FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Brooklyńska Rada Żydów

Czy to prawda, że Żydówki mają w poprzek?
Tak
33%
 33%  [ 5 ]
Nie
13%
 13%  [ 2 ]
Nie sprawdzałem
53%
 53%  [ 8 ]
Głosowań: 15
Wszystkich Głosów: 15

Autor Wiadomość
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2011-02-10, 17:37   

Romulus napisał/a:
I konkluzja z tego jaka? Że Gross co...?

A kto umarł - ten nie żyje.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23145
Wysłany: 2011-02-10, 17:40   

Saika napisał/a:
Chciałam zostawić Grossa i zmienić temat, co zaznaczyła, cytuję:

Saika napisał/a:
Aby skończyć spektakl wokół Grossa


Te dane chciałam uczynić nowym otwarciem po prostu. :)

A czemu chcesz kończyć temat Grossa? On się dopiero rozwija :) Dawaj, nie chowaj głowy za biednymi Palestyńczykami, którzy obchodzą tylko Hamas :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Saika 
Czarna katana


Posty: 2969
Skąd: Z Pierwotnego Chaosu
Wysłany: 2011-02-10, 18:21   

Tia rozwija się- na spekulacjach "Rzepy" wokół jednej foty. zal.pl Romualdzie. Stać Cię na więcej, zdecydowanie więcej.
_________________

 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4629
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2011-02-10, 19:23   

Romulus, Saika, powinniście kupić i przeczytać sobie Grossa a potem kontynuować tę rozmowę.
Z założenia irytują mnie dyskusje o książkach, których rozmówcy nie przeczytali. Typu: o biografii Kapuścińskiego każdy coś miał w telewizji do powiedzenia, ale mało kto się przyznawał, że przeczytał.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Amontillado 

Posty: 421
Skąd: R'lyeh
Wysłany: 2011-02-10, 19:28   

E tam Tomaszu - jak to pani Paradowska kiedyś rzekła "nie czytałam ale mogę skomentować" i trzymamy poziom :mrgreen:
_________________
Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23145
Wysłany: 2011-02-10, 21:57   

Saika napisał/a:
Tia rozwija się- na spekulacjach "Rzepy" wokół jednej foty. zal.pl Romualdzie. Stać Cię na więcej, zdecydowanie więcej.

Widzisz, to własnie "Rzepa" wykazała, jak bardzo Gross spekuluje :) Ile możliwych i prawdopodobnych interpretacji można przyjąć do tej fotki nieszczęsnej! To tylko pokazuje jednostronność i zakłamanie tego "historyka"-histeryka ;)

A co do tej książki - nie zamierzam jej czytać. W szczególności nie po książce o Jedwabnem, która była równie "rzetelna" jak zapewne ta będzie :) I w szczególności nie po tym, jak własny wydawca zjechał ją od stóp do głów. Nie muszę czytać antysemickich bzdur Leszka Bubla, czy jemu podobnego, aby wiedzieć, że to bzdury pisane przez zjeba. Tak samo z Grossem - zjeb pozostaje zjebem, niezależnie od klaki, jaką mu zrobią tzw. intelektualiści. W szczególności tak beznadziejni jak polscy klakierzy.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Saika 
Czarna katana


Posty: 2969
Skąd: Z Pierwotnego Chaosu
Wysłany: 2011-02-10, 22:01   

Hmmmmmmm nie mam zamiaru wydawać sądu nad książka, której nie czytałam, ale...
Rozdział opublikowany w GW mówi chyba co innego...
_________________

 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23145
Wysłany: 2011-02-10, 22:08   

A ty wolisz wierzyć "Wyborczej" mimo krytycznego i bardziej udokumentowanego tekstu Reszki i Majewskiego w "Rzepie"? No cóż, wolna wola :)

A czy czytałaś wszystkie książki Leszka Bubla? To najpierw przeczytaj a potem pisz, że do antysemita :badgrin: Gross=Bubel, tylko Gross ma lepszą prasę. Poza tym poziom ten sam.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Saika 
Czarna katana


Posty: 2969
Skąd: Z Pierwotnego Chaosu
Wysłany: 2011-02-10, 23:04   

Pomyliłeś adres, bo nikogo tu nie nazwałam antysemitą.
To po pierwsze.
Po drugie-
ja piszę na podstawie przedruku rozdziału książki Grossa a Ty na podstawie wypocin dziennikarzyny zaczynającego od pastwienia się nad nieszczęsną fotografią...

