FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Piłka nożna na świecie
Autor Wiadomość
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2013-06-26, 19:39   

Trochę po cichu dobiega końca Puchar Konfederacji. Dzisiaj gra Brazylia z Urugwajem, jutro powtórka finału z Euro 2012. Ponieważ to turniej towarzyski, to go nie oglądam, ale dla takich spotkań chyba jednak zerknę. Kto by nie wygrał, finał zapowiada się ciekawie - pierwsze od dłuższego czasu starcie, w finale imprezy, reprezentacji z Europy i Ameryki Południowej. Obawiam się tylko tego, że Hiszpanie powtórzą finał sprzed roku - wrzucą wyższy bieg i rozjadą rywali bez zwalniania.

Na ostatnich dwóch MŚ w fazie pucharowej żadna drużyna z Ameryki Południowej nie wygrała spotkania (było takich siedem) z drużyną z Europy. :shock:
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Shadowmage 


Posty: 3212
Skąd: Wawa
Wysłany: 2013-06-26, 20:17   

Dla mnie PK to jakiś sztuczny twór niebudzący większych emocji.
A gdzie to w ogóle oprócz netu można oglądać?
_________________
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2013-06-26, 21:54   

TVP. Pierwsza połowa - bezładna kopanina (włącznie z bramką). Nie ma co tracić czasu.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Shadowmage 


Posty: 3212
Skąd: Wawa
Wysłany: 2013-06-26, 22:10   

Dzięki. Włączyłem sobie i zobaczyłem od razu gola dla Urusów. Chociaż, faktycznie, po kopaninie.
_________________
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2013-06-28, 16:18   

Polki do lat 17 mistrzyniami Europy w piłkę nożną, w finale wygrały ze Szwecją.
I po co nam męska reprezentacja? :mrgreen:
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2013-06-30, 19:11   

Paniom należą się gratulacje. Z ostatnich kobiecych MŚ przebiła się do mnie jedna sytuacja - po meczu jakiś kibic poprosił zawodniczkę o wymianę koszulek, co przyjęła ze zrozumieniem i z uśmiechem na twarzy (i w nowej koszulce) zrobiła sobie fotki razem z uradowanymi kibicami.


Oglądam mecz o trzecie miejsce PK i właśnie zdałem sobie sprawę, że w ostatnich latach to właśnie finały pocieszenia na wielkich imprezach należą do najfajniejszych spotkań na każdej imprezie (nawet trochę szkoda, że na Euro grają tylko finał). A już w porównaniu z finałami to są fajerwerki (zeszłoroczne 4-0 Hiszpanii z Włochami to jakaś aberracja). Nie ma gry na zero z tyłu, jest przede wszystkim chęć wbicia więcej niż jednej bramki rywalowi.

e:
No i zagrali. Może nie jak w meczach o trzecie miejsce na MŚ, ale było lepiej niż w półfinale Brazylii z Urugwajem. Po karnych wygrali Włosi. Mam wrażenie, że od meczu Holandia-Włochy na Euro 2000, Włosi zawsze wygrywali w fazie pucharowej, jeśli kończyli mecz w dziesiątkę. Urusi, poza Cavanim i Suarezem, strzelali karne, jakby nie wierzyli, że mogą pokonać Buffona.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Walder Frey 
lord Przeprawy


Posty: 88
Skąd: Bliźniaki
Wysłany: 2013-08-22, 16:39   

Barcelona- to więcej, niż klub!
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2013-08-22, 19:42   

A kto to jest? Wygląd jak piłkarz Korony Kielce...
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Walder Frey 
lord Przeprawy


Posty: 88
Skąd: Bliźniaki
Wysłany: 2013-08-22, 20:28   

MadMill napisał/a:
A kto to jest? Wygląd jak piłkarz Korony Kielce...

