FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Uczta Wyobraźni
Autor Wiadomość
Sammael 


Posty: 668
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-09-18, 13:03   

Zamówiłem wczoraj w nocy "Fincha", chociaż widzę że w następnym rzucie będę musiał ponownie zainwestować w VanderMeera ;)

Do tego bardzo zainteresowała mnie "Nakręcana dziewczyna", niestety na empik.com jest niedostępna, więc w wolnej chwili poszukam w księgarni. Dzięki wszystkim za szybką pomoc.
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2011-09-18, 13:37   

Sammael napisał/a:

Do tego bardzo zainteresowała mnie "Nakręcana dziewczyna", niestety na empik.com jest niedostępna, więc w wolnej chwili poszukam w księgarni. Dzięki wszystkim za szybką pomoc.


Poszukaj koniecznie, jeśli ci zależy, bo skończył się nam nakład i dodruków nie będzie, przynajmniej w UW (możliwa jest taka opcja, jak ze Ślepowidzeniem, ale niezbyt szybko).
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2011-09-18, 13:42   

Na Allegro jeszcze sporo Nakręcanych na aukcjach.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2011-09-18, 14:20   

Jander napisał/a:
Na Allegro jeszcze sporo Nakręcanych na aukcjach.


I pewnie w jakichś księgarniach, ale nasz dystrybutor już nie ma i nie będzie miał, jeśli nie będzie zwrotów. Na rynku jest 500-600 egzemplarzy, które nie zostały jeszcze rozliczone, trudno, jednak, powiedzieć ile z nich się sprzedało, ile jest ciągle na półkach.
 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2011-09-18, 14:25   

To chyba jeden z lepszych wyników sprzedażowych w UW?
_________________
 
 
GilGalad 
Szperacz


Posty: 394
Wysłany: 2011-09-18, 15:24   

Cytat:
Poszukaj koniecznie, jeśli ci zależy, bo skończył się nam nakład i dodruków nie będzie, przynajmniej w UW (możliwa jest taka opcja, jak ze Ślepowidzeniem, ale niezbyt szybko).


Dobrze wiedzieć, muszę sobie egzemplarz załatwić...


Cytat:
To chyba jeden z lepszych wyników sprzedażowych w UW?


Zapewne, skoro tak szybko się rozeszło.
_________________
Ł napisał/a:
Fantastyka jest dziwką Stephesona, a nie Stepheson dziwką fantastyki.


James Joyce napisał/a:
Jest to wiek utrudzonego kurewstwa, po omacku szukającego swego boga.
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2011-09-18, 15:41   

Shadowmage napisał/a:
To chyba jeden z lepszych wyników sprzedażowych w UW?


Najlepszy, tym bardziej, że minęło 8 miesięcy od wydania Nakręcanej i nakład był 4 tys, a nie 3, jak w przypadku Ślepowidzenia.
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4627
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2011-09-18, 17:21   

Ciekawe skąd taki wynik. Zastanawiam się czy miało to coś wspólnego z tym, że w paru empikach, w których bywam książka sterczała (w jednym jeszcze stoi) na literaturze sensacyjne a nie na fantastyce.
Dla porównania McDonalda nowego niby położyli na fantastyce, ale nie na dziale fantastyki ale na dorobionej przy wejściu dostawce z okazji promocji 3 za 2 i to jeszcze na samym dole, ukryte pod czym tylko się dało. I jak się ma dobrze sprzedać skoro go musiałem 5 minut z obsługą empiku wespół szukać coby go znaleźć.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4477
Skąd: fnord
Wysłany: 2011-09-18, 19:01   

Tomaszu, nie idźmy tą drogą...
 
 
Sammael 


Posty: 668
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-09-18, 21:12   

Nie idźmy, nie idźmy. W każdym razie dzięki, AM, za info, "Dziewczyna" już zamówiona.
 
