FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Zwierzęta
Autor Wiadomość
Beata 
deformacja IU


Posty: 5372
Wysłany: 2011-04-26, 09:51   

Ależ przecież funkcjonuje lista psów ras niebezpiecznych - takie zwierzęta trzeba rejestrować w gminie. Tylko co z tego, skoro mieszańców nie trzeba rejestrować. Tylko co z tego, skoro za niezarejestrowanie psa nie ma sankcji (chyba, a przynajmniej nie słyszałam o żadnych). Tylko co z tego, skoro - gdy duży pies lata luzem - to Straż Miejska nie reaguje (mandaty dostają na ogół babcie z ratlerkami, a nie łysi z amstaffami lub staffordami). Tylko co z tego, skoro właściciele na ogół uważają, że ich pies jest jednym jedynym na świecie łagodnym jako ten baranek i milusim. I zębów w ogóle nie ma. Sama mam psa, ale jak słyszę od właściciela, że jego pies nie gryzie, to mi się słabo robi. Z litości nad jego brakiem wyobraźni.
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2011-04-26, 10:01   

Jander napisał/a:
I czy chodzi ci o licencję na posiadanie psa czy pozwolenie na każdego psa z osobna?

Najlepiej jedno i drugie. Maksymalnie utrudnić dostęp. I wprowadzić obowiązkowe wizyty weterynaryjne (nie mówię o szczepieniach, tylko o badaniach okresowych).
I zakazać trzymania kotów, całkowicie. Najlepiej je powystrzelać.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2011-04-26, 10:06   

Spell napisał/a:
Najlepiej jedno i drugie. Maksymalnie utrudnić dostęp. I wprowadzić obowiązkowe wizyty weterynaryjne (nie mówię o szczepieniach, tylko o badaniach okresowych).

Czyli po prostu chcesz żeby psy wałęsały się po ulicach lub umierały w schroniskach. Niezależnie czy to będzie pudelek, jamniczek czy amstaff.
Spell napisał/a:
I zakazać trzymania kotów, całkowicie. Najlepiej je powystrzelać.

Tu się zgodzę - koty są bardzo niehigieniczne, przenoszą choroby, a ich przydatność jest znikoma poza mięsem. I odebrać prawa rodzicielskie właścicielom kotów.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2011-04-26, 10:11   

Jander napisał/a:
I odebrać prawa rodzicielskie właścicielom kotów.

Ich też powystrzelać.

Jander napisał/a:
Czyli po prostu chcesz żeby psy wałęsały się po ulicach lub umierały w schroniskach.

I tak się wałęsają po ulicach, i tak umierają w schroniskach. Po prostu są ludzie, którzy nawet chomika nie powinni posiadać, a co dopiero psa i takim ludziom chciałbym maksymalnie utrudnić dostęp. Niech sobie kupią pluszaka. Albo dziecko zrobią, czy coś. Swoją drogą są też ludzie, którzy powinni mieć kategoryczny zakaz rozmnażania się, ale to nie jest odpowiedni temat.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-04-26, 10:15   

Oj tam od razu wałęsały. Przecież nadliczbową ilość można odstrzelić, tak samo jak koty. Albo jeszcze lepiej - sprzedać Chińczykom.
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2011-04-26, 10:17   

Asuryan napisał/a:
Albo jeszcze lepiej - sprzedać Chińczykom.

Ostatnio z żoną widzieliśmy scenę, jak przy drodze stał facet i starał się zapakować splackowanego psa do torby. Żona twierdziła, że pan psa rozsamochodził po jezdni i teraz, ukłuty przez sumienie, chciałby psa godnie pochować. Ja jestem zdania, że pan pracował w budce z kebabem, albo w firmie cateringowej.

Asuryan napisał/a:
Przecież nadliczbową ilość można odstrzelić

Rzeź Burków. Już widzę te protesty ekologów, których, nota bene, w sumie też można powystrzelać.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2011-04-26, 10:36   

Co macie do kotów?
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Sabetha 
Baba Jaga


Posty: 4566
Wysłany: 2011-04-26, 10:39   

Spell napisał/a:
Ich też powystrzelać.


Jestem współposiadaczką psa, dwóch kotów, czterech koni i dziecka - proszę mnie zastrzelić :mrgreen:
_________________
"Wewnątrz każde­go sta­rego człowieka tkwi młody człowiek i dzi­wi się, co się stało".
T. Pratchett "Ruchome obrazki"
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2011-04-26, 10:41   

toto napisał/a:
Co macie do kotów?

ja nieco wyżej napisał/a:
koty są bardzo niehigieniczne, przenoszą choroby, a ich przydatność jest znikoma poza mięsem.

