FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Zwierzęta
Autor Wiadomość
Jezebel 
Emerald


Posty: 862
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-03-16, 11:54   

Jachu, smutne, moje kondolencje. Zawsze przykro, kiedy kocię cierpi i choruje, ale dobrze, że bawiliście się w czekanie na cud, kiedy już niewiele można było zrobić.

To może dobry moment, by przygarnąć kolejnego? ;)
_________________
life. is a state. of mind.

 
 
mad5killz
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-16, 12:16   

adamo0 napisał/a:
Dzisiaj wracałem z pracy i mój sąsiad szedł w stronę lasu trzymając swojego sokoła na takiej rękawicy jak na filmach. Zatrzymałem auto i zapytałem co robi - odpowiedział, że wyprowadza "Jacusia".

Raz, że to ptak.
Dwa, że drapieżny.
Trzy, że idzie na spacer.
Cztery, że wabi się "Jacuś".

A mówili, że to spokojna dzielnica :roll:
Trudno pojąć mi tą całą sytuację. Boję się, że moje dziecko skończy tak:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=elsI7eg03Zc[/youtube]


adamo0, następnym razem zrób zdjęcie dla sąsiada Mongolskiego Wojownika, jestem ciekaw jak wygląda Jacuś Szpadyzor. :D

Co do filmiku, obejrzyj behind the scenes. Napracowali się. (:
 
 
Lwie Serce 
Krzyżowiec


Posty: 17
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Wysłany: 2016-02-01, 15:51   

Odkopię, a co :mrgreen:

Zwierzaki są fajne, choć tylko konie darzę prawdziwą miłością hehe, i wszędzie gdzie nie zobaczę to przyciągną moją uwagę. Sam niestety nie mam, utrzymanie, kupno i rząd to zbyt duża cena, jak dla mnie, jeśli mówimy o wierzchowcu. Jeżdżę za to, miałem nawet okazję wiele razy dosiąść konia rasy Shire, karego :) Piękne zwierzę, podziwiać ciężkiego konia na zdjęciu to nic w porównaniu z tym, jakie wrażenie robi na żywo. Zupełnie inaczej się jeździ niż na lżejszym koniu np. pełnej, angielskiej krwi, że do arabo-fiorda nie przyrównam. Przede wszystkim jest trudniej, człowiek musi większy lęk przełamać, ale duma że hohoo :-) Mam też takie marzenie, żeby dosiąść konia andaluzyjskiego albo fryzyjskiego, moje ulubione rasy.

Co do psów... Lubię je, chociaż nie wszystkie. Nienawidzę tych małych co tylko szczekają cienkim głosikiem i irytują. Ale już labradory, owczarki niemieckie czy husky uwielbiam.

Koty też ok, zwłaszcza jak jakiś spokojny :mrgreen:
 
 
martva 
grzeczna dziewczynka


Posty: 1942
Wysłany: 2016-02-02, 15:08   

Lwie Serce napisał/a:
arabo-fiorda


O rany, jakie toto dziwne :-)

jak będę duża i bogata, to będę mieć haflingera.
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.
 
 
Lwie Serce 
Krzyżowiec


Posty: 17
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Wysłany: 2016-02-02, 15:23   

A tam dziwne, ważne że piękne i przyjacielskie :)
 
 
Sabetha 
Baba Jaga


Posty: 4566
Wysłany: 2016-02-02, 15:29   

Moja definicja piękna jest bardzo rozciągliwa, ale nie aż tak :lol: Ideałem końskiej urody są dla mnie araby.
A żeby nie spamować zbyt otwarcie, na nowe gospodarstwo dostałam od siostry snobistycznego kota. Kot jest dziwny, kradnie chusteczki higieniczne i aportuje jak pies. Nazwałam go Lucyfer, a wszyscy i tak wołają go "kocie".
_________________
"Wewnątrz każde­go sta­rego człowieka tkwi młody człowiek i dzi­wi się, co się stało".
T. Pratchett "Ruchome obrazki"
 
 
Lwie Serce 
Krzyżowiec


Posty: 17
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Wysłany: 2016-02-02, 15:43   

Hmm... Tak teraz zajrzałem do google w grafiki i różne zdjęcia tych arabofiordów widzę. :D Może zostałem wprowadzony w błąd co do rasy...? Bo nie wiem jak konie fiordzkie wyglądają, za to ta klacz, której dosiadałem miała wyraźne cechy araba i ponoć była krzyżówką z fiordem.
 
