FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Vancouver 2010
Autor Wiadomość
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2010-02-17, 23:23   

Będą jeszcze 2 złota ;) i 3 Małysza :)
 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2010-02-18, 08:44   

IMO nawet bez błędu pewnie by nie wygrała - Norweżka jej odjechała na finiszu znacząco, więc prawdopodobnie i tak by ją przegoniła.
_________________
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2010-02-18, 08:49   

Gdyby, gdyby, na pewno, sratatata...

Mogło być tak, że Kowalczyk pojechałaby ostrzej wiraż i zaliczyła by glebę, medalu by nie było.
Mogło być tak, że Kowalczyk pojechałaby ostrzej wiraż i zajeżdżając Norweżce drogę zmusiłaby ją do bardziej ryzykownego zjazdu i tamta by wypadła z trasy.
Mogło być tak, że Kowalczyk pojechałaby ostrzej wiraż i Bjørgen by straciła wiarę w to, że może wygrać widząc wciąż przed sobą Justynę.

Chyba napisze alternatywną historię ZIO, może mnie ktoś wyda?

Po pierwsza sama Kowalczyk przyznała, że popełniła masę błędów, jakby ich nie było byłaby pierwsza, a drugie miejsce to przecież przegrana. Inna sprawa, że to jest jej największy sukces i pewnie ona sama jak i większość z kibiców jest zadowolona i to bardzo, w tym ja ;)

Edit: Jakby Sikora w biegu na dochodzenie miał 0 pudeł, to byłby na pudle i to byłby wyczyn dopiero, ale jakoś mu śrut znosi cały czas. :P
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
gelaZz 


Posty: 167
Skąd: Radom
Wysłany: 2010-02-18, 09:02   

Świetna postawa Justyny Kowalczyk, czekam teraz na jej koronna konkurencje a mianowicie 30 km stylem klasycznym :) wielkie brawa nalezą się także Słowence Majdic, która miała wypadek na treningu a mimo to zdobyła brązowy medal. Ambicja i chart ducha godne wielkiego sportowca. Liczę na kolejne medale Justyny i Adama na dużej skoczni. Może ktoś jeszcze wzniesie sie na wyżyny i da nam powód do radości Sikora? drużyna skoczków?
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2010-02-18, 09:16   

Raczej drużyna biatlonistek. Jak pobiegną na maksa i dopisze troszkę szczęścia mogą stanąć na podium. Moją bardzo udany ten sezon jeśli chodzi o sztafetę.
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2010-02-18, 09:18   

Mad, z taką postawą to chyba tylko powinniśmy pisać komentarze w stylu: "Srebro". i tyle :) Spekulacje i gdybania są integralną częścią emocji sportowych.
Zresztą sam własnie spekulujesz ;p
_________________
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2010-02-18, 09:27   

My tu sobie pitu pitu a wczorajszy dzień spowodował, że są to najlepsze ZIO od bardzo dawna. Już dwa srebra. Cztery i osiem lat temu były tylko srebro i brąz. O tym co było jeszcze wcześniej to już lepiej nie pamiętać. Dwa kolejne medale są bardzo prawdopodobne a trzeci (Małysza) całkiem możliwy.
Cieszmy się.
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2010-02-18, 09:39   

Shadow napisał/a:
Zresztą sam własnie spekulujesz ;p

A Ligocki byłby mistrzem świata jakby reszta nie umiała jeździć na desce. W ogóle to zazwyczaj tak bywa, że jak ktoś się strasznie ciśnie przez duża imprezą to potem mu nie wychodzi. Drugie IO z rzędu i nie przechodzi pierwszej rundy. Jodko chociaż walczył do ostatniego metra, a Ligocki na pierwszym zakręcie się wyłożył.

I to drugie IO w historii. No bo złoto Fortuny jednak wciąż pokazuje, że Sapporo było najlepsze. Mamy nadzieję również dzisiaj, Ligocka przecież umie jeździć na desce. Może jej się uda. Chociaż z tym to jak z jazdą figurową.

Dziś Biatlon i wcale nie jest powiedziane, że nie będzie medali. Jak Sikora, ale też nasze biatlonistki będą strzelać bezbłędnie to wszystko się może zdarzyć. Ja i tak będę oglądał, bo to obok curlingu moja ulubiona zimowa konkurencja xD
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2010-02-18, 10:06   

Ja preferuję curling i biegi narciarskie, oczywiście dłuższe dystansy. Szczególnie męskie 50km robi wrażenie. Tam się dzieje! Biathlon też da się oglądać.
Ze zdziwieniem patrzę natomiast na hokej, dwunastu gości usilnie stara się sobie zrobić krzywdę i to w imię ducha olimpizmu... Kaszanka.
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2010-02-18, 11:42   

