FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Katedra i spółka
Autor Wiadomość
wob001 

Posty: 100
Wysłany: 2011-03-10, 19:16   

Przy okazji - reklamy na stronie Katedry sa coraz bardziej natarczywe i zniechęcają - rozumiem, że na czymś trzeba zarabiać ale czy one muszą byc takie atakujace?

Wiem, że można zablokować, ja przeglądam informacje przez kanał RSS, ale sa osoby, które po prostu używaja przeglądarek i Internetu i nie umieją/nie chcą/nie zdążą wyłączyć i się zniechęcą.

Poza tym serwis ciagle trzyma dobry poziom, może za bardzo skupiajac sie na nowościach i sensacjach wydawniczych, a zaniedbując publicystykę. Chyba, że taki jest cel? Za to forum/komentarze bardzo cenię.
 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2011-03-10, 20:02   

Z reklamami to trochę dziwna sprawa jest... ale w szczegóły wchodzić nie będę. W każdym razie pracujemy nad tym, by się to zmieniło - niemniej to jeszcze kwestia kilku miesięcy. Wiem, że są denerwujące i za to przepraszam.

Publicystyka to ten problem, że niestety wymaga więcej czasu niż wrzucenie newsa o nowościach. Niemniej mam wrażenie, że dzięki artykułom Jacka Soboty, Kseni Olkusz i Tomasza Pindela znacząco poprawiły ten dział. Minusem jest mniejsza liczba wywiadów. Tutaj trochę jest tak, ze z polskich większość już została przepytana i nie za bardzo jest sens robić powtórkę. Można próbować z zagranicznymi, ale to również kwestia czasu - dlatego zachęcamy do współpracy wszystkich chętnych.

Forum? Ono jest prawie martwe, żyje właśnie dział z komentarzami głównie - trochę fajnych informacji tam jest, zdarza się też spamowanie.


A poza tym zachęcam do brania udziału w corocznym plebiscycie podsumowującym zeszły rok:
http://katedra.nast.pl/ar...2010-plebiscyt/
_________________
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2011-03-10, 20:25   

Obszczekałem tych i owych. Czasem zgodnie z opinią mas, czasem w poprzek.
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2011-03-10, 22:01   

Także zagłosowałem i zobaczymy, czy w tym roku moje typy zwyciężą. Pewnie nie :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2011-03-10, 22:15   

Wydawnictwa, polskiego op-ka czy periodyku branżowego już można być pewnym, nie? W reszcie kategorii postawiłem na raczej bite karty
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2011-03-10, 22:23   

Też zagłosowałem. Może choć raz uda mi się wreszcie wygrać na Katedrze.

Shadowku, szkoda Waszego forum. Pamiętam czasy, kiedy lud na nim pisał częściej niż od święta.
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2011-03-10, 23:02   

Też zagłosowałem. Jestem zdziwiony niską jak na razie pozycją Crypto w okładkach.
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2011-03-10, 23:43   

Tixon napisał/a:
Też zagłosowałem. Jestem zdziwiony niską jak na razie pozycją Crypto w okładkach.


Kilka książek ma lepszą. Nie sądzę, aby "Cryptonomicon" zbytnio poprawił swą pozycję. Głównym faworytem w tej kategorii jest "Światło".
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2011-03-11, 10:15   

Crypto nie będzie miało sobie równych we wznowieniach.
Największa konkurencja w tym roku chyba w op-kach zagranicznych.
ASX76 napisał/a:
Może choć raz uda mi się wreszcie wygrać na Katedrze.

Czytałem ASX, że szykujesz dla redaktorów grubą kopertę, aby w tym roku wygrać w losowaniu.
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4476
Skąd: fnord
Wysłany: 2011-03-11, 12:31   

Mam nadzieje że okładka Światła wygra i będzie dobrym świadectwem na to że czytelnicy fantastyki lubię też proste, wręcz symboliczne formy a nie tylko malownicze widoki z innych światów, albo zbliżenia na tajemnicze i groźna lica bohaterów.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2011-03-11, 12:47   

Ł napisał/a:
Mam nadzieje że okładka Światła wygra i będzie dobrym świadectwem na to że czytelnicy fantastyki lubię też proste, wręcz symboliczne formy a nie tylko malownicze widoki z innych światów.


Wygląda na to, że przynajmniej w tej kategorii głosowaliśmy tak samo i takież mamy nadzieje.

Mag_Droon napisał/a:

Czytałem ASX, że szykujesz dla redaktorów grubą kopertę, aby w tym roku wygrać w losowaniu.