 
Plejbek 


Posty: 842
Skąd: Black Lodge
Wysłany: 2012-06-26, 14:06   

iselor napisał/a:
Welin? Odpadłem po parunastu stronach. Przerost formy nad treścią. Wolę bardziej klasyczne podejście zarówno do fantasy jak i sf. A teraz jeszcze czytam ten wątek i widzę że są tu jakies sceny homo. Dziękuję, postoję, pan Duncan u mnie już nie zagości. Dobrze ze książke kupiłem w antykwariacie, będę mógł ją tam bez problemu odnieść z powrotem. Najgorsze że to moje pierwsze podejście do Uczty Wyobraźni, mam nadzieję że reszta ksiażek z serii prezentuje się lepiej.
No ja osobiście uważam UW za jedno z najlepszych przedsięwzięć wydawniczych ostatnich lat.

Iselor
1. Duncan jest w ścisłej czołówce tej serii.
2. Ostrzegam, że geje pojawiają się też w innych książkach UW :)

Teraz pomyśl czy chcesz w to wejść...
 
 
Młodzik 


Posty: 1367
Skąd: Heidelberg/Ladenburg
Wysłany: 2012-06-26, 14:09   

Ba, taka awersja do homoseksualizmu, czy jakichkolwiek dewiacji, zboczeń (nie, nie uważam homoseksualizmu za jedno z tych) oznacza odrzucenie niemałego dorobku literatury XX wieku :) .
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2012-06-26, 14:13   

A może jest to reakcja upozorowana?
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2012-06-26, 14:18   

iselor, //facepalm
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2012-06-26, 14:28   

Uwaga, w Biblii też są geje!
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
iselor 


Posty: 342
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-06-26, 14:30   

Po prostu mi nie leży ta książka. Ten klimat. Nie podoba mi się sam koncept fabuły. Ot, tyle. No, teraz możecie sobie nawjeżdżać na mnie:) Pewnie się nie znam na literaturze. W domu mam "Palimpsest", Finch", "Ślepowidzenie" i "Maszyne różnicową". Od nich wszystko zależy.
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2012-06-26, 14:30   

Hmmm, to i tak rokuje dobrze, bo z Harrisonami to byś się pochlastał....
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2012-06-26, 14:43   

You Know My Name napisał/a:
Hmmm, to i tak rokuje dobrze, bo z Harrisonami to byś się pochlastał...

Czemu? Tylko z Viriconium. Reszta ok.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Młodzik 


Posty: 1367
Skąd: Heidelberg/Ladenburg
Wysłany: 2012-06-26, 14:43   

Przy Finchu cieszyłem się jak dziecko, ale to tak dziwnie zaczynać cykl od końca. "Ślepowidzenie" też bardzo dobre. W "Palimpseście" jest więcej scen homoseksualnych niż w "Welinie" :P .
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2012-06-26, 14:57   

MrSpellu napisał/a:
You Know My Name napisał/a:
Hmmm, to i tak rokuje dobrze, bo z Harrisonami to byś się pochlastał...

Czemu? Tylko z Viriconium. Reszta ok.
a praktyki seksualne ze Światła...
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2012-06-26, 15:22   

iselor napisał/a:
Po prostu mi nie leży ta książka. Ten klimat. Nie podoba mi się sam koncept fabuły. Ot, tyle.

E, gadanie. Widziałem Twoje listy, wiem jakie książki cenisz i nie bardzo chce mi się w to wierzyć. Księga Wszystkich Godzin to bardzo dobre fantasy, jazda bez trzymanki po mitach, przeplatające się archetypy i ciekawe spojrzenie na seksualność. Niechęć do ostatniego jestem w stanie zrozumieć, bo spotkałem się z osobami, które Wiedźmina uważały za naładowanego seksem i nijak nie szło im przemówić do rozsądku. Jest inne niż uznane za normalne - więc złe - rozumiem. Nie pochwalam, ale rozumiem.
Ale jeśli idzie o całość - no tu po prostu po przeczytaniu drobnego fragmentu, nie widzisz całego obrazka. oceniasz jedynie elementy, a KWG to więcej niż tylko suma swoich części.
Więc się przełam i czytaj dalej ;)
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
iselor 


