FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Audiobooki
Autor Wiadomość
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2019-09-09, 17:49   

U mnie "Diuna" czytana przez Gosztyłę. Powiem, że chyba najlepiej czytana przez niego książka - nie przesadza z grą jak w niektórych innych adaptacjach. Może czasami robi zbyt długie pauzy (cóż poradzę, że nie lubię zbyt długich chwil ciszy), ale do pana Jasieńskiego w tej kwestii jeszcze mu dużo brakuje. A tak w ogóle, to nie bardzo widzę, żebym obecnie miał w Audiotece co wybierać, są jakieś pojedyncze tytuły, bardzo często to, co kiedyś czytałem, a wcale nie czuję chęci na powtórkę. Aha, oczywiście przeglądanie oferty to dramat, podobnie w storytelu. Czy tak trudno zrobić "wyświetl tytuły kategoriami, posortuj autorami alfabetycznie"? Rozumiem, że to celowe (bo to w wielu księgarniach ebooków też obecne), ale czy ci ludzie nie rozumieją, że zniechęcają klientów?
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2019-09-09, 17:57   

@Romulus

to po chuj drążysz?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2019-09-10, 13:12   

Bohater wkurza, ale reszta jest całkiem fajna. No i zacząłem w urlop, to postanowiłem dociągnąć do końca. Zwłaszcza że każda z kolejnych części nie jest dłuższa niż 10 godzin (plus minus).
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Sabetha 
Baba Jaga


Posty: 4566
Wysłany: 2019-09-13, 16:27   

Dresden do pewnego momentu z tomu na tom robi się fajniejszy (moim ulubionym są "Krwawe rytuały") i wyostrza mu się dowcip. Poza tym mnie osobiście nigdy nie irytował, ale mam słabość do takich bohaterów.

W przeciwieństwie do postaci z "Koła czasu". Zaczęłam przesłuchiwać "Oko świata" i japier... Sama nie wiem, co jest gorsze - główny bohater, przy którym pierwszy lepszy wioskowy głupek to tytan intelektu, czy te wszystkie kobiety z Wioski, Której Nazwy Nie Umiem Zapamiętać. Przecież żeby uwiarygodnić akcję, to tam co chwila powinno dochodzić do zatłuczenia jakiejś irytującej baby cepem. W tym momencie nasuwa się pytanie, czy warto tego słuchać dalej? Rozkręci się jakoś? Rand nieco zmądrzeje? Kobiety sfajnieją? Bo jak na razie sprawdza się przy robieniu przetworów - jak muszę włączyć hałasujący sprzęt lub iść po coś, to nie muszę zatrzymywać, a i tak wiem, o co chodzi. Normalnie jak przy oglądaniu brazylijskiej telenoweli.
_________________
"Wewnątrz każde­go sta­rego człowieka tkwi młody człowiek i dzi­wi się, co się stało".
T. Pratchett "Ruchome obrazki"
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2019-09-13, 17:03   

Raczej chyba nie zmądrzeją. Irytujące baby i durni główni bohaterowie (z tym swoim: och jak muszę chronić kobiety, choć są ode mnie mądrzejsze i lepsze, ale muszę je chronić...) to niejako wizytówka tej serii. Choć dalej robi się ciekawiej. Jednak tomy od 1 do 3 to taka fantasy questowa, przygodowa, epika na poważnie wkracza od czwartego (finału trzeciego).
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2019-09-13, 18:02   

Sabetha napisał/a:


W przeciwieństwie do postaci z "Koła czasu". Zaczęłam przesłuchiwać "Oko świata" i japier...


"Koło czasu" to jedna wielka strata czasu //pacnij
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Sabetha 
Baba Jaga


Posty: 4566
Wysłany: 2019-09-13, 18:04   

Nie no, do robienia przetworów i ogólnie do prac domowych jest jak znalazł. No i wszyscy znają, a ja nie //pacnij
_________________
"Wewnątrz każde­go sta­rego człowieka tkwi młody człowiek i dzi­wi się, co się stało".
T. Pratchett "Ruchome obrazki"
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-09-13, 18:28   

Bez jaj? Nie znasz? Jakim cudem? :)
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2019-09-13, 18:31   

Swego czasu nie przebrnąłem przez nudy pierwszej części. Ale poświęciłem się po to, aby inni nie musieli. Tymczasem nie sposób ich powstrzymać i brną, choć widzą, że to straszne męczenie buły //panda ;) //pacnij
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2019-09-13, 18:32   

