FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Zabawa w typowanie wyników MŚ w piłce nożnej RPA 2010
Autor Wiadomość
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2010-06-27, 23:07   

MadMill napisał/a:


Jutro Słowacy przejdą do ćwierćfinału, w nim ograją Hiszpanie i zagrają o medale :mrgreen:


Tylko w Twoich snach. Holandia rozerwie Słowację na strzępy. :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4625
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2010-06-27, 23:16   

toto napisał/a:
Tomasz, chyba powinieneś zrewidować swoje twierdzenia o grze Niemców. Cały czas grają do przodu, ładnie, zdarzają im się bardzo ładne zagrania i nie murują bramki. I w ich grze widać jakąś przewodnią myśl w przeciwieństwie do drużyny Ghany. Najbardziej żałuję, że Argentyna i Niemcy spotkają się już w ćwierćfinale (oby Argentyna nie odpadła). Najfajniejsza finałowa czwórka to: Argentyna, Niemcy, Brazylia i Hiszpania. Ale to niemożliwe niestety. To teraz marzę o finale Argentyna-Hiszpania.


No nie wiem. Mecz był fajny, ale powinno być 2:2, potem poprzeczka dla Anglii. Do tego z tych bramek dwie to wina bramkarza, powinien wybronić. Szczególnie ta między jego nogami z ostrego konta to była jego wielka wpadka. Anglicy zasłużenie jada do domu, bo nawet na wyjście z grupy nie zasługiwali, ale faktem jest że Niemcy grali po prostu z drużyną o parę klas słabszą. Czekam na moment gdy Argentyna Niemców przyciśnie, wtedy się okaże jak dobrze grają. Oby nie ustawili autobusu na mecz z Argentyną.
Ale mecz był fajny, tylko Szkopom wielorasowym gratulować.

Co do Argentyny to wyszło jak miało wyjść. Pierwsza bramka na spółkę z sędzią, druga dzięki obrońcy, za to trzecia majstersztyk. Messi jednak nie błyszczał tak jak wcześniej.

Sędziowie to koszmar. Skąd ich biorą? Powtórki w kontrowersyjnych sytuacjach to mus na przyszłość. Chociaż Anglia kiedyś zdobyła bramkę z Niemcami której nie było, Maradona strzelił lewą ręką Boga itd. Tak zawsze było.
Na razie sprawdzają się wszystkie moje typy. Oby tak dalej. Jak pisałem finał Argentyna - Brazylia, albo Argentyna - Holandia.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2010-06-28, 07:21   

Na rozluźnienie ;)

Sędzia pyta chłopaka na rozprawie rozwodowej:
- To co, chcesz mieszkać z mamą?
- Nie, ona mnie bije.
- To co, z ojcem?
- Nie, on też mnie bije.
- To z kim chcesz mieszkać?
- Z reprezentacją Anglii... oni nie biją nikogo.

:mrgreen:
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2010-06-28, 08:01   

Wczoraj poszłam spać wściekła. Bo wcześniej, po "popisach" sędziowskich w meczu Anglia-Niemcy usiłowałam sobie (i Wam) wmówić, że nic się nie stało, że i tak Niemcy byli lepsi, że by wygrali tak czy inaczej. A wszystko by zmazać (zatrzeć) niesmak poziomem sędziowania. Bo przecież to nie pierwszy raz. I o mały włos, a bym sobie wmówiła, że piłka nożna to taki sport, gdzie trzeba grać (i wygrywać) wbrew decyzjom sędziego. Ale po drugim meczu i kolejnych sędziowskich "występach" doszłam do wniosku, że chyba zwariowałam. Przecież to nie o to chodzi, żeby wynajdywać usprawiedliwienia dla absmaku, którego źródło leży nie w umiejętnościach grających, ani w sympatiach kibiców (ja na ten przykład kibicowałam Niemcom, ale wcale nie cieszy mnie, że sędzia postanowił im pomóc w wygranej). Chodzi o to, żeby żaden facet z gwizdkiem nie psuł rywalizacji zespołom, a mnie - jako widzowi - widowiska. I mam nadzieję, że FIFA tym razem się nie wywinie, a pan Blatter przestanie smędzić o tym, jak bardzo elektronika spowolni mecze.

