FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Fantasy & Science Fiction - czasopismo
Autor Wiadomość
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13176
Wysłany: 2012-02-10, 12:48   

Mag przejął Fenixa bardzo późno a poza tym trudno mówić o tym piśmie w kategorii marzenia które się nie spełniło. Parę lat istniało.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2012-02-10, 12:54   

Toudisław napisał/a:
Od tego wybrał Redaktora naczelnego i całą redkacje

Czyli ile osób?
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
rybieudka 
Istota z głębin


Posty: 639
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-02-10, 13:06   

Fidel-F2 napisał/a:
Mag przejął Fenixa bardzo późno a poza tym trudno mówić o tym piśmie w kategorii marzenia które się nie spełniło. Parę lat istniało.

Prawda. Ale schemat, w którym pasjonat przejmuje uznany tytuł i próbuje stworzyć z niego platformę prezentacji ambitnej fantastyki jest imho zachowany. to czy móiwmy o tytule juz obecnym na polskim rynku, czy jeszcze nie obecnym , ale bardzo uznanym, to kwestia poboczna.
_________________
Tekst to tylko pretekst do podtekstu...

RYBIEUDKA blog - http://rybieudka.blogspot.com/

Wrocławskie Spotkania z Fantastyką - http://www.wrosf.blogspot.com/

Jedyny TAKI katalog fantastyki - FANTASTA.PL
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2012-02-10, 13:26   

A mnie najzwyczajniej w świecie brak słów. Mam wrażenie, że kilkukrotnie byliśmy oszukiwani. I szkoda, że blog zniknął.

Konradowi Walewskiemu dziękuję, bo pokazał mi kawał fantastyki i nauczył, że można patrzeć na nią trochę inaczej (wszystko zaczęło się jeszcze w Ubiku). Chętnie poczytam antologie w jego wyborze lub jego nowy magazyn, jeśli taki powstanie. Ale trzeba powiedzieć jasno - nie poradził sobie z F&SF i jeśli nie zmieni filozofii wydawania, to nic trwałego już nie stworzy. Podziwiam marzenia, nie podoba mi się sposób ich realizacji. A już szczególnie ostatnia faza. Mimo wszystko, dzięki za te 6 numerów. Bo w reaktywację F&SF już nie wierzę.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4633
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2012-02-10, 15:22   

Ale nie o to chodzi czy ktoś coś chce. Dla mnie po prostu jest absurdem, że ktoś pisze że czytelników nie ma, jak tym czytelnikom nie dał szans. Czytelnik to nie człowiek mający na celu jedynie wdzięczność. Jak można sprawdzać czy jest zapotrzebowanie na tytuł jak nie można dwóch numerów w terminie rzucić? Jak miesięcznik to ma być równiutko co miesiąc a jak kwartalnik to co kwartał. Tym bardziej że się chyba nie przystępuje do czegoś mając materiał tylko na jeden numer, a wreszcie przytłaczająca część tekstów była tylko do tłumaczenia. Nawet wstępniaka się nie chciało nikomu napisać. Po regularnych powiedzmy czterech numerach można by mówić o tym czy są czytelnicy czy nie. A tak to wszystko co teraz pan redaktor napisał to bzdura i wylewanie żalów zamiast trzeźwego spojrzenia.
Myślicie, że nawet darmowa internetowa Esensja, gdyby jako miesięcznik ukazywała się co pięć, sześć miesięcy, to by ją ktoś w ogóle czytał?
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Rheged 
Kurp z zasiedzenia


Posty: 135
Skąd: Olsztyn/Ostrołęka
Wysłany: 2012-02-11, 13:21   

Esensję tak, bo tam foteczki laseczek są.
_________________
Emil 'Rheged' Strzeszewski



Pipe of the rising sun
Sympathy for the pipe
Pipe of the storm
Born to be pipe
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23154
Wysłany: 2012-03-14, 19:56   

Skoro Rheged był zbyt skromny, aby założyć temat poświęcony swojej twórczości, uczynił to skromny moderator. Temat jest tu: http://www.zaginiona-bibl...p=154653#154653
Ałtor niech se go zedytuje jak chce :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Rheged 
Kurp z zasiedzenia


Posty: 135
Skąd: Olsztyn/Ostrołęka
Wysłany: 2012-03-14, 20:20   

Podziękować! Teraz nie ma wymówki, trzeba forumować.
_________________
Emil 'Rheged' Strzeszewski



Pipe of the rising sun
Sympathy for the pipe
Pipe of the storm
Born to be pipe
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13176
Wysłany: 2012-03-15, 06:54   

