Książki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Państwo świeckie
Autor Wiadomość
Amontillado 

Wysłany: 2010-10-21, 13:01   

ManJak napisał/a:
Bo to jedyna organizacja do której zapisują Cię gdy nie masz zdolności prawnych i jesteś nieświadomym bobasem. :evil: (stąd 90%)
Możesz winić jedynie rodziców. I nie jest to jedyna taka organizacja - do przyjęcia obywatelstwa też jesteś zmuszany - i w tym wypadku rodzice mają chyba jeszcze mniej do powiedzenia ;) A wypisać się równie trudno jak nie bardziej.

Wulf napisał/a:
Kościół widać bardzo się boi utraty wpływów, skoro nawet prywaciarzy chce zmuszać do podporządkowania :-D
Moim zdaniem nie potrzebna histeria ze strony niektórych rodziców i kościoła - jak się coś nie podoba to rodzic może zabrać pociechę (a prywaciarz powinien oddać pieniądze za ten rok nauki ponieważ zmienił warunki panujące w szkole bez poinformowania rodziców). Co do kościoła to za artykułem:
Cytat:
Według Ministerstwa Edukacji Narodowej kuria może zabrać szkole katechetę, bo rozporządzenie o nauczaniu religii dotyczy tylko placówek publicznych. Szkoły prywatne na własną rękę muszą porozumieć się w tej sprawie z Kościołem.

Mają dogadywać się sami więc wyrażanie swojej opinii przez obie strony jest jak najbardziej na miejscu. Kościół mógłby mniej histeryzować a prywaciarz:
Z artykułu
Cytat:
Krakowska szkoła obiecała dzieciom specjalną salkę katechetyczną (remont zakończy się w przyszłym roku). Obok krzyża zawisną tam na ścianie symbole innych religii wyznawanych przez uczniów z tej szkoły.
wcześniej o tym pomyśleć a nie jak się protesty zaczęły ;)

Wulf 
wilczy błazen

Wysłany: 2010-10-21, 13:13   

Amontillado napisał/a:
A wypisać się równie trudno jak nie bardziej.
Zależy co uznać za "trudność".
Amontillado napisał/a:
(a prywaciarz powinien oddać pieniądze za ten rok nauki ponieważ zmienił warunki panujące w szkole bez poinformowania rodziców).
A niby czemu ma oddawać kasę? Jeśli w umowie pomiędzy rodzicem a szkołą nie było wpisane zakazu zdejmowania krzyża, to nie ma podstawy do oddania. Bo co, jakby pomalował klasę albo wymienił stoliki, to też by miał oddawać kase, bo zmienił warunki w szkole bez informowania rodziców? :-D
Amontillado napisał/a:
prywaciarz wcześniej o tym pomyśleć a nie jak się protesty zaczęły
Teraz chcesz mówić jak prywaciarz ma prowadzić swój biznes? :-D Ciekawe...

Amontillado 

Wysłany: 2010-10-21, 13:35   

Cytat:
Zależy co uznać za "trudność".
Tylko prezydent może ci odebrać obywatelstwo i o ile się nie mylę to trzeba mieć przynajmniej obietnicę przyznania obywatelstwa przez inne państwo - ale mogę się mylić. Bezpaństwowcem bez perspektyw przyznania obywatelstwa chyba ciężko zostać.
Wulf napisał/a:
A niby czemu ma oddawać kasę? Jeśli w umowie pomiędzy rodzicem a szkołą nie było wpisane zakazu zdejmowania krzyża, to nie ma podstawy do oddania. Bo co, jakby pomalował klasę albo wymienił stoliki, to też by miał oddawać kase, bo zmienił warunki w szkole bez informowania rodziców? :-D
Nie wiem - nie widziałem umowy. Rodzice zawsze mogą iść przy tym do sądu - ale to też będzie ci przeszkadzać.
Wulf napisał/a:
Teraz chcesz mówić jak prywaciarz ma prowadzić swój biznes? :-D Ciekawe...
Nie - ale niech się nie dziwi, że rodzice protestują :mrgreen: Klient też ma prawo robić problemy prywaciarzowi - chcesz mu odbierać do tego prawo? To zacznij od bronienia kasjerek w spożywczakach bo one muszą się nasłuchać jeszcze więcej :badgrin:

