FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Współczesne myśli polityczne
Autor Wiadomość
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4475
Skąd: fnord
Wysłany: 2009-09-06, 22:09   

Sebaa napisał/a:
Jesli jestes z lbn - to zrobmy tak: Spotkamy sie pod wydzialem politologii i pojdziemy obaj do zakladu mysli politycznej i spytamy sie prodziekaj Maj - kto ma racje?? Co ty na to??
Pewnie nie masz na to jajek ;)

Niestety jak wspomniałem nie jestem z takiego okna na świat i centrum Polski jakim jest Lublin, a moja uczelnia to nie ten sam poziom co UMCS. : (

A jajka mam, ale do buzi nie dostaniesz.

Sebaa napisał/a:
Prosze po koleii przytoczyc definicje konserwatyzmu z ksiazki prof. Adama Wielomskiego. Sprawdziwmy odrazu twoja wiedze.

1. Właśnie mimowolnie pokazałeś swoje schematy myślowe - jesli ktoś nie zna książki jakiej czytałeś ten jest głupi. Piątka, jesteś prawdziwym yntelektualistą.
2. Przy okazji fajnie uczą na UMCS, nie JAK myśleć ale CO myśleć. Przykro mi, nie czytałem książki Wielomskiego, na moich zajęciach z myśli politycznej, czytaliśmy teksty źródłowe i dyskutowaliśmy nad nimi a nie wkuwaliśmy opracowania na pamieć polskie opracowania.
3. Zanim znowu wpadniesz w ten swój płaczliwy ton że nie szanuje Wielomskiego albo że uważam się za mądrzejszego od niego, to mówie odrazu wyjaśnie że nic z tych rzeczy. Wielomski jest ekspertem ale nie klasykiem myśli konserwatywnej, stąd póki co znajomośc Wielomskiego choć pomocnicza nie jest wymagana. Wymagana w tej dyskusji jest za to znajomośc tez klasyków konserwatyzmu, której nie masz, więc ratujesz się chwytami typu "wymień co napisał polski naukowiec Y w swojej książce X". Smutne, nie?

Sebaa napisał/a:

Klamstwo!!! :-P W Polsce mamy dwoch ideologow ruchu geyowskiego(jest on ruchem politycznym). Robert Biedron jak i Szymon Niemiec sa wspierania przez ruchy lewicowe - SLD,SDPL. Oni sami nie kryja swoich lewicowych pogladów.
No ale ty mi odpiszesz ze mam" beztroske umyslową"

Nie, Pogratuluje ci szerokich horyzontów. W Polsce nie mamy też lasów tropikalnych ERGO lasy tropikalny nie istnieją - trzymaj się tego toku myślenia a zajdziesz naprawde daleko (może nawet dalej niż sam Lublin - tylko uważaj żeby się nie spierdolić z krańca świata).

Cytat:
Uwaga Uwaga WC nie jest konserwatystą, bo mowi co mysli o sodomii. Jesli WC nie jest konserwatysta to jest liberalem? Lewicowcem? To moze kosmitą?

Fajnie że podajesz przykład WC, bo na tym przykładzie moge Ci wykazać śmiechowośc twoich poglądów. Otóż zarówno WC jak i JKM (obaj zdeklarowani konserwatyści) są przeciwnikami tak zwanych gejów. Tyle że zupełnie z różnych powodów. WC jest definitywnym przeciwnikiem homoseksualizmu co wynika z jego katolickiego wyznania - nie uznaje "grzechu sodomskiego" i uważa że każde jego potępienie niezaleznie od sytuacji jest słuszne. JKM tymczasem traktuje homoseksalizm jak każdy inny rodzaj seksu, i samemu homoseksualizmowi się nie sprzeciwia, sprzeciwia się tylko jego publicznej propagandzie (tak jak prapogandzie innych rodzajów seksu - np. oralnego). JKM w rozmowie z Biedroniem stwierdził nawet że na prawicy jest tyle samo gejów co na lewicy, tylko ci z prawicy poprostu nie czują potrzeby gadania o swoich upodobaniach w towarzystwie. Jak widać obaj panowie, mimo że ich działania mogą wydawać się zbliżone tak naprawdę wychodzą totalnie z innych załozeń i innych tradycji konserwatyzmu. Dla ciebie to nie ma żadnej różnicy bo jak stwierdziłem wyżej dla ciebie licza się tylko uproszczenia i nie wnikasz głębiej w sprawę - podobnie jak działacze z nowej lewicy którzy wszystkich nazywają faszystami.