Steampunkowy numer Fantasy & Science Fiction za mną. Średniawy. Plątonogi Cherie Priest - totalna porażka. Myślałem o Kościotrzepie ale po tej próbce zdecydowanie przestanę. Kolej karna Emila Strzeszewskiego zaczyna się bardzo fajnie by rozjechać się kompletnie w końcówce. Piękiniś i Bestia Friesner nie najgorsze, dla wielbicieli C'thulhu. Urdumheim Swanwicka to wymyślona mitologia. Wynudziłem się. Zabawa w Kopciuszka Kelly Link to zupełnie niefantastyczna i nieszczególnie ciekawa obyczajówka. Nie bardzo wiem co robi w piśmie. O nim Bissona to króciutka historia ze sporą głębią. Fajne. Na koniec najlepsze opowiadanie numeru Precedens Seana McMullena. Dystopia klimatyczna. Sympatyczne są przerywniki Ramony Szczerby.
Publicystyka średnia, podobnież recenzje. Dobrze mi się czytało wywiad ze Swanwickiem
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
nosiwoda 


Posty: 522
Wysłany: 2012-03-21, 14:05   

Info zamieszczone na fantasta.pl:
Cytat:
Powergraph dziękuje prenumeratorom "Fantasy & Science Fiction"
Realizując wypłaty niewykorzystanych prenumerat, Powergraph chce podziękować wszystkim Czytelnikom, którzy wspierali wydawnictwo w realizacji tego fantastycznego projektu literackiego. Wszystkim naszym prenumeratorom wyślemy książki. Do końca marca istnieje możliwość wyboru spośród: antologia Nowe idzie, Joanna Skalska Eremanta, Michał Cetnarowski Labirynty lub Jakub Małecki Zaksięgowani. Tym wszystkim, którzy nie odezwą się w wymaganym terminie, książki zostaną wysłane losowo. Prosimy o kontakt pod adres mailowy: prenumerata@powergraph.pl
Prosimy również o kontakt z wydawnictwem wszystkich tych, którzy nie płacili za prenumeratę za pośrednictwem internetowego sklepu Powergrahu, lecz na Poczcie Polskiej, dokonali wpłaty gotówkowej w kasie banku lub też zmienili numer konta bankowego. Ze względów księgowo-proceduralnych nie możemy niestety chętnym osobom przeksięgować należnej sumy na konto naszego sklepu, o co prosiło wiele osób.
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2012-10-01, 01:04   

F&SF nie poddaje się
Cytat:
Od kliku miesięcy pracujemy nad nową formułą ukazywania się polskiej edycji F&SF. Przygotowaliśmy cały nowy numer z przepiękną okładką autorstwa Edwarda Millera, zabezpieczyliśmy prawa autorskie do nowych tekstów na stronę internetową, zebraliśmy niezwykle ciekawe materiały na przyszłość. Ale czy uda się ją zrealizować, tego w tej chwili nie potrafimy Wam zagwarantować. Jedno jest pewne: jeśli polska edycja wróci do sprzedaży, w tym i w przyszłym roku będzie dostępna wyłącznie w wersji elektronicznej na czytnik kindle i będzie można ją nabywać z europejskich stron amazonu: przede wszystkim amazon.co.uk, a także amazon.de oraz amazon.fr.
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2012-10-01, 07:47   

ech, szkoda, nie wiem czy będę kupował w takim wypadku.

E:
czy mi się wydaje czy jest tak, że będzie można nabyć prawo do czytania a nie samo pismo?
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2012-10-01, 12:21   

Hehe, a oni wiedzą w ogóle, że polscy użytkownicy Kindle mogą kupować tylko z amazon.com?
UK, DE i FR wymaga zamieszkiwania odpowiednio w Wielkiej Brytanii, Niemczech bądź Francji.
Mag napisał/a:
czy mi się wydaje czy jest tak, że będzie można nabyć prawo do czytania a nie samo pismo?

To coś zmienia?
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2012-10-01, 13:26   

Tak, nie zapiszę go w spadku dzieciom.
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2012-10-01, 13:44   

Coś słyszałem o dziedziczeniu wersji cyfrowych, ale nie pamiętam co tam dokładnie było. Na pewno korpo jak Amazon będzie chciał zabraniać dziedziczenia, ale sądzę że prawo przynajmniej UE pod tym względem będzie przyjazne obywatelom.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
nosiwoda 


Posty: 522
Wysłany: 2013-08-30, 12:38   

Od kilkunastu minut na amazonie jest dostępna elektroniczna (i jedyna) wersja nowego polskiego F&SF: http://www.amazon.com/Fan...science+fiction
 
 
rybieudka 
Istota z głębin


Posty: 639
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-08-30, 13:59   

Ale z ceną to jednak ciut przegięli. Rozumiem, ze wciąz to jest inicjatywa KW, tak?
_________________
Tekst to tylko pretekst do podtekstu...

