FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Region świata a muzyka
Autor Wiadomość
BG 
Wyżełłak


Posty: 2080
Wysłany: 2011-04-17, 11:24   Region świata a muzyka

Każdy gatunek muzyczny powstał na jakimś obszarze kulturowym i wiele krajów jest dość charakterystycznych muzycznie. Poszczególne kraje skupiają wielu wykonawców danych gatunków. Z którymi gatunkami i podgatunkami muzycznymi kojarzą Wam się dane kraje i z jakich krajów pochodzą wykonawcy, których najczęściej słuchacie?

Moje skojarzenia:

GB - heavy metal, gothic metal, symphonic metal (Deep Purple, Black Sabbath, Led Zeppelin, Judas Priest, Diamond Head, Iron Maiden, Paradise Lost, Cradle of Filth)

USA - thrash metal, death metal (Exodus, Metallica, Anthrax, Megadeth, Slayer, Death, Cannibal Corpse). A poza tymi podgatunkami metalu: country, rock'n'roll i gatunki o rodowodzie afroamerykańskim: blues, jazz, gospel, funk, soul, r'n'b, rap, disco, Chicago house i Detroit techno.

Skandynawia - black metal, gothic metal, power metal (Emperor, Darkthrone, Burzum, Mayhem, Gorgoroth, Satyricon, Immortal, Marduk, Dark Funeral, Enslaved, Tiamat, Therion, Theatre of Tragedy, Sabaton, Hammerfall)

Niemcy - power metal (Blind Guardian, Helloween), trance (Paul van Dyk, Markus Schulz, Klaus Schulze, Tomcraft, DJ Scot Project, Cosmic Gate, Sash!, Rocco, ATB) dance (Modern Talking, Bass Bumpers, Master Blaster, Scooter, Snap!, Culture Beat, Loft, Mr. President, Bluelagoon, Groove Coverage, ATC, Cascada, Tune Up!, Baracuda, Special D, Blank & Jones, Royal Gigolos, Marusha, Vinylshakerz, Lichtenfels)

Holandia - trance (Armin van Buuren, Ron van den Beuken, Barthezz, DJ Fausto, DJ Tiesto, 4 Strings), gabber (Paul Elstak, Dana van Dreven), hardstyle (Dov Elkabas, Showtek, DJ Zany, Deepack, Headhunterz, Wildstylez, D-Block & S-te-Fan)

Belgia - dance (Lasgo, Ian van Dahl, Sylver, Katrien Verbeeck "Kate Ryan")

Włochy - dance (Eiffel 65, Benassi, Sabrina, In Grid)

Z tego wynika, że najczęściej słucham wykonawców z GB i Skandynawii, a najrzadziej z Belgii i Holandii.

W sumie to ciekaw jestem, dlaczego w USA praktycznie nie ma czystego heavy i gothic metalu, za to jest czysty thrash i death, natomiast w Europie pojawił się melodic death i łączenie deathu z innymi podgatunkami metalu. Dlaczego heavy, gothic i black to przede wszystkim Europa, a thrash i death to przede wszystkim USA.

I dlaczego aż tylu wykonawców dance'u i komercyjnego trance'u jest z Niemiec, Belgii i Holandii, a nie np. z Francji, gdzie znanych i wpływowych wykonawców tych gatunków jest jak na lekarstwo. I dlaczego w Holandii jest tylko jeden Within Temptation (zresztą moim zdaniem słaby zespół), a poza tym praktycznie nie ma tam metalu, za to jest mnóstwo łupanki.

W USA do niedawna dance nie był popularny, dopóki Madonna nie zaczęła nagrywać tego typu kawałków. Niemal wszyscy wykonawcy puszczani na polskich dyskotekach są z Europy, a nie z USA.

Ciekaw jestem, z czego to wszystko wynika.
_________________
Załaduj Wszechświat do działa. Wyceluj w mózg. Strzelaj.
 
