FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Polskie sądownictwo
Autor Wiadomość
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2019-12-16, 23:09   

Śpiewak napisał tak - „Boom! Córka ministra Ćwiąkalskiego przejęła w 2010 roku metodą na 118 letniego kuratora kamienicę na Ochocie” - co jako opis skutku jest po prostu faktem. Nie interpretuję tego jako intencjonalnego kłamstwa. Raczej jako nadużyty skrót myślowy - w kontekście patologii, którą jest dzika reprywatyzacja, całkowicie zrozumiały. Śpiewak to działacz społeczny o publicystycznym sposobie wyrazu, sprzeciwiający się brudnej grze wielkich interesów, w której niepokorni lokatorzy płonęli żywcem. Wymiaru sprawiedliwości nie było stać na pochwycenie i ukaranie ich katów, lecz bez problemu było stać na ukaranie Śpiewaka. Jednego z pierwszych, którzy stawali po stronie ofiar i jedynego, jaki został w związku z tym wszystkim przestępcą. Super prawo po stronie obywatela. Ofc o ile obywatelem jest elitarna prawniczka. Pozwól też że uśmiechnę się na wspomnienie o dobrym imieniu osoby, która błogosławiła czyszczenie kamienicy z lokatorów. I pewnie dziwi się teraz, że jakieś media, jakieś organizacje robią z tego halo. Może widziała tam tylko szarą masę bez serc i ducha, w końcu dla niektórych ludzkie istoty zaczynają się od któregoś zera na koncie.

Gdyby wszystko odbyło się na kanwie zniuansowanego procesu cywilnego, pewnie nie miałbym pretensji. To jego zadaniem jest ocena konsekwencji publicystycznej wymiany zdań.
  
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2019-12-17, 12:15   

dworkin napisał/a:
Śpiewak napisał tak - „Boom! Córka ministra Ćwiąkalskiego przejęła w 2010 roku metodą na 118 letniego kuratora kamienicę na Ochocie” - co jako opis skutku jest po prostu faktem.

Nie zgadzam się.
a) nie przejęła, b) fakt bycia córką ministra nie ma żadnego znaczenia w tej sprawie - to typowy przykład spiskowej narracji - aby tylko uwikłać jak najwięcej osób, najlepiej o znanych nazwiskach, niech tracą czas i energię na tłumaczenia, i choćby nie wiem jak wyjaśniały, to i tak jakieś gie się do nich przyklei - ta dam! dowiedliśmy spisku.
Otóż takie manipulowanie jest nieuczciwe i nieetyczne. Niemoralne. Znaczy, IMHO. Ale ja nie mam parcia na szkło, ani nie planuję kariery w polityce robić. :P
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2019-12-17, 12:44   

Jako kurator przejęła (w sensie przejęcia zarządu nad) część kamienicy w imieniu i na rzecz nieznanego właściciela, który, co się okazało, powinien mieć 118 lat. Następnie zaś wyraziła pełne poparcie dla wyczyszczenia nieruchomości podwyższonymi czynszami. Ergo - wpasowała się w podręcznikowy przykład dzikiej reprywatyzacji. Że nie było to zaplanowane oszustwo, wierzę. Że jest zupełnie niewinną i nieświadomą ofiarą okoliczności - nie. Doskonale wiedziała, co chce osiągnąć i bacząc jedynie na formalne wymogi prawne osiągnęła to.

Dla mnie słowa Śpiewaka to nadużyty skrót myślowy, który zasługuje pewnie na proces cywilny. Na proces karny? W tych okolicznościach? Nigdy. I niech stanie się bohaterem mas.
  
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2019-12-17, 13:26   

dworkin napisał/a:
Doskonale wiedziała, co chce osiągnąć i bacząc jedynie na formalne wymogi prawne osiągnęła to.

Co takiego chciała osiągnąć? Co takiego osiągnęła?
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2019-12-17, 13:30   

Załatwienie Jaśnie Państwu nieruchomości bez uciążliwych lokatorów (w żargonie reprywatyzacyjnym zwanych także robactwem) w środku.
 
 
fdv 


Posty: 1073
Skąd: Neverland
Wysłany: 2019-12-17, 13:51   

Beata napisał/a:
b) fakt bycia córką ministra nie ma żadnego znaczenia w tej sprawie


Naiwność ludzka nie zna granic, jak zwykle akurat przypadkiem w proces reprywatyzacji zaplątała się biedna córeczka byłego min sprawiedliwości, no taka jej się przykrość stała że ktoś ją wmanewrował...