Wulf 
wilczy błazen

Wysłany: 2010-10-21, 13:50   

Amontillado napisał/a:
Klient też ma prawo robić problemy prywaciarzowi - chcesz mu odbierać do tego prawo?
Nie ma prawa. Pacta sund servanda. Jeśli działanie prywaciarza jest zgodne z umową - druga strona ma robić swoje. Jeśli działanie jest niezgodne z umową - idzie się do sądu, albo załatwia sprawę na drodze w umowie przewidzianej. A nie pieprzy się przed kamerami, że się dyskryminuje religię.
Amontillado napisał/a:
Tylko prezydent może ci odebrać obywatelstwo
Nie może. Prezydent jedynie wyraża zgodę. Wniosek i chęć jest Twoja.
Amontillado napisał/a:
Bezpaństwowcem bez perspektyw przyznania obywatelstwa chyba ciężko zostać.
równie ciężko jest zostać bezpaństwowcem.

Amontillado 

Wysłany: 2010-10-21, 14:07   

Wulf napisał/a:
Nie może. Prezydent jedynie wyraża zgodę. Wniosek i chęć jest Twoja.

równie ciężko jest zostać bezpaństwowcem.
O to mi chodziło. Źle się wyraziłem.

A z tym bezpaństwowcem - możesz chyba zostać jeśli masz obiecane od kraju niedopuszczającego podwójne obywatelstwo, że ci obywatelstwo przyzna. Wydaje mi się, że powiedzieliśmy prawie to samo tylko gdzieś się zgubiło zrozumienie.

Wulf napisał/a:
Nie ma prawa.

Wulf napisał/a:
A nie pieprzy się przed kamerami, że się dyskryminuje religię.
Narzekać prawo ma każdy tylko czy jakiś dziennikarz zajmuje się narzekaniami klientki w warzywniaku? Nie sądzę. Poważny dziennikarz powinien przykładać do tego wagę? Niech sobie idą pieprzyć do Trwam albo Maryja a poważny dziennikarz niech się zajmie przekrętami miasta Krakowa z wykupem ziem pod drogi, które nie mogą powstać przez ostatnie 20 lat ;)

Toudisław 
Ropuszek

Wysłany: 2010-11-14, 11:02   

http://wiadomosci.onet.pl...,wiadomosc.html

Przeciwnicy wpływu kościoła na Państwo powinni być oburzeni

Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku

Wysłany: 2010-11-14, 11:05   

Lepiej, żeby kościół zajmował się takimi sprawami, zamiast rzucaniem ekskomuniki na politycznych przybłędasów w Sejmie ;)

Toudisław 
Ropuszek

Wysłany: 2010-11-14, 11:30   

Romulus napisał/a:
Lepiej, żeby kościół zajmował się takimi sprawami, zamiast rzucaniem ekskomuniki na politycznych przybłędasów w Sejmie

Tylko, że kościół np. Nawołuje do uwolnienia skazanych na KS. Ingerowanie w wyroki sądu to zdecydowanie więcej niż pośredni wpły na poilityków

Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku

Wysłany: 2010-11-14, 12:09   

Ależ ma prawo nawoływać. Tak samo, jak kosciół ma prawo nawoływać do tego, aby karac za aborcję, czy za in vitro i nazywać je grzechem.

You Know My Name 
Vortex Surfer

Wysłany: 2010-11-14, 12:54   

Nie jestem oburzony. Bo kościół jako taki nie jest złem. Złem jest czasem (a czasem często) zachowanie zelotów, hierarchów, przekonanie o dzierżeniu rządu dusz, itp.
Kościół, który wyzbyłby się chęci wpływu na bierzące działania polityczne rządu z pozycji siły ("jest nas 90% katolików") a angażujący się w inne akcje społeczne czy nawet quasi-polityczne (czyli np działalność charytatywna czy próby wyzwolenia więźniów sumienia) miałby moją szczerą akceptację. Niech nawołuje do uwolnienia osób z KŚ (choć myślę, że chodzi raczej o zmianę wyroków na 25, czy dożywocie). Ja nawołuję do wprowadzenia u nas KS. Cicho i na forum (choć niegdyś nawet Kaczyńskim taką petycję podpisałem), ale zawsze. Każdy nawołuje do czego chce. Ważne aby nie popadać w przekonanie, że jeśli ja nawołuję to znaczy, że to jedyna droga a inni na stos.