Edit: nawias o kibicowaniu
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2010-06-28, 09:33   

ASX76 napisał/a:
Oczywiście najbardziej wolałbym Teveza, ale nawet jeśliby MU chciałby go ściągnąć z powrotem
Ależ nawet nie chciało go wypuszczać, tyle że Tevezowi skończył się kontrakt i znudziła się rola zmiennika Rooneya (bo grają mniej więcej w podobnym stylu i na tej samej pozycji). Chciał grać pierwsze skrzypce. I dobrze, bo by się na ławce MU zmarnował.

Blatter nic nie zmieni, będzie bredził, że nie można zmieniać tradycji, że to zawsze było wpisane w futbol. Będą bredzić, że i tak wygrali lepsi... FIFA to po prostu gerontokracja, która jakąkolwiek zmianę odbiera jako odebranie im splendoru i władzy.


edit był w pierwszym akapicie.
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2010-06-28, 10:14   

Mag_Droon napisał/a:
Ależ nawet nie chciało go wypuszczać, tyle że Tevezowi skończył się kontrakt i znudziła się rola zmiennika Rooneya (bo grają mniej więcej w podobnym stylu i na tej samej pozycji). Chciał grać pierwsze skrzypce. I dobrze, bo by się na ławce MU zmarnował.



Nie kupuję takiego wytłumaczenia. ;) A bo to koniecznie Tevez musi grać w ataku? Przecież spokojnie poradziłby sobie na prawym skrzydle z taką szybkością i dryblingiem...
Albo zmienić ustawienie na grę z dwójką napastników... czy ustawić Teveza za Rooneyem... Ech, ten Ferguson czasami bardzo mnie denerwuje. --_- ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2010-06-28, 15:15   

Cytat:
Nie kupuję takiego wytłumaczenia. A bo to koniecznie Tevez musi grać w ataku? Przecież spokojnie poradziłby sobie na prawym skrzydle z taką szybkością i dryblingiem...
Albo zmienić ustawienie na grę z dwójką napastników... czy ustawić Teveza za Rooneyem... Ech, ten Ferguson czasami bardzo mnie denerwuje.
Trzeba się zapytać Argentyńczyka czy chce wypluwać płuca ganiając od chorągiewki do chorągiewki. Zresztą Ferguson chciał aby Tevez został.
Tevez wybrał za to MC, bo tam dostał miejsce w podstawowym składzie w napadzie.
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2010-06-28, 16:08   

Mag_Droon napisał/a:
bo tam dostał miejsce w podstawowym składzie w napadzie.
I lepszą pensję, której MU nie chciało (nie było w stanie?) mu dać.

Pomarańczowi bez przemęczania się prowadzą ze Słowacją 1:0. Błysk Robbena wystarczył.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2010-06-28, 16:56   

Holandia - Słowacja 2:1

Wygrała znacznie lepsza drużyna: więcej strzałów na bramkę, lepsza skuteczność, o wiele milsze wrażenia estetyczne... Gol Robbena - śliczny, jego znak firmowy... :))
Kuyt - jak zwykle, waleczny i niezwykle pożyteczny. ;) Wystawił piłeczkę Sneijderowi jak na tacy.

Pepiczki ze Słowacji pakować się i do domu! :-P

Zacytuję Jacka Gmocha: "he, he, he". :P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2010-06-28, 17:12   

Ale nudny mecz. Holendrzy wygrywają, ale usypiają mnie w każdym meczu. Jak Argentyna. Czyli pewnie spotkają się w finale...
_________________
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2010-06-28, 17:15   

Żenujący poziom meczu tym razem. Przyćmili sędziów wreszcie...
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2010-06-28, 18:32   

Tv kłamie. Strzału Lamparda nie było :mrgreen: Przynajmniej taka jest wersja FIFA.