Sądy/wymiar sprawiedliwości z reprywatyzacją w Warszawie się błaźnią, Hanna Gronkiewicz też długo szła w zaparte że wszystko było legalnie, ale w zasadzie to męża sprawa itd... no niestety dłużej się nie dało kłamać co innego gdyby sprawa nie wypłynęła do mediów.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2019-12-17, 14:02   

Ok, najwyraźniej jesteście lepiej poinformowani.
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2019-12-17, 14:28   

W tym sęk, że ona niczego nie przejęła w imieniu kogokolwiek. Nic a nic.
Śpiewak jest kłamcą. Kłamał wtedy. I publicznie kłamał na temat procesu. Ale jemu wolno, bo robi to w szczytnym celu. Supcio. Nie spieram się. Ja mam inny system wartości po prostu. :-P
Zły. :mrgreen:

dworkin napisał/a:
Śpiewak to działacz społeczny o publicystycznym sposobie wyrazu, sprzeciwiający się brudnej grze wielkich interesów, w której niepokorni lokatorzy płonęli żywcem.

Do dziś nie złapano rzekomych sprawców rzekomego podpalenia. Układ, panie, trzyma się mocno bo nawet cały aparat przemocy państwa nie jest w stanie go choćby palcem wskazać. :) To jak z rzekomym zamachem w Smoleńsku. Zero dowodów.
dworkin napisał/a:
Wymiaru sprawiedliwości nie było stać na pochwycenie i ukaranie ich katów, lecz bez problemu było stać na ukaranie Śpiewaka. Jednego z pierwszych, którzy stawali po stronie ofiar i jedynego, jaki został w związku z tym wszystkim przestępcą. Super prawo po stronie obywatela.

Wymiar sprawiedliwości nie zajmuje się chwytaniem. Tylko osądzaniem. I wydawaniem wyroku: winny lub niewinny. Bez patrzenia na status społeczny. To, że ktoś pochodzi z tzw. elit nie oznacza, że wszystko mu wolno i nie oznacza, że nie ma praw. Gdyby podczas protestów w obronie sądów doszło do łamania prawa - ręka by mi nie drgnęła.

dworkin napisał/a:
Ofc o ile obywatelem jest elitarna prawniczka. Pozwól też że uśmiechnę się na wspomnienie o dobrym imieniu osoby, która błogosławiła czyszczenie kamienicy z lokatorów. I pewnie dziwi się teraz, że jakieś media, jakieś organizacje robią z tego halo. Może widziała tam tylko szarą masę bez serc i ducha, w końcu dla niektórych ludzkie istoty zaczynają się od któregoś zera na koncie.

Przemawia przez ciebie klasizm. Skoro prawniczka, córka ministra - wiadomo, zło, układ, elity, szary biedny obywatel cierpi przez nich to dawaj, zróbmy im rewolucję. Nie da się? To pozbawmy ich chociaż godności. Furda tam, kłamstwo czy prawda - byle pogrążyć, byle uwalić g.wnem pomówienia. Niech się tłumaczy. A że niewinna? Sprawiedliwość ludowa mówi, że winna. Bo sprawiedliwością jest jakiś ziomuś z dobrego domu, który dobrze wyczuł wiatr i uważa, że wszystko mu wolno. Bo przecież wszystko mu wolno, prawda? Jutro użyje kłamstwa, aby oskarżyć kogoś innego bez dowodu. Ale nie wolno go trzymać, bo broni interesu publicznego i tego szaraka polaka, co to go, panie, elyty gnebio. :)

Taki kraj. Spoko. Nie podoba mi się, ale przyjmuję do wiadomości.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2019-12-18, 13:15   

By być uczciwym muszę przyznać, że po mojej stronie też jest klasizm. Odwrócony. Wg badań socjologicznych osoby z klas wyższych w większym stopniu widzą niżej odczłowieczoną masę i nadają jej cechy negatywne. Osoby z klas niższych przeciwnie, nadają bogatym raczej indywidualne cechy pozytywne. Ale nie ja. Tzw. elity to dla mnie ludzie statystycznie nie znający prawdziwego życia i prawdziwych dramatów, często aż zaślepieni własnym uprzywilejowaniem. Jednak mimo tego sceptycyzmu staram się pozostawać wobec nich neutralnym. Jawnego poczucia wyższości i nadużyć wobec gorzej uposażonych jednak nie zniesę. I zamierzam zwalczać je całą marksistowską siłą.