Jasne?
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2011-04-26, 10:43   

toto napisał/a:
Co macie do kotów?

20-gauge, albo jakąś zmyślną trutkę.

Sabetha napisał/a:
Jestem współposiadaczką psa, dwóch kotów, czterech koni i dziecka - proszę mnie zastrzelić

Podaj adres, to Ci wyślę dwóch cyngli w tanich gajerach i z gładką gadką.
Klasa musi być. Po znajomości oczywiście.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
martva 
grzeczna dziewczynka


Posty: 1942
Wysłany: 2011-04-26, 10:46   

Pogięło was? z kim ja będę spała?
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2011-04-26, 10:48   

martva napisał/a:
Pogięło was? z kim ja będę spała?

Z mruczącym facetem z wąsami?
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2011-04-26, 10:52   

A no właśnie - zamiast się łączyć w pary, zakładać rodziny 2+x to ludzie kupują koty i promują model rodziny 1+1. To jest nie do zaakceptowania.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Sabetha 
Baba Jaga


Posty: 4566
Wysłany: 2011-04-26, 11:03   

MrSpellu napisał/a:
Podaj adres, to Ci wyślę dwóch cyngli w tanich gajerach i z gładką gadką.


Dlaczego w tanich? Żądam przyzwoicie ubranych, innych poszczuję moim Bzikiem rasy bliżej nieokreślonej :P

Jander napisał/a:
A no właśnie - zamiast się łączyć w pary, zakładać rodziny 2+x to ludzie kupują koty i promują model rodziny 1+1. To jest nie do zaakceptowania.


Nie no, męża też mam. Zawsze, cholera, zapominam go dopisać do menażerii :mrgreen:
_________________
"Wewnątrz każde­go sta­rego człowieka tkwi młody człowiek i dzi­wi się, co się stało".
T. Pratchett "Ruchome obrazki"
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2011-04-26, 11:05   

Sabetha napisał/a:
Dlaczego w tanich? Żądam przyzwoicie ubranych, innych poszczuję moim Bzikiem rasy bliżej nieokreślonej

Vincent i Jules mieli tanie gajery, ale za to jaką gadkę!
Sabetha napisał/a:
Nie no, męża też mam. Zawsze, cholera, zapominam go dopisać do menażerii

Jak ma futro i nadwagę, to zarejestruj go jako niedźwiedzia.

Jander napisał/a:
ludzie kupują koty i promują model rodziny 1+1. To jest nie do zaakceptowania.

Doskonałym przykładem jest Kaczyński i jego kot.
Trudno się ze mną nie zgodzić, prawda?
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Sabetha 
Baba Jaga


Posty: 4566
Wysłany: 2011-04-26, 11:16   

MrSpellu napisał/a:
Jak ma futro i nadwagę, to zarejestruj go jako niedźwiedzia.


Taa, a potem wywieź w Tatry, żeby mógł się zasadzać na niewinne dziewice spragnione kontaktu z przyrodą? :badgrin:

Dobra, koniec spamu.

1. Generalnie jestem przeciwna trzymaniu dużych psów w mieszkaniach. Taki zwierzak potrzebuje mnóstwa ruchu, czego spacerek po parku mu raczej nie zapewni. Alternatywa z puszczeniem bydlęcia samopas, żeby sobie pobiegało, nie wymaga chyba komentarza. Spellu, zachowaj lepiej Twoich agentów na debili, którzy coś takiego praktykują.

2. Nie wiem, jak nasz wymiar sprawiedliwości traktuje właścicieli psów, które przez ich niedorozwój umysłowy zrobiły komuś krzywdę, ale na pewno zbyt łagodnie.

3. A tak w ogóle, to na ch** komu taki pies, o ile nie trzyma w domu brylantów, kilku obrazów Rembrandta i oryginalnego egzemplarza Biblii Gutenberga?
_________________
"Wewnątrz każde­go sta­rego człowieka tkwi młody człowiek i dzi­wi się, co się stało".
T. Pratchett "Ruchome obrazki"
 
 
martva 
grzeczna dziewczynka


Posty: 1942
Wysłany: 2011-04-26, 11:17   

MrSpellu napisał/a:
Z mruczącym facetem z wąsami?


Nie znoszę facetów z wąsami. I oni nie mruczą tylko chrapią. I domagają się rzeczy zamiast spać.

