FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Imigranci/uchodźcy
Autor Wiadomość
BG 
Wyżełłak


Posty: 2080
Wysłany: 2015-09-19, 11:42   Imigranci/uchodźcy

I wszystko co związane z tym tematem.

Jak myślicie, ilu wśród tej masy to imigranci zarobkowi lub ci którzy chcą wygodnie żyć na socjalu, a ilu to faktyczni uchodźcy uciekający przed wojną, prześladowaniami i śmiercią?

Dlaczego Arabia Saudyjska, ZEA, Katar, Kuwejt i Oman nie chcą przyjmować uchodźców, mimo że są o wiele bogatsze niż Jordania, Liban i Turcja?

Jak myślicie, czy jacykolwiek uchodźcy/imigranci z Syrii, Iraku i okolic będą chcieli osiedlić się w Polsce, czy tak jak dotychczas będą nadal chcieli tylko do Niemiec, UK i Skandynawii?
Czy Polska powinna przyjąć iluś z nich, jeśli tak to ilu itd.

Czy Strefie Schengen lub całej UE grozi rozpad?
_________________
Załaduj Wszechświat do działa. Wyceluj w mózg. Strzelaj.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13119
Wysłany: 2015-09-19, 11:52   

ja pierdolę //zemdlal
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23082
Wysłany: 2015-09-19, 14:10   

Temat ten mnie denerwuje. Nie na forum, tylko w ogóle. Bo jako islamofob muszę bronić tych biednych ludzi, którzy muszą lub chcą do Europy. Ale jeśli mam być w jednej bandzie z całą tą prymitywną hołotą, która piszczy, że nas islam zaleje, to od razu mi się odechciewa hejtować muzułmanów czy to uchodźcy, czy imigranci. Co nie zmienia faktu, że uważam już szariat za spoko prawo - to nadal barbarzyństwo obce naszej kulturze. Pytanie, czy da się to ucywilizować, czy nie.

Ale jeśli o mnie chodzi - niech sobie przyjeżdżają i jedni i drudzy. Mogę się bać islamu, czy jego wyznawców raczej, ale dupy wołowe z nas, jeśli nie damy sobie z nimi rady, gdy przyjdzie odpierać ataki i próby "szariatoizacji" :)

A UE jest rządzona - i jako całość i jako pojedyncze państwa - przez urzędników/polityków pozbawionych wizji i talentów przywódczych. Czy się rozpadnie UE, czy strefa Schengen - mam nadzieję, że nie.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2015-09-19, 14:33   

Jeśli o mnie chodzi - nie, Polska nie powinna przyjmować żadnego narzucanego nam odgórnie przez inne państwa. Powinna przyjmować tylko tych uchodźców, którzy sami chcą się u nas osiedlić i mają oryginalne dokumenty - a całą resztę odsyłać z powrotem.
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4623
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2015-09-19, 15:49   

Jak słyszę, że nas 10.000 muzułmanów wynarodowi to nie wiem czy śmiać się czy płakać.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2015-09-19, 16:03   

Ja się na wszelki wypadek zapisałem na obrzezanie, ale potem sobie przypomniałem że już miałem.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23082
Wysłany: 2015-09-19, 17:06   

Tomasz napisał/a:
Jak słyszę, że nas 10.000 muzułmanów wynarodowi to nie wiem czy śmiać się czy płakać.

Wielka Polska Narodowa Katolicka, Wybranka Maryi, Intronizująca Chrystusa Królem (czemu nie cysorzem?) - a trzęsie zasiedziałym dupskiem przed garstką uchodźców/imigrantów. A niech będzie ich nawet 100 000. :mrgreen:

Choć Kościół Katolicki w jego strachu to nawet rozumiem. Korporacja mająca monopol na rynku wiary. Nic dziwnego, że w obliczu potencjalnej ekspansji innej korporacji na swój teren, broni się. Zwłaszcza że korporacja ta swoim brakiem struktury i mobilnością zagrażać może zasiedziałym strukturom, które nieco już "próchnieją" i nie mają takiej żywotności i zdolności w wywieraniu wpływu.