Miałem dobre intencje w tym względzie, ale co najmniej kilku chce działkę, co każe (z)wątpić w opłacalność "inwestycji". ;)
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2011-03-11, 13:22   

Ł napisał/a:
Mam nadzieje że okładka Światła wygra i będzie dobrym świadectwem na to że czytelnicy fantastyki lubię też proste, wręcz symboliczne formy a nie tylko malownicze widoki z innych światów, albo zbliżenia na tajemnicze i groźna lica bohaterów.
Tutaj (obok op-ka zagranicznego) zastanawiałem się najdłużej. Okładka Króla Bólu prezentuje wysoki poziom, podobnie jak reszta książek Dukaja w Literackim, Crypto i Palimpsest też są niezłe, ale przeważyło to co opisał Łako. Tym bardziej cieszy mnie, że wydaje mi się, że trend ten się utrzymuje (sądząc po okładce Nove Swing).
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
Ard


Posty: 190
Wysłany: 2011-03-11, 16:10   

Zawahałem się przy wyborze najlepszej polskiej książki - z jednej strony Król Bólu, z drugiej Chochoły i Wieczny Grunwald. Biorąc pod uwagę, że i tak pewnie większość głosów zostanie oddanych na książkę J.D. - zagłosowałem na Wieczny Grunwald. Bo rację miał Dukaj, porównując WG do książek Parnickiego.
_________________
Teraz rozchodzi się po wszystkich salach, przeganiając zastałą woń dymu, alkoholu i potu, delikatny, mdławy aromat Śniadania: kwiatowy, przenikliwy, zaskakujący bardziej niż barwa zimowego słońca, przejmuje przestrzeń we władanie nie tyle za sprawą swej zwierzęcej ostrości czy natężenia, ile wskutek nader zawiłego wiazania molekuł, współuczestnicząc w sekretnej magii, dzięki której - co nieczęsto się zdarza - Śmierci tak wyraźnie daje się do zrozumienia, żeby się odpierdoliła - T. Pynchon
 
 
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4476
Skąd: fnord
Wysłany: 2011-03-11, 16:31   

Ard napisał/a:
Zawahałem się przy wyborze najlepszej polskiej książki - z jednej strony Król Bólu, z drugiej Chochoły i Wieczny Grunwald. Biorąc pod uwagę, że i tak pewnie większość głosów zostanie oddanych na książkę J.D. - zagłosowałem na Wieczny Grunwald. Bo rację miał Dukaj, porównując WG do książek Parnickiego.

Niestety sensowności do Parnickiego nie jestem w stanie zweryfikowac bo nie czytałem (poleciłbyś coś na początek?) natomiast zgadzam się z Dukajem że "Wieczny Grunwald" to jedna z najlepszych powieści polskich ostatnich lat. Dlatego szkoda mi trochę że w swojej kategorii w plebiscyscie Katedry nie łapie się na razie nawet do pierwszej trójki. Zdecydowanie za to prowadzą pozycję, ujawniające sentyment polskich czytelników do fantasy (czy to w wydaniu Wagnera czy takim fantasy z Wilżyńskiej Doliny).
 
 
Ard


Posty: 190
Wysłany: 2011-03-11, 16:47   

Ł napisał/a:

Niestety sensowności do Parnickiego nie jestem w stanie zweryfikowac bo nie czytałem (poleciłbyś coś na początek?)


Twórczość Parnickiego można podzielić w zasadzie na 3 etapy - pierwszy, w którym pisał strasznie mętne, typowe powieści historyczne, drugi jest najbliższy WG, a trzeci to już jazdy niczym w Finnegans Wake Joyce'a.

Skoro podobał Ci się Wieczny Grunwald, to powinieneś odpuścić sobie rzeczy z pierwszego etapu (do niego na szczęście należą tylko 4 książki - Aecjusz, Opowiadania, Srebrne Orły, Hrabia Julian), końcowy może odstraszyć, więc polecam coś ze środkowego, na początek:

- Tylko Beatrycze,
- Nową Baśń,
- Koniec Zgody Narodów.

