FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Komunikatory

Korzystam z:
GG
53%
 53%  [ 21 ]
Miranda
0%
 0%  [ 0 ]
Konnekt
7%
 7%  [ 3 ]
Tlen
15%
 15%  [ 6 ]
Coś innego (jeśli w ogóle?)
23%
 23%  [ 9 ]
Głosowań: 39
Wszystkich Głosów: 39

Autor Wiadomość
batou 


Posty: 507
Skąd: Tai chi
Wysłany: 2009-02-11, 09:14   

Kumpel wczoraj w pracy zainstalował. Zajmuje 40 MB na dysku i żre 60 MB ramu. Plus w ciągu jakichś 8 godzin zaliczyło 4 zwiechy. Z fajnych rzeczy słownik i zakładki, ale ja podziękuję i zostanę przy 7.7.0
 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2009-02-11, 12:29   

Cytat:
ale ja podziękuję i zostanę przy 7.7.0

A nie lepiej AQQ 2.x.x ? Tylko 2 MB na dysku, 7 MB ramu a przy 4 otwartych zakładach około 10 MB. :P Nie ma tylko słownika, na swoje skórki (i to lepsze niż w GG, można spokojnie edytować dane pobiea z pliku css).

Moje AQQ prezentuje się podobnie do tego z drobnymi modyfikacjami. :P
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
batou 


Posty: 507
Skąd: Tai chi
Wysłany: 2009-02-11, 13:03   

Z czystego lenistwa nie chce mi się przesiadać ;) Kiedyś bawiłem się Konnektem, ale nie miałem cierpliwości do niego. Należę do tej grupy użytkowników komunikatorów, którzy wykorzystują je tylko do rozmów tekstowych i nie kręcą ich inne bajery ;) W gg przeszkadza mi w zasadzie tylko to jak ta sieć funkcjonuje (ciągłe pady), a tego nie przeskoczę zmieniając klienta na alternatywny. Skórki, zakładki, awatary, radia i inne dodatki nie są mi potrzebne :) A że zdecydowana większość znajomych korzysta z sieci gg przesiadka np. na jabbera też odpada.
 
 
Illien 


Posty: 8
Wysłany: 2009-02-13, 17:38   

Tlen, wcześniej próbowałam gg i AQQ, ale w końcu odkryłam Tlen ;)
Z przerobionymi emotami, okienkiem rozmowy w kolorach niebiesko-czarnym i w tychże kolorach skórka komunikatora. Dobrze mi z nim, bo bardzo rzadko pada, co gg zdarza się niestety bardzo często. Czasem się zawiesi, ale nikt ani nic nie jest doskonałe ;) Wygodny, bo z tlenowej poczty korzystam bardzo często, nie muszę wchodzić dodatkowo w portal tylko klikam sobie w pocztę i jestem, bez logowania ;) szybko i przyjemnie.
 
 
dream92 
The Bohemian

Posty: 127
Skąd: Chojnów
Wysłany: 2009-06-29, 18:17   

Korzystam tylko z GG, ale często tego nie robię, nie mam w zwyczaju pisać ze znajomymi dla zabicia czasu, tylko wtedy gdy czegoś od nich potrzebuję - lub gdy oni chcą czegoś ode mnie. Niemniej jednak komunikatory ułatwiają kontakt, są o wiele praktyczniejsze i o wiele tańsze niż telefony - no, ale Ameryki raczej nie odkryłem teraz.
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3200
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2009-06-29, 19:38   

Oczywiście używam komunikatorów, bo lubię pogaduchy przez sieć :) Właśnie przez komunikator (Gadu-Gadu) cztery lata temu poznałem swoją ex-dziewczynę, a w styczniu tego roku odświeżyłem znajomość ze starą kumpelą, z którą obecnie stanowimy parę :) Można więc powiedzieć, że komunikatory stanowią część mojego życia :P
Ogólnie rzecz biorąc, przez wiele wiele lat używałem Gadu-Gadu. Miałem przerwę na Tlena, ale po problemach z działaniem musiałem z niego zrezygnować. Obecnie używam Stefana (interia.pl), który moim zdaniem jest najlepszym komunikatorem. Można go tak skonfigurować, że będzie tylko prostym narzędziem służącym do wysyłania smsów , a można też zrobić z niego prawdziwy kombajn, który daje możliwość umieszczania osób z różnych sieci (Gadu-Gadu, Tlen, Stefan). Ponadto, nie "wysypuje" się tak często jak Gadu-Gadu, ma możliwość dowolnego "ubarwiania" okna rozmowy, widoku listy kontaktów, emotikonek za pomocą rozmaitych styli i wtyczek, itp. Jak na moje skromne potrzeby - cud, miód, palce lizać :mrgreen:
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2009-06-29, 22:27   

