FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Seriale gały widziały...
Autor Wiadomość
KS 
KS


Posty: 2545
Wysłany: 2021-02-01, 16:19   

MrSpellu napisał/a:
Bibi King napisał/a:
Ciri była gumowa? Dziwne, wyglądała jak drewniana...


Mogłem pomylić z cyckami Yennefer.

A nie z garbem?

Fidel, nie tłumacz mi, że serial jest chujowy teraz. Jak ja go jebałem zaraz po emisji, to wszyscy (oprócz Rashmiki) po mnie skakali jaki jestem kurwa nietolerancyjny, czepialski i w ogóle że trzeba dać szansę a nie krytykować. A teraz śmichy chichy.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1879
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2021-02-01, 16:42   

Jasne, wszyscy.
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
KS 
KS


Posty: 2545
Wysłany: 2021-02-01, 16:51   

No nie literalnie wszyscy, to była licencia kurwa poetica :mrgreen:
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23141
Wysłany: 2021-02-01, 16:52   

Wiecie, że mamy na forum temat o tym serialu?

"A Teacher" - krótki serial, zaledwie dziesięć odcinków, ale odcinki są po dwadzieścia minut. Nie jest to jednak poszatkowany film, ponieważ fabuła każdego odcinka ma swój rytm i strukturę, zatem to świadomy wybór opowiedzenia historii, być może dostosowany do poziomu percepcji :) współczesnego widza (krótsze odcinki pozwalają zachować skupienie?). :) Fabuła jest prosta. Nowa nauczycielka, bardzo atrakcyjna (w tej roli Kate Mara), uczeń ostatniej klasy liceum. Wdają się w romans, ale tak naprawdę serial nie wprost opowiada o manipulacji, nadużyciu władzy. Tyle że, nie wiem, jakoś dla mnie mało to konsekwentne. Może właśnie zbyt subtelne. Czy chłopak nie jest już na tyle dojrzały, aby decyzja była jego? Z drugiej strony, prawo i normy społeczne jednoznacznie winą obciążą nauczycielkę. Nie rzuca na kolana ta produkcja, ale daje do myślenia przez chwilę. Zwłaszcza wobec braku czarno białego rozróżnienia między "sprawcą" a "ofiarą".
https://www.youtube.com/watch?v=ATtLA9mFYYk W Polsce na Canal+ kończy się właśnie, ale pewnie będą powtórki na Canal+ Seriale.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13162
Wysłany: 2021-02-01, 16:58   

KS, coś ci się popierdoliło. Masz jakiś syndrom ofiary albo coś w ten deseń. Ja go zjebałem po dwóch odcinkach. Po dwóch bo do więcej się nie zmusiłem. Po czym przestałem się interesować i gadać na temat bo po kichuj grzebać w gównie? Daj se spokój z martyrologią, nikt ci pomnika stawiał nie będzie.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
KS 
KS


Posty: 2545
Wysłany: 2021-02-01, 17:10   

Fidel, ty się swoimi kompleksami i syndromami zajmij, do moich się nie przypierdalaj.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23141
Wysłany: 2021-02-01, 17:13   

A może - że się utrzymam w stylistyce - spierdolicie do właściwego tematu?
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2021-02-01, 17:37   

Ale wtedy dyskusja rozpłynie się jak łzy w deszczu, spłonie w Ramieniu Oriona.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2021-02-01, 17:39   

Pamiętam jeszcze czasy kiedy 82,7% wulgaryzmów na tym forum to były Bitewniaki --_- Spellu, przestajemy się wyróżniać --_-
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2021-02-01, 17:41   

Weź kurwa mnie nie załamuj.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2021-02-01, 17:44   

A wiesz, co jest w tym wszystkim najsmutniejsze? Kompletny brak polotu. - Spierdalaj. - Sam spierdalaj. - Ty spierdalaj. - A nie, bo ty. - Pierwszy ci powiedziałem. - Spierdalaj i twoja stara też. I tak w koło Macieju. Nuuuudy. Jakby to był serial, to dostałby cancela w połowie S01. Uderzający finezji brak --_-
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2021-02-01, 17:52   

Kiedyś to były przekleństwa, teraz nie ma przekleństw. Amatorzy --_-
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Trojan 


