FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Drużynowy Konkurs Fantastyczny
Autor Wiadomość
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-02-14, 13:52   Drużynowy Konkurs Fantastyczny

W najbliższym czasie (2-3 tyg) będę robił konkurs fantastyczny na zasadach zbliżonych do PubQuizu. Zabawa będzie oczywiście na żywo w knajpie we Wro :)

[pubquiz - pytania zadaje prowadzący i są to pytania albo normalne albo multimedialne przy wykorzystaniu obrazu (projektor) lub/i dźwięku), drużny odpowiadają pisemnie na specjalnie przygotowanym formularzu. Po każdej turze jest przerwa po której liczymy pkt. Drużny wymieniają się pomiędzy sobą swoimi formularzami(samokopiujacymi) - pytający podaje odpowiedzi, a sprawdzający wpisuje czy odpowiedź na otrzymanym formularzu jest prawidłowa i wpisuje za to pkt. tak w telegraficznym skrócie. zasady można znaleźć na stronie pubquizu]

planuje 4 tury a w każdej turze 3 rundy/kategorie pytań (po 5) / czyli 60 pytań.

kategorie klasycznie i mniej, czyli:
fantasy / sf / horror / film / serial / komiks / rebusy / bliski zasięg / obrazy / gry + 2kategorie mniej określone (x czy y ,cytaty, cykle itp)

i teraz w czym rzecz - otóż chciałem was tutaj na forum zaproponować/"wykorzystać" do testowania i do konsultacji pytań/itp ;)

pierwsza sprawa - konkurs będzie w kategorii Open, czyli to raz że inne czasy a dwa że przynajmniej na początku kompletnie nie wiem kto będzie brał w nim udział. Czyli pytania muszą być zróżnicowane/zbalansowane pod kątem mózgożerności/seksowności ;) .

także - towarzysze! pomożecie ?? :)

druga sprawa - kategoria obrazy obrazy czyli pytania wizualne a nie tylko obrazy :) . I tu mam pierwszą wątpliwość. Początkowo miałem tutaj wrzucić po prostu po kolei pięć charakterystycznych grafik znanych malarzy (np. Vallejo, Foss, Brom itd) a drużyny mają po prostu podać kto jest autorem obrazu. Jednak pytanie - czy to nie jest za trudne ? Inną opcją na to pytanie jest wrzucenie wizerunku konkretnej postaci z literatury i drużyna ma napisać kto jest na obrazu (np. Kane - Frazetty)

oraz ewentualna kolejna sprawa - czy jeżeli wyrazicie ewentualne zainteresowanie tematem, to czy można by go zamknąć dla grupy zainteresowanych - a już na pewno dla zalogowanych/konto ?

Pozdrawiam :)
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1626
Skąd: Bytom
Wysłany: 2020-02-15, 18:19   

Jeśli nie znasz targetu konkursu, to nie wiem jak chcesz dobrać pytania.
Taki przykład - 40latkowie pewnie znają Valejjo, Frazettę, Fossa, Whelana, Luisa Royo, Hajime Sorayamę, H.R. Gigera itp. Ale 20latkowie? jakoś nie jestem przekonany ... chyba, że z memów. I mogą znać same obrazy, ale niekoniecznie autorów.

Sam pomysł wydaje się fajny, ale jak trafisz na ludzi "z innej bajki" to może kompletnie nie wypalić IMHO.

Druga sprawa w temacie malarzy - musiałbyś dobrać jednak malarzy którzy nie malują podobnie. Jak znam Valejjo i Frazettę, tak z niektórymi ich obrazami pewnie tylko bym strzelał, który co namalował, bo malowali raczej w podobnym stylu. Nie całkiem tak samo, ale podobnie. Reszta z powyższych raczej się różniła stylem i sposobem malowania, chyba tylko Frazetty z Valejjo bym nie łączył.
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-02-15, 21:38   

masz racje z tym targetem - sam nie wiem co myśleć, i tyczy się całości- temu będę się starał przygotować pytania raczej łatwiejsze. Oczywiście pewną wstępną wiedzę kto ew. przyjdzie będę miał, zresztą sam rozpuszczę wici po mojej starej "ekipie" - to pewnie się ktoś zjawi ;)


no co do rysowników to raczej stawiam na mocno odległej od siebie stylówie
ale masz trochę racji z tym V i F
a jak dorzucę do tego jeszcze Achilleosa to w ogóle się zmiesza. Faktycznie mogę to podrzucić Gigera lub z polskiego akcentu - Siudmaka.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Fahrenheit 451


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 14