FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
No w końcu zdechnij, ty postkomunistyczny dinozaurze!
Autor Wiadomość
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3200
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2010-03-13, 11:32   

wred napisał/a:
czasami albo jest inny albo mu się nie chce i zostawia avizo...
To jest właśnie najgorsze. W zeszłym roku byłem chory i leżałem w łóżku. Jednego dnia listonosz miał przynieść mi list polecony, ale oczywiście do mnie nie dotarł. Pod wieczór brat przyjechał do domu, otworzył skrzynkę pocztową na dole klatki schodowej i okazało się, że w środku awizo leży. Ale byłem wkurw... Nawet nie zadzwonił domofonem! Bo ubrałbym szlafrok i pomimo choroby zszedł do niego z tego trzeciego piętra, żeby nie musiał wchodzić, ale po co miał dzwonić, jak wolał ten list ze sobą nosić w torbie? A potem narzeka, że ciężką torbę ma i żąda podwyżki :/
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
Elektra 


Posty: 3693
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2010-03-13, 11:53   

wred napisał/a:
bo nie można wszystkiego kurwa załatwić w jednym miejscu tylko muszę krążyć

No to nieciekawa poczta. U mnie się załatwia wszystko w jednym okienku (wkurzające są tylko opłaty, firma wysyła druk z całym opisem, z kodem kreskowym itp, a pani w okienku musi to ręcznie wklepywać).

wred napisał/a:
i na dobitkę kobieta pisze na klawiaturze 2 palcami i ciągle się myli... No bosko...

Samo to, że pani musi wklepać do kompa każdy znaczek, który nakleja na list (a mają tak fajnie, że potrafi i 4-5 naklejać), jest chore. Inna sprawa, że zdarzają się ludzie, którzy podchodzą do okienka, kupują kopertę, adresują ją i dopiero nadają (tak jakby koperty można kupić tylko na poczcie).

Martinus Jachus napisał/a:
otworzył skrzynkę pocztową na dole klatki schodowej i okazało się, że w środku awizo leży.

Doszłam do wniosku, że powinni zmienić treść takiego awiza. Jest tam napisane, że nie zastali odbiorcy w domu, a oni to pewnie wypełniają na poczcie (nawet nie napiszą, o któej godzinie był, bo by się można wykłócać, że przecież ktoś był w tym czasie w domu) i nawet nie zabierają wszystkich listów ze sobą (po co, skoro i tak większość by przynieśli z powrotem, bo przecież pracują w takich godzinach, co większości ludzi nie ma w domu), więc powinna być zwykła informacja, że przesyłka czeka na poczcie.
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2010-03-13, 12:14   

Ja poczty bronił będę. Panie są miłe, nie ma burdelu bo są numerki, nic mi jeszcze nie zginęło (aczkolwiek koło świąt nie zamawiam), w kolejkach nie stoję, bo opłacam rachunki rano (zniechęca mnie instrukcja z banku, jak założyć knnto internetowe w 120 krokach - aczkolwiek już założyłem, tylko muszę aktywować). Listonosz zostawia awizo - raz mu się zdarzyło nie zostawić, kiedy czekałem na książki od Toudiego. Wszystko to lepsze od kurierów, którzy strzelają focha, bo przesyłkę mogą mi doręczyć tylko do godziny 12 i nie mają zwyczaju czytać moich uwag składanych do każdego zamówienia.

PKP już nie jeżdżę. A kiedy pomykałem wcześniej to nie było fajnie. Głównie z powodu braku schludności, smrodu i tłoku. Aczkolwiek nie jeździłem Intercity.

Poza tym z usług państwowych firm nie korzystam. Z zasady.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2010-03-13, 12:44   

ja tam nigdy problemów z pocztą nie miałem, nigdy nic nie zginęło, zasadniczo wszystko na czas , kolejki do okienka, kilka osób to góra
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
wred 


Posty: 3609
Wysłany: 2010-03-13, 14:01   

No to zależy od poczty, pewnie dalej od centrum nie ma kolejek, ale u mnie blisko w centrum zawsze jak cholera...
Elektra napisał/a:
U mnie się załatwia wszystko w jednym okienku
W jednym okienku możesz odebrać paczkę i polecony oraz nadać polecony i zapłacić ? fajnie. u mnie okienka są 'specjalizowane' co kończy się staniem do każdego osobno i delikatną irytacją moją ... :p

Za to kurierzy są ok, zawsze dzwonią i umawiają się na godzinę. Nigdy nie miałem z kurierami problemu.
 
