FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
THE WIRE
Autor Wiadomość
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2010-06-30, 21:48   THE WIRE

Nie trzeba chyba przedstawiać tego serialu bywalcom tego subforum.

Chyba jeden z najlepszych i najambitniejszych seriali w telewizji. Jednocześnie dziełko dla koneserów. Serial rozkłada walkę z narkotykami na czynniki pierwsze. Z brutalnym realizmem pokazuje nie tylko samą kuchnię tego "przemysłu", ale i samą kuchnię Systemu, czyli demokracji. Sprowadza ją do najniższego mianownika. Dlatego nie ma tu pitolenia o ideałach, szczytny6ch haseł i scen ku pokrzepieniu serc. Brutalny realizm dotyczy nie tylko "czarnuchów", ale i działania instytucji: policji (głównie), organów ustawodawczych, szkolnictwa i wolnej prasy. Pięć sezonów przedstawia raczej smutny obraz, w którym iskierkę nadziei potwierdzającą jedynie regułę stanowią zapaleńcy, którym zależy.

Nie ma co streszczać kolejnych sezonów. Jest ich pięć. Według mnie - najlepszy jest drugi. Nie dlatego, że przedstawieni w nim są "polscy" dokerzy w Baltimore (równie dobrze mogliby być Meksami). Sezon ten robi "zbliżenie", które bardziej niż w sezonie pierwszym pokazuje, że nie ma Czerni i Bieli. Jest tylko Szarość. Jeśli o mnie chodzi - cały serial to arcydzieło.

Długo się wzdragałem - ale mogę napisać dziś, że to najlepsze, co widziałem w telewizji.

Aktualnie oglądam ponownie ten serial. Jestem na sezonie 3 i nadal jestem w pełni zafascynowany. Gdybym był mniejszym leniem - zapisałbym się na jakieś studia tylko po to, aby napisać o tym serialu pracę dyplomową.

Tu trochę więcej:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Prawo_ulicy
http://en.wikipedia.org/wiki/The_Wire

Twórcą serialu jest David Simon. Zanim trafił do HBO był m. in. reporterem policyjnym. Tworząc serial wiedział wobec tego, o czym opowiada. Dlatego też jest to tak diabelnie fascynujące.

Nie będę was częstował smaczkami w stylu: Agnieszka Holland wyreżyserowała kilka odcinków. Choć dodam, że Agnieszka Holland wyreżyserował także pilota do najnowszego projektu D. Simona dla HBO: doskonałego TREME ;)

Smaczkiem bez wątpienia jest to, że postać pojawiającego się we wszystkich sezonach serialu Jaya Landsmanna, jest nie tylko wzorowana na autentycznym Jayu Landsmannie, ale i też tenże Jay Landsmann był pierwowzorem Landsmanna znanego fanom fantastyki z wybornej powieści Michaela Chabona "Związek Żydowskich Policjantów".

To jest bardzo soczysty smaczek :)

Serial nie jest łatwy. Trzeba się w niego wgryźć. W każdy sezon. Aczkolwiek po pierwszym sezonie jest już łatwiej. To jest taki serial, po którym nie chce się już tracić czasu na CSI i podobne bajki, które jawią się jako ugrzecznione bajeczki dla małych patafianów.

I tyle. Skracam się dramatycznie, bo gdybym chciał napisać o wszystkich istotnych zagadnieniach związanych z tym serialem - siedziałbym do rana. Dlatego przydałoby mi się trochę wolnego czasu. Bo bardzo mam ochotę napisać jakąś pracę naukową na jego temat. Piekło biorę za świadka - jest ten serial wart mszy :)

Na koniec jeszcze dwie niezłe wypowiedzi na blogach dotyczące tego dziełka:
http://solimaczeta.blox.p...elo-sztuki.html
http://www.kontrowersje.net/tresc/wire

Na koniec: nie polecam tego serialu. To rzecz dla twardzieli a nie dla misiów pysiów od ekranizacji Goodkinda, CSI i tym podobnych pierdół dobrych na kaca.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
MORT
in emergency brea...