Uwielbiam hokej. Wspaniały, dynamiczny sport :)
_________________
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2010-02-18, 13:42   

No to ja Was podziwiam. Serio, serio. Że wiecie, gdzie jest krążek. :P
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2010-02-18, 13:51   

Beata napisał/a:
No to ja Was podziwiam. Serio, serio. Że wiecie, gdzie jest krążek. :P

Dołączam się do wyrazów szacunku - hokej jest dla mnie zbyt szybki. Nie nadążam za graczami, a krążka nie widzę przez 90% gry. Wolę polo :P
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2010-02-18, 13:51   

Ta gra jest... najważniejsze to dobrze jeździć na łyżwach, a to robią najlepiej Amerykanie i Kanadyjczycy, a później lutować w stronę bramkarza, bo bramkę to nie bardzo widać :P

Jeszcze skicross jest fajny, lepszy niż snowcross :P
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2010-02-18, 20:51   

Kurcze zabrakło jednego celnego strzału, a medal byłby nasz. tak czy siak - pełen szacun dla naszych pań - świetne na strzelnicy, niezłe na trasie. Jeśli nie indywidualnie to może drużynowo?
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2010-02-18, 21:12   

Tigana napisał/a:
Jeśli nie indywidualnie to może drużynowo?

Hmm... gdyby Magdalena Gwizdoń uplasowała się dziś w 30-tce, to byłabym pełna optymizmu. A tak... nie wiem. :-?
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2010-02-18, 21:38   

A dzisiaj z rana nasi południowi sąsiedzi mieli meczyk. Słowacy strzelali w kierunku bramki, a Czesi trafiali bramki i skończyło się 3:1 dla Czechów. W trzeciej tercji Czesi nie oddali praktycznie żadnego strzału w światło bramki, Słowacy mieli ich kilkanaście, ale i tak nic z tego nie wyszło. I mecz był o znośnej porze, 6. rano to nie 2. Można obejrzeć po tym, jak się wstanie wcześniej, a nie zarywając całą noc. To powiedziałem ja.
A biatlonistki, szacunek. Chyba nikt na nie nie stawiał, a tu miła niespodzianka. Niech Sikora bierze przykład z pań i nie pudłuje. Bo biegać potrafi.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Zielony Paw 
Człowiek z Dywanem


Posty: 37
Skąd: Dworzec Wschodni
Wysłany: 2010-02-19, 00:20   

Na temat Justyny już wszystko napisaliście, więc nie będę niczego nowego wymyślał.
Po prostu: GRATULACJE, DZIĘKUJEMY ZA MEDAL! //cheerleader

Szkoda, że dzisiaj Tomasz Sikora pudłował. :-(
Paulina Ligocka mogła nam zrobić miłą niespodziankę, tymczasem zaliczyła dwa upadki i kończy olimpijską przygodę. Katarzyna Bachleda-Curuś i jej 31 miejsce. Odległa pozycja nie jest zaskoczeniem, ale mimo to (według komentatora, ja zbytnio na łyżwach się nie znam) czas był bardzo fatalny. Oby kolejne dni były bardziej owocne...
_________________
"Kocham książkę dlatego, że wprowadza mnie w mój własny świat, że odkrywa we mnie bogactwa, których nie przeczuwałem."
 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2010-02-19, 08:14   

Ci nasi snowboardziści to w ogóle tacy olimpijscy turyści - mam wrażenie, że co cztery lata niby jakieś szanse mają, a kończy się blamażem.
_________________
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2010-02-19, 09:59   

Ciekaw jestem na czym te szanse opierają. Jeszcze 8-10 lat temu słyszało się dosyć często o jakichś wygranych zawodach, ale ostatnio posucha. Talie same szanse jak oni to i Hula i Kot w skokach mają.
Myślenie życzeniowe się kłania.
A Sikora osiągnął wczoraj niezły wynik. Na miarę swych obecnych możliwości.
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2010-02-19, 10:23   

Zielony Paw napisał/a:
Katarzyna Bachleda-Curuś i jej 31 miejsce. Odległa pozycja nie jest zaskoczeniem, ale mimo to (według komentatora, ja zbytnio na łyżwach się nie znam) czas był bardzo fatalny.

Z czasem sprzed 4 lat, zostałaby mistrzynią olimpijską. Oczywiście ten tor jest niżej położony niż w Turynie, a więc słabsze są czasy. Tylko, że w Turynie miała 8. miejsce, a 31. to ja nie patrzeć poprawą nie jest. Nasi panczeniści wg mnie zaliczyli największy blamaż na olimpiadzie.

Co do biatlonistek to szkoda, że nie ma medalu bo było blisko. Cieszy jednak świetny występ, ale 4 lata temu jak Pałka była 5. też mówiło się, że to perspektywiczna zawodniczka, Gwizdoń stawała na podium pucharu świata. Jak zobaczę wyniki to uwierzę.