 
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4468
Skąd: fnord
Wysłany: 2011-04-17, 13:20   Re: Region świata a muzyka

BG napisał/a:
Ciekaw jestem, z czego to wszystko wynika.

Większość tez jakie postawiłeś w tym tekście wynika z twojej niewiedzy. Np. pisanie że w USA nie ma praktycznie klasycznego heavy (klasyki takie jak Manowar, Manilla Road, Cirith Ungol to co?) czy nieuwzględnienie w przypadku Niemiec ichniejszego thrash metalu, pokazuje że nie jesteś wystarczająco osłuchany by formułować generalizacje. Po prostu.
 
 
BG 
Wyżełłak


Posty: 2080
Wysłany: 2011-04-17, 18:35   

Ł, no to inaczej: czy w krajach muzułmańskich takich jak Turcja, Egipt, Arabia Saudyjska, Syria, Oman, Kuwejt czy ZEA istnieją zespoły metalowe? I czy są jakieś murzyńskie zespoły metalowe - zarówno afrykańskie, jak i afroamerykańskie? Bo jedyny, jaki znam - Living Colour - łączy metal z funkiem, czyli muzyką typowo murzyńską.

Z tych, co podałeś, znam tylko Manowar. Może faktycznie nie jestem aż tak osłuchany, więc czy możesz wymienić amerykańskie zespoły gothic metalowe i tyle samo znanych holenderskich wykonawców metalu ilu holenderskich znanych wykonawców hardstyle'u, dance'u, trance'u i w ogóle elektroniki? I czy jesteś w stanie wymienić tyle samo hiszpańskich, ilu brytyjskich wykonawców klasycznego heavy metalu?
Ł napisał/a:
w przypadku Niemiec ichniejszego thrash metalu

Ale chyba te zespoły nie są tak wpływowe ani znane na świecie jak Exodus, Metallica, Megadeth, Anthrax, Slayer czy Testament?

Nie twierdzę, że w Niemczech nie ma wykonawców thrash metalu - twierdzę jedynie, że jeśli są, to nie są tak znani na świecie ani wpływowi jak amerykańscy. I chyba jest prawdą, że najwięcej światowych legend metalu pochodzi z GB, USA, Skandynawii i Ameryki Łacińskiej, a nie z Turcji, Chin, Hiszpanii, Włoch, Gabonu, Kamerunu czy RPA.

Tak samo, nie twierdzę, że w USA nie ma znanych wykonawców dance'u i trance'u - tylko że jest ich mniej niż w Niemczech i Holandii.
_________________
Załaduj Wszechświat do działa. Wyceluj w mózg. Strzelaj.
 
 
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4468
Skąd: fnord
Wysłany: 2011-04-18, 01:01   

BG napisał/a:
Ł, no to inaczej: czy w krajach muzułmańskich takich jak Turcja, Egipt, Arabia Saudyjska, Syria, Oman, Kuwejt czy ZEA istnieją zespoły metalowe?

Tak - http://v2.metal-archives.com/browse/country

BG napisał/a:
I czy są jakieś murzyńskie zespoły metalowe - zarówno afrykańskie, jak i afroamerykańskie? Bo jedyny, jaki znam - Living Colour - łączy metal z funkiem, czyli muzyką typowo murzyńską.

Nie wiem jak trzeba mieć nasrane w łbie żeby dobierać sobie skład zespołu pod kątem murzyńskości członków. Natomiast normalnym jest że czarnoskórzy muzycy udzielają się w cieżkich graniu. Rocky George, wokalista Hirax a teraz uważaj coś jeszcze lepszego, rozbijam Ci wszechświat - http://www.youtube.com/wa...feature=related - zespół grający klasycznie obskurny heavy metal z stanów zjednoczonych którego połowa członków to murzyny. Albo http://www.youtube.com/watch?v=gphTgUyI6xI (czarny na gitarze, czarny sieje blasty).

BG napisał/a:
Może faktycznie nie jestem aż tak osłuchany, więc czy możesz wymienić amerykańskie zespoły gothic metalowe

Ja tą etykietę/gatunek w ogóle uważam za nieporozumienie, ale podobno Type 0 Negative jest tak tagowane.