Posty: 1905
Wysłany: 2010-06-30, 21:55   

Obiecuję obejrzeć. ;)
Już od jakiegoś czasu się przymieżam. Choć nie wiem, kiedy znajdę na to czas --_- (tym bardziej, że jeszcze tyle innych rzeczy jest do obejrzenia) - jak znam życie, to z rok mi pewnie zejdzie zanim nawet zacznę.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2010-06-30, 22:08   

A wtedy dojdziesz do wniosku jaką byłeś pussy, że tak zwlekałeś. Miałem tak samo. Przeleżał na płytkach u mnie (na dodatek nagrywanych w Jueseju przez kolegę) aż osiadła na nim warstwa kurzu. W końcu obejrzałem. I kiedy zacząłem oglądać: kurczę, trochę to nudne. A potem okazało się, że jest 3-4 nad ranem a ja za dwie godziny muszę wstać do pracy :)

A tu jeszcze jedna świetna notka z bloga: http://filmowelowy.blox.p...e-The-Wire.html
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2011-01-31, 22:40   

Hehehehe... To mój komentarz do aktywności w tym temacie.

BOARDWALK EMPIRE natchnął mnie na przypomnienie sobie najlepszych momentów Omara w THE WIRE (w tej roli Michael K. Williams - powinien jakąś EMYY dostać przynajmniej za rolę księcia - bandyty slumsów Baltimore): http://www.youtube.com/watch?v=ueDjiAm5rzE Scena typowa niemal do końca serialu. Idzie Omar i żaden czarnuch nawet z gnatem i z kolesiami nie ustoi w miejscu tylko spierniczy za winkiel i schowa się do wysiej dziury :) Kolejny przykład: http://www.youtube.com/wa...feature=related

Jeszcze krótki "debeścik": http://www.youtube.com/wa...feature=related Omar versus Brother Mouzonne... Gdzieś około 6:50 zaczyna się megaspoiler, więc tym, którzy nie widzieli radzę nie oglądać, bo stracą mnóstwo wrażeń.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4625
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2011-01-31, 22:46   

Właśnie czeka mnie oglądanie pierwszego sezonu, to może się jakaś aktywność znajdzie :)
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2012-01-12, 19:58   

To w ramach kustoszowania w tym temacie kolejny tekst, który wpadł mi w oko przy okazji: http://www.popcorner.pl/b...iejska_gra?bo=1
Aby pamięć nie zginęła o najwybitniejszym serialu w telewizji :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2012-01-13, 15:45   

Romulus napisał/a:

Aby pamięć nie zginęła o najwybitniejszym serialu w telewizji :)


Czy najwybitniejszym? Myślę, że co najmniej także kilka innych równie dobrze zasługuje na to miano np. "Deadwood", "Miasteczko Twin Peaks", "Carnivale", "Nip/Tuck" czy "The Shield".
 
 
Sammael 


Posty: 668
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-01-13, 17:37   

ASX76 napisał/a:
Romulus napisał/a:

Aby pamięć nie zginęła o najwybitniejszym serialu w telewizji :)


Czy najwybitniejszym? Myślę, że co najmniej także kilka innych równie dobrze zasługuje na to miano np. "Deadwood", "Miasteczko Twin Peaks", "Carnivale", "Nip/Tuck" czy "The Shield".