To tyle, jeśli chodzi o zmiany w najbliższym czasie.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2010-06-28, 19:34   

Słyszałam, że FIFA oficjalnie zaleca, aby w transmisjach telewizyjnych realizatorzy unikali replay'owania sytuacji kontrowersyjnych. Pomyślałam, że to chyba niemożliwe, aby takie coś ktoś mógł oficjalnie zalecać. A tu proszę. Cóż, uważam, że w dobie internetu i natychmiastowych komunikatorów taka cenzura jest po prostu bez sensu (ach, jakże łagodnie się wyraziłam :> ) - zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie miał zarejestrowane wszystkie kontrowersyjne kawałki.
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2010-06-28, 20:22   

W tv może i będzie, ale na stadionach pewnie powtórek takich okazji już nie będzie.

Brazylia rozjeżdża właśnie Chile. Męczy się, ale bramka po rzucie rożnym, później świetna kontra i po ptokach. Ćwierćfinał Holandia-Brazylia nam się szykuje.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2010-06-28, 20:48   

Nudny ten ćwierćfinał będzie okropnie.

W sumie zostało kibicowanie Ghanie i Japonii. Straszna plaża.
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2010-06-28, 21:52   

MadMill napisał/a:
Nudny ten ćwierćfinał będzie okropnie.



Myślę, że się mylisz. Brazylia - Holandia zapowiada się bombowo! :)

Już jutro prawdziwy hit: Hiszpania - Portugalia! Gdyby tak drużyna C. Ronaldo wygrała... :)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2010-06-29, 17:43   

Paragwaj pokonuje Japonię po rzutach karnych (wcześniej 0:0). Podobno to najgorszy mecz fazy pucharowej. Szczęśliwie oglądałem tylko karne.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4625
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2010-06-29, 17:59   

Nuda była na potęgę. Wyłączyłem po 5 minutach dogrywki bo było widać że obie drużyny chcą karnych. Widać Japonia źle robiła że chciała karnych. Marny mecz. Wyszedł Paragwaj, mam 7 trafnych typów, zobaczymy czy Hiszpania mi tego nie zepsuje.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2010-06-29, 18:03   

Podczas dogrywki poszedłem na pocztę, takie emocje były ;p
_________________
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2010-07-01, 07:58   

W 1/8 miałem skuteczność 6/8 i dwa trafne wyniki. Razem 17/24.

Ćwierćfinały:

Holandia-Brazylia 1:2
Zadziwia mnie sposób gry Brazylii. Grają spokojnie, dokładnie, kilka razy przyspieszają i strzelają bramki. Mecz z Chile to był chyba ich najlepszy mecz do tej pory, ale nie zachwycają niczym innym jak wyrachowaniem. Holandia gra też nie po swojemu, ale podobno już zaczynają się konflikty. Możliwe, że pomarańczowi bardziej przegrają z sobą niż z Brazylią.

Urugwaj-Ghana 2:0
Najbardziej pozytywna niespodzianka tego mundialu (dla mnie). Niech gra dalej.

Argentyna-Niemcy 3:2
Dwie drużyny które powinny spotkać się najwcześniej w półfinale. Gra obu ekip podoba mi się najbardziej na tych mistrzostwach. Argentyna to sporo chaosu, ale też fajerwerki. A Niemcy grają świetnie. Bramki niech strzelą Messi z Milito (Messiemu się należy, a Milito powinien dostać szansę) oraz Klose (niech ma na pewnie ostatnim mundialu trochę radochy).

Paragwaj-Hiszpania 0:2
Szkoda, że to Chile grało z Brazylią a nie Paragwaj. Na tych mistrzostwach wydaje się to być najsłabsza drużyna z Ameryki Południowej. Szczególnie w ofensywie, pomimo kilku świetnych zawodników.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4625
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2010-07-01, 17:37   

W 1/8 miałem celność prognoz 100%. Tyle że wyników nie typowałem a tylko kto przejdzie.