Sebaa napisał/a:

Ł napisał/a:

Bzdura? Zaprzeczasz istnieniu RINO u Republikanów czy DINO u demokratów? Zaprzeczasz że McCain zanim został kandytatem partii republiksańskiej był w niej nielubiany i marginalizowany? Prosze o konkretnie wykazanie bzdurności mojego stanowiska na temat systemu partyjnego US. A jak nie potrafisz tego zrobić to goń się.

Tim Raney tez byl nielubiany, ale co z tego. Obamie duza czesc demokratów sie sprzeciwiła.
Nie pozuj na eksperta, bo to nawet nie jest smieszne.

Więc jednak wybrałeś opcje gonienia się, na odchodnym coś tam mamrocząc pod nosem. Spoko, nie będę naciskał, pozwolę Ci zejśc z tego wątku z resztkami CHonoru //piwo

Sebaa napisał/a:
Czy prezentowanie homofobi w stosunku do mnie jest właściwe?

Powtarzasz ten sam żart w każdym poście, i zdobywasz nim serca kolejnych forumowiczów. Jesteś MEGA.
 
 
Sebaa 

Posty: 82
Wysłany: 2009-09-07, 10:56   

Panie Ł

Nie chce mi sie już grać w te twoja pseudomerytoryczna gre. Ale do rzeczy:P

Wystarczy sobie zdac pytanie czy homosexualizm jest sprzeczny z prawem naturalnym czy nie? A prawo naturalne w ideologii konserwatywnej odgrywa dużą role.

Tutaj typowe myslenia znanego publicysty konserwatywnego.

http://www.rp.pl/artykul/324794.html

Oczywiscie może ktoś rzecz jasna uważać Cezarego Michalskiego za konserwatyste. dla mnie jest on bardziej centrystą, ktory od pewnego czasu skupil sie na atakowaniu wszystkie co konserwatywne.

Rafał A. Ziemkiewicz w jednym z feletonów wysmiewał tzw modernizacyjny konserwatyzm(w domysle otwarty na gejów). Pytał nawet czy jest takowy?

Tutaj dwa teksty polemiczne z tzw konserwatystą modernistą CM
http://www.rp.pl/artykul/132247.html
http://www.rp.pl/artykul/143927.html



Co do wyzwania pana Ł

Pytam o Polskich konserwatystów- lata 1918-1939
Wymien poglady na wladze
Postulowany model Polityki
Podstawowe kategorie gospodarcze
Poglady spoloeczne
Przeslanki Koncepcji

//piwo


Panie Ł obaj jako totalniacy-tolerancyjnisci/socjalliberalowie jestesmy po tej samej stronie //piwo
 
 
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4475
Skąd: fnord
Wysłany: 2009-09-08, 12:45   

Sebaa napisał/a:

Wystarczy sobie zdac pytanie czy homosexualizm jest sprzeczny z prawem naturalnym czy nie? A prawo naturalne w ideologii konserwatywnej odgrywa dużą role.

Nie jest zgodny z prawem naturalnym według wykładni Kościoła Katolickiego. W wykładni prawa naturalnego wedle Hansa Blühera, homoseksualizm jest zgodny,a nawet niejako fundamentalny. Przeczytaj też wcześniejszy przykład z WC i JKMem żeby zobaczyć że Ci panowie na przykłądzie kwestii homoseksalizmu, również inaczej intepretują prawo naturalne. No i co z tego wynika? Że prawo naturalne nie jest nigdzie napisane i każdy inaczej je formułuje. Stąd jeśli twoje pytanie miało wykazac cokolwiek, to wykazało że masz dość naiwne pojęcie o prawie naturalnym.

