FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Andrzej Ziemiański
Autor Wiadomość
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2009-07-31, 12:28   

Toudisław napisał/a:
Waniliowe plantację ? Zapach to jest niezły zbiorek warto

Absolutnie nie warto. Z całego tomu opowiadań podobała mi się połowa tytułowego. Cała scena z interwencją w sanatorium czy gdzieś tam. Po Achaji i po tym tomie omijam tego autora z daleka. Podobnie Piekarę i Pilipiuka. Absolutnie nie warto. By nie było, że rzucam bezpodstawnymi pustakami oświadczam, że jest to moja subiektywna ocena twórczości wyciągnięta na podstawie moich preferencji czytelniczych. Zdecydowane "nie i ch***j" dla twórczości tych autorów.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2009-07-31, 22:05   

Spellsinger napisał/a:
Toudisław napisał/a:
Waniliowe plantację ? Zapach to jest niezły zbiorek warto

Absolutnie nie warto. Z całego tomu opowiadań podobała mi się połowa tytułowego. Cała scena z interwencją w sanatorium czy gdzieś tam. Po Achaji i po tym tomie omijam tego autora z daleka. Podobnie Piekarę i Pilipiuka. Absolutnie nie warto. By nie było, że rzucam bezpodstawnymi pustakami oświadczam, że jest to moja subiektywna ocena twórczości wyciągnięta na podstawie moich preferencji czytelniczych. Zdecydowane "nie i ch***j" dla twórczości tych autorów.

Z powyższymi autorami jest jak z wódką, nie dla smaku ale dla efektu (w tym wypadku: rozrywki na oczekiwanym poziomie, oczekiwanym nie najwyższym). Każdy z nich w formie przerywnika po czymś wymagającym, aby szarą masę odciążyć.
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23172
Wysłany: 2009-07-31, 22:17   

STRAŻNIK TEKSASU to też niezłe kino przecież :mrgreen: - po wyłączeniu głosu i przy miłym towarzystwie wzmocnionym chmielem... Fajnie się dubbinguje :mrgreen: Niestety Ziemiański to taki przerywnik do autobusu - jeśli ktoś podróżuje komunikacją miejską i nie lubi czytać gazet :) Relaks, restart, zakończenie czytania powoduje, że nie pamięta się co się robiło przez ostatnie 20 minut. Coś jakby spanie z otwartymi oczami. Znaczy się: Mag ma rację.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2009-07-31, 23:11   

Romulus napisał/a:
Niestety Ziemiański to taki przerywnik do autobusu - jeśli ktoś podróżuje komunikacją miejską i nie lubi czytać gazet :) Relaks, restart, zakończenie czytania powoduje, że nie pamięta się co się robiło przez ostatnie 20 minut. Coś jakby spanie z otwartymi oczami. Znaczy się: Mag ma rację.

Niestety już nie korzystam z komunikacji miejskiej, a do pociągu biorę zazwyczaj gazetę :P
_________________
Instagram
Twitter
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2009-08-12, 19:26   

Dotychczas Ziemiańskiego znałem z Achaji (łelll...., różnie mi to oceniać....) oraz dwu nominowanych do Zajdla'01 op-ek.
Teraz przeczytawszy opinie o Toy zabrałem się do Zapachu Szkła , mimo że Spell starał się mnie zniechęcić.
I jestem zadowolony. Twórca błysnał świetnymi pomysłami (każdy jest niezłe, a tytułówka to po prostu majstersztyk) i takimi sobie zakończeniami. Takimi sobie względem początków, bo jak na nasze realia to zbiór wybija się ponad przeciętność. To nie Huberath, nie ten poziom, ale i tak uważam zestaw za bardzo dobry. Szczególnie opowiadania nadrodzone/nominowane do Zajdli oraz Opowieść lodowa za zakończenie.
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4636
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2009-08-12, 19:38   

Mag_Droon napisał/a:
Dotychczas Ziemiańskiego znałem z Achaji (łelll...., różnie mi to oceniać....) oraz dwu nominowanych do Zajdla'01 op-ek.
Teraz przeczytawszy opinie o Toy zabrałem się do Zapachu Szkła , mimo że Spell starał się mnie zniechęcić.
I jestem zadowolony. Twórca błysnał świetnymi pomysłami (każdy jest niezłe, a tytułówka to po prostu majstersztyk) i takimi sobie zakończeniami. Takimi sobie względem początków, bo jak na nasze realia to zbiór wybija się ponad przeciętność. To nie Huberath, nie ten poziom, ale i tak uważam zestaw za bardzo dobry. Szczególnie opowiadania nadrodzone/nominowane do Zajdli oraz Opowieść lodowa za zakończenie.