Romulus tak napisał, bo widać to jego ulubiony serial. Albo taki, który najbardziej ceni. Po co od razu drążyć temat? Zaraz przyjdę ja i powiem że bardziej zasługuje na to miano BSG, Lost czy Mad Men, potem ktoś inny ze swoimi typami i znowu rozpęta się offtop na 3 strony, tym razem o wyższości jednych seriali nad drugimi, który i tak nijak się nie rozwiąże, bo każdy będzie obstawał przy swoim :-P
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2012-01-13, 17:47   

Panie Sammael, m. in. do tego służą fora. :-P

Wychodząc z pańskiego założenia, nie ma sensu dyskutować/debatować/polemizować na tematy np. polityczne, książkowe, religijne, filmowe..., bo i tak każdy zostanie przy swoim zdaniu. ;)
 
 
Sammael 


Posty: 668
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-01-13, 17:57   

ASX76 napisał/a:
Panie Sammael, m. in. do tego służą fora. :-P

Wychodząc z pańskiego założenia, nie ma sensu dyskutować/debatować/polemizować na tematy np. polityczne, książkowe, religijne, filmowe..., bo i tak każdy zostanie przy swoim zdaniu. ;)


Nie, źle wyszedłeś z mojego założenia. Rozróżnij dyskusje które mają sens od takich które będą się jałowo ciągnęły do momentu w którym wszystkim rozmówcom odechce się je ciągnąć. Tematy takie jak "najlepszy serial", "najlepszy film" itd. cechują się tym, że ile ludzi tyle opinii, i w dodatku te opinie są zazwyczaj dobrze ugruntowane (bo chyba każdy sobie takie klasyfikacje kiedyś dobrze przemyślał i porobił), więc praktycznie niemożliwym jest je zmienić pod naciskiem "z zewnątrz".
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2012-01-13, 18:04   

I tak każdą dyskusję można określić jako jałową, no bo "ile ludzi tyle opinii". To jest dopiero bez sensu. Jak ktoś nie jest otwarty na dyskusje to niech nie liczy na specjalne traktowanie.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Sammael 


Posty: 668
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-01-13, 18:08   

Inaczej.
1. Czy w nazwie tematu jest napisane: "Najlepszy serial wszechczasów"?
2. Czy Romulus swoją wstawką chciał:
a) podkreślić wartość The Wire i zachęcić do jego oglądania,
czy też:
b) rozpętać dyskusję o najlepszym serialu wszechczasów?
 
 
Black
Żydowska Małpa


Posty: 370
Wysłany: 2012-01-13, 18:11   

O Boże, zaczyna się.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2012-01-13, 18:12   

Panie Sammael, odniosłem się tylko do nagiego zdania: "Aby pamięć nie zginęła o najwybitniejszym serialu w telewizji" <-- to nie mogło pozostać bez zdania komentarza. Ot i wsio. A Ty próbujesz zrobić z tego aferę na miarę odkrycia lądowania Talibów w Klewkach. ;)
 
 
Sammael 


Posty: 668
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-01-13, 18:14   

ASX76 napisał/a:
Panie Sammael, odniosłem się tylko do nagiego zdania: "Aby pamięć nie zginęła o najwybitniejszym serialu w telewizji" <-- to nie mogło pozostać bez zdania komentarza. Ot i wsio. A Ty próbujesz zrobić z tego aferę na miarę odkrycia lądowania Talibów w Klewkach. ;)


Właśnie mogło. Powinno. Czemu? Zapraszam do pyt. 2 z mojego postu powyżej.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2012-01-13, 18:16   

Nie kojarzę, aby jakikolwiek inny serial telewizyjny "zapewniał" taki world-building, jak w THE WIRE. A dla mnie epika to zasadniczy element do oceny serialu pod kątem wybitności. DEADWOOD z tego powodu już takiej etykietki ode mnie nie dostanie, THE SOPRANOS, czy ROME również. Ale MAD MEN już mógłby konkurować :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2012-01-13, 18:20   

Sammael napisał/a:

Właśnie mogło. Powinno. Czemu? Zapraszam do pyt. 2 z mojego postu powyżej.


