FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej - Austria 2010
Autor Wiadomość
Zielony Paw 
Człowiek z Dywanem


Posty: 37
Skąd: Dworzec Wschodni
Wysłany: 2010-01-24, 21:00   

Rzeczywiście. :shock: Mimo wszystko wierzę, że to będzie dla nas łatwy mecz. ;)
_________________
"Kocham książkę dlatego, że wprowadza mnie w mój własny świat, że odkrywa we mnie bogactwa, których nie przeczuwałem."
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2010-01-24, 21:28   

Dworkinie, a we wtorek co?
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2010-01-24, 22:15   

Kierując się dalej tą historyczną analogią, wychodziłoby na to, że w ten wtorek przekroczymy Olzę.

EDIT: zmieniłem niezręczne sformułowanie, ale toto był szybszy
  
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2010-01-24, 22:16   

Żeby nam Brzetysława nie przypomnieli...
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2010-01-24, 22:18   

dworkin napisał/a:
Idąc dalej tą historyczną analogią, wychodziłoby na to, że w nadchodzący wtorek przekroczymy Olzę.
I jeszcze coś na Francję. Bo ze Słowenią nie mieliśmy jakiej bitwy wspominać i wyszedł tylko remis.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2010-01-24, 22:22   

No i tutaj mam problem :-P
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2010-01-24, 22:27   

Masz jeszcze trzy (czwartego w końcu gramy) dni, by wypowiedzieć wojnę Sarkozy'emu. Działaj. I wtedy będzie można albo powtórzyć sukces albo pomścić porażkę.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2010-01-24, 23:03   

Z Francją powalczymy za Gdańsk '39. Ewentualnie jako dobrzy katolicy zrobimy mi powtórkę z nocy św. Bartłomieja. A tak w ogóle to po dzisiejszych meczach wygrana z Czechami daje nam na 100% awans do półfinału.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3200
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2010-01-26, 09:28   

Zielony Paw napisał/a:
Mimo wszystko wierzę, że to będzie dla nas łatwy mecz. ;)
Wiara czyni cuda ;) Zwłaszcza, że nasi nie grali idealnie. Co prawda jedyne do czego można się przyczepić, to niewykorzystywanie na potegę rzutów karnych i niepotrzebne straty piłki. Na razie na nas one się nie mszczą, ale na tym poziomie rozgrywek jeden niewykorzytany rzut karny może przesądzić o naszej porażce. Poza tym przypominam sobie jedną sytuację, gdzie jak komentator zaznaczył - w przeciągu 10 sekund nasi trzykrotnie nie potrafili pokonać raczej kiepskiego bramkarza hiszpańskiego :P Na bramkarzy Czech i Francji dyspozycja z meczu z Hiszpanią może nie wystarczyć...
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2010-01-26, 21:43   

Dziś nasi szczypiorniści pokonali Norwegów i awansowali do półfinału :mrgreen: ufff...
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2010-01-26, 21:55   

MadMill napisał/a:
Dziś nasi szczypiorniści pokonali Norwegów i awansowali do półfinału :mrgreen: ufff...

A ja myślałem, że Czechów :shock: . A za te 4-5 strat piłek w końcówce to im powinien Wenta zrobic Sajgon //mlotek
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2010-01-26, 21:57   

Pisałem o sędziach, nie wiem kto ich dobiera, ale dzisiaj to popisali się zupełną wesołą twórczością. Byli totalnie niekonsekwentni. No ale to pewnie znowu moje urojenie i inny mecz oglądałem :P
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2010-01-26, 22:03   

Sędziowanie w tej dyscyplinie jest ogólnie od czapy :) Nerwowa końcówka to przede wszystkim "zasługa" Bieleckiego, który stracił proste trzy piłki. Ogólnie mecz w naszym wykonaniu słaby. Jedyne co udowodnił, to że jak nam obrona i bramkarz gorzej funkcjonują, to mamy problemy, bo atak jednak nie jest naszym największym atutem.
_________________
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3200
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2010-01-26, 22:05   

Kurde, prawie sie zesrałem ze strachu w końcówce :P Takich emocji dawno nie miałem, ale cóż tak po prostu drużyna Wenty gra - musi być dreszczowiec.
Szmal dzisiaj katastrofa, około 45 minuty miał skuteczność 27%, gdzie w całym turnieju miał jakoś 42%... Bielecki to ma takie przebłyski, że gra magicznie jak np. na początku spotkania, a ma też takie chwile, że kompletnie nie ogarnia i m.in. przez jego straty Czesi wyszli z 3 bramek w plecy do prowadzenia 1 bramką. Przydałoby się wygrać teraz z Francją, żeby później nie trafić na Chorwację, ale będzie piekielnieee ciężko...
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2010-01-26, 22:09   

Chorwaci to jeszcze muszą wyjść z drugiej grupy. Tam w sumie jeszcze 4 drużyny się liczą. Duńczycy wygrywając z nimi mogą wskoczyć na pierwsze miejsce. Islandia gra z Norwegami.
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2010-01-26, 22:47   

Tigana napisał/a:
A za te 4-5 strat piłek w końcówce to im powinien Wenta zrobic Sajgon //mlotek

Czterech piłek. Bo dokładnie cztery razy szlag mnie trafił.

