednej chwili i spotykają się w miejscu, które ustalili piętnaście lat temu jako punkt spotkania. Między bohaterami iskrzy, jest chemia. Zresztą, role są świetnie obsadzone. Merrit Wever (cudna) i Domnhall Gleeson. Oj, będę oglądał i oby dalej było tak samo, jak w pierwszym odcinku, ponieważ narobił mi ochoty.
https://www.youtube.com/watch?v=x9gnW8TAP2U

A jeszcze "Killing Eve" wystartowało z 3 sezonem. I "Westworld". Poniedziałek pełen prezentów.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13193
Wysłany: 2020-04-13, 17:42   

Cytat:
. To serial o dysfunkcji całego systemu.
Rzeczywiście masz rację, nie patrzyłem w ten sposób. Nie wiem czy to nie najbardziej celna uwaga.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15630
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2020-04-13, 19:26   

Romulus napisał/a:


"Shtisel" to rzeczywiście fajny serial. Trochę "orientalny' ponieważ rozgrywa się w środowisku ortodoksyjnych Żydów w Tel Awiwie. I tak naprawdę cała jego wartość tkwi w normalności i prostocie.

A jeszcze "Killing Eve" wystartowało z 3 sezonem.



1. Prostota to nieadekwatne określenie. Życiowy - pasuje znacznie lepiej. Także: wartościowy i wzruszający. 9/10 się należy.

1. Formuła "Killing Eve" wyczerpała się w pierwszym sezonie. Drugiego nie zmogłem. Tu masz Pan swoją prosta... tfu, prostotę ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13193
Wysłany: 2020-04-13, 21:15   

No i niekwestionowaną zaletą The Wire jest to, że mi przypomniał o Tomie Waitsie.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Trojan 


Posty: 11342
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-04-13, 22:00   

skończyłem Chłopaków (Boys).
Nic nowego nie napiszę - warto nawet wykupić mc AP tylko dla tych 8 godzin.

Aktorsko - wybitne :) Antek Gwiazzdda czy Ela But...
naprawdę kreacja Ojczyznosława/Homlandera zamiata. Dostał jakąś Emmę ?
 
 
Trojan 


Posty: 11342
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-04-16, 17:55   

1 sezon Ekspansji za mną - jest lepiej niż dobrze.
Jak dla mnie z miejsca kasuje wszystko co do tej pory powstało w serialach i znacznej części kina.
Wizualnie wygląda świetnie i jedynie paździerzą jedzie na Ziemi.
Średniość książki jest tutaj przesłonięta dobrą realizacją - o ile kompletnie nie interesuje mnie co tam spółka pisarzy wymyśliła o tyle ciekawi mnie co pokażą w TV.
OTAKE seriale mnie chodziło.

niezła gra T-Jane'a


mimo wszystko łyżką dziegciu są te typowe spejsoperowe zagrywki i elementy które nieco gryzą w odbiorze - mogło być idealnie, a nie jest ;)
mimo wszystko - brawa dla jakiejś nonejmowej (chyba) ekipy która ruszyła ten serial.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23180
Wysłany: 2020-04-16, 18:00   

Trojan napisał/a:
1 sezon Ekspansji za mną - jest lepiej niż dobrze.
Jak dla mnie z miejsca kasuje wszystko co do tej pory powstało w serialach i znacznej części kina.

No bez przesady. :-P

Trojan napisał/a:
Średniość książki jest tutaj przesłonięta dobrą realizacją - o ile kompletnie nie interesuje mnie co tam spółka pisarzy wymyśliła o tyle ciekawi mnie co pokażą w TV.
OTAKE seriale mnie chodziło.

Scenarzyści są wierni książkom. Nawet, kiedy zmieniają coś tam, np. kolejność wprowadzania bohaterów (Avasarala), to jednak zasadniczo w serialu wszystko przebiega tak, jak w powieściach. Żadnych istotnych rewolucji nie zarejestrowałem.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11342
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-04-16, 18:08   

jakie bez przesady ?
co masz w serialach stricte kosmicznych ? Słabe STekkis, Battlestary itp. Fireflaja fanem nigdy nie byłem

wiem że są wierni bo czytałem 2 tomy zanim to było modne. I o tym piszę - co mnie uwierało literacko w filmie zupełnie nie przeszkadza, lepiej pokazane. Wizualność bije zawartość. Co do merytorki to elementy drażniące już nie drażnią tak bardzo :)
scenarzyści mogli paroma ruchami pędzla zakryć różne takie ... ale i tak jest dobrze. Choć mogło być lepiej ;)

serial przede wszystkim nie jest wtóry - tak jak książki
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13193
Wysłany: 2020-04-16, 18:11   

Romulus napisał/a:
Scenarzyści są wierni książkom. Nawet, kiedy zmieniają coś tam, np. kolejność wprowadzania bohaterów (Avasarala), to jednak zasadniczo w serialu wszystko przebiega tak, jak w powieściach. Żadnych istotnych rewolucji nie zarejestrowałem.
ale w serialu nie widać kulawego warsztatu literackiego
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Qfant


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,34 sekundy. Zapytań do SQL: 14