Fidel-F2 

Wysłany: 2010-11-14, 13:57   

Mag_Droon napisał/a:
Bo kościół jako taki nie jest złem.
jest

Adeptus Gedeon napisał/a:
integracja w duchu stworzenia katolickiego wolnorynkowego imperium.

Zireael 

Wysłany: 2010-11-14, 18:12   

Fidel-F2 napisał/a:
jest

Fidel jak zwykle wspiął się na wyżyny konkretu i poparcia swojego stanowiska argumentami.

Fidel-F2 

Wysłany: 2010-11-15, 07:09   

Zireael, moje słowo powinno Ci wystarczyć za wszystko

ats 
old fat bat

Wysłany: 2010-11-15, 08:58   

państwo świeckie to takie, w którym każdy obywatel ma prawo do dowolnych poglądów religijnych, o ile nie rzutuje to na jego funkcje społeczne, czy zawodowe. Państwo, które nie dzieli obywateli na lepszych i gorszych na podstawie wyznawanej religii, a te poglądy nie mają żadnego znaczenia w sferze publicznej. Myślę, że w państwie świeckim nawet obnoszenie się z symbolami religijnymi nie powinno być problemem, bo nie miałoby żadnego publicznego znaczenia.

wyobrażam sobie, że życie w takim państwie byłoby przyjemnością.

Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku

Wysłany: 2013-07-24, 20:42   

Nie ma ogólnego tematu o Kosciele Katolickim w Polsce --_- Zatem wrzucam ten bezprzykładny przykład ciemnoty kościelnej: http://natemat.pl/69381,w...rodlem-opetania
Nie dziwię się, że szefunio tej diecezji udupił księdza Lemańskiego. Więcej Hoserów a czeka Polskę taliban islamski w wersji kato.

MORT
in emergency brea...

Wysłany: 2013-07-24, 21:07   

:mrgreen:

Cytat:
Jeśli rzeczywiście pewne zespoły muzyczne są niebezpieczne to dlaczego przekręca ich nazwy. Jeśli symbole są niebezpieczne, to dlaczego występują one w kościołach? By narażać wiernych na działania złych duchów?

Przypadek?

P.S. - można było w temacie Chrześcijaństwo. Takie wyskoki nie są tylko domeną KK.

Tixon 
Ukryty Smok

Wysłany: 2013-07-24, 21:17   

Cytat:
Na pewno wiele z tych zagrożeń jest realnych,

:shock: Które?
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/

Fidel-F2 

Wysłany: 2013-07-24, 21:21   

Głupich nie sieją.

utrivv 
Roztargniony mag

Wysłany: 2013-07-25, 08:23   

Tixon napisał/a:
Cytat:
Na pewno wiele z tych zagrożeń jest realnych,

:shock: Które?

Łatwo ci szydzić bo sam jesteś umoczony:
Cytat:
Duchowny przestrzega nas też przed smokami.

//pisowcy

Ł napisał/a:

wydrukowałem sobie ten wpis, złożyłem kartkę 8 razy i włożyłem do kieszeni mokrej koszuli. Wyschła od razu. I kota który leżał obok niej też zmumifikowało.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej

Tixon 
Ukryty Smok

Wysłany: 2013-07-25, 11:43   

Łatwo mi szydzić, bo sami się podkładają.
A autor dokłada swoją cegiełkę słowami "Na pewno", "wiele" i "realnych".
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/

utrivv 
Roztargniony mag

Wysłany: 2013-07-25, 12:21   

Więc teraz zostałeś Szydem ;)
BTW o realnych to pisał ten co się z tego śmiał :)

Ł napisał/a:

wydrukowałem sobie ten wpis, złożyłem kartkę 8 razy i włożyłem do kieszeni mokrej koszuli. Wyschła od razu. I kota który leżał obok niej też zmumifikowało.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej

MrSpellu 
Waltornista amator

Wysłany: 2013-07-25, 12:34   

Szyd :freak: Kupuję. Od razu dwa kilo.
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

MORT
in emergency brea...