Sebaa napisał/a:
Tutaj typowe myslenia znanego publicysty konserwatywnego.

http://www.rp.pl/artykul/324794.html

Terlikowski jest przedewszystkim publicystą katolickim. Jest oczywiście konserwatystą ale twoja próba ogólnienia poglądów Terlikowskiego jako typowych dla wszystkich konserwatystów to znowu błąd przedszkolka. Czerwone pudełko jest w niebieskim, ale niebieskie nie jest w czerwonym - tak trudno to załapać? Ty masz z tym problemy od początku całej rozmowy.

Sebaa napisał/a:
Pytam o Polskich konserwatystów- lata 1918-1939
Wymien poglady na wladze
Postulowany model Polityki
Podstawowe kategorie gospodarcze
Poglady spoloeczne
Przeslanki Koncepcji

O tym można by książke napisać. Przedewszystkim konserwatyzm był w polsce orientacją nielicznego ziemiaństwa, więc w Polsce po 1918 jako państwie o bardzo liberalnym prawie wyborczym (dużo liberalniejszym niż w Francji gdzie kobiety uzyskały prawo głosu po II wś) nie mieli dużo do powiedzenia (przynajmiej "przednimi drzwiami") - stąd ich frustracja na ten systemem. Zwłaszcza że wydawało się że mają monarchie na wyciągnięcie ręki - rada regencyjneja. Konserwatyzm polski w latach 1918-39 charakteryzowało właśnie społeczne zamknięcie dlatego nie mogły tutaj zaistnieć postawy takie jak w Niemczech czy Wlk Brytanii gdzie nowy miejski konserwatyzm doprowadził do powstania umiarkowanego ewolucyjnego konserwatyzmu czy rewolucyjnego awangardowego konserwatyzmu. Nigdy nie udało się stworzyć konserwatywnego ruchu masowego więc z racji tego że natura nie lubi prózni miejsce te zajeła Narodowa demokracja+chadecja - ważne o tyle że dzisaj tylko nieliczni konserwatyści (np. Wielomski) bezpośrednio odwołują się do konserwatyzmu międzywojnia - taki np. Korwin-Mikke czy Ziemkiewicz bardziej odwołują się do wczesnej myśli Dmowskiego która w istocie była wtedy bardzo liberalna (fascynacja głównie Wielką Brytanią). Śmieszne o tyle że Dmowski w "Myślach Nowoczesnego Polaka" widział siebie niejako na LEWICY wobec konserwatystów (postulował dwupartyjny system narodowcy vs konserwatyści). Nasi wyalienowani konserwatyści zaczeli się radykalizować i wobec tego miewali dość szalone pomysły - np poparli zamach majowy, bo w bliskiej perspektwyie był antydemokratyczny a w dalszej bo Cat-Mackiewicz i książe Radziwił wpadli na genalny pomysł żeby Piłsudskiego (byłego socjaliste od wysadzania rosyjskich ciuchć) wżenić w Radziwiłów i zrobić z niego króla - to były próbe wejścia "tylnymi drzwiami". Co do spraw gospodarczych to większośc konserwatystów miała poglądy określany by dzisaj jako wolnorynkowe, ale to z totalnie innych pobudek niż liberałowie np. narodowi od Dmowskiego. Chodziło głownie o bronienie prawa własności w stosunku do reformy rolnej, sami ziemiańscy konserwatyści w przeciwieństwie do liberłaów uznawali gospodarkę za sfere zależną od polityki i tradycji (więc totalnie odwrotnie niż liberłowie). O podstawowych dla konserwatyzmy poglądach społecznych to jest - wspólnocie pokoleń, organicyzmie itp itd nie chce mi się pisać bo uznaje to za oczywiste i na tyle ogólne dla wszystkich konserwatystów że nei widze potrzeby omawiania tego w kontekscie polski 1918-1939. Czego jeszcz chcesz?
 
 
Sebaa 

Posty: 82
Wysłany: 2009-09-21, 16:53   

Nieodpowiedziales na moje konkretne pytanie!

Pytam o Polskich konserwatystów- lata 1918-1939

1)Wymien poglady na wladze

2)Postulowany model Polityki

3)Podstawowe kategorie gospodarcze

4)Poglady spoloeczne

5)Przeslanki Koncepcji
 
 
nosiwoda 


Posty: 522
Wysłany: 2009-09-22, 07:58   

Łaku, Pan Egzaminator, ponoć absolwent politologii, postawił Ci pałę. Jak się z tym czujesz?
 