Tak więc w momencie wejścia na ścieżkę bezpardonowego, kazualowego wręcz czyszczenia kamienic, pani mecenas weszła też na moją czarną listę. Dla takich jak ona lokatorzy przejmowanych nieruchomości to tylko statystyka, jaką należy wykreślić. Szara masa. Dlaczego więc mam mieć dla niej współczucie?

Ale nawet biorąc powyższe pod uwagę, zgadzam się, że Śpiewak przesadził. Jest niewolnikiem swych dzikich emocji. Z minimalną dozą wyrachowania mógł przecież sformułować swą opinie w sposób logicznie nie do podważenie, ale wciąż uderzając w podbrzusze. Lecz tego nie zrobił, wystawiając się tym samym na zasadne roszczenia. Tylko że w cywilizowanym świecie po to jest zniuansowany i czysty proces cywilny, a nie grożący fizycznymi sankcjami gruboskórny proces karny.
 
 
wred 


Posty: 3609
Wysłany: 2019-12-30, 15:41   

Ja jak zwykle wrzucę tu, bo mnie strasznie irytują tak niskie wyroki za morderstwo
- pobicie we dwóch pałkami gościa który po kilku dniach umiera w szpitalu to po prostu morderstwo... i to jeszcze na oczach dzieci... i to za ochlapanie przez auto błotem... noż kurwa mać...

https://wiadomosci.wp.pl/pobili-na-smierc-bo-ochlapal-blotem-jest-wyrok-6462283036604033a
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2019-12-30, 17:33   

Za pobicie ze skutkiem śmiertelnym górny próg ustawowego zagrożenia to 10 lat.
Trudno się odnieść do tego wyroku, bo - jak zwykle - żaden z mediaworkerów nie pokusił się o to, aby przytoczyć uzasadnienie ustne sądu. Bo i po co.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2019-12-30, 18:15   

Nieodwracalna trauma dla psychiki tych dzieci. Nie ma gorszego mordu niż na oczach bliskich.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2019-12-31, 10:44   

Co mnie się przypomniało, to fakt jak niedawno Fundacja Court Watch opublikowała raport, z którego wynika, że polskie sądy zamiast stosować wolnościowe środki zapobiegawcze, w 90 procentach uwzględniają wnioski prokuratora o areszty. Do tego co słyszę wyrok sądu w mediach to towarzyszy mu krytyka, że kara zbyt niska. :)

Tak. Zdecydowanie obywatele chcą sądów pro-wolnościowych, szanujących prawa człowieka i stawiających je na pierwszym miejscu. :-P

A wracając do tego wyroku chętnie wysłuchałbym uzasadnienia sądu. Bo ten nius obskoczył już ze trzy, cztery serwisy, które mam ustawione na Fejsie. I nic.

Jeśli wierzyć Wikipedii, w Krasnymstawie zamieszkuje około 19361 obywateli. To istotny fakt, biorąc pod uwagę ten nius.

Mamy pokrzywdzonego, który jechał autem i ochlapał dwóch panów. Wnoszę, że pojechali za nim bezpośrednio. Po tym ochlapaniu. Czyli wsiedli do samochodu i ruszyli za nim w pościg? Czy też podjechali do niego później? A jeśli ta druga wersja - skąd wiedzieli, dokąd jechać? Znali go wcześniej?

Te pytania nie świadczą ani pro ani contra tego rozstrzygnięcia. Pokazują tylko, jak gównianej wartości jest ten nius. Dlatego bardzo chętnie poznałbym uzasadnienie kary.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-12-31, 12:04   

Może ochlapal ich 3 raz w ciągu tygodnia
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-02-20, 00:04   

https://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,25707251,antyszczepionkowcy-z-ida-do-sadu-maja-problem.html#s=BoxLoWrImg4
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2020-02-20, 07:46   

Serio? Opyla ci się opłacać abonament wyborczej? :shock:
Z ciekawości ile łącznie płacisz za wszystkie abonamenty, bo pewnie nie tylko to czytasz?
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2020-07-14, 08:33   

To żart? //panda

_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2020-07-14, 09:04   

CDP Sp. z o. o. a CD Project Red to nie to samo, tak uspokajam ;)

W maju już było wiadomo, że CDP się zwija.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2020-07-14, 09:20   

MrSpellu napisał/a:
CDP Sp. z o. o. a CD Project Red to nie to samo, tak uspokajam ;)

W maju już było wiadomo, że CDP się zwija.
Ok, ale możesz sobie wyobrazic mine gościa który wydał kasę na edycję kolekcjonerską a teraz dostaje pismo od syndyka że o grze może zapomnieć a jak chcę odzyskać choć ułamek kasy to musi zgłosić roszczenia? :badgrin:
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2020-07-14, 11:02   