Dorzućmy do tego CEO z Watykanu, który najwyraźniej - zdaniem przedstawicieli pomniejszego managementu w polskim oddziale - stracił możliwość racjonalnej oceny zagrożenia ze strony konkurencji. :mrgreen:
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2015-09-19, 19:56   

Pozwólcie, że w jednym zdaniu zmieszczę kilka strachów, którymi byłem w ostatnim czasie bombardowany.
Cytat:
Przyjadą geje-islamiści, narobią dzieci, pójdą na socjal i zabiorą nam pracę.
Szach-mat, lewaki.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7104
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2015-09-21, 06:29   

Hej zaraz to niby KK jest przeciw? :shock: W mojej okolicy nie zauważyłem.
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13119
Wysłany: 2015-09-21, 07:12   

Czego nie zauważyłeś w okolicy?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7104
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2015-09-21, 07:15   

Niechęci kościoła do emigrantów. Zresztą chyba nie tylko ja:
Cytat:
Adam Daniel Rotfeld ocenił w "Faktach po Faktach", że papieska postawa wpłynęła na pozytywną reakcję polskiego Kościoła. - Jeszcze nigdy ze strony hierarchii polskiego Kościoła nie było tak jednoznacznej postawy, zarówno przewodniczącego KEP, jak i prymasa Polski - podkreślił. (http://www.tvn24.pl)

http://www.tvn24.pl/wiado...ach,578866.html
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2015-09-22, 03:26   

To świeży przykład. Nie chce mi się grzebać w szambie po więcej.

http://m.wyborcza.pl/wybo...jpopularniejsze
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7104
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2015-09-22, 05:58   

EDYTOWANY dla większego pożytku
toto napisał/a:
To świeży przykład. Nie chce mi się grzebać w szambie po więcej.

http://m.wyborcza.pl/wybo...jpopularniejsze

No i? Jeżeli nawet TVN pisze że ogólnie jest dobrze to twoje argumenta słabe są. Pewnie jest kilku RadioMaryjnych biskupów które trąbią w tę samą tubę ale Episkopat w ogólności i kilka parafii w szczególe jest za

Edyta
Sam wrzucasz linki o jaszczurach i pustej ziemi ale chyba nie myślisz że ludzie w ogólności w to wierzą? Prawda? PRAWDA? :shock:
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
  
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13119
Wysłany: 2015-09-22, 07:11   

utrivv, ile parafii zbadałeś by dojść do wniosku?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7104
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2015-09-22, 07:24   

Do jakiego wniosku?
Pojęcie ogółu i szczegółu jest ci znane?
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13119
Wysłany: 2015-09-22, 08:26   

czyli nie doszedłeś do żadnego wniosku i gadasz, żeby gadać?

poza tym

utrivv napisał/a:
kilka parafii w szczególe jest za
oznacza, ze pozostałe 10300 jest przeciw
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7104
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2015-09-22, 09:04   

Fidel-F2Moja teza brzmi (o ile posługujesz się logiką) według TVN kościół jest ZA a ja mogę potwierdzić z obserwacji kilku parafii które znam że one też są za czyli nie znam przypadków innych taki dodatkowo żadendowód na potwierdzenie - nie dowód a stwierdzenie że nie znam przypadków innych (co nie znaczy że nie istnieją)
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13119
Wysłany: 2015-09-22, 09:16   

utrivv, analogia do dupy, jak to zwykle analogia. Jako, że wiedza o zębach jest równie powszechna jak wiedza o powszechnym ciążeniu i sprawdzanie tego na sąsiedzie jest jałowe. Czego nie można powiedzieć o KK, który pod względem statystyk w ilości śmierci, gwałtów, kradzieży, wymuszeń, podpaleń, aktów werbalnej nienawiści, aktów pogardy i braku szacunku, itp, idzie w naszym uniwersum w pierwszym szeregu z największymi. W tym kontekście, wyciąganie wniosków na temat nastrojów, przekonań i emocji tego środowiska bo kilka parafii jest za, jest, delikatnie mówiąc, zabawne.