Też mam taką opinię o "Zapachu szkła". Niestety na tym zbiorze najlepiej znajomość z panem Ziemiańskim zakończyć bo reszta jego rzeczy jest już słabiutka.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2009-08-22, 11:53   

Mnie na tyle opowiadania iemiańskiego się podobały, ze kiedy utraciłem swój egzemplarz książki dość szybko kupiłem następny.
ps
Zaparszam do lektury mojej recenzji "Breslau Forever"
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Palarani 


Posty: 105
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-08-22, 21:57   

Tomasz napisał/a:
Też mam taką opinię o "Zapachu szkła". Niestety na tym zbiorze najlepiej znajomość z panem Ziemiańskim zakończyć bo reszta jego rzeczy jest już słabiutka.

Właściwie to warto zapoznać się jeszcze z "Daimonionem", to taki zbiorek opowiadań s-f z '85 roku. Niektóre z nich są całkiem, całkiem :)

Bramy Strachu można sobie spokojnie darować, bo to totalny niewypał. Toy Wars jest tak głupie, że aż śmieszne. Mnie osobiście się nawet podobało ;) chociaż powieścią wysokich lotów bym tego nie nazwała. Ot takie sobie coś. Achaja z założenia miała być chyba czymś monumentalnym, szkoda że wraz z kolejnymi tomami spada jakość. Pierwszy jeszcze daje się czytać, ostatni już z trudem. Szkoda bo czasami bywa nawet interesująca, choć przez większość czasu jest raczej wnerwiająca pewnymi głupimi zagrywkami.

Zapach Szkła zdecydowanie warto polecić, bo to moim zdaniem najlepsza książka z dorobku Ziemiańskiego. Niektóre opka słabsze, niektóre lepsze, ale ogólnie trzyma poziom.
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4636
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2009-08-23, 09:34   

Tigana napisał/a:
Mnie na tyle opowiadania iemiańskiego się podobały, ze kiedy utraciłem swój egzemplarz książki dość szybko kupiłem następny.
ps
Zaparszam do lektury mojej recenzji "Breslau Forever"


Przeczytałem recenzję, bo akurat parę miesięcy temu miałem nieprzyjemność zapoznać się z tą książką. Dziwna recenzja. Miałem wrażenie, że albo chwalisz tak żeby cię o chwalenie nie posądzono, albo krytykujesz tak aby cię nie posądzono o krytykę.
Jak dla mnie to powieść była koszmarnie nudna, napisana językiem na poziomie niemal podstawówki, z masą idiotycznych scen, a wątek z samym autorem żenujący. Nie znalazłem ani jednego plusa. Nawet takie porównanie z prozą Krajewskiego które w recenzji zaserwowałeś jest dla tego pisarza uwłaczające. Toż ta powieść jest chyba nawet gorsza od "Achai".
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2009-08-24, 20:30   

Dzięki za przeczytanie recenzji
Tomasz napisał/a:
Przeczytałem recenzję, bo akurat parę miesięcy temu miałem nieprzyjemność zapoznać się z tą książką. Dziwna recenzja. Miałem wrażenie, że albo chwalisz tak żeby cię o chwalenie nie posądzono, albo krytykujesz tak aby cię nie posądzono o krytykę.

Bo to taka dziwna, dla mnie, ksiażka jest. Sporo w niej rzeczy słabych, ale i kilka ciekawych.
Tomasz napisał/a:
Jak dla mnie to powieść była koszmarnie nudna, napisana językiem na poziomie niemal podstawówki, z masą idiotycznych scen, a wątek z samym autorem żenujący. Nie znalazłem ani jednego plusa. Nawet takie porównanie z prozą Krajewskiego które w recenzji zaserwowałeś jest dla tego pisarza uwłaczające. Toż ta powieść jest chyba nawet gorsza od "Achai".