BG napisał/a:
I czy jesteś w stanie wymienić tyle samo hiszpańskich, ilu brytyjskich wykonawców klasycznego heavy metalu?

Nie. Pewnie dlatego że klasyczny heavy metal nie zaczął się w Hiszpanii. Co nie znaczy że nie ma tam tego typu zespołów - na pewno są, ale są znane u nas tak, jak Turbo, TSA, czy Ceti w Hiszpanii.


BG napisał/a:

Ale chyba te zespoły nie są tak wpływowe ani znane na świecie jak Exodus, Metallica, Megadeth, Anthrax, Slayer czy Testament?

Nie wiem jaki fan tego gatunku nie kojarzy Kreatora, Sodom, Destruction, Protector etc.
 
 
BG 
Wyżełłak


Posty: 2080
Wysłany: 2011-04-18, 12:48   

Ł napisał/a:
Tak - http://v2.metal-archives.com/browse/country

Dzięki za linka. Nie znałem tej strony. Wielu ciekawych rzeczy można się dowiedzieć. Jak będę miał czas, to posłucham sobie tych zespołów.
Ł napisał/a:
jak trzeba mieć nasrane w łbie żeby dobierać sobie skład zespołu pod kątem murzyńskości członków.

Dlaczego "pod kątem murzyńskości członków"? Przecież istnieje wiele całkowicie murzyńskich zespołów muzycznych, np. jazzowych, funkowych, disco, popowych i z innych gatunków pewnie też, tak samo jak istnieje wiele całkowicie "białych" zespołów muzycznych. I dlatego zadałem pytanie, czy istnieją całkowicie murzyńskie zespoły metalowe obok metalowo-funkowego Living Colour. Teraz widzę, że faktycznie takich nie znasz, choć znasz mieszane "kolorystycznie" zespoły. Wszechświata mi nie zniszczyłeś. Byłem tylko ciekaw, czy moje wyobrażenia są zgodne z rzeczywistością. Chciałem je zweryfikować.
Ł napisał/a:
tą etykietę/gatunek w ogóle uważam za nieporozumienie

Żeby nie było offtopu, możesz odpowiedzieć np. w temacie "Heavy metalu jama", ale: dlaczego? Dlaczego uważasz tą etykietę/gatunek za nieporozumienie?
Ł napisał/a:
Pewnie dlatego że klasyczny heavy metal nie zaczął się w Hiszpanii

No wiem, że się nie zaczął, ale byłem ciekaw, ile stamtąd jest znanych na całym świecie zespołów heavy metalowych.
Ł napisał/a:
nie kojarzy Kreatora, Sodom, Destruction, Protector etc.

Kojarzę pierwsze trzy. Choć Sodom to oprócz thrashu też black i speed metal. :)
_________________
Załaduj Wszechświat do działa. Wyceluj w mózg. Strzelaj.
 
 
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4468
Skąd: fnord
Wysłany: 2011-04-25, 23:36   

http://www.geekweek.pl/me...otswany/325392/
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2011-04-26, 07:08   

Postapo black metal.
Naprawdę fajne.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Andersan 

Posty: 1
Wysłany: 2014-10-28, 09:44   

I dlaczego aż tylu wykonawców dance'u i komercyjnego trance'u jest z Niemiec, Belgii i Holandii, a nie np. z Francji, gdzie znanych i wpływowych wykonawców tych gatunków jest jak na lekarstwo. I dlaczego w Holandii jest tylko jeden Within Temptation (zresztą moim zdaniem słaby zespół), a poza tym praktycznie nie ma tam metalu, za to jest mnóstwo łupanki.
_________________
Fasi
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7104
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2014-10-28, 09:50   

Odkrycie roku, zupełnie nowe brzmienie //utrivv

https://www.youtube.com/watch?v=XCgZVRtG19Y
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Neil Gaiman- blog w polskiej wersji językowej


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 15