edit odniosłem się do posta który znikł
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23082
Wysłany: 2015-09-22, 09:41   

Nie no, nie wszyscy księża (i parafie) w Polsce lekceważą papieża. Skali lekceważenia i posłuszeństwa nie znamy. Ale skoro rzekomo ponad połowa Polaków jest przeciwko, to jako katoliccy parafianie też pewnie są przeciwko.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7104
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2015-09-22, 10:17   

Fidel-F2, Rozumiem że jesteś uczulony i nie potrafisz zaakceptować jakiegokolwiek pozytywu, zwykle jednak posługiwałeś się logiką. Romulus, nie zdziwiło by mnie gdyby to ta sama połowa była i za i przeciw w zależności od sondażu. To typowy, nie tylko polski problem, zachowujemy się (i mamy poglądy) różne, w zależności od środowiska w którym akurat jesteśmy.
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13119
Wysłany: 2015-09-22, 10:33   

utrivv, papież jest za, zasugerował coby parafia ogarnęła po jednej rodzinie jakiś czas temu. I jaki mamy efekt? Zwłaszcza, że i Episkopat jest za, i parafię są za. Zresztą ja też byłbym za, bo to trzy pieczenie. Raz coś dobrego by to stado orangutanów zrobiło, dwa zysk na kulturze i ZUSie i trzy unikamy tworzenia diaspor.

enyłej, wskaż błąd w rozumowaniu
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13119
Wysłany: 2015-09-22, 10:39   

zresztą, wszyscy są za, chrystus, katolicy, miłosierdzie, episkopat, miłość bliźniego, parafie, dobro, i ni chu ja żaden nic nie wymyślił, póki papież głąbom nie pokazał, że mogą coś zrobić, papież zresztą przypomina trochę jezusa, z misją ale naiwny, wydaje mu się, że tą tłustą, leniwą, posadzoną jednym pośladem na władzy a drugim na kasie dupę kościoła można ruszyć
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2015-09-22, 11:20   

Czyżbym wyczuwał nić sympatii do Franciszka?
_________________
Instagram
Twitter
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7104
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2015-09-22, 13:44   

Fidel-F2, Wszyscy są za ale i ja też jestem za, kiedy
Państwo przyjmie uchodźców i pozwoli im wyjść z ośrodków to wtedy będzie czas pomagania, teraz jest czas czekania
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2015-09-22, 16:09   

Utrivv, ja naprawdę jestem pod wrażeniem, że poszło takie stanowisk episkopatu. Ale zwracam uwagę, że nawet wysocy funkcjonariusze KK sieją nienawiść (bo tym jest właśnie wypowiedź biskupa Libery). Nie widziałeś niechęci do uchodźców z Afryki, dałem ci świeżutki przykład.

utrivv napisał/a:
Sam wrzucasz linki o jaszczurach i pustej ziemi ale chyba nie myślisz że ludzie w ogólności w to wierzą? Prawda? PRAWDA? :shock:
Sorry utrivv, ale teraz przyjebałeś jak łysy warkoczem o kant kuli. Nie chce mi się nawet tłumaczyć na jak wielu poziomach. Jeśli widzisz jakieś podobieństwo między moimi szyderczymi linkami do świata debili, a problemem uchodźców, to nie chcę z tobą w ogóle gadać.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7104
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2015-09-22, 19:31   

Rozluźnij poślady toto, żart (tłumaczę: podejrzenie zmieniające się w pewność że ludzie wierzą w pustą ziemię) miał trochę rozładować napięcie, widzę że prawie się udało //zemdlal
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
BG 
Wyżełłak


Posty: 2080
Wysłany: 2015-11-15, 16:08   

Podobno dwóch z piątkowych zamachowców miesiąc temu przekroczyło granicę z Grecją i zarejestrowało się jako uchodźcy.

Jak myślicie, czy to już koniec strefy Schengen?