Posty: 342
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-06-26, 17:02   

Przykro mi Tixon, już oddałem za bezcen do antykwariatu. Jeśli jeszcze tam jest to zapraszam d łódzkiego Silva Rerum jak ktoś nie ma. No, zobaczymy co z resztą serii:)

Doprawdy, nie wszystko co wg większości wybitne MUSI mi się podobać. Skoro są ludzie co nie cierpią Władcy Pierścieni albo Księgi Nowego Słońca to ja mogę nie lubić Welinu i tego typu fantastyki.
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2012-06-26, 17:05   

iselor napisał/a:
Doprawdy, nie wszystko co wg większości wybitne MUSI mi się podobać

Obawiam się, że właśnie większość od Welinu się odbiła/odbije.
Lektura dla snobów 8)
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
iselor 


Posty: 342
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-06-26, 18:27   

To tylko twoje zdanie;)
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2012-06-26, 19:45   

You Know My Name napisał/a:
a praktyki seksualne ze Światła...

Oj tam, oj tam.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3200
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2012-08-03, 11:13   

Dotarły mnie informacje na jednym z forów dyskusyjnych (niemniej ciągle czekam na jakieś bardziej konkretne źródło, że informacja jest prawdziwa), jakoby w przyszłym tygodniu miała mieć miejsce promocja "2 za 1" w sieciach Empik na książki z serii Uczta Wyobraźni. Z racji tego, iż dotychczas nie miałem okazji zapoznać się z jakąkolwiek pozycją z tej serii, chciałbym skorzystać z promocji i się zaopatrzyć w dwie książki. I teraz nasuwa się pytanie: po co najlepiej sięgnąć? Co prawda na razie nie wiadomo które tytuły będą objęte promocją (bo nakład niektórych zapewne się wyczerpał), ale i tak byłbym wdzięczny za propozycje.
Osobiście po przejrzeniu opisów, najbardziej interesowałyby mnie: "Nakręcana dziewczyna/Pompa numer sześć" Paolo Bacigalupiego, "Rzeka bogów" Iana McDonalda i inne tego autora. Liczę na waszą pomoc ;)
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
Młodzik 


Posty: 1367
Skąd: Heidelberg/Ladenburg
Wysłany: 2012-08-03, 11:17   

Obydwie mnie znudziły niemiłosiernie. Osobiście jestem fanboyem VanderMeera, czyli polecałbym "Shriek: Posłowie" i "Finch", z tym że to seria, której pierwszy tom został wydany przez inne wydawnictwo. Niby nie jest absolutnie niezbędne przeczytanie "Miasta szaleńców i świętych" przed resztą, ale możesz sporo stracić. Jeśli masz nadmiar kasy to zaszalej :) .
Poza tym jeszcze "Wieki Światła" i dwutomowe "Opowieści Sieroty".

A, właśnie. Tak, ta promocja to pewniak, Empiki już są pełne książek z UW.
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3200
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2012-08-03, 11:23   

Młodzik napisał/a:
A, właśnie. Tak, ta promocja to pewniak, Empiki już są pełne książek z UW.
Nigdy nie kupowałem w takich promocjach, więc nie wiem jak się ogarnąć ;) Jeżeli książki są w różnych cenach, to za którą płacimy? Za droższą? I czy będzie możliwość zamówień na empik.com? Bo w mojej mieścinie empiczek jest raczej małych rozmiarów i dość skromnie zaopatrzony...

Dzięki za informacje.
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2012-08-03, 11:37   

http://mag.com.pl/forum/v...p?p=52368#52368

W tego typu promocjach płaci się za droższą książkę, gratisowa (w empiku zazwyczaj za 1 grosz) jest ta tańsza.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3200
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2012-08-03, 14:02   

A wiadomo od którego dnia promocja ma obowiązywać?
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

OGIEN I LÓD - Przystan mil/osników prozy Georgea R. R. Martina


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 14