 
Elektra 


Posty: 3693
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2010-03-13, 16:42   

wred napisał/a:
W jednym okienku możesz odebrać paczkę i polecony oraz nadać polecony i zapłacić ?

Tak. Na to kiedyś ludzie też narzekali, ale wytłumaczono im, że inaczej musieliby stać w kilku kolejkach, żeby wszystko załatwić.

Mnie jeszcze irytuje, jak ktoś przynosi pod wieczór firmową pocztę, ludzi sporo, a ten wyciąga pół siaty listów. Jeszcze jak są opisane i mają znaczki, to ok, ale w przeciwnym wypadku czeka się i czeka i czeka...


wred napisał/a:
Za to kurierzy są ok, zawsze dzwonią i umawiają się na godzinę.

No to masz szczęście. :) Ja nie lubię, że im najbardziej pasują godziny, kiedy jestem w pracy (że też te firmy nie mogą ustalić, żeby osobom prywatnym rozwozić przesyłki pod wieczór).

Ja korzystam z poczty tylko przy wysyłaniu/odbieraniu listów poleconych. Opłaty wszystkie wnoszę internetowo.
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-03-13, 17:57   

wred napisał/a:
Tyle samo stoję potem do innego okienka, żeby coś zapłacić, czy wysłać polecony (czasami trzeba)

A to zapłacić nie możesz w banku, a wysłać polecony u konkurencji? Jeśli nie, to ciekawe gdzie byś zapłacił czy wysłał ten polecony jakby zgodnie z twym życzeniem Poczta Polska ogłosiła by upadłość.

wred napisał/a:
bo nie można wszystkiego kurwa załatwić w jednym miejscu tylko muszę krążyć - a na dodatek co z tego, że jest z 10 okienek 'ogólnych', jak działa jedno/dwa... i kolejka po 30 osób... i na dobitkę kobieta pisze na klawiaturze 2 palcami i ciągle się myli... No bosko...

Jeszcze raz się spytam - każe Ci ktoś korzystać z usług tej firmy? Co to, konkurencji nie ma?

Martinus Jachus napisał/a:
wred napisał/a:
czasami albo jest inny albo mu się nie chce i zostawia avizo...
To jest właśnie najgorsze. W zeszłym roku byłem chory i leżałem w łóżku. Jednego dnia listonosz miał przynieść mi list polecony, ale oczywiście do mnie nie dotarł. Pod wieczór brat przyjechał do domu, otworzył skrzynkę pocztową na dole klatki schodowej i okazało się, że w środku awizo leży. Ale byłem wkurw... Nawet nie zadzwonił domofonem!

Magiczne słowo - reklamacja! Ktoś z Was złożył skargę na doręczyciela listowego (albo paczkowego, bo to różni ludzie przeważnie są) reklamację że dostał awizo chociaż był w domu? Jak taki doręczyciel (popularnie, choć błędnie zwany listonoszem) nie dostanie raz czy drugi premii to oduczy się zostawiać listy czy paczki na urzędzie i brać w rejon same awiza. Jeśli jednak skargi na złą pracę obiboka nie złożyliście - to cóż, sami sobie jesteście winni.
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
wred 


Posty: 3609
Wysłany: 2010-03-13, 22:50   

konkurencja dopiero się pojawia, przez wiele lat poczta miała odgórny monopol, jak w pobliżu będę miał możliwość wysłania poleconego gdzie indziej to sprawdzę :)
 
 
salat 


Posty: 29
Skąd: z ogródka
Wysłany: 2010-03-14, 11:24   Re: No w końcu zdechnij, ty postkomunistyczny dinozaurze!

artykuł napisał/a:

Prócz głównego dworca w Katowicach na "czarnej liście" znalazły się jeszcze Gliwice, (..) Tarnowskie Góry


no spoko, w Gliwicach jest chyba jedno okienko InterCity, może dwa, a i bez tego czasem trzeba dość sporo w kolejce odstać...

za to w TG to są w porywach dwie kasy czynne i (nie jestem całkowicie pewny) chyba żadna z nich nie ma tego napisu nad okienkiem "InterCity" ;]

Konduktor w pociągu będzie miał chyba co robić i dodatkowo się kolej obłowi, bo kupno w pociągu biletu kosztuje już dodatkowo 5zł ;]
 