Posty: 11295
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-02-01, 18:07   

jeśli chodzi o WiedźmiNa to chyba tylko Romek z mną broni tej produkcji
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13162
Wysłany: 2021-02-01, 18:16   

Romek akurat broni każdej chujni, więc jestem ci w stanie uwierzyć.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15598
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2021-02-01, 19:33   

Trojan napisał/a:
jeśli chodzi o WiedźmiNa to chyba tylko Romek z mną broni tej produkcji


Toż "Wiedźmin" to straszliwe kupsko --_-
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2021-02-01, 19:38   

Mnie akurat tak naprawdę ubodły tylko nilfgaardzkie pancerze z moszny czarnego nosorożca. Ale nie stawiałem wysoko poprzeczki, więc ten, tego.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2021-02-01, 19:50   

A ja nie twierdziłem, że ten serial jest zły. Ale też, że nie jest dobry.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13162
Wysłany: 2021-02-01, 20:01   

oportunista
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7116
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2021-02-01, 21:47   

Mnie się podobają tylko te piosenki co ja już je znam
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23141
Wysłany: 2021-02-02, 17:57   

"Supernatural" - skończyłem trzynasty sezon. Bez Crowleya wieje nudą. Sama intryga, taka sobie. Lucyfer ssie. Bywały dobre odcinki, więc nie było dramatu. Aczkolwiek czternasty sezon "przeleciałem" na "przyspieszeniu". Nuda. Scenarzystom skończyła się chyba para. Dopiero pod koniec sezonu zrobiło się ciekawie. Choć jak poprzednio - bywały odcinki znakomite. Trochę mi się zlewają w pamięci, ponieważ przyjmuję spore dawki tego serialu - chodzi mi o ten odcinek, w którym Sam i Dean trafiają do bajki ze Scoobym i jego ekipą. :mrgreen: Jednak pojawienie się Chucka, tym razem jako Złego, w końcu podniosło moje zainteresowanie tym serialem. Rozumiem tych, którzy się jarali wcześniej - scenarzystom umiejętnie udawało się łączenie różnych mitologii w jeden całkiem przyjemny i skomplikowany koktajl. Może właśnie przyjmowanie dużych dawek tego serialu spowodowało u mnie mimo to pewną niestrawność albo przesyt. Dlatego cieszę się, że przede mną ostatni sezon. Chyba już dwa lata brnę przez ten serial. Ale prawdziwi twardziele brnęli przez piętnaście. :-P
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15598
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2021-02-02, 18:08   

To ja jestem za miękki, bo nie przebrnąłem przez kilka odcinków pierwszej chujni, jednakowoż bez grzybni --_-

Wygląda na to, że w drugim sezonie "Servant" formuła w dalszym ciągu się nie wyczerpała, bo wciąż jest ciekawie. Lubię takie udziwnienia :-P

Korzystając z okazji, po raz kolejny gorąco polecam czeski miniserial pt. "Nieświadomi". Jest chyba na HBO GO :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23141
Wysłany: 2021-02-03, 16:31   

ASX76 napisał/a:
To ja jestem za miękki, bo nie przebrnąłem przez kilka odcinków pierwszej chujni, jednakowoż bez grzybni --_-

Miałem tak. Nie pamiętam, czy za pierwszym razem, piętnaście lat temu, przebrnalem przez pierwszy sezon. Ale latka mijały, serial dostawał kolejne sezony, rosła baza fanów, widownia stabilna, nabierał powoli statusu kultowego. I w końcu kiedy trafił na Amazon doszedłem do wniosku, że spróbuję. Siostrzenica żony zapewniła, że warto się przemęczyć do trzeciego sezonu, czy też do tego, w którym pojawia się kwestia Lucyfera, to chyba trzeci lub czwarty. I rzeczywiście, kiedy serial zaczął rozwijać swoją mitologię, śmielej wychodząc poza potwora odcinka - naprawdę mnie wciągnął.

ASX76 napisał/a:
Wygląda na to, że w drugim sezonie "Servant" formuła w dalszym ciągu się nie wyczerpała, bo wciąż jest ciekawie. Lubię takie udziwnienia :-P

Z tym serialem u mnie jest tak, że mnie irytuje i fascynuje jednocześnie. No i poziom realizacji, estetyka są naprawdę pierwszorzędne. Mimo to, nie wiem... :) Oglądam drugi sezon i jakoś mnie to nie zasysa, ale i nie odrzuca. Na chłodno.