Używałem, nie używam. Zabierał mi czas (GG). A teraz odzwyczaiłem się. W sieci jest sporo miejsc, które odwiedzam, a ludzi piszący mi "cześć, co słychać", drażnili na dłuższą metę. Poza tym takie "rzeczy" służyły mi do załatwiania spraw. Nie lubię towarzysko się udzielać w ten sposób. I odpisywać "po staremu, a co u ciebie". Jeśli się chcemy spotkać to się spotkamy. Nawet po kilku miesiącach. Mam gdzieś chyba numer GG, "martwy".
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
BitterSweet 
Slave Driver


Posty: 606
Skąd: Zoznowitz
Wysłany: 2009-06-30, 17:44   

A ja używam gg właśnie do kontaktowania ze znajomymi- z liceum, z gimnazjum, z którym się spotykam regularnie, no ale nie zawsze jest czas, bo jesteśmy rozrzuceni po całym województwie. gg potrafi konsumować czas, ale ja jakoś potrafię się oderwać, kiedy chcę. ;) To przydatny wynalazek, szczególnie teraz, gdy można używać go też jako telefonu (wiem, że jest skype i milion innych do dzwonienia, ale gg jakoś najbardziej lubię. no i jest najprawdopodobniej najpopularniejsze).
 
 
Wulf 
wilczy błazen


Posty: 1381
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-09-25, 08:14   

Drzewiej używałem tlena. Wszystko działało, było nawet fajnie. Ale tlen przysiadł. I cóż, nadszedł czas na zmiany. I zmieniłem - na Aqq. Na którym chwilowo mam starą sieć aqq, nową sieć aqq, gtalka (2x) i tlen. Dzięki temu, że aqq otwarte jest na jabbery różne - mam też paru znajomych z innych sieci. I cóż - aktualizacje są często i w miarę dobre, ogólnie nawet nawet... na razie zostaje AQQ. Choć nie powiem, ale na nowy tlen i tak czekam.

Co ciekawe - GG nie wiem nawet jak wygląda, ani co ma/nie ma :-) Instalki GG nie mam na żadnym kompie nawet w sumie chyba.
 
 
nastka 
Fire!


Posty: 46
Skąd: Częstochowa/Warszawa
Wysłany: 2009-09-25, 10:20   

Kiedyś korzystałam z Konnekta i nie narzekałam. Tlen chyba nigdy nie zaszczycił mnie swoją obecnością. Później trzeba było zrobić &*$^*@^^ format C: i Konnekt został zastąpiony gadu-gadu.
Ogólnie korzystam i można mnie spotkać na gg, ale rzadko rozmawiam z kimś regularnie. Znajomości z liceum czy z gimnazjum dawno już odeszły w zapomnienie. Z kolei osoby, z którymi mogłabym w ten sposób częściej się porozumiewać rzadko są dostępne. I tak koło się zamyka. Teraz wchodzę już chyba tylko z przyzwyczajenia.
_________________
"Puść go i nie trzymaj
Nie skręcaj, nie naginaj
Capniesz go za łachy, będzie wierzgał, fikał
Przez palce wyciekał

Bo ten który minął, do ciebie nie należał
I ten który nadejdzie, także twój nie będzie (...)"
 
 
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4472
Skąd: fnord
Wysłany: 2010-11-13, 00:24   

Dzisiaj z GG przesiadłem się w 3 minuty na WTW wykorzystujące sieć GG - prostota, klarowność, możliwości nieodczapiastej kustomizacji. Lubię to.

http://www.programosy.pl/program,wtw.html
 
 
Metzli 
Diablica


Posty: 3556
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-11-13, 00:35   

Ja od jakiegoś czasu mam Pidgina. Wcześniej próbowałam z Aqq, ale ten poleciał ze względu na denerwujące reklamy i problem z polskimi znakami.
_________________
Ale to mnie nie wzrusza
W mojej głowie wciąż susza
Bo parasol określa ich byt
 
 
Olisiątko 


Posty: 819
Skąd: Izolatka
Wysłany: 2013-01-09, 00:07   

Komunikator internetowy z obsługą GG poszukiwany.
Nie konnekt bo nie obsługuje numerów powyżej 17m.
Nie AQQ bo straszliwe gówno.
Nie GG bo jeszcze większe gówno.

Wymagana obsługa migających diod kiedy ktoś do Ciebie pisze...

Ma ktoś jakiś pomysł?
_________________
All the ways you wish you could be, that's me.
I look like you wanna look.
I fuck like you wanna fuck.
I am smart, capable, and most importantly, I am free in all the ways that you are not.
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2013-01-09, 00:22   

WTW?
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Olisiątko 


Posty: 819
Skąd: Izolatka
Wysłany: 2013-01-09, 00:42   

Jander napisał/a:
WTW?


