FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Zabawa w typowanie wyników MŚ w piłce nożnej RPA 2010
Autor Wiadomość
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4625
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2010-06-22, 21:58   

Post pod postem ale o czym innym.

Francja jedzie do domu. Urugwaj i Meksyk idą dalej. Do tego Argentyna i Korea. Wydaje się że łatwo z dwóch par wskazać Urugwaj (który będzie grał z Koreą) i Argentynę (która zagra z Meksykiem) jako murowanych faworytów do przejścia do kolejnej rundy. Ale to piłka i wszystko może się zdarzyć. Niemniej te dwie drużyny prezentują styl który mi się podoba, chciałbym żeby poszły dalej.

Pytanie na deser: była ręka czy nie? :mrgreen:
Nie uważam się za speca ale czy skoro była przy ciele to jednak jej nie było? Trzymał ją wiadomo kto wzdłuż ciała, choć zrobił ruch ciałem więc i ręką. Wg mnie ręki nie było. Zresztą Grecy też jakoś mocno nie protestowali.

Trochę mi szkoda Messiego. Wali po słupkach, z dobijania jego strzałów padają bramki, podaje, miesza w polu karnym, zbiera obrońców. robi chłopak wszystko ale bramki nie strzelił. A niech strzeli jedną ale za to w finale na wagę mistrzostwa :)
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2010-06-22, 22:37   

Chile - Szwajcaria (tylko) 1:0

Bardzo ładny mecz w wykonaniu drużyny z Ameryki Płd. i wielce zasłużone zwycięstwo w wymiarze najskromniejszym z możliwych, choć okazji nie brakowało...
Szwajcarzy, podobnie jak w spotkaniu z Hiszpanią, postawili na zmasowaną defensywę i grę z kontry. Tym razem fuksiarze przegrali. :-)

Francja - RPA 1:2

Zważywszy na: słabą postawę Francji we wcześniejszych meczach, spór piłkarzy ze znienawidzonym selekcjonerem, wywalenie Anelki, bunt na treningu, kilku graczy nie chciało nawet wystąpić przeciwko RPA (!!!): Evra, Abidal, Malouda, Govou, Henry..., przy czym tylko trzej ostatni zagrali, a i to dopiero w drugiej połowie..., czerwoną kartkę w pierwszej połowie dla nielubianego przez kolegów z drużyny Gourcuff'a, nie ma co się dziwić, że przegrała z afrykańskim zespołem i może pakować manatki. Przypomnę tylko, że dzięki oszustwu Henry'ego niezasłużenie dostała się na MŚ (wielka szkoda Irlandii...).

Mexico - Urugwaj 0:1

Trochę więcej spodziewałem się po Mexico. Najważniejsze, że oba zespoły przeszły do następnej fazy. :)

Argentyna - Grecja 2:0

Długo to trwało, ale wreszcie w 77 min. udało się strzelić pierwszego gola ultra defensywnie ustawionej Grecji (właściwie to nie miała lepszego wyjścia...), a gdy przeciwnik nieco się odsłonił dążąc do wyrównania, otrzymał cios decydujący. Grabarze futbolu do domu! :)

Korea Płd. - Nigeria 2:2

Fajnie, że Koreańczycy z Południa awansowali. Ich gra przypadła mi bardziej do gustu niż niefortunne popisy Nigerii i nader męcząca do oglądania "murarka" Greków. :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2010-06-23, 08:57   

Jak narazie mam 50% trafność awansów. Słabo, ale myślę, ze podrośnie.
Inna sprawa, że ze swoich pomyłek się cieszę. Francja zagrała kupę a nie futbol to i wynik jest jaki jest. Bez nich będzie lepiej, szczególnie patrząc jak grają latynosi. A Nigeria to po prostu królestwo chaosu. Grają widowiskowo, ale taktyki na oczy nie widzieli, a słowo dyscyplina jest im tak obce jak śnieg w ojczyźnie. Dzięki temu wyszła Korea i oki. Oby tylko nie kupowali sędziów. Inna sprawa, że w meczu z Ursi nie daję im szans, bo ci grają i ładnie i skutecznie (szczególnie to cieszy).
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4625
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2010-06-23, 19:42   

Grupa A
RPA
Meksyk
(bo Francja odpada i to pewnie z mizernym dorobkiem punktowym)

Grupa B
Argentyna
Nigeria
(bo Argentyna wg mnie wygra te mistrzostwa, a Nigeria jest ok :) )

Grupa C
Anglia
USA
(no bo kto inny)


To były moje typy z pierwszych trzech grup. Czyli tylko dwa pudła. Nie jest źle.
Nie widziałem dzisiejszych meczy o 16. Jak się prezentowały drużyny awansujące?
Pędzę trzymać kciuki za Ghanę bo już chyba grają.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2010-06-24, 08:33   

Po zakończeniu gry w połowie grup mam skuteczność 6/8.