 
Sabetha 
Baba Jaga


Posty: 4566
Wysłany: 2016-02-02, 16:14   

W mojej - bardzo subiektywnej - ocenie fiordy są paskudne. Ale ja wzrastałam w kulcie ras gorącokrwistych, więc mogę mieć spaczone poczucie estetyki :-)
_________________
"Wewnątrz każde­go sta­rego człowieka tkwi młody człowiek i dzi­wi się, co się stało".
T. Pratchett "Ruchome obrazki"
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3200
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2016-02-02, 17:12   

W dniu dzisiejszym pożegnaliśmy się z naszym kochanym psiakiem Odim. Od pewnego czasu chorował, a jeśli do tego dodamy jego dość zaawansowany wiek i fakt nie trzymania moczu, to wiadomym jest, że decyzja była słuszna. Ale to wcale nie oznacza, że była łatwa, od rana nie mogę powstrzymać łez, a u weterynarza to szlochałem ja kiepska aktorka w filmie klasy B. Nienawidzę takich momentów.
Niby Odi był z nami tylko niecałe 5 i pół roku, ale zżyliśmy się z nim strasznie. Smutno jest bez niego, a widok pustego kojca wyciska z oczu kolejne łzy.

I pomyśleć, że znalazł się u nas przez zupełny przypadek. 29 listopada 2010 roku, kiedy wraz z przyszłą żoną wynajmowaliśmy kawalerkę na pobliskim osiedlu, wracając z wieczornych zakupów, znaleźliśmy go przed blokiem zwiniętego w kulkę. W pierwszej chwili myśleliśmy nawet, że już nie żyje... W końcu temperatura była grubo poniżej zera, a silny wiatr potęgował odczucie przeraźliwego chłodu. Na szczęście żył, więc w sumie bez namysłu zabraliśmy go do siebie. Wykąpaliśmy i dzień później zabraliśmy do weterynarza. Miał sporo pcheł, grzybicę, świerzb i poważną chorobę skóry (na grzbiecie prawie w ogóle nie miał sierści), ale po ponad pół roku intensywnego leczenia, dawania mu zastrzyków, antybiotyków i smarowania go różnymi maściami - wyzdrowiał w pełni, a sierść mu tak szybko rosła, że musieliśmy go co 3 miesiące obcinać. Śmialiśmy się z żoną, że kosztował nas więcej niż pies rasowy z renomowanej hodowli, ale i tak byśmy za żadne skarby świata nie zamienili go na jakiegoś Pimpka z rodowodem.
Był bardzo wdzięczny i przyjazny. Dopóki nie stracił słuchu, budził się zawsze w nocy gdy szedłem do kibla. Szedł za mną, aby sprawdzić dokąd idę, po czym wracał do kojca. Nie odstępował mnie na krok i zawsze chciał nas mieć w zasięgu wzroku. Gdy go przygarnialiśmy miał około 10 lat i zapewne swoje w życiu przeżył. Prawdopodobnie uratowaliśmy mu życie i choć na 5 lat daliśmy dobry dom, co zapewne w jakiś sposób wynagrodziło mu wcześniejsze lata.

Odi spoczął na działce, której był wielkim miłośnikiem. Wydaje się, że to miejsce było dla niego idealne. Oby było mu dobrze w krainie wiecznych łowów.
Trzymaj się maluchu! Na zawsze zostaniesz w naszych sercach :cry:
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2016-02-03, 08:49   

Przykra sprawa. Jak usypialiśmy pierwszego psa też płakałem jak bóbr.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2016-02-03, 09:56   

MrSpellu napisał/a:
Przykra sprawa. Jak usypialiśmy pierwszego psa też płakałem jak bóbr.