LOL! To samo skojarzenie :)
Chyba Jordi Alba.
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2013-08-22, 20:42   

Ja już ich nie rozróżniam odkąd żona zabroniła mi oglądać LM, i chwała Jej za to :P
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3205
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2013-08-22, 20:49   

MadMill napisał/a:
Ja już ich nie rozróżniam odkąd żona zabroniła mi oglądać LM, i chwała Jej za to :P
Pantoflarz --_-

Ciekawe jak za chwilę zaprezentuje się Śląsk w meczu z Sevillą :)
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
Walder Frey 
lord Przeprawy


Posty: 88
Skąd: Bliźniaki
Wysłany: 2013-08-22, 22:33   

To był 1. mecz o Superpuchar Hiszpanii (Atl. M.- FCB 1:1)

Śląsk 1:1 do przerwy w Sewilli. Ja tego nie ogarniam, ktoś zamienił polski klub na jakiś niemiecki czy włoski. Polskie kluby tak nie grają, to spiseg obcych sił! :D
Oddajcie Śląsk! ;)
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2013-08-22, 23:22   

Walder Frey napisał/a:
Polskie kluby tak nie grają, to spiseg obcych sił! :D

Grają, starczyło siły aż do pierwszego błędu. A potem było może się uda dowieźć 1:1, następnie może się uda dowieźć 1:2... itd.
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2013-12-09, 09:25   

http://www.sport.pl/mundi....html?pelna=tak

Warto zapamiętać link, może będziemy się bawić w typowanie przed imprezą.
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2015-02-06, 09:08   

Mistrzostwa Azji zakończone tydzień temu. Triumf Australijczyków i dziwi i nie dziwi.
Przed nami finał Pucharu Narodów Afryki. WKS vs. Ghana. Skłąd finału zaskakuje brakiem niespodzianek. Turniej nieco inny od tego co ooglądaliśmy w poprzednich latach, mniej gwiazdorskich popisów, więcej gry zespołowej, dużo remisów i mało bramek. Niewiele idiotycznych błędów, dużo meczy, w których bohaterami w swoich drużynach byli gracze formacji obronnych. Zmiany?
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2016-06-20, 20:42   

Przychodzę do pracy w poniedziałek, wdzwaniamy się na codzienne pogaduszki a nasz kierownik (Francuz) zaczyna od tego, że gratuluje Polsce meczu z Niemcami (do gratulacji przyłączają się Anglik i Szwed). I to uczucie, kiedy jesteś jedyną osobą w zespole (na jakieś 15 osób), która meczu nie oglądała. Ech, kiedyś oglądałbym całe Euro, dzisiaj mam to gdzieś. Czuję się staro.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2016-06-20, 21:30   

Nie Ty jeden. Od paru lat mam wyrąbane na futbol.
Chociaż sam bym chętnie pokopał.
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2016-06-21, 20:18   

Gratulować remisu...
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13178
Wysłany: 2016-06-21, 20:24   

komu?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2016-06-21, 20:36   

No właśnie, komu się remisu gratuluje?

Ja dalej nie rozumiem podniecania się Euro i kibicowaniem Polsce, ponieważ oni pojechali na ME po to aby wypaść dobrze. Co to znaczy dobrze? Wyjść z grupy? Dojść do półfinału? Tzn że to nie są żadni sportowcy tylko jakieś popierdólki. Na każdą imprezę jedzie się po to aby ją wygrać i jeżeli ma się inne nastawienie to najlepiej zostać w domu, a nie się męczyć w jakimś dalekim, barbarzyńskim kraju.

To samo tyczy się Igrzysk Olimpijskich, strasznie mnie wkurza jak sportowcy mówią, że jadą dobrze się zaprezentować...
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13178
Wysłany: 2016-06-21, 20:50   

próbowałeś jakieś terapii?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
bio 
Człek pod dębem

Posty: 1818
Skąd: Znad stawu w parku
Wysłany: 2016-06-21, 20:53   

Na pewno lepsze to niż ustawiany boks. Dzisiejszy mecz był słaby, ale liczy się wynik końcowy. Szkoda mi Ukraińców bo włożyli w tę kopaninę kupę serca.
_________________
Nie było Nieba ani Ziemi, ino jeden dumb stojał.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23154
Wysłany: 2016-06-21, 22:08   

MadMill napisał/a:
Ja dalej nie rozumiem podniecania się Euro i kibicowaniem Polsce, ponieważ oni pojechali na ME po to aby wypaść dobrze. Co to znaczy dobrze? Wyjść z grupy? Dojść do półfinału? Tzn że to nie są żadni sportowcy tylko jakieś popierdólki. Na każdą imprezę jedzie się po to aby ją wygrać i jeżeli ma się inne nastawienie to najlepiej zostać w domu, a nie się męczyć w jakimś dalekim, barbarzyńskim kraju.