Martinus Jachus napisał/a:
Takich emocji dawno nie miałem

Ba! Mnie jeszcze trzymają emocje. Polacy są momentami zbyt nierówni. Ratuje ich wtedy tylko cudowna wola walki.

Panowie! Zaolzie wzięte!

Rozpoczynamy operację Walezy

I niechaj Bóg ma nas w opiece, jeśli nie poprawimy obrony.
 
 
jewgienij 

Posty: 754
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-01-27, 02:33   

To te cztery straty spowodowały, że wygrana była o jedną bramkę, bo z przebiegu gry byliśmy lepsi o 3-4 bramki. Kontrolowaliśmy mecz, wreszcie karne wchodziły, graliśmy szybko piłką, z fantazją, widać - pewniejsi siebie niż w poprzednich meczach, gdzie rozgrywaliśmy tak długo, aż sędziowie sygnalizowali ściemnianie.
Oglądałem Chorwacja - Islandia, nastawiając się na bałkańską poezję, a zobaczyłem nonszalancję i - przy całej technicznej biegłości - brak zespołowości. A tak zblazowanego i szkodliwego dla drużyny sportowca jak Balic to dawno nie widziałem. Przy takim dniu Chorwatów Polacy ze Szmalem w życiowej formie, plus Bielecki z naregulowanym celownikiem, Jureccy w zwykłej formie i Jurasik z meczu z pepikami - mogą byłych Jugoli przeskoczyć.
 
 
Zielony Paw 
Człowiek z Dywanem


Posty: 37
Skąd: Dworzec Wschodni
Wysłany: 2010-01-27, 23:34   

Jak wiemy sytuacja w naszej grupie jest dosyć przejrzysta.
Ale to co będzie się jutro działo w grupie numer 1 to prawdziwy ARMAGEDON! Cztery potężne drużyny z równymi szansami na awans. Wojna nerwów i ogromna presja na każdej z drużyn.
Jeśli ktoś jest niezorientowany zamieszczam tabelę. ;)
_________________
"Kocham książkę dlatego, że wprowadza mnie w mój własny świat, że odkrywa we mnie bogactwa, których nie przeczuwałem."
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2010-01-28, 21:07   

Dostajemy lanie. Wenta ładnie powiedział naszym, że niepotrzebnie dziś wychodzili na boisko z takim nastawieniem. Bielecki zawodzi moim zdaniem 4 turniej mistrzowski z rzędu, poprzednie ME, MŚ w Chorwacji oraz IO, na każdym gra bardzo słabo w porównaniu do innych i jest najsłabszym zawodnikiem naszej reprezentacji. Może w klubie gra świetnie, może grają zawsze pod niego, ale tutaj wychodząc na boisko jest nieporadny w rozegraniu strasznie.

Oddzielna sprawa to sędziowanie, ale tą sprawę przemilczmy, bo poziom jest o wiele bardziej żanujący niż postawa naszych szczypiornistów.

---

Przegraliśmy. Dobrze, że w meczu w sumie o nic. Inna sprawa, że sędziowie mówiąc prosto okradli z awansu Hiszpanie i podarowali go Francji. Francuzi bez ich pomocy pewnie dzisiaj nie rzuciliby nawet 20 bramek i by z nami przegrali nawet przy tak słabej postawie naszych zawodników. Może to dobrze, bo jak zagramy z Francją w finale to będzie spacerek po złoto?
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3200
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2010-01-28, 22:02   

Wszystko się sprawdziło. Gra naszej drużyny na totalnym luzie i bez presji wyniku, a przecież wiadomo nie od dziś, że nasi lubią presję ;) W sobotę będzie nerwówka na maxa, ale jestem dobrej myśli...
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2010-01-28, 22:06   

Operacja Walezy zakończona niepowodzeniem.

Nasza obrona jest jednak w porządku, musimy poprawić atak. Nie radzimy sobie z mocną i zwartą obroną przeciwnika. Nie potrafimy ugrać okazji.