Utwierdziłeś mnie w niechęci do rzepy.
_________________

 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2011-02-10, 23:34   

Saika napisał/a:
ja piszę na podstawie przedruku rozdziału książki Grossa a Ty na podstawie wypocin dziennikarzyny zaczynającego od pastwienia się nad nieszczęsną fotografią...

Hm, a jak zaczyna się przytoczony przez GW rozdział?
"Ale powróćmy do naszego zdjęcia."
A rzekome "wypociny" Rzepy to moim zdaniem dobrze napisana rzecz. Możesz podać jakieś zarzuty wobec tego artykułu?
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Saika 
Czarna katana


Posty: 2969
Skąd: Z Pierwotnego Chaosu
Wysłany: 2011-02-11, 11:29   

Odsyłam do postów niejakiego Tomasza.
_________________

 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4629
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2011-02-11, 11:47   

Saika napisał/a:
Odsyłam do postów niejakiego Tomasza.


Co ty się tak mną podpierasz? :-P
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2011-02-11, 12:30   

Tomasz napisał/a:
Co ty się tak mną podpierasz?

Przeczytałem "podcierasz"...
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4629
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2011-02-11, 13:12   

MrSpellu napisał/a:
Przeczytałem "podcierasz"...

Co ci chodzi po głowie. Masz ostatnio jakieś trudności z prawidłowym odczytywaniem moich postów. To podejrzenie, że "Zmierzch" i gorączka itd
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Saika 
Czarna katana


Posty: 2969
Skąd: Z Pierwotnego Chaosu
Wysłany: 2011-02-11, 13:49   

Podpieram się Twoimi Tomaszu postami bo męczenie buły z Grossem mnie nudzi i chciałam przezucić problem na bardziej odpowiednie i przygotowane barki. ;)
_________________

 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4629
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2011-02-11, 13:57   

Saika napisał/a:
Podpieram się Twoimi Tomaszu postami bo męczenie buły z Grossem mnie nudzi i chciałam przezucić problem na bardziej odpowiednie i przygotowane barki. ;)


Ha ha ha. Jasne. Musiałoby mnie najść coś żebym kupił i przeczytał. Zobaczymy. Mnie tylko wkurza krytykowanie czegoś czego się nie przeczytało. W Polsce wyjątkowo często się to uprawia. W obie strony, tzn. niezależnie od poglądów politycznych i innych.
Ot, teraz jest dyskusja nad Grossem, wcześniej Domosławskim, Centkiewiczem czy innymi piszącymi o Wałęsie itd. My to wprost uwielbiamy. Tzn. jak teza książki nam się nie podoba to się kłócimy faktycznie z tezą krytykując książkę. A żeby tak pożyczyć, przeczytać i wtedy uczciwie się wypowiedzieć, to już nie u nas.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Saika 
Czarna katana


Posty: 2969
Skąd: Z Pierwotnego Chaosu
Wysłany: 2011-02-11, 14:17   

I dlatego właśnie obrzucanie Grossa błotem przez Romulusa mnie bawi.
No ale co ja tam głupia wiem...
Może faktycznie powinnam toto przeczytać...
_________________

 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23145
Wysłany: 2011-02-11, 17:37   

Saika napisał/a:
I dlatego właśnie obrzucanie Grossa błotem przez Romulusa mnie bawi.
No ale co ja tam głupia wiem...

Rozumiem, ze nie będziesz już pisała niczego złego o narodowcach, dopóki nie przeczytasz wszystkich dzieł Dmowskiego chociazby? I nie napiszesz nic złego o antysemitach bez dogłębnego przeczytania wszystkich broszurek Bubla i jemu podobnych? A dopóki nie przestudiujesz całej biblioteki myśli kościelnych filozofów nie wspomnisz nawet słowem o nauce KRK? Nie wspomnisz złego słowa o IPN bez zbadania wszystkich publikacji wydanych przez ten Instytut? Obiecujesz, obiecujesz, obiecujesz? Proszę, obiecaj! I obiecaj, że potem przyjdziesz i nas będziesz oświecała. A do tego czasu zamilknij i nie pisz już żadnego posta, bo co ty możesz wiedzieć o antysemityzmie, skoro nie znasz całej literatury tematu? Albo o islamie?