Wysłany: 2013-07-25, 20:38   

O, znalazłem //spell

Sprawa jest poważna (tak ze dwie/trzy minuty wyjaśnią wszystko):
https://www.youtube.com/w...32u-MU&t=59m55s

(w podpisie pod filmem jest też lista linków do różnych części - możecie się dowiedzieć o zombie-homo-Smerfach, że He-Man idzie w konkury z Bogiem o władzę nad wszechświatem, o czarnoksięstwie w Star Wars, czy niebezpiecznej symbolice w (starym) My Little Pony, którą "niszczymy swe dzieci"!1!! //pisowcy ).

Jezebel 
Emerald

Wysłany: 2013-07-30, 16:28   

A był już gdzieś na forum ten klecha na wózku, który zdemaskował Hell-o-Kitty? //mysli

edit: http://www.youtube.com/watch?v=TZrhS6kl6vg

toto 
Washington Irving

Wysłany: 2013-07-30, 17:02   

Takie tam, z frondy: Brońmy Księdza Sawę przed atakiem satanistów!
trzy konie, a na jednym Jan Paweł II, w szatach pontyfeksa maksyma, na drugim Lech Wałęsa w todze i w sandałach, z gladiusem, a na trzecim jakaś hybryda dziwna, dwugłowy Rzymianin, potężny, gruboudy, grubołydy, o brzuchu masywnym, dwie głowy identyczne, tylko że jedna miała narośl obok nosa, a druga nie miała. Z tej narośli coś jakby drzewko, roślinka wyrastało, ku niebu się wzbijało niby nowy początek. "Siwy Dym", Ziemowit Szczerek

MORT
in emergency brea...

Wysłany: 2013-07-30, 18:23   

Jezebel napisał/a:
A był już gdzieś na forum ten klecha na wózku, który zdemaskował Hell-o-Kitty? //mysli

edit: http://www.youtube.com/watch?v=TZrhS6kl6vg

Tyle tych długich smsów Diabła się napreparował, że aż sam sobie zaprzeczył.
Z jednej stron, że niby Szatan imienia Marii nie użyje, ale jednak wymskło mu się "Maria szmata". :mrgreen:

EDIT: lol

toto 
Washington Irving

Wysłany: 2013-07-30, 18:42   

Jezebel napisał/a:
A był już gdzieś na forum ten klecha na wózku, który zdemaskował Hell-o-Kitty?
W szałcie kilka tygodni temu.

Zapiąć pasy i w drogę.
Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---

Tixon, kiedy będą te normalne spoilery?
trzy konie, a na jednym Jan Paweł II, w szatach pontyfeksa maksyma, na drugim Lech Wałęsa w todze i w sandałach, z gladiusem, a na trzecim jakaś hybryda dziwna, dwugłowy Rzymianin, potężny, gruboudy, grubołydy, o brzuchu masywnym, dwie głowy identyczne, tylko że jedna miała narośl obok nosa, a druga nie miała. Z tej narośli coś jakby drzewko, roślinka wyrastało, ku niebu się wzbijało niby nowy początek. "Siwy Dym", Ziemowit Szczerek

Cintryjka 

Wysłany: 2013-07-30, 18:48   

Abstrahując już od ogólnego absurdu, czym na tej liście jest Barbie? Nierządnicą Babilońską?

J.K.

MORT
in emergency brea...

Wysłany: 2013-07-30, 19:15   

Cintryjka napisał/a:
Abstrahując już od ogólnego absurdu, czym na tej liście jest Barbie? Nierządnicą Babilońską?

Musiałem obejrzeć - niczym okultystycznym, jak się okazuje. Tylko jest zbyt doskonała powodując anoreksję u dziewczyn i generalnie ucząc małe dziewczynki o modzie zamiast o macierzyństwie. Ale tak poza tym, "nic złego w nich nie ma".

EDIT: toto, nie zacytowałeś najlepszego - wniosków:
Cytat:
Czy ów ksiądz celowo mija się z prawdą, czy też został sam oszukany przez demona, który mu rzeczywiście wysłał takie SMS-y po to, aby go ośmieszyć i zdyskredytować?

:mrgreen:

utrivv 
Roztargniony mag

Wysłany: 2013-07-31, 08:00   

Za nic nie rozumiem tej całej obrony Sawy, ignoranci mają bronić "specjalistę"? Za chwilę sprzątaczka na UW będzie broniła teorii naukowych.

Ł napisał/a:

Odpowiedz do tematu