Jander napisał/a:
A no właśnie - zamiast się łączyć w pary, zakładać rodziny 2+x to ludzie kupują koty i promują model rodziny 1+1. To jest nie do zaakceptowania.


Heloł, jestem zdziwaczałą starą panną, to właśnie na tym polega.
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2011-04-26, 11:35   

Sabetha napisał/a:
Generalnie jestem przeciwna trzymaniu dużych psów w mieszkaniach. Taki zwierzak potrzebuje mnóstwa ruchu, czego spacerek po parku mu raczej nie zapewni.

Alternatywa w postaci bycia uwiązanym do budy 12 miesięcy w roku lepsza? To kwestia zajmowania się psem.
Mój pies, już drugi, ma gdzie pobiegać bo mamy obok las. A malutki nie jest, zresztą nie znoszę małych psów. I nikt tam dzieci nie puszcza samopas bez smyczy i kagańca.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2011-04-26, 11:41   

Jander, a jakieś racjonalne powody? Bo dokładnie to samo mogę powiedzieć i o psach i ludziach.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2011-04-26, 12:23   

Jesteś kociarzem, więc żadnych racjonalnych powodów nie przyjmiesz do wiadomości.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2011-04-26, 12:53   

Sabetha napisał/a:
Spellu, zachowaj lepiej Twoich agentów na debili, którzy coś takiego praktykują.

Taki też mam zamiar.
Jander napisał/a:
Jesteś kociarzem, więc żadnych racjonalnych powodów nie przyjmiesz do wiadomości.

Właśnie. Koty do kotchozu.
martva napisał/a:
I domagają się rzeczy zamiast spać.

Oj tam, kota też czasem musisz podrapać, nie?
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Sabetha 
Baba Jaga


Posty: 4566
Wysłany: 2011-04-26, 13:05   

Jander napisał/a:
Alternatywa w postaci bycia uwiązanym do budy 12 miesięcy w roku lepsza?


Nie. Ale alternatywa w postaci ogrodzonego podwórza, gdzie wolnoć Tomku i tak dalej, lepsza :P .

Jander napisał/a:
Mój pies, już drugi, ma gdzie pobiegać bo mamy obok las. A malutki nie jest, zresztą nie znoszę małych psów. I nikt tam dzieci nie puszcza samopas bez smyczy i kagańca.


A jesteś pewien na 100%, że nigdy nie puści? Pomijam już fakt, że chociażby w dzikich ostępach nieopodal moich włości istniałaby - nikła, bo nikła, ale jednak - możliwość zastrzelenia wałęsającego się czworonoga przez członków koła łowieckiego. Ewentualnie przez rozwścieczoną Sabethę, gdyby rzeczony wyleciał zza krzaków i spłoszył jej konia.
_________________
"Wewnątrz każde­go sta­rego człowieka tkwi młody człowiek i dzi­wi się, co się stało".
T. Pratchett "Ruchome obrazki"
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2011-04-26, 13:18   

Sabetha napisał/a:
Nie. Ale alternatywa w postaci ogrodzonego podwórza, gdzie wolnoć Tomku i tak dalej, lepsza .

Z chęcią. A kogo na to stać?
Sabetha napisał/a:
A jesteś pewien na 100%, że nigdy nie puści?

Idąc tym tropem mój pies mógłby zagryźć moje ewentualne dziecko w moim domu. Bo nigdy nie będę pewny na 100% że nie zagryzie. Ale jednak psy są używane do terapii dzieci, wszystko zależy od rodzaju psa. :)
Kiedyś na weekendowej zabawie ASG przez konnych musieliśmy wstrzymać ogień, bo sobie łaskawie musieli przejechać. Brr...
Spell napisał/a:
Właśnie. Koty do kotchozu.

Lepszy kotocaust, bardziej humanitarny.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2011-04-26, 13:31   

Jander napisał/a:
A kogo na to stać?

Mnie. Sabethę.
Jander napisał/a:
Idąc tym tropem mój pies mógłby zagryźć moje ewentualne dziecko w moim domu. Bo nigdy nie będę pewny na 100% że nie zagryzie.

No ale to już jest Twój problem.
Jander napisał/a:
Lepszy kotocaust, bardziej humanitarny.

Aj tam humanitaryzm, dobra kototomba nie jest zła.

Jander napisał/a:
Kiedyś na weekendowej zabawie ASG przez konnych musieliśmy wstrzymać ogień, bo sobie łaskawie musieli przejechać. Brr...