Co do ćwierćfinałów:

Holandia - Brazylia: spotkanie dwóch zespołów które mają w tym mundialu podobną strategię. Grają średnio, bez wysiłku, jak trzeba to strzelają bramki i wygrywają. Taki turniej bez fajerwerków i pod kontrolą. Serce podpowiada, żeby stawiać na Holandię. Rozum, żeby na Brazylię. Brazylia jest trochę zmanierowana na tym mundialu, ale i tak poza Europą to oni nie odpadają przed półfinałami, więc jednak Brazylia. Wynik raczej 3:1, bo po stracie drugiej bramki Holendrzy sie otworzą i dostaną kontrę.

Urugwaj - Ghana: przed mistrzostwami pewnie nikt by nie postawił na taki ćwierćfinał. Urugwaj zaskoczył bardzo pozytywnie, gra ofensywną, fajną do oglądania piłkę. Ale w Ghanie ciągle coś drzemie, mamy czarny ląd. Postawię na 2:1 dla Ghany. I będzie mi bardzo szkoda Urugwaju.

Argentyna - Niemcy: teoretycznie wielki mecz się szykuje. Ale raz postawić trzeba pytanie o defensywę Argentyńczyków, a dwa zauważyć że Niemcy z nikim dobrym nie zagrali, bo Anglia była żałosna w turnieju, a i tak mogła wygrać, a słaba Serbia wygrała z nimi. Stawiam na 3:0 dla Argentyny.

Paragwaj - Hiszpania: Paragwaj zagrał bardzo słabo ostatnio. Hiszpania też mogła zagrać lepiej. Z wystawionym napastnikiem Liverpoolu, to oni grają jakby w dziesiątkę, bo on i tak zepsuje co dostanie. Czy Paragwaj będzie potrafił na nich przysiąść trochę? Zaryzykuję niespodziankę czyli 1:0 dla Paragwaju.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2010-07-02, 16:55   

Brazylia za burtą, mecz z Chile był jednak mylący. W dodatku Holandia wreszcie, przymuszona, zaczęła ładnie grać. Dwa plusy, czekam na następne wieczorem.
_________________
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2010-07-02, 17:04   

Kibicowałam Brazylii, ale gra Holendrów zrobiłam na mnie wrażenie - w pełni zasłużyli na wygraną. "Wyczyn" Melo został słusznie ukarany. No, no - finał coraz ciekawiej się zapowiada.
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3200
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2010-07-02, 18:15   

Świetna gra Holandii, która pokonała w pięknym stylu pokonała Brazylię. Jeśli Holendrzy utrzymają ten poziom dalej, to może się okazać, że w końcu na mundialu poza Europą mistrzem zostanie drużyna z Europy :)
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2010-07-02, 19:06   

Czyż nie pisałem, że ćwierćfinał: Holandia - Brazylia zapowiada się bombowo? :)) I co Madku? Łyso Ci teraz? ;)

To w sumie pierwsze MŚ w których kibicuję Holandii. :shock: Tak, sam się nieco zdziwiłem... ;)
Uwielbiam styl gry Arjena Robbena... Fantastyczny piłkarz! :)
Gdy Brazylia strzeliła gola zacząłem się bać, że to już koniec, a proszę... "Tulipany" pięknie zakwitły! :)

Myślę, że Urugwaj wygra z Ghaną, ponieważ, jeśli mnie pamięć nie myli, w afrykańskiej drużynie nie zagrają: Mensah, a przede wszystkim - Andre Ayew... Duże osłabienia.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2010-07-03, 07:04   

Urusi przeszli, czyli wczorajszy dzień na MŚ udany jak nigdy. Świetna była końcówka, Urugwaj nie miał już sił i Ghana cisnęła i by wygrała, gdyby nie Suarez - dla mnie bohater meczu, bo dał z siebie najpierw wszystko, a potem nie myśląc o własnym dobrze, poświęcił się dla drużyny. Niektórym może się wydawać, że jego zagranie nie było fair itp, ale ja na jego miejscu zrobiłbym to samo.
_________________
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2010-07-03, 09:45   

Shadowmage napisał/a:
Niektórym może się wydawać, że jego zagranie nie było fair itp, ale ja na jego miejscu zrobiłbym to samo.