 
Saika 
Czarna katana


Posty: 2969
Skąd: Z Pierwotnego Chaosu
Wysłany: 2010-03-15, 12:51   

Z tą dodatkową opłatą to przegięcie... Człowiek ma płacić za to, że w kolejce po bilet stał- i nie dostał? :roll: //pisowcy
_________________

 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2010-03-15, 18:53   

Ale dopłata była zawsze, wcześniej jakoś 3zł, chyba że na stacji nie było kasy/kasa była zamknięta. Konduktor musi się z tego potem rozliczyć, wklepać do kasy i tak dalej. Zresztą mogłoby wtedy więcej osób kupować u konduktora zamiast wyczekać w kasie i mieliby by wtedy dużo roboty ze sprzedażą biletów, wydawaniem reszty etc. - a od tego są kasy. Chociaż na takiej Litwie spokojnie kupuje się bilety w pociągach bez dopłaty, ale tam nie jeździ koleją tyle ludzi co u nas, infrastruktura jest na zupełnie innym poziomie.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-03-15, 20:26   

wred napisał/a:
jak w pobliżu będę miał możliwość wysłania poleconego gdzie indziej to sprawdzę :)

Spytam się jeszcze raz - a jak nie będziesz miał w pobliżu w ogóle takiej możliwości gdy Poczta Polska ulegnie likwidacji :?: Pewno będziesz pluł sobie w brodę za wypowiadanie głupich, nie do końca przemyślenia życzeń i jeździł te 5-10 km by nadać polecony - czego zresztą życzę wszystkim równie mocno, jak oni sobie życzą upadku mej firmy.
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
wred 


Posty: 3609
Wysłany: 2010-03-15, 20:38   

Asuryan napisał/a:

Spytam się jeszcze raz - a jak nie będziesz miał w pobliżu w ogóle takiej możliwości gdy Poczta Polska ulegnie likwidacji :?: Pewno będziesz pluł sobie w brodę za wypowiadanie głupich, nie do końca przemyślenia życzeń i jeździł te 5-10 km by nadać polecony - czego zresztą życzę wszystkim równie mocno, jak oni sobie życzą upadku mej firmy.
heh Asu za osobiście to bierzesz :D, PP na pewno nie upadnie jako taka, poprzekształca się i zreformuje, będzie musiała być konkurencyjna i dbać o klienta. Takie czasy. Zresztą nie wiem z czego to wynika, na mikro poczcie na bocznej ulicy są 3 okienka i 3 czynne, na głównej poczcie w mieście jest 15 okienek i 3 czynne... Może to kwestia tejże konkretnej poczty i jej dyrekcji/kierownictwa ?
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-03-15, 20:58   

wred napisał/a:
PP na pewno nie upadnie jako taka, poprzekształca się i zreformuje, będzie musiała być konkurencyjna i dbać o klienta.

Znając życie to przekształci się w coś takiego jak obecna TePsa. A czy TePsa tak bardzo jest konkurencyjna i dba o klienta, to już sami wiemy najlepiej.

wred napisał/a:
Zresztą nie wiem z czego to wynika, na mikro poczcie na bocznej ulicy są 3 okienka i 3 czynne, na głównej poczcie w mieście jest 15 okienek i 3 czynne... Może to kwestia tejże konkretnej poczty i jej dyrekcji/kierownictwa ?

Z restrukturyzacji. Poczty główne raczej nie muszą się obawiać likwidacji, tylko co najwyżej przekształceń w mniejsze placówki. Pozostałe urzędy czy punkty pocztowe likwidacji już muszą się obawiać - tu kryterium istnienia jest rentowność takiej placówki.

A swoją drogą, skoro w Twoim mieście znajduje się główny, całodobowy urząd pocztowy - to raczej na pewno w jego pobliżu znajduje się konkurencyjna placówka INPOST-u, gdzie możesz nadać polecony.
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2010-03-16, 08:25   

Asuryan napisał/a:
Znając życie to przekształci się w coś takiego jak obecna TePsa. A czy TePsa tak bardzo jest konkurencyjna i dba o klienta, to już sami wiemy najlepiej.