Drabinka sprawia, że Argentyna ma trudną drogę do półfinału. Najpierw gra z Meksykiem, później ze zwycięzcą pary Anglia-Niemcy. Jeśli pokonają Meksyk (muszą), będą walczyć pewnie z Niemcami (Anglia mnie nie przekonuje, żadnego ich meczu w całości nie widziałem, ale grali słabo, podobno się trochę obudzili, ale i tak ciężko im idzie) i będzie to rewanż za ćwierćfinał sprzed czterech lat.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2010-06-24, 08:44   

U mnie 5/8.
Wierzę w w drużynę "niemiecką". Pokonają i Angoli i Argentynę.
Zobaczymy co dziś nam zaserwują Włosi, czyli spece od brzydkiej gry oraz para, która Japonia - Dania, które to drużynan jakoś mnie nie przekonują.
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2010-06-24, 12:02   

W drugim meczu pod rząd sędzia nie uznał prawidłowo zdobytego gola przez USA. WTF???
Na szczęście w doliczonym czasie gry udało się strzelić bramkę Algierczykom i awansować.

Anglia zdominowała Słowenię i zasłużenie zwyciężyła. 1:0, sporo dobrych okazji i nerwówka do samego końca.

Zgodnie z przewidywaniami Niemcy wygrały z Ghaną. Bardzo ciekawe spotkanie, obustronna wymiana "ciosów". W sumie to Ghana na tej porażce dobrze wyszła, bo w kolejnej rundzie trafiła na USA... Natomiast Niemców czeka batalia z Anglią, a jeśli uda się z nią uporać, może trafić na Argentynę... Wcześniejsza przegrana z Serbią sprawiła, że nasi zachodni sąsiedzi nie mogli sobie pozwolić na kalkulacje w starciu z afrykańskim zespołem. Śliczny gol Oezila.

Serbia - Australia 1:2

Serbom do awansu zabrakło jednego gola... Sędzia nie zauważył ewidentnego zagrania rączką przez Australijczyka:
http://mundial.wp.pl/titl...,wiadomosc.html

Mag_Droon -> Italia nie gra w tych MŚ brzydko... O wiele brzydziej grają: Słowacja, Słowenia, Japonia, Szwajcaria, Grecja, Serbia, Francja...

Fajną drużynę jak nigdy mają Niemcy: Brazylijczyk, Turek, Ghańczyk, Nigeryjczyk, Tunezyjczyk, 3 Polaków... :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4625
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2010-06-24, 15:48   

toto napisał/a:
Po zakończeniu gry w połowie grup mam skuteczność 6/8.


No to tak jak ja. Ale teraz pewnie będzie już tylko gorzej.

ASX76 napisał/a:
Fajną drużynę jak nigdy mają Niemcy: Brazylijczyk, Turek, Ghańczyk, Nigeryjczyk, Tunezyjczyk, 3 Polaków... :-P


Taaaa. Wczoraj był mecz Ghana kontra reszta świata :mrgreen:
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2010-06-24, 17:52   

Najpiękniejszy dzień na MŚ. Włosi odpadli zajmując ostatnie miejsce w grupie. Już są to udane mistrzostwa :mrgreen:
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Elektra 


Posty: 3693
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2010-06-24, 17:59   

Tak jak zawsze kibicowałam Włochom (ostatnio bardziej z sentymentu), tak dzisiaj cieszyłam się, że nie wygrali.
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2010-06-24, 18:15   

MadMill napisał/a:
Najpiękniejszy dzień na MŚ. Włosi odpadli zajmując ostatnie miejsce w grupie. Już są to udane mistrzostwa :mrgreen:
Francja i Włochy do domu po trzech meczach. Mikołaj przyszedł pół roku wcześniej niż zwykle.
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
MORT
in emergency brea...


Posty: 1905
Wysłany: 2010-06-24, 19:05   

Ja tam za Włochami nie przepadam. Zbyt brutalni są na boisku. Dobrze, że padli. Choć miałem nadzieję na 3:0...
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4625
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2010-06-24, 20:48   

O tak, klęska Francji i Włoch to znak że mamy dobre, prawdziwe mistrzostwa a nie grę aktorską. Żyć nie umierać. I jeszcze Anglia trafia na Niemców. Czyż może być piękniej?