Nie wydawać. To po prostu było chamskie zachowanie.
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4625
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2010-07-03, 09:55   

Tixon napisał/a:
Nie wydawać. To po prostu było chamskie zachowanie.


A tam, zdecydował o wyniku meczu :) Nie zagra w kolejnych dwóch meczach, ale pewnie i tak właśnie mu w Urugwaju stawiają już pomniki. Gdyby nie jego ręka Boga, Ghana grałaby dalej.
Końcówka meczu powaliła. Prawdziwy dramat piłkarski w kilku odsłonach. Ghany żal bo zagrała lepiej, miała lepsze sytuacje, grała ofensywnie do końca. Ale cóż taki jest football, wystarczyło tę jedną sytuację wykorzystać albo strzelić tego karnego w 121 minucie i byłoby po sprawie.
Niemniej patrząc na średnią grę Urugwaju nie wyobrażam sobie by mogli wygrać z taką Holandią jak widzieliśmy wczoraj. Czyli Pomarańczowi w finale.
Mam nadzieję że dzisiejsze mecze dostarczą jeszcze więcej emocji. I że Argentyna wygra.
A ja na razie dwa pudła w typowaniu.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2010-07-03, 10:18   

Shadowmage napisał/a:
Urusi przeszli, czyli wczorajszy dzień na MŚ udany jak nigdy. Świetna była końcówka, Urugwaj nie miał już sił i Ghana cisnęła i by wygrała, gdyby nie Suarez - dla mnie bohater meczu, bo dał z siebie najpierw wszystko, a potem nie myśląc o własnym dobrze, poświęcił się dla drużyny.

Niektórym może się wydawać, że jego zagranie nie było fair itp, ale ja na jego miejscu zrobiłbym to samo.


1. Ależ jak najbardziej pomyślał o własnym dobrze. Przecież gdyby nie wybił piłeczki rączką z linii bramkowej, to cały Urugwaj by przegrał (jako drużyna i jako Suarez). Proszę otrzeźwieć Shadowku! :-P

2. Aha, czyli gdy Shadowek "czyni to samo" od razu wyklucza to niejako z samej definicji grę nie fair? ;) Przy takiej konstrukcji zdania tak wynika... :-P Innymi słowy: "cel uświęca środki"? :P
Jest oczywistą oczywistością, że zagranie Suareza było niesportowe (ale nie chamskie, Tixonku - z chamstwem nie miało nic wspólnego) i zasłużenie ukarane czerwoną kartką przez arbitra. Shadowku, nie wmówisz (nie wpiszesz) nam, że: "czarne jest białe". To Tobie się wydaje nie to co powinno! :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2010-07-03, 10:25   

ASX76 napisał/a:
Jest oczywistą oczywistością, że zagranie Suareza było niesportowe (ale nie chamskie, Tixonku - z chamstwem nie miało nic wspólnego) i zasłużenie ukarane czerwoną kartką przez arbitra. Shadowku, nie wmówisz (nie wpiszesz) nam, że: "czarne jest białe". To Tobie się wydaje nie to co powinno! :-P

No jak nie, jak tak? Grał w piłkę nożną, gdzie udział rąk przez 20 na 22 piłkarzy jest zabroniony. Wiedząc o tym, a także skutku, uznał, że bardziej opłaca mu się złamać zasady i ponieść konsekwencje (wywalenie i karny, który może, ale nie musi oznaczać bramki), niż pozwolić by gra toczyła się uczciwie, co dawało drużynie przeciwnej wielką szansę na strzelenie bramki.
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Qfant


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,48 sekundy. Zapytań do SQL: 13