Spoko, te konie i tak kiedyś pójdą na klej.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2011-04-26, 13:36   

Cytat:
Lepszy kotocaust, bardziej humanitarny.
Nie kotocaust tylko felicaust i nie humanitarny tylko felitarny.
E:
No, może felicitarny.
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
  
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2011-04-26, 13:37   

Spellu - Ty masz ojcowiznę, moja leży na Kresach i najwyżej odszkodowanie dostanę.
Magu - my tu poważne rozważania o kotobójstwie, a Ty jakieś językowe zagadki rozwiązujesz...
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2011-04-26, 14:00   

Jander napisał/a:
Spellu - Ty masz ojcowiznę, moja leży na Kresach i najwyżej odszkodowanie dostanę.

Daj znać jak już dostaniesz te dwie skrzynki wódki...

Jander napisał/a:
Magu - my tu poważne rozważania o kotobójstwie, a Ty jakieś językowe zagadki rozwiązujesz...

Kotdolca można dostać.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4633
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2011-04-26, 18:20   

Pies, każdy pies, powinien być dowolnym wyborem osoby zainteresowanej.
A jak komuś się nie podoba, że pies lata luzem (wred do ciebie piję) to zrób minimum wysiłku, walnij gościowi zdjęcie komórką i zrób zawiadomienie na policję.
Regularnie co do różnych przestępstw i wykroczeń podnosi się lament nad brakiem ścigania, ale jak przyjdzie co do czego, to nawet jak wam sąsiad da w twarz, pogoni syna i zastrzeli kota to olewacie sprawę, klniecie, piszecie na forach itd, ale na policję nie zadzwonicie.

Ja tam np. jak widzę idiotów 5 m od parkingu rozpalających ognisko na łące to nie biadolę tylko dzwonię po kolei na wszystkie służby klnąc na nich jak popadnie aż któryś mundurowy ruszy dupę i palaczy pogoni, a potem mam jeszcze ubaw jak obserwuję przez okno policjantów biegających z plastikowymi butelkami do jakiegoś sklepiku i z powrotem i bawiących się w straż pożarną :)

Sąsiad, jak miałem półroczne dziecko, wpadł na pomysł cięcia rur o 21, to poszedłem, powaliłem w drzwi i oznajmiłem że ma 10 sekund żeby przestać albo dzwonię na policję. Przestał i nikt mi auta nie podpalił, porysował ani nie poprzebijał opon, za to sąsiad od tego czasu mi się zaczął kłaniać w pas i przepraszać non stop przez jakieś pół roku.

Minimum zaangażowania i reakcji. Jak kolesiowi od dużego psa zrobisz zdjęcie i nawrzucasz, to będzie albo chodził już non stop z pieskiem na smyczy, albo przeniesie się ze spacerami na sąsiednie osiedle.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13183
Wysłany: 2011-04-26, 18:35   

Tomasz napisał/a:
A jak komuś się nie podoba, że pies lata luzem (wred do ciebie piję) to zrób minimum wysiłku, walnij gościowi zdjęcie komórką i zrób zawiadomienie na policję.
zawiadomiłem i mnie olali

Tomasz napisał/a:
Jak kolesiowi od dużego psa zrobisz zdjęcie i nawrzucasz, to będzie albo chodził już non stop z pieskiem na smyczy, albo przeniesie się ze spacerami na sąsiednie osiedle.
a to faktycznie działa
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Sabetha 
Baba Jaga


Posty: 4566
Wysłany: 2011-04-26, 18:52   

Jander napisał/a:

Z chęcią. A kogo na to stać?


MrSpellu napisał/a:

Mnie. Sabethę.


Ufff, dobrze, że też się przyznałeś, inaczej sama musiałabym się wstydzić posiadania burżujskiego podwórka w Zadupnicach Kolonii XD Co zabawniejsze, mój Bzik obronny jest rozmiarów dużego kota i w życiu na nikogo nie naszczekał, nie mówiąc już o innych przejawach agresji. Z powodów podanych wyżej nie czuję potrzeby posiadania wielkiego psiska, chociaż teoretycznie mogłabym sobie pozwalać :P

MrSpellu napisał/a:
Spoko, te konie i tak kiedyś pójdą na klej.


Spoko, nas kiedyś też robaki wpie***lą.
_________________
"Wewnątrz każde­go sta­rego człowieka tkwi młody człowiek i dzi­wi się, co się stało".
T. Pratchett "Ruchome obrazki"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Wydawnictwo MAG


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 13