Niestety, książki Parnickiego nie są wznawiane, więc by się z nimi zapoznać pozostaje albo Allegro, albo biblioteka.
_________________
Teraz rozchodzi się po wszystkich salach, przeganiając zastałą woń dymu, alkoholu i potu, delikatny, mdławy aromat Śniadania: kwiatowy, przenikliwy, zaskakujący bardziej niż barwa zimowego słońca, przejmuje przestrzeń we władanie nie tyle za sprawą swej zwierzęcej ostrości czy natężenia, ile wskutek nader zawiłego wiazania molekuł, współuczestnicząc w sekretnej magii, dzięki której - co nieczęsto się zdarza - Śmierci tak wyraźnie daje się do zrozumienia, żeby się odpierdoliła - T. Pynchon
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4627
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2011-03-12, 11:01   

Zarejestrowałem się u was na Katedrze coby głos oddać. Jako kain czarny, bo nick Tomasz bezczelnie zajęty. :-)

Słabo Twardoch wypada, ale to pewnie wynik nieobecności "Wiecznego Grunwaldu" w szerokiej, normalnej dystrybucji.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2011-03-14, 17:49   

Widzę, że nastąpiła ofensywa fanów Piekary (i FS) :)
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2011-03-14, 17:57   

Rok lub dwa lata temu o plebiscycie poinformował Kurier Lubelski (czy jakoś tak) i wzrost głosów na FS był zauważalny. Teraz to pikuś.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2011-03-15, 09:23   

Katedra padła :-?
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4476
Skąd: fnord
Wysłany: 2011-03-15, 09:30   

Na pewno wyniki fałszują.
 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2011-03-15, 09:33   

Tak, mamy mały problem techniczny - powinien zostać rozwiązany już niedługo.
_________________
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4627
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2011-03-15, 18:53   

Ł napisał/a:
Na pewno wyniki fałszują.

Ha, Katedra i spółka ustalają teraz kto wygra w której kategorii, do tego pewnie to zaplanowali jako blokadę dla tej ofensywy miłośników Piekary i FS. Jeszcze by wygrał ktoś kto nie powinien :P
A i jeszcze dyskutują kogo wylosują z głosujących do nagród. To pewnie te koperty ASXa sprawiły.

Apeluję: jak dostanę zobowiązanie Katedry że ja wylosuję nagrody to w te pędy tego obnażającego prawdę posta usunę :P
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2011-03-15, 19:50   

Ależ przecież zwycięzcy są już ustaleni dawno, nie ma potrzeby teraz dokonywać zmian :P

Powoli chyba strona zaczyna działać.
_________________
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2011-03-15, 20:35   

Między nami, pewnie nosiwoda nasłał fanki pani Z. :P
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4627
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2011-03-15, 21:27   

Hiromi Kawakami - „Nadepnęłam na węża”
Tak w ogóle to co to za książka i czemu nic o niej nie wiem?
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4476
Skąd: fnord
Wysłany: 2011-03-15, 21:33   

Tomasz napisał/a:
Hiromi Kawakami - „Nadepnęłam na węża”
Tak w ogóle to co to za książka i czemu nic o niej nie wiem?

Przy układaniu list pleiscytowych redaktorzy/osoby zaufane czasem dorzucali swoje rodzynki. Osobiście też tego nie kojarzę, ale skoro znalazło się na liście znaczy że spełnia minimum łączności z konwencją fantastyczną (nawet jeśli nie zostało napisane przez autora z środowiska) i jest to raczej pozycja przyzwoita. PEwnie też w trochę w trosce o różnorodność listy "żeby mejnstrimy też mogły sobie na coś zagłosować"
  
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2011-03-15, 21:34   

Bo nie czytasz Katedry. ;) Tu masz recenzję.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4476
Skąd: fnord
Wysłany: 2011-03-21, 22:21   

To zanim skończy się plebiscyt to ja mam taką inną kwestie - czy zmianę loga Katedry przy okazji ogólnego remanentu serwisu jaki mamy w perspektywie przyjęlibyście raczej życzliwe czy nie? No ja tak od czasu do czasu drążę tą kwestie na Katedrze jako zwolennik zmiany i generalnie opinie wśród samej redakcji są różne. Chętnie zapoznam się z zdaniem ludzi z poza.Bo jest argument że katedralny smok to uznany brand i nie ma co dłubać, a są takie że dużo serwisów ma taką gadzinę (gildia, fantasta) i że wymiana silnika katedry to byłby dobry moment na zmianę i odświeżenie wizerunku.
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2011-03-21, 22:39   

Biorę trzycyfrową kwotę za badania wizerunku.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2011-03-21, 22:41   

Smok to SYMBOL. Nie można ruszać smoka :>
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

OGIEN I LÓD - Przystan mil/osników prozy Georgea R. R. Martina


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 13