Nie widziałem całego meczy Włochów, wróciłem do domu dopiero na drugą połowę, ale było emocjonująco, z akcjami, kontrowersjami, strzałami, bramkami. To jest to.
Niemcy z 0:1 z Serbią i 1:0 z Ghana rzeczywiście są bramkostrzelni że ho ho.
Ale Turek dla Niemców piękną bramkę zdobył.
Za to teraz oglądam Japończyków i bramka na 2:0 z wolnego to cudeńko jakich mało. Co za precyzja. Jak to jest że temu gościowi Jabulani nie przeszkadza tak jak Francuzom, Włochom i Anglikom. Nie da się precyzyjnie nią strzelić? Patrzcie da się :badgrin:
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2010-06-24, 20:54   

Inna sprawa, że mur mógłby być lepiej ustawiony - ma zasłonić jedną stronę całkowicie. A ten strzał był precyzyjny ale nie za bardzo podkręcony. W ogóle patrzenie na defensywę Duńczyków i ich bramkarza to wyzwanie. Szczególnie bramkarza .
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2010-06-24, 21:04   

Tomasz napisał/a:
1:0 z Ghana rzeczywiście są bramkostrzelni że ho ho.
A szczególnie Ghana, że ho ho. Dwie bramki na mistrzostwach, obie z karnych. Wszystko. Nawet Włosi strzelili więcej. Niemcy strzelili na tym turnieju pięć bramek. Strzelili Australii cztery, której Ghana strzeliła tylko jedną.
Chciałeś Afryki w kolejnych rundach, masz, Ghanę, która prezentuje się marnie i mam nadzieję, że przegra z USA, którzy pokazali charakter. Nie to, co Ghana, którą wynik 0:1 z Niemcami satysfakcjonował.

Tomasz, czemu Japonia cię zachwyciła? Przecież oni na początku stosowali catenaccio w wersji hard. Większość czasu cała jedenastka na własnej połowie, bo ich remis zadowala. Bramka Hondy z wolnego ustawiła ten mecz i tyle. Gdyby Włosi tak grali, nazwałbyś ich mordercami futbolu, ale ponieważ robi to drużyna egzotyczna, jest ok. Dalej nie oglądałem, może coś się zmieniło, ale wątpię.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4625
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2010-06-25, 06:52   

toto napisał/a:
Tomasz, czemu Japonia cię zachwyciła? Przecież oni na początku stosowali catenaccio w wersji hard. Większość czasu cała jedenastka na własnej połowie, bo ich remis zadowala. Bramka Hondy z wolnego ustawiła ten mecz i tyle. Gdyby Włosi tak grali, nazwałbyś ich mordercami futbolu, ale ponieważ robi to drużyna egzotyczna, jest ok. Dalej nie oglądałem, może coś się zmieniło, ale wątpię.


A w ogóle mnie nie zachwyca. Napisałem tak? Napisałem że bramka mnie zachwyciła jeśli już. Bo ładny strzał.

toto napisał/a:
A szczególnie Ghana, że ho ho. Dwie bramki na mistrzostwach, obie z karnych. Wszystko. Nawet Włosi strzelili więcej. Niemcy strzelili na tym turnieju pięć bramek. Strzelili Australii cztery, której Ghana strzeliła tylko jedną.
Chciałeś Afryki w kolejnych rundach, masz, Ghanę, która prezentuje się marnie i mam nadzieję, że przegra z USA, którzy pokazali charakter. Nie to, co Ghana, którą wynik 0:1 z Niemcami satysfakcjonował.

A ja nie pisałem że Ghana jest bramkostrzelna tylko że ją wolę w dalszej części. I jest ok. Ja tylko piję do tego jak to niektórzy twierdzą że Niemcy są superofensywne i strzelają mnóstwo goli. Prawda strzelają, tyle że w pojedynczych meczach, co daje im fajną statystykę, tak jak pamiętny mecz z Arabią Saudyjską. Pisałem że po wyjściu z grupy strzelają najczęściej max 1 bramkę. Tym razem już od drugiego meczy strzelają zero albo jedną bramkę.
Niemcy włażą na Anglików, ciekawe czy będzie piękny mecz czy zapasy na trawie i wynik 1:0 w dogrywce.
Ghana pewnie z USA przegra (choć wcale nie musi) ale bramek tam będzie na pewno więcej.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2010-06-25, 07:01   

http://mundial.wp.pl/titl...ml?ticaid=1a688

//spell
_________________
Instagram
Twitter
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2010-06-25, 09:17   