A Sikora się spalił psychicznie przy pierwszych strzelaniach. Miał pecha w sprincie, w pościgowym niewiele mógł zrobić, więc chciał tutaj zdobyć medal i jakby było czysto byłby mistrzem. Gdyby...

Mag_Droon napisał/a:
Ciekaw jestem na czym te szanse opierają. Jeszcze 8-10 lat temu słyszało się dosyć często o jakichś wygranych zawodach, ale ostatnio posucha.

Ligocka jest brązową medalistką MŚ sprzed 2 lat chyba, tylko nikt nie dodał, że amerykanie nie starują w takich zawodach.
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2010-02-19, 11:59   

Opierają się na dobrych chęciach dziennikarzy, przecież to jasne.
_________________
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2010-02-19, 12:15   

Ciekawe jak skończy się Ammangate?. Medalu ma na 100% nie zabiorą, ale nie wiadomo do będzie jutro. W gre wchodzi nawet wykluczenie z zawodów. Dobrze, ze to Austriacy, a nie nasi rozpętali tą aferę.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2010-02-19, 12:25   

Tylko, że Hoffer się zbłaźnił tym. Tego faceta dawno powinno przy PŚ nie być. Nie odbiorą medalu, ale wiązania były nielegalne. Nic się nie stało na normalnej skoczny, ale na dużej już nie wystartuje. Bardzo fair to jest w stosunku do reszty. Jak już Amman skakał wcześniej i zdobył złoto na tych wiązaniach to powinien skakać w nich dalej, bo są w porządku w takim razie.
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2010-02-19, 14:53   

MadMill napisał/a:
Tylko, że Hoffer się zbłaźnił tym. Tego faceta dawno powinno przy PŚ nie być. Nie odbiorą medalu, ale wiązania były nielegalne.

Skargi można wnosić do 15 minut od konkursu. Dziwi postawa Austriaków jak wiedzieli o wszystkim od dawno to czemu nie interweniowali? Pewnie liczyli, ze ich chłopcy wygrają i olali sprawę. Według mnie tio teraz robia burzę w szklance wody i chcą tylko Ammana zdenerwować licząc, że albo zmieni narty albo odpuści konkurs. W drugim wypadku szanse Szwajcara nieco maleją, bo nie łatwo jest zmienić sprzęt z dnia na dzień.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2010-02-19, 22:24   

Zmieniły narty. Rywalki są szalenie mocne. Zobaczymy co będzie dalej.
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2010-02-19, 22:47   

Brąz dla Justyny. //cheerleader Ale emocje! Do licha, nie wiedziałam, że tak długo można wytrzymać na bezdechu przed telewizorem! ;) Z podaniem wyniku fotofiniszu się organizatorzy nie śpieszyli - zupełnie jakby chcieli, żebym się udusiła!
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2010-02-19, 22:50   

Przeciwniczki pozwoliły dziś tylko na brąz. Na szczęście ostatni bieg (o honorowy tytuł królowej nart) będzie w całości stylem klasycznym, który naszej zawodniczce pasuje bardziej. Ale obawiam się że przy takiej formie Bjoergen Kowalczyk może walczyć tylko o srebro.
Tak czy inaczej gratulacje dla Justyny! Wyrównała osiągnięcie Małysza (2 srebra i brąz ZIO).
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2010-02-19, 22:59   

Beata napisał/a:
(...)organizatorzy nie śpieszyli - zupełnie jakby chcieli, żebym się udusiła!

Gołym okiem było widać, ze nasza Justyna była trzecia. Norweżka faktycznie dzisiaj była nie do pokonania - mam nadzieję, ze na 30 km rolę się odwrócą i to my będziemy cieszyć się ze złota. Jutro Małysz i też medal brązowy jest w jego zasięgu.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3200
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2010-02-19, 23:06   

Brawo dla Justyny, jest kolejny medal i z tego trzeba się cieszyć, a nie utyskiwać, że nie zdobyła złota :) Miejmy nadzieję, że Justyna jeszcze zdobędzie kolejny medal... no i na Adama liczymy, że będzie chociaż brązowy medal :)
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2010-02-20, 22:31   

Ha! Małysz znowu ma medalik. //cheerleader Wprawdzie nie udało się ze złotem, ale sreberko też jest ładne. :) Ciekawam, jakie miny mają teraz ci, co zakończenie kariery mu doradzali.
Ciekawostką jest fakt, że w obu dotychczasowych konkursach olimpijskich kolejność na podium była identyczna. Nie prowadzę żadnych statystyk, ale nie wydaje mi się, żeby to się już kiedyś zdarzyło.
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Qfant


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,25 sekundy. Zapytań do SQL: 14