Dla mnie "Achaja" jest dużo gorsza - zwłaszcza tomy 2 i 3 . Do Krajewskiego porównałem, bo facet też pisze o Wrocławiu - z tym, ze dużo lepiej. A watek o autorze faktycznie beznadziejny - kurcze zapomniałem o tym wspomnieć. Musiałem coś wykasować.Co do języka - Ziemiański ma właśnie taki styl - jedni go kochają, inni nienawidzą.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2009-08-26, 23:28   

Palarani napisał/a:
Toy Wars jest tak głupie, że aż śmieszne

Taa... Ja prawie, że wyłem.
Palarani napisał/a:
Achaja z założenia miała być chyba czymś monumentalnym, szkoda że wraz z kolejnymi tomami spada jakość. Pierwszy jeszcze daje się czytać, ostatni już z trudem.

Pierwszy daje się czytać? A pamiętasz częstotliwość smsów z żalami podczas czytania?
Palarani napisał/a:
przez większość czasu jest raczej wnerwiająca pewnymi głupimi zagrywkami.

Pamiętam... chociaż pragnąłbym zapomnieć.
A najbardziej mnie wkurzyło, że polecano mi Achają jako coś na miarę Wiedźmina... //pisowcy
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2009-08-26, 23:39   

Tixon napisał/a:
A najbardziej mnie wkurzyło, że polecano mi Achają jako coś na miarę Wiedźmina...

O rany, ktoś sobie okrutnie zakpił.

Tixon napisał/a:
Pierwszy daje się czytać?

Jeden mój znajomy zachwycał się Achają po całości. Czytałem trochę wcześniej od niego i się zastanawiałem, czy czytaliśmy te same książki :) Ale mam też innego znajomego, który zachwyca się Toy Wars. Nie dam się nabrać :badgrin:
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Palarani 


Posty: 105
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-08-28, 13:32   

Tixon napisał/a:
A najbardziej mnie wkurzyło, że polecano mi Achają jako coś na miarę Wiedźmina...

Ktoś się lekko rozminął z rzeczywistością :shock:
Chociaż... Objętościowo by nawet stykło :)
Tixon napisał/a:
Pierwszy daje się czytać?

Owszem daje. Ech co do Achai mam dwojakie odczucia. Nie wiem czy chwalić czy odradzać. Trylogia niewątpliwie pisana przez faceta dla facetów, ale...
Spellsinger napisał/a:
Ale mam też innego znajomego, który zachwyca się Toy Wars. Nie dam się nabrać :badgrin:

Przy Toy Wars trzeba po prostu przestawić się na inne myślenie :)

Szkoda że Ziemiański nie pisze więcej rzeczy na miarę Zapachu Szkła.
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4636
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2009-08-28, 16:41   

Palarani napisał/a:
Owszem daje. Ech co do Achai mam dwojakie odczucia. Nie wiem czy chwalić czy odradzać. Trylogia niewątpliwie pisana przez faceta dla facetów, ale...


Można przeczytać pierwszy tom i udawać że następne nie powstały i biadolić czemu autor ich nie napisał.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Palarani 


Posty: 105
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-08-28, 16:46   

Tomasz napisał/a:
Można przeczytać pierwszy tom i udawać że następne nie powstały i biadolić czemu autor ich nie napisał.

Skoro jednak zostały przez autora popełnione, pozostaje jedynie pogodzić się z tym faktem :P
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2009-08-28, 17:38   

Palarani napisał/a:
Trylogia niewątpliwie pisana przez faceta dla facetów, ale...

Hmm... rano jeszcze sprawdzałem pod prysznicem... i jakoś cholera, mimo pozytywnego efektu sprawdzania, ta proza nie jest kierowana do mnie ;)

Palarani napisał/a:
Szkoda że Ziemiański nie pisze więcej rzeczy na miarę Zapachu Szkła.

Na miarę pierwszej połowy tytułowego opowiadania, bo chyba nie masz na myśli całego tomu? Opis interwencji panów żołnierzy był po prostu świetny.