I tak by było, gdyby na końcu nie pojawiło się zdanie, które "wstrzymało Słońce i ruszyło Ziemię". ;)

Uzurpator Augustus, niejako w dalszej części (czyli w ostatnim poście, tym powyżej) potwierdził zasadność mej reakcji, prawda? :-P
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2012-01-13, 18:39   

serka?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Black
Żydowska Małpa


Posty: 370
Wysłany: 2012-01-13, 21:21   

Dobra, gwoli ścisłości chciałem się tylko zapytać według jakiej klasyfikacji post o treści "serka?" jest mniejszym spamem niż posty moje i Spella. Bez pretensji, czysta ciekawość.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2012-01-13, 23:17   

Fidel bywa lapidarnie kreatywny. Aczkolwiek nie zdecydowałem jeszcze.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2012-01-14, 00:14   

wzburzyliście wodę i jestem po czwartym odcinku, Romulus, chyba nadmiernie się ekscytujesz, da się oglądać ale ja chyba już wyrosłem z kryminałów (ostatnią ekscytację tym gatunkiem zanotowałem gdy jedynka pierwszy raz puszczała Dempsey i Makepeace na tropie) i za bardzo nie nadaję sie do krytyki tychże

tak czy siak, scena 'Fuck, fuck, fuck' z czwartego odcinka była fajowa, oprócz prostego dowcipu, niuansik, puszczone oczko, ładnie
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2012-01-14, 00:28   

Pierwszy sezon to dopiero drobne cegiełki. Dotrwaj do drugiego. A potem trzeci. Czwarty. I piąty. Ten serial to całość. Ogromna historia dysfunkcyjnego systemu. Pierwszy sezon to taki największy zoom, potem "obraz" się oddala powoli ukazując kolejne fragmenty systemu. Aż w końcu widzisz całość.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Plejbek 


Posty: 842
Skąd: Black Lodge
Wysłany: 2012-01-14, 00:47   

The Wire jest serialem, którego nie można porównywać do "Dempseya...", "Gliniarza i Prokuratora" czy "Miami Vice". Tu nie chodzi tak jak w wymienionych o akcję, łapanie złych kolesi i typowo rozrywkowe podejście w czwartkowy(!) wieczór. Zobaczysz to Fidelu już niedługo. Ja też nie mogłem zrozumieć co takiego wszyscy widzą w tej produkcji gdy byłem w połowie pierwszego sezonu. Dwa tygodnie temu skończyłem ostatni i muszę powiedzieć, że jest to absolutna czołówka serialowa w historii. Serio.
To co powoduje, że The Wire powala na kolana (mnie przynajmniej) jest to , że konwencja kryminału nie jest tutaj celem sama w sobie (jak w wymienionych wyżej przez mnie tytułach). Jest ona wzbogacona o szerokie podejście do problemu korupcji, narkotyków, beznadziejności prób wyprowadzenia na prostą drogę społeczności slumsów Baltimore czy rozgrywek u szczytów władzy.
Poza tym, kuźwa, takie właśnie sceny jak "fuck, fuck" czy haftujący McNulty razem Bunkiem przy hydrancie to już klasyka...
Chętnie wrócę do wymiany zdań - tylko proszę Fidelu nie zniechęcaj się. Jak padniesz po którymś odcinku i stwierdzisz, że nie polecisz dalej, pisz. Będę Cię podnosił...
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2012-01-14, 00:51   

@Romulus

Wiesz co, pewnie masz rację ale nie widze się kończącego wszystkie sezon, dobrze będzie jak skończę pierwszy (but keep trying Romulus ;) )
ja wiem, że bagno wszędzie i The Wire to pokazuje i taki prawdziwy jest, ale co z tego kiedy mnie to nie ekscytuje bo to w sumie nic nowego, brak tu mimo wszytko czegoś co by przykuwało, ot proza życia, opowiedzieć Ci swoje?