Saika napisał/a:
Może faktycznie powinnam toto przeczytać...

Hep...
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Saika 
Czarna katana


Posty: 2969
Skąd: Z Pierwotnego Chaosu
Wysłany: 2011-02-11, 17:46   

W tej chwili piszemy o JEDNEJ książce Grossa. I przeczytanie jej JEST wykonalne.
Jeśli znajdzie się okazja do rozmowy o II RP, o antysemitach, o narodowcach i o KRK- to oczywiście przyjdzie moment, kiedy będzie trzeba się nie wiem, zapoznać z literaturą pastoralną. natomiast co do islamu- w przeciwieństwie do niektórych jednak staram się pogłębiać swoją wiedzę. :) Co do wyrażenia "toto'-nie chodzi o naszego forumowego znajomego tylko o "to" [coś- w tym wypadku książkę Grossa] a podwojenie ma nadać temu słowu negatywny wydźwięk. W każdym razie w takim sensie go użyłam. jeśli niezrozumiale-wybacz.
_________________

  
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2011-02-11, 17:47   

Saika napisał/a:
W każdym razie w takim sensie go użyłam. jeśli niezrozumiale-wybacz.

Miałaś ostatnio rozmowę z toto na ten temat.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Saika 
Czarna katana


Posty: 2969
Skąd: Z Pierwotnego Chaosu
Wysłany: 2011-02-11, 17:48   

I dlatego wyjaśniłam o co mi chodziło.
Czy jeszcze jakaś część mojego posta budzi wątpliwości?
Swoją drogą jeszcze się nie spotkałam z niezrozumieniem wyrażenia 'toto", które jeszcze wypowiadane jest pogardliwym tonem...
(Przykład- "Takie toto małe i głupie" ;) )
_________________

 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23145
Wysłany: 2011-02-11, 17:51   

Saika napisał/a:
W tej chwili piszemy o JEDNEJ książce Grossa. I przeczytanie jej JEST wykonalne.
Jeśli znajdzie się okazja do rozmowy o II RP, o antysemitach, o narodowcach i o KRK- to oczywiście przyjdzie moment, kiedy będzie trzeba się nie wiem, zapoznać z literaturą pastoralną. natomiast co do islamu- w przeciwieństwie do niektórych jednak staram się pogłębiać swoją wiedzę. :) Co do wyrażenia "toto'-nie chodzi o naszego forumowego znajomego tylko o "to" [coś- w tym wypadku książkę Grossa] a podwojenie ma nadać temu słowu negatywny wydźwięk. W każdym razie w takim sensie go użyłam. jeśli niezrozumiale-wybacz.

Więc ci piszę: po tym co przeczytałem w wielce kompetentnym artykule w "Rzepie", po wywiadzie z wydawcą Grossa - w życiu nie kupię, choć nie wykluczam, że przeczytam. Tak, jak poprzednie jego wypociny. Ale dopiero kiedy któryś z moich znajomych kupi, żeby poszpanować że czyta "kontrowersyjne" "dzieła". Pożyczę od niego i przeczytam - bo przecież na takie szmatławce pieniędzy nie wydam, zbyt je szanuję (paranormale są bardziej warte kupna). Ale, sądząc po recenzjach osób, które są w temacie kompetentniejsze, niż ja kiedykolwiek będę - efekt będzie ten sam.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Saika 
Czarna katana


Posty: 2969
Skąd: Z Pierwotnego Chaosu
Wysłany: 2011-02-11, 18:06   

Owszem, często tak jest, że bliskie zapoznanie się z dziełem potwierdza nasze przedsądy. czasem jest to dlatego, że nie lubimy przyznawać się do błędu, a czasem po prostu nasze wcześniejsze doświadczenia pozwalają nam na wyrobienie trafnej opinii już na początku. Wychodzę z chyba rozsądnego a jednak pełnego optymizmu założenia, że czytałeś już tyle, że zwyczajnie Twój osąd będzie trafny. Ale nie lubię gdy stawia się tak kategorycznie sprawę pd razu.
_________________

 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-02-11, 22:25   

Romulus napisał/a:
Pożyczę od niego i przeczytam - bo przecież na takie szmatławce pieniędzy nie wydam, zbyt je szanuję (paranormale są bardziej warte kupna).