Tomasz napisał/a:
Można przeczytać pierwszy tom i udawać że następne nie powstały i biadolić czemu autor ich nie napisał.

Można też sobie darować całość - by nie musieć biadolić, że ma się świadomość istnienia całej skopanej trylogii ;)

Palarani napisał/a:
Skoro jednak zostały przez autora popełnione, pozostaje jedynie pogodzić się z tym faktem

Lub zbojkotować :P
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Palarani 


Posty: 105
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-08-28, 22:24   

Spellsinger napisał/a:
Lub zbojkotować :P

Aż tak mi nie zależy :P
Spellsinger napisał/a:
Na miarę pierwszej połowy tytułowego opowiadania, bo chyba nie masz na myśli całego tomu? Opis interwencji panów żołnierzy był po prostu świetny.

A dlaczego nie? Owszem część opowiadań jest słabszych (np. taka Lodowa Opowieść), ale ogólnie rzecz biorąc Zapach Szkła jest o niebo lepszy od takiego Toy Wars...
Swoją drogą, czy książce Breslau Forever bliżej jest do Zapachu, czy do Toy?
Spellsinger napisał/a:
Hmm... rano jeszcze sprawdzałem pod prysznicem... i jakoś cholera, mimo pozytywnego efektu sprawdzania, ta proza nie jest kierowana do mnie ;)

Nie chcę wiedzieć, co miałeś na myśli pisząc "pozytywny efekt" :shock:
Ale jest krew, są flaki i przemoc, i seks, więc przeciętny samiec powinien być usatysfakcjonowany :)
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2009-08-28, 23:01   

Palarani napisał/a:
Ale jest krew, są flaki i przemoc, i seks, więc przeciętny samiec powinien być usatysfakcjonowany
W sumie najwięcej powyższych elementów jest w Animal Planet, ale jakoś nie słuszę aby liderowała w sondarzach.
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2009-08-29, 10:59   

Palarani napisał/a:
A dlaczego nie? Owszem część opowiadań jest słabszych (np. taka Lodowa Opowieść), ale ogólnie rzecz biorąc Zapach Szkła jest o niebo lepszy od takiego Toy Wars...

Czemu nie? Jakoś mi nie podeszły, delikatnie mówiąc. Jak sto razy już wspomniałem zachwyciła mnie tylko pierwsza część tytułowego.

Palarani napisał/a:
Swoją drogą, czy książce Breslau Forever bliżej jest do Zapachu, czy do Toy?

Nie odpowiem Ci na to pytanie bo nawet nie miałem jej w ręku.

Palarani napisał/a:
Nie chcę wiedzieć, co miałeś na myśli pisząc "pozytywny efekt"

:-P ^^
Palarani napisał/a:
Ale jest krew, są flaki i przemoc, i seks, więc przeciętny samiec powinien być usatysfakcjonowany

Mag_Droon napisał/a:
W sumie najwięcej powyższych elementów jest w Animal Planet, ale jakoś nie słuszę aby liderowała w sondarzach.

Krew, flaki, przemoc i seks znajdę w dużych ilościach w Starym Testamencie także. O ile lektura ST mnie satysfakcjonuje, to lektura Achaji nie specjalnie :)
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4636
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2009-08-29, 11:19   

Palarani napisał/a:
Swoją drogą, czy książce Breslau Forever bliżej jest do Zapachu, czy do Toy?


Nie czytałem Toy, ale do Zapachu jej daaaaaaaaaaaleko.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Palarani 


Posty: 105
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-08-29, 12:40   

Tomasz napisał/a:
Nie czytałem Toy, ale do Zapachu jej daaaaaaaaaaaleko.

Aha... Bo tak się właśnie zastanawiam czy w nią inwestować, czy nie //mysli No cóż, na razie dostanie adnotację "może kiedyś" :)
Spellsinger napisał/a:
Krew, flaki, przemoc i seks znajdę w dużych ilościach w Starym Testamencie także. O ile lektura ST mnie satysfakcjonuje, to lektura Achaji nie specjalnie :)

Widać chodzi o coś więcej :]
Spellsinger napisał/a:
Czemu nie? Jakoś mi nie podeszły, delikatnie mówiąc. Jak sto razy już wspomniałem zachwyciła mnie tylko pierwsza część tytułowego.