Nie oglądam od lat. Żona ogląda. Po dzisiejszym meczu była znudzona. Czekam aż "nasi" wyjdą z grupy, wpadną w końcu na jakiegoś przeciwnika, który ich wykopie do domu i się skończy "pompowanie" tego "balona". Bo już mi Lewandowski z lodówki wyskakuje. Kierowcy obwieszają swoje samochody flagami. Wszyscy się podniecają "naszymi". Nie mam ochoty "otwierać" Internetu, bo w perspektywie mam niusy o tym, czym dziś rzygał Błaszczykowski.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15605
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2016-06-21, 22:41   

bio napisał/a:
Na pewno lepsze to niż ustawiany boks. Dzisiejszy mecz był słaby, ale liczy się wynik końcowy. Szkoda mi Ukraińców bo włożyli w tę kopaninę kupę serca.


Tak samo było w każdym meczu Ukrainy na tych ME. Starali się, szarpali, walczyli, a i tak przegrywali...
Takoż szkoda i Rumunii, która wcale nie zasłużyła na przegraną. Błąd sędziego uratował Albańczyków.

Najważniejszy jest zawsze wynik. Cóż z tego, że Polska zaprezentowała się gorzej od Ukrainy, skoro zwyciężyła? Co więcej, bilans Polaków jest nader okazały: 2 zwycięstwa i remis, a to wszystko bez straty choćby gola... Oczywiście Szwajcaria jest lepszym zespołem, dlatego nie ma cienia wątpliwości kto wygra. W sumie to i tak wielki sukces, że Polska wyszła z grupy :-)
 
 
bio 
Człek pod dębem

Posty: 1818
Skąd: Znad stawu w parku
Wysłany: 2016-06-21, 23:23   

Nie jestem wielkim kibicem. Denerwuję się i krzyczę, gdy spartolą. Ale lubię dobry football. Czasem się zdarzają mecze piękne, że aż strach. Nikt nie gra pod takim ciśnieniem jak grali zawodnicy peloty. Ale czasem ciśnienie jest. Po raz pierwszy od lat obejrzałem dwa ostatnie mecze naszej reprezentacji. To dużo. Ostatni raz to był Mundial 82'. Stan wojenny i dwa akademiki przy Żwirkach zatrzymały autokary wracających z lotniska. Przyjechały chłopy z WSW, że studenty demonstrują. Zintegrowali się. A ma ulubiona koleżanka dostała spazmów gdy dostrzegła Nawałkę w oknie. Adaś, Adaś! Na szczęście nie zemdlała, a i tak ślad zazdrości poczułem. To było dawno. A Szwajcaria to nie Niemcy. Się zobaczy.
_________________
Nie było Nieba ani Ziemi, ino jeden dumb stojał.
 
 
Trojan 


Posty: 11308
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2016-06-21, 23:35   

bez jaj, Polska - Szwajcaria to mecz równego z równym ze wskazaniem na Polskę
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15605
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2016-06-22, 00:07   

No to w takim razie bardzo się zdziwisz :-P
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13178
Wysłany: 2016-06-22, 03:49   

ASX76, ale że co? Znasz już wynik? Nie ma tak byś nie znalazł wypowiedzi klasyfikującej się do jakiegoś konkursu żenady, nieprawdaż?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2016-06-25, 17:47   

ASX76 napisał/a:
Oczywiście Szwajcaria jest lepszym zespołem, dlatego nie ma cienia wątpliwości kto wygra.

 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2016-06-25, 17:52   

Facebook jest pełen łez wzruszenia więc przyszedłem tutaj --_-
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Fahrenheit 451


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 13