Tomasz, ja wolę 1:0, jesli bramka padnie po pięknej akcji niż 3:0 jeśli bramki padają po takich babolach Duńczyków jak np dla Kamerunu lub trzecia dla Japonii. Po prostu krzywię się na tak paprzącą wszystko defensywę. To wcale nie jest piękne, to jest żenujące.
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4625
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2010-06-25, 23:26   

No najlepsza bramka to była pierwsza dla Hiszpanii w meczu z Chile. O czym ten bramkarz myślał? Potem już sędzia przy drugim golu wydrukował czerwoną kartkę coby przypadkiem Hiszpanie nie zremisowali i nie odpadli.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2010-06-26, 06:32   

Tomasz napisał/a:
No najlepsza bramka to była pierwsza dla Hiszpanii w meczu z Chile. O czym ten bramkarz myślał?

Potem już sędzia przy drugim golu wydrukował czerwoną kartkę coby przypadkiem Hiszpanie nie zremisowali i nie odpadli.


1. Nie myślał. Głowę zostawił w bramce. ;)

2. Oj, z tym się kategorycznie nie zgodzę. Czyżbyś był kolejnym wyznawcą spiskowej teorii dziejów? :-P Przecież Chilijczyk powinien wylecieć z boiska wcześniej, za ewidentne faule...
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2010-06-26, 06:53   

Również się zastanawiałem, czy na pewno podciął Torresa. Jeśli tak, to kartka się należała, atak na zawodnika bez piłki. Plus to o czym pisał ASX, dosłownie kilka minut wcześniej było zamieszanie, w roli głównej ten sam Chilijczyk, wtedy sędzia się zlitował, kolejny raz już nie było sensu.

0:0 w meczy Portugalia-Brazylia chyba dziwić nie powinno. Tylko zaskakująco dużo żółtych kartek w pierwszej połowie.


Skuteczność to 11/16, słabo. Tylko jedna moja niespodzianka (wg mnie) weszła, czyli Ghana (Tomasz, to są specjaliści od wyników 1:0 dużo więksi niż Niemcy :P ). Reszta Afryki totalnie zawiodła. Teraz trzeba się zastanowić nad fazą pucharową.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4625
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2010-06-26, 08:11   

ASX76 napisał/a:
Przecież Chilijczyk powinien wylecieć z boiska wcześniej, za ewidentne faule...


To mógł wcześniej dostać. W tej akcji biegł gapiąc się na piłkę, co na powtórkach było widać i przypadkiem doszło do kontaktu z nogą Toressa. No jak to jest faul to ja jestem święty Mikołaj. Co to za teoria? Wcześniej zasłużył to potem za nim dostał?
David Villa we wcześniejszym meczu miał wybryk niby Kaka. Nawet Fifa się tym miała zająć po meczu. I nic. Ciekawe jak by ten mecz wyglądał gdyby dostał zakaz gry na jedno spotkanie.Fakt jest że Chilijczycy grali ostro od początku. Ale fakt też jest że pierwsze kartki dla nich były pochopne. Jak już to za późniejsze wejścia powinni dostawać kartki. Sędzia dziwnie sędziował. Ale tak czy owak, Hiszpania zasłużyła na zwycięstwo, a bramkarz chilijski na porażkę.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2010-06-26, 10:25   

Z moich typów grupowych sprawdziło się... 8. Kiepsko. No ale duże zaskoczenie dla mnie to lepszy Mundial - większa nieprzewidywalność. O to chodzi :)

A teraz część druga:
Druga runda:
Kod:
R1    June 26    16:00    Uruguay vs. Korea Republic   
R2    June 26    20:30    United States vs. Ghana
R3    June 27    16:00    Germany vs. England
R4    June 27    20:30    Argentina vs. Mexico
R5    June 28    16:00    Holland vs. Slovakia
R6    June 28    20:30    Brazil vs. Chile
R7    June 29    16:00    Paraguay vs. Japan
R8    June 29    20:30    Spain vs. Portugal
Q1    July 2    16:00    Netherlands/Slovakia vs. Brazil/Chile
Q2    July 2    20:30    Uruguay/South Korea vs. USA/Ghana
Q3    July 3    16:00    Argentina/Mexico vs. Germany/England
Q4    July 3    20:30    Paraguay/Japan vs. Spain/Portugal
S1    July 6    20:30    Winner QF 2 vs. Winner QF 1
S2    July 7    20:30    Winner QF 3 vs. Winner QF 4
Th    July 10    20:30    Loser SF 1 vs. Loser SF 2
Fn    July 11    20:30    Winner SF 1 vs. Winner SF 2


