FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Katedra i spółka
Autor Wiadomość
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-02-10, 18:09   

Buszując w zbożu (tj sieci) trafiłem na coś takiego - nawet nie widziałem, ze jest tego aż tak dużo. Inna sprawa, że w większości są to małe strony/serwisy, o których słyszała jedynie garstka wybrańców.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-02-14, 18:28   

Dzisiaj na Esensji zamieszczono ciekawy blok walentynkowy - komiks, film, muzyka. Polecam - o wiele lepszy od tego całego święta.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-06-03, 23:34   

Nowa inicjatywa na "Katedrze" http://katedra.nast.pl/notka.php5?rid=7 Mam nadzieje, że specjalnie się nikomu nie naraziłem :mrgreen:
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Sunshine 


Posty: 216
Wysłany: 2008-06-04, 19:28   

<ostrzy nóż na Tiganę... no, tak troche ostrzy o.o>
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-07-22, 16:05   

ESENSJA zrobiła sobie lifting - póki co trudno się połapać.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Elektra 


Posty: 3693
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2008-07-26, 10:40   

Racja, chociaż zaczynam się już przyzwyczajać. Wygląda na to, że tylko strona główna się tak zmieniła.
No ale niestety Esensja strasznie wolno mi się teraz wczytuje. I zastanawiam się, czy jest to spowodowane liftingiem, czy tylko chwilowe problemy. >.<
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
elTadziko 


Posty: 335
Skąd: Oława
Wysłany: 2008-08-08, 12:35   

Wracając do tematu ;)
Ja odwiedzam głównie Katedrę i stronę MAGa. Trochę rzadziej Esensję i książki.wp. Szczególnie opinie na Katedrze sobie cenię, jeszcze się na niej nie zawiodłem ;) A jeśli chodzi o konkretnego recenzenta, to najbardziej chyba cenię Shadowmage'a :) Jak dotąd pozycje, które polecał, a które sam czytałem, bardzo mi się podobały.
_________________
Moja biblionetka
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-08-08, 12:48   

elTadziko napisał/a:
A jeśli chodzi o konkretnego recenzenta, to najbardziej chyba cenię Shadowmage'a :)

Zła odpowiedź - próbuj jeszcze raz ;)
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2008-08-08, 12:53   

Tigana napisał/a:
Mam nadzieje, że specjalnie się nikomu nie naraziłem :mrgreen:

Mnie się inicjatywa podoba bo można się więcej o recenzencie dowiedzieć. O tyle że dla mnie jakiś wielkich nowości tam nie ma. Wielu już znam i wiem czego mogę się po niech spodziewać. To chyba jest jeden z powodów dla których tak lubię Katedrę. Znam gusta recenzentów i łatwiej mi czytać między wierszami. Z recenzentów lubię kurpa i Tiga ale właściwe wszystkich czytam z przyjemnością
 
 
elTadziko 


Posty: 335
Skąd: Oława
Wysłany: 2008-08-08, 12:54   

Tigana napisał/a:
elTadziko napisał/a:
A jeśli chodzi o konkretnego recenzenta, to najbardziej chyba cenię Shadowmage'a :)

Zła odpowiedź - próbuj jeszcze raz ;)

Hehe. Najbardziej cenię... hmmm... Tiganę? :P
Nie, tak na serio, to wszystkich recenzentów z Katedry bardzo cenię, a Shadowmage mi tak po prostu podpasował bardziej ;)
_________________
Moja biblionetka
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-08-08, 13:31   

Toudisław napisał/a:
Z recenzentów lubię (...) Tiga (...) czytam (domyślnie go - przyp. autora) z przyjemnością

;) :mrgreen: :P

elTadziko napisał/a:
Hehe. Najbardziej cenię... hmmm... Tiganę? :P

//piwo
Mnie oprócz KATEDRY najbardziej do gustu przypadła Esensja - niezłe recenzje książek, filmów (10 zgryźliwych tetryków :P ), komiksów, a przede wszystkim świetne bloki tematyczne związane z największymi wydarzeniami popkulturowymi. Był blok o Indinie Jones, teraz na tapecie jest Batman - świetna rzecz.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Liv 
Sine Qua Non