Plejbek, Tobie chyba mógłbym odpowiedzieć tak samo, wszystko co mówisz to pewnie prawda, ale mnie to chyba zwyczajnie nie jara tak jak nie jara mnie Moulin Rouge i laski tańczące kankana choćby nie wiem jak mistrzowsko
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Cintryjka 

Posty: 1841
Wysłany: 2012-01-14, 11:59   

Witam wszystkich! Od dłuższego już czasu podglądam sobie niektóre tematy na ZB, ale dopiero konieczność odpisania na powyższego posta skłoniła mnie do rejestracji:)
A to dlatego, że też miałam trudności z przebrnięciem przez pierwszą część The Wire, a drugim sezonem, którego akcja skoncentrowana jest głównie wokół afery w porcie Baltimore, byłam już zachwycona. Poza tym zgadzam się z opinią, że The Wire, jak żaden inny serial, który oglądałam do tej pory, a mam ich na koncie sporo, stanowi całość, głęboko przemyślaną co do najdrobniejszego szczegółu, co można docenić w pełni dopiero po obejrzeniu ostatniego odcinka ostatniego sezonu.
Ale już od drugiej serii rzecz wciąga bezwarunkowo i nie potrzeba dodatkowych zachęt, by kontynuować.
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2012-01-14, 19:04   

Cintryjka napisał/a:
Witam wszystkich!

Od dłuższego już czasu podglądam sobie niektóre tematy na ZB, ale dopiero konieczność odpisania na powyższego posta skłoniła mnie do rejestracji:)


1. Witam! :-) <szkoda, że nie wątku Powitania, ale cóż... lepiej tu, niż wcale> ;)

2. Czasem tak niewiele trzeba, żeby uszczęśliwić tak wielu...

Zawartość Twojego wpisu można również w całej rozciągłości odnieść do brytyjskiej wersji "Life on Mars" + "Ashes to Ashes", gdzie dopiero później, w miarę odkrywania kolejnych kart/elementów układanki, dowiadujemy się o sprawach, które rzucają nowe światło na pewne nader istotne kwestie i zmieniają obraz/odbiór, pozwalają należycie docenić... Problem w tym, że nie dałaś tym produkcjom prawdziwej szansy, z tego co pamiętam.

Wracając do tematu głównego (coby uzurpator Augustus mi nie wyciął... posta) -->
Na podstawie reakcji na "The Wire" co poniektórych osobników widać, że zalety serialu mogą przyczynić się do jego gorszego postrzegania, przynajmniej na pierwszy rzut oka. Cóż bowiem z tego, że całość stanowi bardzo realistyczną i inteligentną produkcję, skoro, jak widać, jest problem z pobudzeniem zaangażowania emocjonalnego, czy choćby zwykłej ciekawości na tyle, żeby mieć chęć oglądać dalej po początkowych odcinkach?
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2012-01-14, 19:29   

To dopiszę jeszcze cyctatem z bloga, do którego link wrzuciłem w moim 2 poście w tym temacie:
Cytat:
To serial, któremu trzeba poświęcić trochę czasu. Ekspozycja zajmuje tutaj jakieś cztery odcinki, podczas których niejeden pomyśli: "przeciętniactwo". Jednak serial ma odcinków 60 i trudno znaleźć człowieka, który po obejrzeniu całości miał do powiedzenia coś więcej, niż wiązankę cielęcych zachwytów. The Wire jest jak... jazda na rowerze - niepodobne to do niczego, co znasz, trzeba nauczyć się odpowiednich ruchów, ale jest to nauka najbardziej owocna z możliwych. Po obejrzeniu tego serialu nawet Wiadomości w telewizji wyglądają sztucznie i nieprawdziwie. Więcej. Ty wiesz, że są nieprawdziwe.

Czas na ekspozycję. O czym to w ogóle jest? Twórca David Simon twierdzi, że przyszedł do HBO i powiedział: "Joł, ziom. Mam głównie czarnoskórą obsadę, opowiadam o tej całej dysfunkcji, kręcę w Baltimore i wszystko nabiera sensu dopiero w czwartym sezonie. Sprawdź to". "Ta cała dysfunkcja" to niesprawność systemów demokracji.