Tylko, że okres ochronny Poczty Polskiej wygaśnie w 2011 lub w 2013 roku, nie pamiętam co w Europie uchwalili (Przesyłki do 50g). Poczta już teraz traci rzesze klientów, co widzę po ilości przesyłek jakie dostaje z INPOSTu (za niedługo z tych blaszek zrobię sobie zbroję XD ). Ba, teraz zamawiałem książki w Gandalfie i gry na Gram.pl i co? Po pewnej kwocie nie ma nawet opcji by wysłali pocztą, tylko kurierem. W tym wypadku akurat szkoda, bo Pan wożący paczki jest naprawdę fajnym gościem i automatycznie wie, że może paczkę zostawić u sąsiadki (której zostawiamy kasę na opłacenie, jeżeli było za pobraniem). Z kurierami też tak się da, ale trzeba się z nimi każdorazowo dogadywać (chyba, że jeździ ten sam, co się czasem zdarza).
Asuryan napisał/a:
A swoją drogą, skoro w Twoim mieście znajduje się główny, całodobowy urząd pocztowy - to raczej na pewno w jego pobliżu znajduje się konkurencyjna placówka INPOST-u, gdzie możesz nadać polecony.

Do INPOSTu w "wiosce" obok mam lepszy dojazd niż do swojego urzędu pocztowego. Więc jak dla mnie, pocztę może szlag trafić :P
_________________
Instagram
Twitter
 
 
wred 


Posty: 3609
Wysłany: 2010-03-16, 09:35   

Asuryan napisał/a:
A swoją drogą, skoro w Twoim mieście znajduje się główny, całodobowy urząd pocztowy - to raczej na pewno w jego pobliżu znajduje się konkurencyjna placówka INPOST-u, gdzie możesz nadać polecony.
Aż się zainteresowałem, i bingo :D, jest punkt pocztowy INPOST-u na dworcu, czyli niewiele dalej niż poczta główna :) , nie ma co prawda jeszcze tam wpłat (tak pokazuje mapka, muszę sam sprawdzić).
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-03-16, 12:41   

Spellsinger :arrow: Monopol na przesyłki do 50g, czyli okres ochronny PP, omija się choćby za pomocą tych blaszek... czyli faktycznie już nie istnieje.

Wred :arrow: Wpłaty nie są usługami stricte pocztowymi, zresztą możesz ich dokonać w swoim banku. A swoją do czego to doszło żeby pocztowiec musiał uświadamiać niezadowolonych klientów jego firmy o istnieniu konkurencji... Widocznie u co poniektórych lenistwo jest większe od niezadowolenia.
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
wred 


Posty: 3609
Wysłany: 2010-03-16, 18:42   

Asuryan napisał/a:
Monopol na przesyłki do 50g, czyli okres ochronny PP, omija się choćby za pomocą tych blaszek... czyli faktycznie już nie istnieje.
ale blaszki kosztują :) , czyli trzeba dopłacać, żeby istnieć na rynku.
Asuryan napisał/a:
A swoją do czego to doszło żeby pocztowiec musiał uświadamiać niezadowolonych klientów jego firmy o istnieniu konkurencji... Widocznie u co poniektórych lenistwo jest większe od niezadowolenia.
hehehe, nigdy nie przeczyłem, że jestem leniwy :D.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2010-03-16, 20:20   

wred napisał/a:
ale blaszki kosztują :) , czyli trzeba dopłacać, żeby istnieć na rynku.

Ale dzięki tym blaszkom są w stanie przejąć znaczną część klienteli poczty polskiej. A z blaszek pewnie zrezygnują w 2013 roku , jak tylko skończy się okres ochronny na dinozaury :) Nie wziąłeś pod uwagę Asu, że TP miała całą okablowaną infrastrukturę, której musi także używać "konkurencja". Zresztą teraz widać, że tepsa przestawia się na usługi internetowa, bo ludzie masowo rezygnują z telefonów stacjonarnych.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Metzli 
Diablica


Posty: 3556
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-04-26, 22:09   

Bardzo lubię swojego listonosza //spell Dzisiaj przyszła do mnie paczka, ale nikogo nie było w domu, wszyscy w pracy... i zamiast dać normalnie awizo, zostawił u sąsiadów z góry. Co mi oszczędziło kursu na pocztę :)
_________________
Ale to mnie nie wzrusza
W mojej głowie wciąż susza
Bo parasol określa ich byt
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2010-04-27, 08:02   

Metzli napisał/a:
Dzisiaj przyszła do mnie paczka, ale nikogo nie było w domu, wszyscy w pracy... i zamiast dać normalnie awizo, zostawił u sąsiadów z góry. Co mi oszczędziło kursu na pocztę