 
Sebaa 

Posty: 82
Wysłany: 2009-09-22, 09:30   

nosiwoda napisał/a:
Łaku, Pan Egzaminator, ponoć absolwent politologii, postawił Ci pałę. Jak się z tym czujesz?


Ty mi mozesz postawić :-)
 
 
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4475
Skąd: fnord
Wysłany: 2009-09-22, 11:09   

Sebaa napisał/a:
Nieodpowiedziales na moje konkretne pytanie!

Pytam o Polskich konserwatystów- lata 1918-1939

1)Wymien poglady na wladze

2)Postulowany model Polityki

3)Podstawowe kategorie gospodarcze

4)Poglady spoloeczne

5)Przeslanki Koncepcji

Wszystko od przesyłanek, czyli specyfiki sytuacji polski po I wś, po skrótowe omówienie wszystkich tych punktów masz wypisane w tym akapicie. Nie płacą mi za pisanie postów na tym forum, stąd jeśli nie zamierzasz podsukutowac na temat tego co napisałem żeby rozwinąć jakiś wątek, to sory ja nei będe pisał nieodpłatych referatów. Zresztą i tak uważam że straciłem dośc dużo czasu na takie pitu-pitu z toba, gdzie i tak zaraz okaże się że wrócimy do miejsca startu tej dyskusji a ty nie będziesz odróżniał czym się różni tradycjonalizm od konserwatyzmu.
 
 
Sebaa 

Posty: 82
Wysłany: 2009-09-22, 12:08   

Na każde pytanie wystarczy napisać 2 zdania!!!!!

Polegleś kolego ....

A wystarczylo by zerknać do ksiazki z przedmiotu Polska Mysl Polityczna.

Dalej udowadniaj ze ruchy geyowskie nie sa sprzeczne z mysla konserwatywną :P
Najbardziej mnie bawi, iż wg Ciebie - nie ma w ideologii konserwatywnej prawa naturalnego :-o

Takich bzdur, to nawet nie piszą w Krytyce Politycznej
 
 
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4475
Skąd: fnord
Wysłany: 2009-09-22, 17:54   

Sebaa napisał/a:
Polegleś kolego ....

No już Nosiwoda mi to uświadomił, że oblałem u takiego wielkiego internetowego autorytetu jakim jesteś .Teraz nie wiem co z sobą zrobić, rzucam studia (bo po co mnie one w takim razie?), golę głowę i idę żyć w lesie schańbiony.

Sebaa napisał/a:
Najbardziej mnie bawi, iż wg Ciebie - nie ma w ideologii konserwatywnej prawa naturalnego [...] Takich bzdur, to nawet nie piszą w Krytyce Politycznej

Biorę tu wszystkich na świadków że dostaniesz Ci 1000 zł jeśli zacytujesz zdanie w którym napisałem że w nurcie ideologi konserwatywnej nie ma prawa naturalnego. Serio. Zacznij poszukiwania w tych rejonach w którym pisałem że prawo naturalne jest różnie rozumiane przez różne nurty konserwatyzmu - co innego prawo naturalne w wykładni Kościoła Katolickiego* a co innego prawo naturalne w rozumieniu np. ducha amerykańskiego znajdującego swe odbicie w konstytucji US. Powodzenia.
 
 
Sebaa 

Posty: 82
Wysłany: 2009-09-23, 12:02   

Cytat:
W wykładni prawa naturalnego wedle Hansa Blühera, homoseksualizm jest zgodny,a nawet niejako fundamentalny


Tylko ze Hans BVluher nie jest zadnym konserwatysta. Gapis napisał, że podobni wariaci jak Komunisci czy nazisci uwazali sie za konserwatystów, co nie znaczy ze nimi byli. Nic dziwnego, że pojawial sie homosexualista i zaprzeczal pierwotnej ideologii konserwatyzmu.