"Ekspansja" - finał piątego sezonu potwierdził moje przypuszczenia związane z przewidywanym biegiem fabuły. Poza Duarte, bo tu mnie twórcy zaskoczyli. Aczkolwiek nie wiem, jak oni rozwiążą to w finałowym sezonie. Mimo wszystko, mimo wysokiego poziomu, oglądałem ten sezon bez emocji. Powieści były lepsze.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
KS 
KS


Posty: 2545
Wysłany: 2021-02-03, 17:06   

Zacząłem Berlińskie psy. Po 1 odcinku trudno jeszcze coś powiedzieć. Potencjał w tej historii jest, ale to Netflix, nie takie potencjały okazywały się niewypałami. Popatrzę jeszcze trochę, może zaskoczy.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23141
Wysłany: 2021-02-04, 07:39   

Dręczy mnie jeszcze ten piąty sezon "Ekspansji". Przeczytałem wczoraj, że serial kiedy był w stacji SyFy stał na wyższym poziomie fabularnym. A, paradoksalnie, wykupienie bo przez napakowanego kasą po uszy Amazona spowodowało, że twórcy jakby sobie odpuścili. Coś w tym musi być. Może po prostu umowa z Amazonem opiewała na trzy sezony? Pewnie nie. Ale od czwartego sezonu widać ospałość. O ile w czwartym była uzasadniona kurczowym trzymaniem się fabuły powieści, to w piątym czym? Perspektywą finału w szóstym i trzymaniem asów w rękawie na ten sezon? W piątym podobał mi się tylko wątek Amosa. Nie dlatego, że to najciekawsza postać serialu, a piąty to tylko potwierdził. Przede wszystkim jest to wątek, który był najlepszy. Naomi przynudzała swoimi rodzinnymi zaszłościami z dzieciorem i Markiem. A potem dużo czasu poświęcono jej umęczeniu. Alex po tym jak wsiadł na statek to w zasadzie cały czas siedział i nic więcej nie robił aż do końca. To może być zrozumiałe z powodu opuszczenia serialu przez aktora i niechęci do wzmacniania jego znaczenia dla fabuły. Bobbi to w ogóle szkoda gadać. Holden ten miał dobry początek, ale potem głównie leciał.

W książce rozłąka bohaterów też trochę trwała, ale - jak to w schemacie tych fabuł - zaczęła się i skończyła w jednym tomie. Serial poszedł tym tropem i też - spoiler - zakończył ją w finałowym odcinku. Tylko bez żadnej werwy, bez książkowej puenty. Nijak, po prostu. Poza wzmocnieniem załogi, rozegranym przez Amosa trochę w sitcomowym stylu, nie przystającym do sytuacji. I zbyt krótkim, również pozbawionym puenty. Jednak w powieści było tak samo, zdaje się.

Reasumując, od premiery czwartego sezonu tego serialu jednak polecam książki.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11295
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-02-04, 12:41   

podobny syndrom co w GoT
oryginalni scenarzyści rozpisali sobie historię na określone X sezonów (w Exp 3) i w takim okresie to się dobrze zamyka- cała reszta to dodatek na siłę. [co np. było ewidentnie widać w zamierzchłej produkcji Prison Break]

mi jeszcze zostały dwa ost. odcinki. ale widać dokąd jedzie ten tramwaj - i podobnie, wątek Amosa najlepszy itd....
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23141
Wysłany: 2021-02-04, 18:01   

Powtórkowy seans "Seinfelda" zakończony. Zeszło ponad dwa lata. Bo oglądałem z żoną, do śniadania lub obiadu. :) Dwa odcinki tygodniowo. Czasami więcej. Ale to znakomity serial. Jeśli chodzi o humor nie zestarzał się wcale. Zasługa nie tylko scenarzystów, ale i obsady i wykreowanych postaci. W zasadzie to cała czwórka od początku do końca jest antypatyczna, wredna dla wszystkich i egoistyczna. I dlatego to ma taki pazur i humor wciąż żywy. Jeśli kto ma Amazon Prime i jeszcze nie oglądał - jest szansa, że odkryje dla siebie mały skarb. Dziewięć sezonów. Fragment jednego z moich ulubionych odcinków. Siódmy sezon, odcinek szósty, "The Soup Nazi". https://www.youtube.com/watch?v=euLQOQNVzgY