Niechaj jednak i tak będzie. Sędziowie niemały mieli w tym udział (jakoś brak nam szczęścia do arbitrów na tym turnieju). Słabszy mecz wykonany, pozostały już tylko lepsze ;)
  
 
 
Mogget 


Posty: 178
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-01-28, 22:36   

Jest jeden plus - absurdalnie porażka zagwarantowała nam udział w MŚ ;)
Jednak w półfinale z Chorwacją i niestety chyba sprawdzą się moje przewidywania co do finału Chorwacja - Francja
 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2010-01-29, 09:23   

Cóż... mecz obnażył nasze słabości. Oby nie skończyło się to wszystko czwartym miejscem ;p
_________________
 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2010-01-30, 18:10   

Po raz kolejny widać jak wiele dla naszej obrony znaczy Siódmiak. Póki grał, wszystko było ok, ale po drugim wykluczeniu gra w obronie się posypała, co zmobilizowało Chorwatów do lepszej gry w obronie. Moim zdaniem dzisiejszy mecz był do wygrania, ale cóż...
_________________
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2010-01-30, 18:12   

Polska - Norwegia 24: 21. To już Chorwaci sędziowali by bardziej obiektywnie.

Shadowmage napisał/a:
Po raz kolejny widać jak wiele dla naszej obrony znaczy Siódmiak. Póki grał, wszystko było ok, ale po drugim wykluczeniu gra w obronie się posypała, co zmobilizowało Chorwatów do lepszej gry w obronie.


Na Siódmaka polowali sędziowie - widać, ze nie mogą mu wybaczyć jego bramki z ubiegłorocznego mundialu.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2010-01-30, 18:21   

Tigana napisał/a:
Polska - Norwegia 24: 21. To już Chorwaci sędziowali by bardziej obiektywnie.

Po kiego więcej na ten temat pisać?
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
gelaZz 


Posty: 167
Skąd: Radom
Wysłany: 2010-01-30, 18:32   

MadMill napisał/a:
Po kiego więcej na ten temat pisać?


Nie oszukujmy się. Sędziowie podjęli wiele kontrowersyjnych decyzji i w moim odczuciu wypaczyli wynik tego meczu...
_________________
Rządzić znaczy służyć. Ci, którzy sprawują władzę, są jej niewolnikami. Tylko wygnaniec jest wolny. (…) Jesteśmy silni, chociaż rządzimy bez użycia siły.

Brian W. Aldis
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3200
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2010-01-30, 18:48   

Chorwacja i Francja od zawsze poza zasięgiem, ale nic się nie stało. Podjęliśmy rękawice i to się liczy. To nie był łatwe zwycięstwo dla Chorwatów. Prawdą jest, że sędziowie nie zawsze podejmowali zrozumiałe decyzje, ale to nie był kluczowy powód naszej porażki. Chorwaci od zawsze nam nie leżeli i po dzisiejszym meczu nic się nie zmieniło. Oby w meczu o trzecie miejsce było lepiej.
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
New Era 


Posty: 11
Wysłany: 2010-01-30, 18:59   

Oglądaliśmy ten sam mecz?
Chorwacja poza zasięgiem?
No chyba nie bardzo. Gdyby wyliczyć ile bramek nam nie uznano, ile fauli w ofensywie podyktowano i ile piłek zabrano i oczywiście podliczyć to samo u strony chorwackiej to nie mam wątpliwości jaki byłby wynik.
Fakt, faktem pchaliśmy się środkiem w drugiej połowie, obrona grała mniej agresywnie, a i ofensywie przycięto skrzydła, ale nadal graliśmy dobrze.
Kwestią główną powinno być od razu krycie 1 na 1 na Balica i Duvnjaka, myślę, że grało by się lepiej. Przynajmniej na początku drugiej połowy, bo pierwsza była bardzo dobra.
Chamskie zachowanie Cupića + "inteligencja" sędziego i tak mamy żółtą kartkę dla Wenty, kontratak w plecy i najprawdopodobniej bramkę.
Wydaje mi się, że to ta sama para norweskich sędziów, co w meczu ze Słowenią... tam również praca arbitrów była, hmmmm niecodzienna(chociażby sytuacja z rozcięciem głowy Rosińskiego kolanem jednego ze Słoweńców).
Według mnie powinno być jak w nożnej - najważniejsze mecze sędziują najlepsi arbitrzy, jacy są do dyspozycji.
 
 
jewgienij 

Posty: 754
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-01-30, 22:31   

Okazuje się, że z Chorwacją czy Francją można co najwyżej honorowo przegrać, jak się uda.
Jesteśmy kompletnie nie z tej ligi. Moje proroctwo - niestety - się spełniło: mistrzostwa skończyły się dla nas po wejściu do półfinałów, tym się ucieszyliśmy, na tym stanęliśmy. Ten mecz był kontrolowany przez Chorwatów nawet wtedy, kiedy przegrywali. Na luzie wyrównali, na luzie zrobili przewagę. Nasi zrobili wszystko( tak jak w meczu z Francuzami) , żeby po zbliżeniu się na kontakt, zepsuć co się dało zepsuć. W głowach mają, że są gorsi, że zasługują co najwyżej na trzecie miejsce, czyli finał przegranych. No i to mają. Dla mnie to teraz jeden kij, czy będą mieć trzecie, czy czwarte.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Wydawnictwo Solaris


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 13