Moje typy:
1. Urugwaj, bo mają Blitzkrieg w ataku
2. USA, uparcie dążą do celu, powinni dziś wygrać, ale mecz będzie wyrównany
3. Niemcy, Anglii nie uda się zebrać sił.
4. Argentyna, chociaż Meksyk nie odpuści
5. Holandia, chociaż sercem przy Słowakach
6. Brazylia
7. Paragwaj, chociaż nie widziałem żadnego ich meczu, ani skośnookich
8. Hiszpania, bo to szpaniardy i bo wygrają Mundial.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2010-06-26, 10:29   

1. Urugwaj
2. USA
3. Niemcy
4. Argentyna
5. Holandia
6. Brazylia
7. Japonia
8. Hiszpania

Prawie tak samo jak u Jandera. Jedyna różnica to para 7. Stawiam na Japonię.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2010-06-26, 11:36   

Dobiłem do 3/4 trafień. Całkiem, całkiem.
Moje typy na 1/16 są takie same jak Janda.
Najciekawsze będą mecze 1, 3, 7 i 8. Zobaczymy co pokażą Azjaci.
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4625
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2010-06-26, 12:12   

Trafiłem 12 na 16, czyli nie najgorzej.
Teraz typuję wygrane:
1. Urugwaj (bo wreszcie grają ofensywnie)
2. Ghana (wam na przekór)
3. Niemcy (bo Anglicy jadą do domu)
4. Argentyna (bo liczę że wygrają mistrzostwa)
5. Holandia (bo Roben wrócił to nie ma bata)
6. Brazylia (Chile jest za słabe na Canarinhos)
7. Paragwaj (bo wole ofensywę)
8. Hiszpania (z dwojga złego ci grają fajniej)

Ciekawie się to ułożyło. Teoretycznie w półfinałach mogą grać 4 drużyny z Ameryki Południowej. A tylko max 3 z Europy mogą. No no.
Spróbujmy też już finał wytypować. Argentyna - Brazylia. Albo Argentyna - Holandia. Tak mi to wygląda.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2010-06-26, 12:57   

Może podniesiemy stawkę i teraz typujemy też wynik? Albo od kolejnej rundy, bo dzisiaj już mało czasu? Za wytypowanie zwycięzcy 1 pkt, za dokładny wynik 2 pkt.

Urugwaj vs. Korea Płd 2:1
USA vs. Ghana 2:0
Niemcy vs. Anglia 2:1
Argentyna vs. Meksyk 3:1
Holandia vs. Słowacja 3:0
Brazylia vs. Chile 2:0
Paragwaj vs. Japonia 0:1
Hiszpania vs. Portugalia 2:1
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2010-06-26, 14:02   

Urugwaj vs. Korea Płd 2:0
USA vs. Ghana 3:1
Niemcy vs. Anglia 2:0
Argentyna vs. Meksyk 3:0
Holandia vs. Słowacja 3:0
Brazylia vs. Chile 3:0
Paragwaj vs. Japonia 2:1
Hiszpania vs. Portugalia 3:2
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2010-06-26, 15:05   

Urugwaj vs. Korea Płd 2:0
USA vs. Ghana 0:0, karne dla USA
Niemcy vs. Anglia 1:1, karne dla Niemców
Argentyna vs. Meksyk 2:1
Holandia vs. Słowacja 2:0
Brazylia vs. Chile 2:1
Paragwaj vs. Japonia 1:1, karne dla Paragwaju
Hiszpania vs. Portugalia 1:1, karne dla Hiszpanii
Aż się dziwię, że nikt z was nie wytypował karnych :P
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2010-06-26, 15:50   

Liczę na to, że najpóźniej w dogrywkach wszystko się wyjaśni.

A dzisiaj Urugwaj stracił przez decyzje sędziów dwie świetne okazje na strzelenie bramki. Najpierw dyskusyjny spalony, gdy Suarez wychodził sam na sam z bramkarzem, później brak karnego.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Katedra


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,37 sekundy. Zapytań do SQL: 14