Brzmi poważnie? Na szczęście The Wire ma litość i nie zrzuca widzowi na głowę całej swojej tematyki naraz. Zaczyna się to jak program o gliniarzach i handlarzach narkotyków. Czarni handlarze mają fajną gadkę, gliniarze to zwykli ludzie, dialogi są świetne, co jakiś czas zabawna scena. Gdy już się trochę zżyjesz z postaciami, to zaczynają im się dziać niemiłe rzeczy i sezon się kończy. "Ciekawe co będzie w drugim", myślisz. Druga seria... zaczyna opowiadać o czymś zupełnie innym - o pracownikach w porcie. Do puli 30 głównych postaci, które już poznałeś, dorzucane jest 15 nowych, które nie mają nic wspólnego z tamtymi... Przynajmniej tak ci się wydaje przez większość czasu. Ale w pewnym momencie któreś z wydarzeń sprawia, że widzisz, o co w tym chodzi. "Kurczę, ten serial pokazuje, jak przestępczość i nieskuteczna z nią walka wpływa na życie zwykłego robotnika! Jakie to złożone, wow!". A potem jest trzeci sezon. Dochodzą nowe postaci. Do poprzednich schematów, które jako tako już poznałeś, dochodzi nowa perspektywa - życie polityka. Jak zrobić, żeby było lepiej ludziom. Postaci gliniarzy i handlarzy, z którymi zżywasz się coraz bardziej, wyglądają już teraz jak pionki. Zdajesz sobie sprawę, na czym polega fenomen tego serialu - on nie ma zamiaru ci ściemniać. To, że bohater pozytywny jest gliniarzem i jest super, nic nie zmienia. Nie może złapać Tego Złego, nawet gdyby był ulepszoną wersją Bonda. Struktury prawne nie pozwolą mu go złapać. Budżet policji nie pozwoli go śledzić. Szefowie nie pozwolą marnować czasu na coś, co nie nabija statystyk wydajności. Cała ta dysfunkcja. O tym opowiada serial. A później zaczyna się sezon czwarty i... dochodzi nowa warstwa. Edukacja. I ogólnie rozwój młodzieży. Jak to jest, że niektórzy z obywateli, zamiast uczciwie pracować, zostają handlarzami narkotyków? Czy można założyć, że "po prostu są źli"? A może ktoś ma odwagę zanalizować krok po kroku, skąd biorą się przestępcy na naszych ulicach? O tym też jest ten serial. O sezonie piątym też warto by napisać, ale już pewnie domyślacie się, o czym jest - "o tym wszystkim" plus coś więcej.

Więcej: http://filmowelowy.blox.p...e-The-Wire.html

To tak dla przyszłych pokoleń. Bo po THE WIRE nie było już nic tak ambitnego i jednocześnie atrakcyjnego.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2012-01-14, 19:39   

Romulus napisał/a:


To tak dla przyszłych pokoleń. Bo po THE WIRE nie było już nic tak ambitnego i jednocześnie atrakcyjnego.


Do tego zdania niezbędny jest dopisek - "jeśli chodzi o seriale poruszające tę, lub zbliżoną tematykę".
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2012-01-14, 20:58   

ASX76 napisał/a:
Romulus napisał/a:


To tak dla przyszłych pokoleń. Bo po THE WIRE nie było już nic tak ambitnego i jednocześnie atrakcyjnego.


Do tego zdania niezbędny jest dopisek - "jeśli chodzi o seriale poruszające tę, lub zbliżoną tematykę".

No, nie wiem. Znasz równie ambitne produkcje?
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2012-01-14, 21:22   

Romulus napisał/a:

No, nie wiem. Znasz równie ambitne produkcje?


W poście z piątku godz. 15.45 wymieniłem tytuły.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Fahrenheit 451


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 14