Racja, poza tym nie ma co nabijać kabzy temu antypolakowi i osobom go wspierającym. Jak by wydawnictwo ponosiło by poważne straty na wydawaniu jego gniotów, to by je przestało wydawać.
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
Saika 
Czarna katana


Posty: 2969
Skąd: Z Pierwotnego Chaosu
Wysłany: 2011-02-11, 22:27   

Nie chcę polemizować z Twoją oceną książek Grossa.
Ale, z całym szacunkiem, po występach JarKacza ja mam antypolakowania po dziurki w nosie-jako etatowy ZOMO-wiec. 8)
_________________

 
 
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4487
Skąd: fnord
Wysłany: 2011-02-14, 19:36   

http://www.rp.pl/artykul/612226.html napisał/a:
Na nasz rynek wchodzi Exclusive Kosher Vodka. Jest pierwszą na naszym rynku wódką z Izraela z certyfikatem koszerności.

źródło: Bloomberg

Jej dystrybutorem jest krakowska firma Exclusive Brands, która zajmuję się importem alkoholi (sprzedaje u nas m.in. popularny we Włoszech likier cytrynowy Limoncino). Spółka zamierza współpracować z sieciami delikatesów oraz specjalistycznymi sklepami z alkoholem. Kolejny etap do wejście do kanału gastronomicznego. Po zbudowaniu silnej pozycji w naszym kraju, planuje jej ekspansję w Europie Centralnej.

Jak wyjaśnia Exclusive Brands, Exclusive Kosher Vodka jest liderem segmentu premium w Izraelu. Produkowana jest ze spirytusu zbożowego. Posiada certyfikat koszerności wydanym przez Hatam Sofer, Perah Tikva pod nadzorem Rabina Deutch oraz Izraelskiego Rabinatu w Or-Akiva.



Lehaim!
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7116
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2011-02-15, 08:35   

Ł napisał/a:
http://www.rp.pl/artykul/612226.html napisał/a:
Na nasz rynek wchodzi Exclusive Kosher Vodka. Jest pierwszą na naszym rynku wódką z Izraela z certyfikatem koszerności.

źródło: Bloomberg.



Lehaim!

Oburzające! To już jest bezczelność!!!!
Nie ma dla nich żadnych świętości że wchodzą na nasz wódkowy rynek? :P
Żytniówkę będą nam sprzedawać :)
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2011-02-15, 16:27   

utrivv napisał/a:
Oburzające! To już jest bezczelność!!!!
Nie ma dla nich żadnych świętości że wchodzą na nasz wódkowy rynek? :P
Żytniówkę będą nam sprzedawać

Powrót do tradycji. No bo kto za IRP pędził wódę, a? :P
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23145
Wysłany: 2011-02-20, 10:38   

W "Rzepie" weekendowej jest fajny artykuł, który z Grossa, jego rzetelności i uczciwości zawodowej zrobił siekaną wątróbkę. Rykoszetem dostało się także wspierającym go środowiskom. Głównie za sprawą auto-kompromitacji popełnionej przez samego Grossa, na przykładzie zaniżenia (po krytyce) liczby Żydów, których mieli Polacy prześladować. Najpierw - bez żadnego uzasadnienia naukowego było to od stu do dwustu tysięcy. Potem (po krytyce maszynopisu) Gross również bez żadnego uzasadnienia zmienił tą liczbę na kilkadziesiąt tysięcy :) A o podawaniu źródeł swoich wynurzeń (m. in. anonimowy bloger!!!) to już można dowcipy opowiadać. Smaczków i kompromitujących Grossa faktów - jest w tym dużym tekście więcej :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2011-04-19, 12:18   

A tymczasem w Izraelu...
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Neil Gaiman- blog w polskiej wersji językowej


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 16