No, WTF face murowane //spell
Na szczęście CDPRed zmienili odpowiednio wcześnie wydawcę.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2020-08-13, 16:23   

Taka wymiana zdań z dziś:
- Czy pan podejrzany zrozumiał pouczenie?
- Tak.
- Chce pan wyjaśniać?
- Nie. Bo jak pana sędziego zobaczyłem, to od razu wiedziałem, że pójdę na areszt.
:(
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-08-13, 16:25   

widać wyglądasz nawkrwionego :)

z wymiany wynika że to stały klient
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2020-08-13, 16:30   

Nawet go nie pamiętałem. Ale on mnie tak. Dostał trzy lata ostatnim razem, wyszedł, zrobił to samo (włamy), prokurator przyklepał mu recydywę i wysłał wniosek o areszt. Normalnie nie nadawałby się, ale był bezdomny, a znaleziono u niego więcej fantów z innych przestępstw. Zanim ustalą wszystkich pokrzywdzonych, on poszedłby w siną dal. :)
Ale i tak - zepsuł mi humor, bo mam złą opinię w zakładzie karnym, jak się okazuje.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3200
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2020-08-13, 17:25   

:mrgreen:
Romek, a miałem cię za porządnego sędziego, a tu typowy przedstawiciel "kasty" gnębiacy biednych Polaków :badgrin:
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-11-02, 22:32   

 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-12-02, 20:56   

https://twitter.com/i/web/status/1334201850288107522

Zbyszek S.

kawał czasu przesiedział
:)
ale tak między nami - to taki zwykły przekręciarz ?:)
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2020-12-02, 21:03   

A nie wiem, ale kilka jego tekstów będzie już na zawsze z nami.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2020-12-07, 16:51   

https://www.onet.pl/infor...v72twd,79cfc278
Cytat:
"W dniu 22 lipca 2014 r. wyrokiem Izby Oskarżeń Sądu Apelacyjnego w Brukseli odmówiono wykonania ENA" - poinformował nas Sąd Okręgowy w Krakowie w odpowiedzi na pytania dotyczące sprawy Dawida Manzheleya.
Belgijski sąd powołał się przy tym na krajowy przepis dający mu taką możliwość, gdy "istnieją poważne powody, by sądzić, że wykonanie ENA może zagrozić fundamentalnym prawom osoby, której dotyczy nakaz".

Jakże to, europejskie sądy nie ufały polskiemu wymiarowi sprawiedliwości także za PO? //panda
Szkoda że wtedy media tego tak nie nagłaśniały :badgrin:
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2020-12-07, 17:29   

I nie napisali, dlaczego sąd brukselski tak stwierdził. A to dopiero byłoby ciekawe. :) Mogę tylko podejrzewać, dlaczego tak orzekł. Swego czasu europejski nakaz aresztowania był wydawany w Polsce na potęgę, za każde przestępstwo. To prowadziło do "buntu" innych krajów UE, które nie chciały wydawać zatrzymanych podejrzanych/oskarżonych argumentując, że ENA służy do łapania poważniejszych przestępców. Największy wkurw na Polskę był w Austrii i w Wielkiej Brytanii - tam szczególnie po fali emigracyjnej. Doszło do tego, że Brytyjczycy musieli czarterować całe samoloty dla polskiej husarii: drobnych złodziei, alimenciarzy, pijanych kierowców itp. Potem przepisy zmieniono w Polsce, głównie pod wpływem krytyki części krajów UE, która dyplomatycznie nam wytykała, że się z ch.jem na łby pozamienialiśmy, że ścigamy taką drobnicę. Zdarzały się argumentacje, że taka forma represji i sztywność procedur i przepisów prawa materialnego zagraża zasadom uczciwego procesu. :)

Zaznaczam jednak, że nie wiem, czy tak było tym razem. :) Onet się nie popisał, jeśli chodzi o rzetelność.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2020-12-07, 17:41   

Romulus napisał/a:
Onet
Romulus napisał/a:
rzetelność.

Nie drgnęła ci ręka gdy to pisałeś? :badgrin:
Oczywiście i ja dostrzegam że Onet bardzo się zmienił ale raczej na zasadzie konkretne osoby piszą wartościowe materiały a nie że cały Onet podniósł swoje rzemiosło
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

OGIEN I LÓD - Przystan mil/osników prozy Georgea R. R. Martina


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,46 sekundy. Zapytań do SQL: 14