Posty: 1045
Wysłany: 2008-08-08, 13:59   

Tylko ten nowy lay jakoś mi w ogóle nie podchodzi. Przyzwyczaiłam się do starego wyglądu Esensji, którą odwiedzam regularnie - żadne tam Katedry czy Gildie.
_________________
"Life is a bitch and then you die."
Laura Roslin "Battlestar Galactica"

chomikuj.pl/pchlaszachraika
 
 
Nabu Nezzar 
Gildyjczyk


Posty: 619
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-08-09, 02:34   

Liv napisał/a:
Tylko ten nowy lay jakoś mi w ogóle nie podchodzi. Przyzwyczaiłam się do starego wyglądu Esensji, którą odwiedzam regularnie - żadne tam Katedry czy Gildie.
Nie tylko Tobie. Ja też się z nim męczę :-| Zdecydowanie wolałem starą Esensję.

W kwestii tematu - praktycznie codziennie odwiedzam Esensję, którą uważam za najbardziej miarodajną w kwestii recenzji czy to książek czy filmów czy komiksów. Poza tym mają bardzo interesujące i fachowo napisane artykuły.
Drugim serwisem tematycznym, który odwiedzam codziennie jest Nowa Gildia. Tam z kolei głównie z uwagi na bardzo dużą ilość newsów. Recenzje już mnie mnie interesują, ale tez jest ich chyba sporo mniej niż na Esensji, Katedrze czy Polterze.
No właśnie Katedra i Polter. To są ostatnie z serwisów, które czytam w miarę regularnie. Jednak w obu przypadkach mniej już interesują mnie newsy (główne źródło - NG) a bardziej recenzje. I tu i tu są bardzo fachowe. Katedra ma jeszcze ten plus, że z for znam niektórych recenzentów, więc mając pojęcie o ich gustach mogę zrewidować recenzje książek pod swoim kątem.
Z innych serwisów moge polecić jeszcze - Horror Online. Mekka dla fanów horroru. Masa recenzji filmów.
_________________
Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23150
Wysłany: 2008-08-09, 15:11   

Na Wirtualnej Polsce fajny tekst Dukaja "na kanwie" jednej z moich ulubionych powieści (i filmu), polecam:
http://ksiazki.wp.pl/feli...0,felieton.html
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-08-27, 11:57   

Ciekawe podsumowanie na "Katedrze". Parę mitów zostaje obalonych, inne trzymają się mocno.
Niedługo kolejne atrakcje.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-08-31, 11:49   

Był ktoś ostatnio na forum ISA? Sporo się tam zmieniło pod względem graficznym. Szkoda, ze dyskusje umarły śmiercią naturalną.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2008-09-02, 08:49   

Tigana napisał/a:
Ciekawe podsumowanie na "Katedrze". Parę mitów zostaje obalonych, inne trzymają się mocno.
Niedługo kolejne atrakcje.

To podsumowanie oraz to z Zajdla robi na mnie naprawdę dobre wrażenie. Jako wzrokowiec ( jak to samiec ) lepiej docierają do mnie te informacje. No i doceniam ogrom pracy jaki został włożony bo to stworzyć. To objaw, że katedra rozwija się i jest coraz bardziej profesjonalna.
Mają być jeszcze jakieś zmiany ?
Tigana napisał/a:
Szkoda, ze dyskusje umarły śmiercią naturalną.

Każde forum to kiedyś czeka a teraz widzę pewien upadek tych forów. Bo na NF tez mało się dzieje w działach literackich a głównie w Offtopic
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15600
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2008-09-02, 14:12   

Tigana napisał/a:
Był ktoś ostatnio na forum ISA? Sporo się tam zmieniło pod względem graficznym. Szkoda, ze dyskusje umarły śmiercią naturalną.


Śmierć... naturalna kolej rzeczy. :-P

Powstanie forum MAG-a i ZB-ooków (o inszych nie wspominając) spowodowało odpływ/migrację kapita... (tfu, pomyłka) wielu co aktywniejszych forumowiczów o nieco szerszych horyzontach zainteresowań książkowych (i nie tylko, jak widać np. tutaj).