Mój też tak robi.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
wred 


Posty: 3609
Wysłany: 2010-04-27, 08:23   

mój też robił, ale go opieprzyłem kiedyś jak wszystkie paczki z ciuchami zostawione u sąsiadki były nadtargane... już nie zostawia gdzie popadnie...
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-04-28, 17:54   

A sąsiadki nie opieprzyłeś :?: //panda
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
wred 


Posty: 3609
Wysłany: 2010-04-30, 10:42   

Asuryan napisał/a:
A sąsiadki nie opieprzyłeś
Ciężko było coś jej udowodnić, paczki często przychodzą wymiętolone - nikt się z nimi nie obchodzi szczególnie delikatnie, a ja zwróciłem na to uwagę dopiero po 2 czy 3 razie. Taki urok sąsiadki, szczególnie jak paczki nie są wysyłane poleconym
 
 
martva 
grzeczna dziewczynka


Posty: 1942
Wysłany: 2010-05-01, 09:47   

Jeśli chodzi o PP -wysyłam sporo drobnych rzeczy poleconym priorytetem, i chociaż sam proces wysyłania bywa żmudny i niefajny (dobrze jest brać jakieś czytadło na pocztę), tak przesyłki idą naprawdę szybko - jeśli wyrobię się przed 15.00, to często jest u klienta na drugi dzień.
Zupełnie nie wiem dlaczego, ale w moją stronę to nie działa :roll: no ale niestety listonosz nie bywa codziennie.

Inpostem przychodzą rachunki za Erę i kilka razy doszły z tygodniowym poślizgiem po terminie płatności, poza tym wkurzają mnie te blaszki, już wolę notatniki/zeszyciki, praktyczniejsze przynajmniej.
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-05-01, 13:53   

martva napisał/a:
Jeśli chodzi o PP -wysyłam sporo drobnych rzeczy poleconym priorytetem, i chociaż sam proces wysyłania bywa żmudny i niefajny (dobrze jest brać jakieś czytadło na pocztę), tak przesyłki idą naprawdę szybko - jeśli wyrobię się przed 15.00, to często jest u klienta na drugi dzień.

To akurat powinna być norma - terminowość priorytetów to D+1 - czyli powinien być u adresata jeden dzień po dniu nadania, jeśli nie przypada to na dzień świąteczny. Dzień nadania liczy się do godziny bodajże 14.00, a nie 15.00 (decyduje godzina na datowniku).

Co do blaszek - Inpost lubi podrzucać swe przesyłki do doręczania PP, których adresaci mieszkają we wsiach i w małych miejscowościach. Oczywiście w ramach walki z nieuczciwą konkurencją, wszelkie takie przesyłki Inpostu znalezione w PP są wyrzucane na śmieci.
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2010-05-01, 13:56   

Zawsze liczę na jednodniowy polecony priorytet i chyba się jeszcze nie zawiodłem - przedwczoraj zamówiłem na Allegro grę, od razu przelew, gość przesłał, gra była następnego dnia.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Metzli 
Diablica


Posty: 3556
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-05-03, 18:21   

Moje paczki, które wysyłam też dochodzą bezproblemowo. Czasem są nawet następnego dnia, mimo że nadane po 17. Wyjątkiem jest sytuacja kiedy przesyłka idzie do niejakich Ząbek ;P Może następnym razem będzie mi się chciało wysłać z potwierdzeniem odbioru i jak znowu nie dojdzie na czas złożyć tzw. reklamację ;)
_________________
Ale to mnie nie wzrusza
W mojej głowie wciąż susza
Bo parasol określa ich byt
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4626
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2010-05-03, 18:52   

Nic ci się nie uda wskórać. Jak to zawsze na poczcie mówią: priorytet to usługa oferowana ale nie gwarantowana. Zresztą żeby zareklamować priorytet muszą minąć bodajże dwa tygodnie. Taki to priorytet.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Metzli 
Diablica


Posty: 3556
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-05-03, 18:57   

Hm... teoretycznie mając dowód nadania, razem z potwierdzeniem odbioru na np. tydzień później, jak na priorytet jest jeden dzień, powinno się udać coś wskórać. Teraz to z czystej ciekawości tak zrobię :badgrin:
_________________
Ale to mnie nie wzrusza
W mojej głowie wciąż susza
Bo parasol określa ich byt
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Fantasta.pl


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,25 sekundy. Zapytań do SQL: 13