WTW testowałem wieki temu, pamiętam, że koszmarnie musiałem się użerać z przerobieniem tego na GG.
Chyba, że coś poprawili?
_________________
All the ways you wish you could be, that's me.
I look like you wanna look.
I fuck like you wanna fuck.
I am smart, capable, and most importantly, I am free in all the ways that you are not.
 
 
sanatok
Latający Pomidor


Posty: 1417
Skąd: Megamaszyna
Wysłany: 2013-01-09, 08:09   

Cytat:

WTW testowałem wieki temu, pamiętam, że koszmarnie musiałem się użerać z przerobieniem tego na GG.


Używałem hen czasu temu na Windowsie i raczej nie miałem żadnych problemów. Spróbuj jeszcze Pidgina.
_________________
Meet Minsky. He understands that stability is destabilizing. Be like Minsky.
 
 
Luinloth 
mała wiedźma


Posty: 508
Skąd: Tichau
Wysłany: 2013-01-09, 08:19   

Olisiątko napisał/a:
Jander napisał/a:
WTW?


WTW testowałem wieki temu, pamiętam, że koszmarnie musiałem się użerać z przerobieniem tego na GG.
Chyba, że coś poprawili?


Nie wiem, jak było dawno temu, ale używam go już na pewno ponad rok, może nawet bliżej dwóch lat, i nigdy nie było problemu z obsługą gadu w nim.
_________________
spiral out, keep going.

lovage.soup.io
https://www.facebook.com/kotekkwasotek - Rękodzieło z krainy psychodelii
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2013-01-09, 09:21   

WTW używam od niepamiętnych czasów i od samego początku jestem zadowolony. Szczególnie kiedy tylko otrę się o tego molocha GG ;]
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3200
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2013-01-09, 09:56   

Swego czasu używałem Stefana. Prosty i banalny jak GG, dla moich potrzeb był nawet nawet. Ja wiele nie potrzebuję, bo rzadko używam komunikatorów.
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2013-01-09, 12:40   

A ja już żadnego nie posiadam. Czasem tylko wkurwiam się na komunikację via Facebook, ale że aspołeczna ze mnie dziwka...
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Olisiątko 


Posty: 819
Skąd: Izolatka
Wysłany: 2013-01-09, 18:28   

Próbowałem z WTW, dużo poprawili od czasu mojego pierwszego podejścia do tego programu.
Ale odpada, żaden plugin obsługujący diody nie działa z klawiaturami USB.
_________________
All the ways you wish you could be, that's me.
I look like you wanna look.
I fuck like you wanna fuck.
I am smart, capable, and most importantly, I am free in all the ways that you are not.
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-01-09, 18:33   

Tlen, może obsługiwać gg, a przy okazji i pocztę na o2 :mrgreen:

Aczkolwiek nie wiem czy obsługuje diody.
 
 
makatka 
Zapluta Wiedźma


Posty: 939
Skąd: wprost z absurdu
Wysłany: 2013-01-13, 22:57   

Olisiątko napisał/a:
Jander napisał/a:
WTW?


WTW testowałem wieki temu, pamiętam, że koszmarnie musiałem się użerać z przerobieniem tego na GG.
Chyba, że coś poprawili?


jako, że od czasu neijakiego "tlen to za mało" i powoli doszłam do wniosku, że przydałoby się coś obsługującego więcej protokołów to z ostatnich doświadczeń:
aqq - czas niejaki - po spięciu gtalka, fejsa, przez jakieś 2 miesiące działało płynnie po czym zaczęło fundować mi BSODy. Dziękuję.
WTW (vel tzw "WTF") - zachwyciło mnie obsługą 2 różnych nr GG równocześnie, czego od dawna szukałam. Niestety - z intuicyjnością średnio. Grupy mi robi jak chce i diabli jedni wiedzą po czemu i wg jakich parametrów. Spięcie FB znów zabija komputer.
_________________
Pitbull- morderca miejsca w łóżku i Twoich kanapek.

zimo, zimo... WYPIERDALAJ!
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-12-18, 11:12   

coś ci się poprdliło
akurat COVID pokazał że komunikatory mają się dobrze - a nawet lepiej.
tylko oczywiście są to już bardziej zaawansowane narzędzia jak gg.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2020-12-18, 11:23   

wyjebie ktoś trolla w kosmos?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1867
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2020-12-18, 12:09   

Nie, bo tu są wszyscy kurturarni oprocz pana T. :mrgreen:
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2020-12-18, 12:28   

Czemu od razu Trolla? aniolbezserca, usuń tę reklamę i wszystko będzie git
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Neil Gaiman- blog w polskiej wersji językowej


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 15