Tak, wspominałeś :) I przyznam Ci rację że tytułowe opowiadanie (obojętnie czy dzielone na części) było najlepsze w zbiorze :)
 
 
herne 

Posty: 5
Skąd: Tczew
Wysłany: 2010-01-02, 23:42   

Przeczytałem Toy Wars - od razu skojarzyła mi się z Achają (autor chyba lubi bezwzględne kobiety), ale nie powiem, żebym jakoś szczególnie się tym zachwycił. TW jeszcze ok, ale Achaja - tylko tom pierwszy, reszta już nie wywarła na mnie większego wrażenia... W tej tematyce są chyba jednak lepsi pisarze. Natomiast Zapach Szkła - co opowiadanie to lepsze i jeśli miałbym komuś polecić coś z Ziemiańskiego, to będzie właśnie ten zbiór opowiadań.
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2011-03-21, 15:31   

http://www.kawerna.pl/akt...acja-achai.html

Mają być - zgodnie z zapowiedzią - jeszcze trzy tomy Achaji. Tom 4 jest w trakcie kończenia.
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2011-03-21, 17:04   

Tixon napisał/a:
Mają być - zgodnie z zapowiedzią - jeszcze trzy tomy Achaji. Tom 4 jest w trakcie kończenia.

http://tawerna.rpg.pl/Bed...Achai-n7825.php

No zobaczymy. Plotki o tym były od lat więc uwierzę jak będzie na półce co nie oznacza, że książkę kupię. Przyznam że mnie ciekawi ale obawy co do jakości mam spore.
 
 
wred 


Posty: 3612
Wysłany: 2011-03-21, 21:08   

oo :) , a ja popatrzę z zainteresowaniem, Achaja bardzo przypadła mi go gustu :D
 
 
Dhuaine 
Catty


Posty: 662
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-03-22, 00:40   

Załamka, o czym niby miałaby być druga trylogia? Skok do przyszłości? :P Nie dałam rady przeczytać trzeciego tomu, choć wydaje mi się, że go mam. Niepodobna myśleć, że wydałam na to własną kasę, więc może jakaś niezorientowana dusza mi kupiła. Albo przekartkowałam w empiku, bo się z grubsza orientuję, o co tam poszło. W każdym razie: od kontynuacji będę się trzymała z daleka :P
_________________
goodreads .
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13189
Wysłany: 2011-03-22, 08:58   

Ja przeczytałem tylko fragmenty zamieszczone w SF i obiecałem sobie solennie nigdy nie zbliżyć się do Achai, chyba, ze nie będę miał czym palić w kominku.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
ats 
old fat bat


Posty: 1491
Skąd: stamtąd
Wysłany: 2011-03-22, 10:03   

Fidel-F2 napisał/a:
Ja przeczytałem tylko fragmenty zamieszczone w SF i obiecałem sobie solennie nigdy nie zbliżyć się do Achai, chyba, ze nie będę miał czym palić w kominku.


Mnie cały czas kusi, żeby nią napalić...
_________________
jakbym z planety była innej
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2011-03-22, 11:43   

Ja pewnie przeczytam jako przerywnik między książkami wymagającymi większej uwagi, Achaja to produkt o ustalonej marce i nie sądzę abym się zawiódł.
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
AdamB 


Posty: 815
Skąd: Pandora
Wysłany: 2011-03-22, 16:02   

W trylogii podobało mi się wszystko za wyjątkiem tych durnych, kompletnie niepotrzebnych odniesień do współczesności, czyli jakieś 99% tekstu. Jeżeli w kontynuacji autor pozostanie przy konwencji czysto fantasy i daruje sobie te psujące mi klimat odniesienia to będzie to lektura dla mnie. Jedna z lepszych polskich sag typowo rozrywkowych. Nie są to książki dla miłośników np. Dukaja i niepotrzebnie są negatywnie oceniane przez ludzi preferujących ambitniejszą prozę, to inny typ lektury. Po co mieszać, to nie Welin ... i całe szczęście. :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Fantasta.pl


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 13