RYBIEUDKA blog - http://rybieudka.blogspot.com/

Wrocławskie Spotkania z Fantastyką - http://www.wrosf.blogspot.com/

Jedyny TAKI katalog fantastyki - FANTASTA.PL
 
 
Urshana 


Posty: 745
Skąd: Silesia
Wysłany: 2013-08-30, 14:01   

A w dodatku dostępne tylko w amazonach i w formacie mobi. A ja nie mam kundla i czuję się dyskryminowana z moim czytnikiem, więc nie będę zasilać ich konta.
_________________
Między książkami - próby blogowe
 
 
rybieudka 
Istota z głębin


Posty: 639
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-08-30, 14:06   

Ja nawet nie mam czytnika, więc i na mnie KW nie zarobi :P No cóż, ciekaw jestem ile osób kupi. 50-100?
_________________
Tekst to tylko pretekst do podtekstu...

RYBIEUDKA blog - http://rybieudka.blogspot.com/

Wrocławskie Spotkania z Fantastyką - http://www.wrosf.blogspot.com/

Jedyny TAKI katalog fantastyki - FANTASTA.PL
 
 
nosiwoda 


Posty: 522
Wysłany: 2013-08-30, 14:06   

rybieudka napisał/a:
Ale z ceną to jednak ciut przegięli. Rozumiem, ze wciąz to jest inicjatywa KW, tak?
Łi. Jest on tam redaktorem prozy zagramanicznej.
Owszem, cena wydaje mi się fiu fiu, zwłaszcza porównując z opcją F&SF oryginalnego (2 dolary za numer, chyba że chcesz kupić tylko jeden bieżący, wtedy 3 dolary, i masz jeszcze 30dniowy darmowy okres próbny, w którym możesz czytać cały numer i zrezygnować z prenumeraty). Ale kupiłem, sprawdzę.
 
 
rybieudka 
Istota z głębin


Posty: 639
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-08-30, 14:09   

Weź zapodaj gdzieś spis treści, bo wydawcy jakoś nie raczyli :roll:
_________________
Tekst to tylko pretekst do podtekstu...

RYBIEUDKA blog - http://rybieudka.blogspot.com/

Wrocławskie Spotkania z Fantastyką - http://www.wrosf.blogspot.com/

Jedyny TAKI katalog fantastyki - FANTASTA.PL
 
 
nosiwoda 


Posty: 522
Wysłany: 2013-08-30, 14:14   

No właśnie, jak na opisywane legendarne wielomiesięczne batalie, to propozycja amazonowa jest niedopracowana. Choćby właśnie brak spisu treści - czy to w "Click inside", czy nawet w opisie.
Tutaj jest: http://fandsf.pl/new/
 
 
Cintryjka 

Posty: 1862
Wysłany: 2013-08-30, 15:06   

Cena księżycowa, więc nie.
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
Jezebel 
Emerald


Posty: 862
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-08-30, 17:09   

Urshana napisał/a:
A w dodatku dostępne tylko w amazonach i w formacie mobi. A ja nie mam kundla i czuję się dyskryminowana z moim czytnikiem, więc nie będę zasilać ich konta.

Mobi można bez problemu i bezstratnie przekonwertować do ePuba za pomocą Calibre. A przynajmniej w drugą stronę to działa, więc w tę też powinno.
_________________
life. is a state. of mind.

 
 
Urshana 


Posty: 745
Skąd: Silesia
Wysłany: 2013-08-30, 17:27   

Jezebel napisał/a:
Mobi można bez problemu i bezstratnie przekonwertować do ePuba za pomocą Calibre. A przynajmniej w drugą stronę to działa, więc w tę też powinno.

Być może można, ale jeśli ja mam dodatkowo się rejestrować, słono płacić, a potem cudować z konwertowaniem, to po prostu sobie daruję. Czytać mam co, a za leniwa jestem na dodatkowe działania. Uważam, że zarówno cenowo jak i formatowo nie są przyjaźni dla potencjalnych klientów. Mam wszystkie numery papierowe i na tym poprzestanę.
_________________
Między książkami - próby blogowe
 
 
AM

Posty: 2911
Wysłany: 2013-08-30, 17:48   

Urshana napisał/a:
Uważam, że zarówno cenowo jak i formatowo nie są przyjaźni dla potencjalnych klientów. Mam wszystkie numery papierowe i na tym poprzestanę.