Żałuję jedynie, że nie ma tu Delii - dziewczyna marnuje się na forum ISY. Postuluję ściągnięcie Jej na ZB. :-)

Zielony, specu ds rekrutacji/werbunku... czyń swą powinność. :-P
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-09-09, 20:48   

Lobby ZB rośnie czyli witam Beatę w "KATEDRZE" :mrgreen: I ponoć Łako też :P
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2008-09-09, 22:31   

Cytat:
Lobby ZB rośnie czyli witam Beatę w "KATEDRZE"

Jeszcze 11 osób a będziemy mieli większość w redkacji :mrgreen:
Ja również witam w redakcji, miło nie być jedyną osobą z krótkim stażem. ;)
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15600
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2008-09-10, 07:02   

Tigana napisał/a:
Lobby ZB rośnie czyli witam Beatę w "KATEDRZE" :mrgreen: (...)


Nazwij(my) to po "imieniu" - Układ. :-P
 
 
Shadowmage 


Posty: 3212
Skąd: Wawa
Wysłany: 2008-09-10, 08:29   

Magiel-->wiesz, jakby policzyć zarejestrowanych to mniej niż 11 :P A poza tym coś ostatnio zamilkłeś i nie spamujesz na redakcyjnym :)


ASX-->ależ oczywiście, że tak. Mamy diabelski plan: wcielimy do redakcji wszystkich użytkowników internetu, nikt nas nie przebije :mrgreen:

Toudi-->Zmian na Katedrze pewnie będzie jeszcze sporo, Magiel ostatnio robił za ich głównego animatora.
No ale póki nie znajdziemy jeszcze jakiegoś technika, newsmena czy osoby od korekty i redakcji, to będzie się wszystko bardzo powoli zmieniało.
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-09-21, 21:52   

No i kolejny zagubiony bibliotekarz odnalazł "Katedrę" Witamy :mrgreen:
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Shadowmage 


Posty: 3212
Skąd: Wawa
Wysłany: 2008-09-23, 09:21   

Jander to był na Katedrze zanim w ogóle ktokolwiek o ZB usłyszał :P
_________________
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-09-23, 18:08   

Shadowmage napisał/a:
Jander to był na Katedrze zanim w ogóle ktokolwiek o ZB usłyszał :P

Ale dopiero tutaj zrobiono mu pranie gustu i skrzywienie psychikę :P
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2008-09-23, 18:32   

Przeceniasz swoje siły Tigano, przez ten rok mój gust się nie zmienił ;)
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Metzli 
Diablica


Posty: 3556
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-09-23, 20:19   

Nie ściemniaj Jander i nie psuj naszej pięknej teorii ;P Będę pewnie zerkać na wasze wypocinki :perv:
_________________
Ale to mnie nie wzrusza
W mojej głowie wciąż susza
Bo parasol określa ich byt
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-09-23, 20:27   

Jander napisał/a:
Przeceniasz swoje siły Tigano, przez ten rok mój gust się nie zmienił ;)

A czy ja mówię o sobie? Jest tu kilku zwyrodnialców, którzy odcisnęli swój wpływ na wszystkich forumowiczach.
W ramach zachęty jeśli jeszcze ktoś na KATEDRĘ nie zawitał - zwiększyliśmy tempo recenzji do dwóch dziennie, no i mamy premierowe recki książek, których nie znajdziecie na innych portalach.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Sunshine 


Posty: 216
Wysłany: 2008-09-24, 11:33   

Tigana napisał/a:
W ramach zachęty jeśli jeszcze ktoś na KATEDRĘ nie zawitał


Ja nie zawitałam i nie zamierzam... chyba że ktoś użyje przekonywujących argumentów :P
 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2008-09-27, 17:28   

Sunshine napisał/a:
Ja nie zawitałam i nie zamierzam... chyba że ktoś użyje przekonywujących argumentów

Katedra sama sie broni wiec nie trzeba takich argumentów. :P Parafrazując Gombrowicza, "Koniec i bomba, a kto nie był ten trąba" ;)
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Fahrenheit 451


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 13