A nie jak krokodyl?
Naszego pieska nie usypialiśmy, któregoś dnia wstał nagle podbiegł do każdego domownika, dał się pogłaskać po czym po czym poszedł na korytarz i zdechł. :-(
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2016-02-03, 10:30   

utrivv napisał/a:
A nie jak krokodyl?


Sugerujesz, że te łzy nie były szczere? Pies był w stanie agonalnym i tylko niepotrzebnie cierpiał. Zastanów się czasem nad tym co piszesz.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
mad5killz
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-03, 14:11   

MrSpellu napisał/a:
utrivv napisał/a:
A nie jak krokodyl?

Sugerujesz, że te łzy nie były szczere? Pies był w stanie agonalnym i tylko niepotrzebnie cierpiał. Zastanów się czasem nad tym co piszesz.

Czyli to jednak był bóbr.

Miałem cztery psy, hmm dwie suki, dwa psy. Teraz mam dwa kolejne samce, ojca i syna.
Czyni ze mnie to bydlaka, bo nie pamiętam już, jak płakałem nad tymi pierwszym.
A świnka morska córki, to już jednak nie to samo. Inny ton płaczu i pudełko po Adidasach...
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2016-02-03, 18:16   

Ej no, dorastałem z tym psem. Takie rzeczy się pamięta --_-
_________________
Instagram
Twitter
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2016-02-03, 21:36   

MrSpellu napisał/a:

Sugerujesz, że te łzy nie były szczere? Pies był w stanie agonalnym i tylko niepotrzebnie cierpiał. Zastanów się czasem nad tym co piszesz.

Nie chciałem cię urazić, wybacz.
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
bio 
Człek pod dębem

Posty: 1816
Skąd: Znad stawu w parku
Wysłany: 2016-02-03, 23:08   

Dzisiaj pokazali w tivi orły szkolone do łapania dronów. Przypomina się opowiadanie z klasyki zrobionej przez Jęczmyka Lecha. Ktoś z młodzieży pamięta, zna?
_________________
Nie było Nieba ani Ziemi, ino jeden dumb stojał.
 
 
Sabetha 
Baba Jaga


Posty: 4566
Wysłany: 2016-08-20, 20:40   

Chciałam mieć psa, więc małżonek kupił mi psa. Tyle że ja chciałam labradora, a on kupił owczarka niemieckiego. Wielkie, siedmiomiesięczne bydlę. Nie znam się na psach i perspektywa opieki nad Bobikiem (tak, Bobikiem :mrgreen: ) nieco mnie stresuje. Znaczy, wolałabym nie zwichnąć mu światopoglądu wątpliwymi metodami wychowawczymi. Na razie gryzie kapcie, do szaleństwa straszy kota i szaleje po podwórzu niczym tornado. No i słucha małżonka, a mnie olewa :badgrin:
_________________
"Wewnątrz każde­go sta­rego człowieka tkwi młody człowiek i dzi­wi się, co się stało".
T. Pratchett "Ruchome obrazki"
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2016-08-20, 20:45   

Oddałbym wszystkie labradory za jednego kulawego owczarka niemieckiego.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Sabetha 
Baba Jaga


Posty: 4566
Wysłany: 2016-08-20, 20:49   

Tylko widzisz, dla mnie taki owczarek to potencjalny kłopot, bo czuję w kościach, że nie można go zostawić samopas, żeby sobie tylko był. A o tresowaniu psa wiem tyle, co o fizyce kwantowej. Czyli to, co w internetach wyczytam :P
_________________
"Wewnątrz każde­go sta­rego człowieka tkwi młody człowiek i dzi­wi się, co się stało".
T. Pratchett "Ruchome obrazki"
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2016-08-20, 20:56   

Podstawa to tresura posłuszeństwa. Kup sobie jakiś praktyczny poradnik, który nie teoretyzuje ale krok po kroku wyjaśnia jak nauczyć psa podstawowych zachowań. To nie jest trudne, wymaga tylko konsekwencji i traktowania zwierzaka jak przyjaciela.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
bio 
Człek pod dębem