Chyba liczba mnoga jest nieuprawniona. KW robi i "finansuje" to pismo sam. Nie ma też sensu rozpatrywać tego w "normalnych" kategoriach finansowych. Gdyby za wszystko trzeba było płacić tłumaczom, redaktorom, korektorom, autorom i członkom redakcji, wyprodukowanie pisma o tej objętości mogłoby wynieść około 15 tys. Tego w żaden sposób nie da się odzyskać, nawet przy takiej cenie.
 
 
Cintryjka 

Posty: 1862
Wysłany: 2013-08-30, 19:29   

Ale taka cena zmniejsza szanse na odzyskanie czegokolwiek. A ograniczenie tylko do amazon.com też dokłada swoje.
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
Urshana 


Posty: 745
Skąd: Silesia
Wysłany: 2013-08-30, 19:43   

AM napisał/a:
Chyba liczba mnoga jest nieuprawniona.
- a może jednak, poza mną delikatne niezadowolenie wyraziły przynajmniej dwie osoby, może to wąskie grono, ale nie jestem osamotniona. Nie rozumiem też wytoczenia tak "ciężkich argumentów" przeciwko wyrażeniu swojego zdania. Szczerze mówiąc, jeśli ktoś jest idealistą i ma zamiar wydawać własne pieniądze i poświęcać swój czas dla tej idei, to jest to jego sprawa. Jako odbiorca/konsument mogę go wesprzeć, ale nie muszę. Przecież i tak problemem większości czytelników nie jest brak tekstów do czytania, a czasu na przeczytanie tego, co się ukazuje. Osobiście zrezygnowałam na przykład z czytania większości czasopism, gdyż po prostu nie starcza mi czasu. Akurat "F&SF" było wyjątkiem, choć krótko istniejącym, może dlatego wyraziłam swoją opinię. Niech się ukazuje w wersji elektronicznej długo i z powodzeniem i przynosi redakcji sporo satysfakcji, ja podziękuję.
_________________
Między książkami - próby blogowe
 
 
k 

Posty: 207
Wysłany: 2013-08-30, 19:53   

Cintryjka napisał/a:
Ale taka cena zmniejsza szanse na odzyskanie czegokolwiek. A ograniczenie tylko do amazon.com też dokłada swoje.
Pewnie po tym numerze pismo zniknie z rynku.Nie jest to chyba najlepszy czas na czasopisma, a chętnych do zakupu w takiej formie i za taką cenę, będzie można "policzyć na palcach".
 
 
AM

Posty: 2911
Wysłany: 2013-08-30, 19:59   

Cintryjka napisał/a:
Ale taka cena zmniejsza szanse na odzyskanie czegokolwiek. A ograniczenie tylko do amazon.com też dokłada swoje.


Koszty, o których wspominałem, trzeba byłoby ponieść w normalnym piśmie, funkcjonującym na zasadach rynkowych. W tym przypadku KW może robić wszystko sam, począwszy od tłumaczenia, a na składzie skończywszy. Płaci za to swoim czasem i tylko nim, bo pewnie daje się przekonać autorów do rezygnacji z honorariów. Trudno rozpatrywać ten projekt w jakichś racjonalnych ekonomicznie ramach. Może istnieć, bo jedna osoba w swoim wolnym czasie robi wszystko za darmo, dla własnej przyjemności. A cena? Niezależnie od tego czy pismo kosztowałoby 1$ czy 8$, projekt nie ma najmniejszego sensu i może istnieć tylko w takim układzie.

Urshana napisał/a:
AM napisał/a:
Chyba liczba mnoga jest nieuprawniona.
- a może jednak, poza mną delikatne niezadowolenie wyraziły przynajmniej dwie osoby, może to wąskie grono, ale nie jestem osamotniona. Nie rozumiem też wytoczenia tak "ciężkich argumentów" przeciwko wyrażeniu swojego zdania. Szczerze mówiąc, jeśli ktoś jest idealistą i ma zamiar wydawać własne pieniądze i poświęcać swój czas dla tej idei, to jest to jego sprawa. Jako odbiorca/konsument mogę go wesprzeć, ale nie muszę. Przecież i tak problemem większości czytelników nie jest brak tekstów do czytania, a czasu na przeczytanie tego, co się ukazuje. Osobiście zrezygnowałam na przykład z czytania większości czasopism, gdyż po prostu nie starcza mi czasu. Akurat "F&SF" było wyjątkiem, choć krótko istniejącym, może dlatego wyraziłam swoją opinię. Niech się ukazuje w wersji elektronicznej długo i z powodzeniem i przynosi redakcji sporo satysfakcji, ja podziękuję.


Chodziło mi o słowo "przyjaźni". Wydaje mi się, że to solowy projekt.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Fantasta.pl


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 13