Kazdy konserwatysta Ci powie ze homosexalizm jest zaprzeczeniem prawa naturalnego!!!(I nie dlatego ze tak Kosciol katolicki powiedzial)

Teraz dawaj kase ;) ;)

Nie napisales nawet po jednym zdaniu na kazde z pytan :evil: Widać masz taka wiedze o mysli politycznej ze hej :P :badgrin:

ps. jeszcze jedno, zauwazylem, iż jeden forumowicz w kazdym temacie mnie molestuje.
Pedal jakis czy co. To nie do Ciebie Ł ;)
  
 
 
Wulf 
wilczy błazen


Posty: 1381
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-09-23, 12:08   

Sebaa napisał/a:
Kazdy konserwatysta Ci powie ze homosexalizm jest zaprzeczeniem prawa naturalnego!!!(I nie dlatego ze tak Kosciol katolicki powiedzial)
Ja siebie uważam za konserwatystę w tym znaczeniu, że nie uznaję rewolucji jako sposobu na działalność polityczną, wręcz przeciwnie, wolę tradycję postępu na drodze ewolucyjnej, na dodatek jestem bardzo przywiązany do niektórych elementów polskiej tradycji (np. tolerancji, czy umiłowania wolności osobistej)... i nie uważam by homoseksualizm był zaprzeczeniem prawa naturalnego. Wręcz przeciwnie, uważam, że homoseksualizm jest równie zgodny z prawem naturalnym co heteroseksualizm, biseksualizm i aseksualizm :-) I co teraz? :-)
 
 
Sebaa 

Posty: 82
Wysłany: 2009-09-23, 12:19   

Wulf napisał/a:
Sebaa napisał/a:
Kazdy konserwatysta Ci powie ze homosexalizm jest zaprzeczeniem prawa naturalnego!!!(I nie dlatego ze tak Kosciol katolicki powiedzial)
Ja siebie uważam za konserwatystę w tym znaczeniu, że nie uznaję rewolucji jako sposobu na działalność polityczną, wręcz przeciwnie, wolę tradycję postępu na drodze ewolucyjnej, na dodatek jestem bardzo przywiązany do niektórych elementów polskiej tradycji (np. tolerancji, czy umiłowania wolności osobistej)... i nie uważam by homoseksualizm był zaprzeczeniem prawa naturalnego. Wręcz przeciwnie, uważam, że homoseksualizm jest równie zgodny z prawem naturalnym co heteroseksualizm, biseksualizm i aseksualizm :-) I co teraz? :-)


Homosexalizm niczym sie nie rozni od pedofili czy nekrofili. Te dewiacje sa zaprzeczeniem prawa naturalnego! Nie ja to wymysleielm ale ideolodzy czy idealisci konserwatyzmu.

Ziemkiewicz uwaza sie za konserwe i sam mowil, że pederastia jest zaprzeczeniem prawa naturalnego.
 
 
Wulf 
wilczy błazen


Posty: 1381
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-09-23, 12:29   

Sebaa napisał/a:
Homosexalizm niczym sie nie rozni od pedofili czy nekrofili.
Skoro homoseksualizm się nie różni od nekrofilii wg Ciebie - to czym się różni heteroseksualizm od nekrofilii? :-D
Sebaa napisał/a:
Te dewiacje sa zaprzeczeniem prawa naturalnego! Nie ja to wymysleielm ale ideolodzy czy idealisci konserwatyzmu.
I co? Czyżby była tylko jedna definicja prawa naturalnego? A może jest tylko jedna definicja konserwatyzmu? :-D
Sebaa napisał/a:

Ziemkiewicz uwaza sie za konserwe i sam mowil, że pederastia jest zaprzeczeniem prawa naturalnego.
To już problem Ziemkiewicza. Czy zdanie Ziemkiewicza jest jakąś prawdą objawioną, z którą nie można się zgodzić? Czy konserwatyzm Ziemkiewicza jest jedynym słusznym? :-D
 
 
nosiwoda 


Posty: 522
Wysłany: 2009-09-23, 12:37   

Sebaa napisał/a:
Homosexalizm niczym sie nie rozni od pedofili czy nekrofili.
Czy możemy się już pozbyć stąd tego idioty?

edit: no i już.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Wydawnictwo Solaris


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 14