Co do piątkowych ataków: moim zdaniem Francuzi nie powinni byli przyjmować do siebie tylu muzułmanów. A jeśli już ich przyjęli, to powinni byli prowadzić aktywną działalność asymilacyjną i nie dopuszczać do tworzenia przez muzułmanów swoich gett i zdominowania wielu dzielnic francuskich miast. Powinni byli muzułmańskich imigrantów rozproszyć i rozlokować ich tak, by muzułmanin miał za sąsiadów samych nie-muzułmanów, przez co łatwiej byłoby mu się zasymilować. Poza tym powinni byli nie dopuszczać do zakładania medres i szkół koranicznych, tylko kształcić ich w szkołach świeckich razem z rdzennymi Francuzami. Tak, żeby w każdej klasie muzułmańskie dzieci stanowiły mniejszość. I nie pozwalać im zakładać meczetów, bo Francja jest krajem laickim i nie potrzebuje więcej świątyń niż te, które zbudowano przez wprowadzeniem rozdziału religii od państwa.
Romulus napisał/a:
A niech będzie ich nawet 100 000.

Gdyby ci "polscy patrioci" serio wierzyli we własny naród, to stwierdziliby, że nawet 5 milionów imigrantów nie jest w stanie wynarodowić Polaków.

A osobna kwestia, to taka że imigranci nie chcą do Polski. Nawet gdyby ich tu umieścić, to przy pierwszej okazji prysnęliby do Niemiec.
_________________
Załaduj Wszechświat do działa. Wyceluj w mózg. Strzelaj.
 
 
Trojan 


Posty: 11249
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2015-11-23, 09:43   

dobry wywiad o uchodźcach/społeczeństwie Francji
 
 
Trojan 


Posty: 11249
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2015-12-12, 20:36   

Bylem znowu w Dreźnie - na jarmarku świątecznym (tam to jest jarmark - nie to co u nas)
Arabów pci męskiej przybywa, policji tyz, choć na takim jarmarku to i tak nie ma sensu.
Odkryłem też to, że tam gdzie jest darmowy internet, tam jest najwięcej Arabów (czyli galerie handlowe, starbaki itp)
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2017-05-28, 19:55   

http://dziendobry.tvn.pl/...ach,232987.html (dolny film)

Obiektywnie o uchodźcach i tzw. uchodźcach obecnego kryzysu imigracyjnego. Nie takiego wywiadu spodziewał się Kraśko po koncesjonowanym specjaliście - byłym doradcy premiera Millera. Prowadzący liczyli na potwierdzenie swych tez, ale ekspert tylko rozwiewał kolejne chochoły.

W skócie:
- zamachowcy z UK, ci 2005 i ci z 2017, to mimo obywatelstwa dzieci uchodzców z poprzednich fal (po Afganistanie i Libii)
- Saudyjczycy od 11 września mieszkali w UK (skoro mieli prawo pobytu, byli imigrantami), skąd współorganizowali kilka innych zamachów
- terroryzm islamski to oczywiście dziecko amerykańskich i europejskich interwencji na Bliskim Wschodzie
- związek między falami uchodźców/imigrantów a zamachowcami jest oczywisty, organizacje terrorystyczne przemycają wśród migrującej ludności całe komanda ideologów terroryzmu, jego zaplecza logistycznego i po prostu zamachowców
- przez znakomicie zwiększoną liczbę uchodźców/imigrantów, a wśród i poprzez nich zwiększoną siatkę podejrzanych, służby specjalne nie wyrabiają z inwigilacją (w domyśle - dlatego proporcjonalnie więcej zamachów się przemyka)
- uchodźcy za granicą niebezpieczeństwa przestają być uchodźcami i podążając dalej stają się imigrantami (od razu zaznaczę, że to żaden argument przekreślający, poszukiwanie lepszego losu jest dla mnie zrozumiałe i uzasadnione, ale to już nie ucieczka przed zagrożeniem życia)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Wydawnictwo Solaris


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 14