Posty: 1816
Skąd: Znad stawu w parku
Wysłany: 2016-08-20, 21:35   

Albo wydaj parę zeta na tresera. Pies to nie zabawka. To dziecko, acz kudłate. Obowiązek połączony z miłością. Masz psa , bo chciałabyś mieć bydlątko? Czy masz psa, bo kochasz psy? Ja kocham i dlatego póki mieszkam w bloczydle nie mam ochoty codziennie mądrym oczom tłumaczyć się, że miałem kaprys.
_________________
Nie było Nieba ani Ziemi, ino jeden dumb stojał.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2016-08-20, 23:15   

Sabetha napisał/a:
Bobikiem (tak, Bobikiem :mrgreen: ) nieco mnie stresuje.


hmm, tak nazwałem naszego królika
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2016-08-21, 19:14   

Sab, my tu gadu, gadu a gdzie pikczery?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Sabetha 
Baba Jaga


Posty: 4566
Wysłany: 2016-08-21, 19:38   

Jutro zrobię, dziś miałam inne troski :badgrin:
Małżonek wyjechał, a pies zdurniał. Nie daje się pogłaskać, zachowuje się, jakby się mnie bał, a wszystkie komendy ma gdzieś. Zaczynam się zastanawiać, czy jestem złym człowiekiem, czy coś źle robię, czy po prostu nie jest to pies dla mnie. Kurwa mać. Czytam podręcznik wychowania psa, ale jak tu wychowywać zwierzę, które nie chce nawet podejść?
Znaczy, jestem w dupie :/
_________________
"Wewnątrz każde­go sta­rego człowieka tkwi młody człowiek i dzi­wi się, co się stało".
T. Pratchett "Ruchome obrazki"
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2016-08-21, 20:45   

Sabetha napisał/a:
Bobikiem


O tempora, o mores, o kurwa //orc Tyle pięknych imion jest, a wyście go ochrzcili tak że na dzielni śmiechem go zabiją? Czemu nie Bandzior, Cerber albo cokolwiek innego z R i mnóstwem godności osobistej, np. Kompresor albo Wentylator? Możnaby na niego Wentyl wołać przynajmniej, a jak na Bobika zawołasz? Przecież nie Bobik //panda
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Sabetha 
Baba Jaga


Posty: 4566
Wysłany: 2016-08-21, 21:40   

W papierach miał "Dupek" (!), więc przemiana w Wentylatora do reszty zryłaby mu beret. Mając do wyboru opcje w stylu "Dupek", "Dudek" czy "Dureń" uznałam, że "Bobik" będzie spoko.
Chociaż i tak wołam go: "Do mnie, Dupku!". A on konsekwentnie czeka, aż mu dam coś do żarcia, zanim z pewną taką nieśmiałością się do mnie zbliży.

EDYTA:

Zastosowałam chamskie, ordynarne przekupstwo żywieniowe. Pies bez oporów je mi z ręki i daje się turlać po wybiegu, przewracać na grzbiet i tarmosić za uszy. Brawo on. I ja też brawo.
_________________
"Wewnątrz każde­go sta­rego człowieka tkwi młody człowiek i dzi­wi się, co się stało".
T. Pratchett "Ruchome obrazki"
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2016-08-25, 11:14   

Przekupstwo jedzeniem zawsze na propsie. Działa na psy i studentów. :-)
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2016-08-25, 12:58   

Korupcji mówimy zdecydowane Być może //orc
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Sabetha 
Baba Jaga


Posty: 4566
Wysłany: 2016-08-25, 19:04   

Nie sądzę, żeby nawet najgłodniejszy student zakochał się we mnie na zabój dzięki kilku miskom żarcia i sporadycznym drapaniom za uszami. Pies łazi za mną krok w krok, dzisiaj na spacer z Natalią nie chciał iść, jak zobaczył, że z tyłu zostałam :lol:
BTW, kto chce, może sobie obejrzeć Bobika:

https://www.facebook.com/...&type=3&theater
_________________
"Wewnątrz każde­go sta­rego człowieka tkwi młody człowiek i dzi­wi się, co się stało".
T. Pratchett "Ruchome obrazki"
  
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2016-08-25, 20:38   

Śliczny

Opierał się bo pilnuje stada i źle się czuje gdy stado się rozdziela.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Katedra


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 14