"Lower Decks" - animowany serial z uniwersum "Star Treka". Nie jestem fanem, ale co zrobić - trzeba obejrzeć. Całkiem strawne, bardzo klasycznie "Star Trekowe", ale z humorem. Bohaterami nie jest załoga od Pierwszego Kontaktu, ale od Drugiego. :) https://www.youtube.com/watch?v=krPnrI80RQM
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
KS 
KS


Posty: 2545
Wysłany: 2021-02-04, 20:41   

Dojechałem do końca sezonu Berlińskich psów. Lekko nie było. Biorąc pod uwagę, że Line of Duty mocno zawyżył mój poziom satysfakcji, niemieckiemu produktowi Netflixa sporo brakuje do pierwszej ligi. Gdyby uwierzyć w przedstawioną rzeczywistość to Berlin jest światowym nr 1 występku wszelakiego, żadne tam Detroit, Baltimore, Medellin czy Juarez. Scenarzyści chcieli w jednym sezonie upchnąć wszystkie rasowe, polityczne, socjalne, kryminalne, genderowe problemy Bundesrepubliki. A do tego w calusieńkim Berlinie jest góra 3 w miarę ogarniętych gliniarzy, z czego jeden przekupny hazardzista, a drugi turecki gej. Aż dziw, że ci wszyscy Niemcy masowo nie emigrują do spokojnej, bogobojnej Polski.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Trojan 


Posty: 11295
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-02-06, 23:40   

też dooglądałem dwa ostatnie odcinki Ekspansji
Romek wszytko już napisał.

ps. doczytałem właśnie że Wiedźmin 2 planowany na 3 kw.'21
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5372
Wysłany: 2021-02-07, 09:32   

Chciałam popatrzeć na Służby specjalne. Wytrzymałam pół odcinka. No sorry, kolejna produkcja nie dla mnie. Ścieżka dźwiękowa jest tak zaszumiona, że nie słyszę dialogów (edit: to znaczy słyszę, ale nijak nie rozumiem - przez koszmarną kakofonię w miarę niskich dźwięków od czasu do czasu przebijają pojedyncze słowa). Coś tam jest mówione, niewykluczone, że istotne dla fabuły, być może arcydzieło mnie omija, ale mam to w nosie, nie zamierzam się katować.
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23141
Wysłany: 2021-02-07, 17:47   

Kiedy zdarzy mi się obejrzeć coś Vegi, to zawsze z odruchem wymiotnym lub po prostu te fabuły nie są w stanie przeskoczyć grubego muru obojętności. Nie wiem, do dziś zdarza mi się czasem zadać sobie pytanie - jakim cudem Vega zrobił taki dobry serial jak "Pitbull" a potem ruszył w radosną podróż na dno i cały czas po tym dnie szoruje. Jakby ten "Pitbull" wyszedł mu całkiem przypadkiem - wstawić coś o małpach, które piszą Szekspira, jeśli dać im dość dużo czasu i maszynę do pisania. Nawet nie wiedziałem, że "Służby specjalne" przerobiono na "serial". To już w filmie wątki się nie stykały i była to żenująca publicystyka. Ile te odcinki mają minut? Po trzydzieści? Aż sprawdzę. :) Bo może to wersja reżyserska filmu pocięta na kawałki. :-P

Za to ostatni film Guya Ritchiego, "Gentlemen" umilił mi popołudnie. Napakowany znakomitą obsadą, choć pozbawiony humoru i anarchistycznego podejścia jego wczesnych dzieł. Ale to wciąż te same klocki, którymi bawi się Ritchie w swoich fabułach. Nic nowego tu nie ma, humor, jak pisałem, taki sobie. Ale i tak mi się podobał ten film. Intryga jest bardzo prosta, ale Ritchie ją poplątał, więc nie było jak się nudzić. Plus epizod reżysera grającego samego siebie. https://www.youtube.com/watch?v=Ify9S7hj480
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Neil Gaiman- blog w polskiej wersji językowej


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,47 sekundy. Zapytań do SQL: 14