Trojan napisał/a:
Bez jaj? Nie znasz? Jakim cudem? :)


W ostatnim pytaniu jest zawarta odpowiedź :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2019-09-13, 18:33   

Ja nie znam. Już jako trzylatek wiedziałem, że zabawa w kurniku jest bardziej ubogacająca.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Elektra 


Posty: 3693
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2019-09-13, 19:10   

Sabetha napisał/a:
No i wszyscy znają, a ja nie

Ja też nie znam. I czasem mam ochotę się za to zabrać, ale w sumie szkoda czasu. ;)
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
Sabetha 
Baba Jaga


Posty: 4566
Wysłany: 2019-09-13, 19:25   

Jest duże prawdopodobieństwo, że jak skończą mi się jesienne prace w obejściu, to porzucę, ale na razie nie odbierajcie mi odwagi.
_________________
"Wewnątrz każde­go sta­rego człowieka tkwi młody człowiek i dzi­wi się, co się stało".
T. Pratchett "Ruchome obrazki"
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2019-09-13, 19:37   

Przesadzacie. Z miejsca wymieniłbym o wiele gorsze cykle fantasy: Goodkind, Brooks, Rothfuss. Faktem jest, że na ich tle nie trzeba być mistrzem, aby zabłysnąć. Ale cóż...
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Bibi King

Posty: 1595
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2019-09-13, 19:51   

Fidel-F2 napisał/a:
Ja nie znam. Już jako trzylatek wiedziałem, że zabawa w kurniku jest bardziej ubogacająca.


Nie chcę wiedzieć, w co bawiłeś się w tym kurniku.

Koło czasu rzeczywiście jest stratą czasu. Kiedyś tam, dawno, zaliczyłem pierwszy tom i wystarczyło mi na zawsze, chociaż nie wykluczam, że byłbym innego zdania, gdybym czytał to-to mając lat 12 i niewielki wybór innych fantasy. Ponieważ jednak trafiłem na Jordana stosunkowo późno...

Słucham teraz (w samochodzie) Mistrza i Małgorzaty. Książka - wiadomo - klasa, ale co rusz łapię się na tym, że wolałbym czytać. Ferency mi nie leży. Jakieś zbędne zadęcie wyczuwam.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2019-09-13, 20:23   

Romulus napisał/a:
Przesadzacie. Z miejsca wymieniłbym o wiele gorsze cykle fantasy: Goodkind, Brooks, Rothfuss. Faktem jest, że na ich tle nie trzeba być mistrzem, aby zabłysnąć. Ale cóż...


Co nie znaczy, że trzeba znać lepszy cykl od wypocin Goodkinda, czy Brooksa, skoro także ten to szajs, tyle że trochę mniejszy :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2019-09-13, 20:45   

Romulus, żadnego z wymienionych nie znam.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-09-14, 01:02   

Romulus napisał/a:
Przesadzacie. Z miejsca wymieniłbym o wiele gorsze cykle fantasy: Goodkind, Brooks, Rothfuss. Faktem jest, że na ich tle nie trzeba być mistrzem, aby zabłysnąć. Ale cóż...


Rothfuss lepiej zaczynał....
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2019-09-14, 08:08   

... ale prawdziwego pisarza poznaje się po tym jak kończy :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Sabetha 
Baba Jaga


Posty: 4566
Wysłany: 2019-09-14, 08:20   

Rothfuss to przy Jordanie mistrz pióra (pomijając fakt, że po prostu go lubię, choć zdaję sobie sprawę, dlaczego inni mogą nie podzielać mych uczuć).
_________________
"Wewnątrz każde­go sta­rego człowieka tkwi młody człowiek i dzi­wi się, co się stało".
T. Pratchett "Ruchome obrazki"
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2019-09-14, 08:37   

Rothfuss, to jedyny z tej ekipy, którego przemyśliwałem do nadgryzienia w formie testu. Ale postawienie go w takim towarzystwie, przesunęło go na skali odrobinę w stronę Nie. Bez urazy Sab.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Sabetha 
Baba Jaga


Posty: 4566
Wysłany: 2019-09-14, 08:47   

Z wymienionych dziełotwórców usiłowałam kiedyś nadgryźć Brooksa i zaprawdę powiadam, było to srodze niedobre doświadczenie, zbliżone chyba do słuchania wypocin Jordana. I moim zdaniem stawianie "Imienia wiatru" w jednym szeregu z "Mieczem Shannary" jest zuem. Ale przymusu nie ma, urazy tym bardziej XD
_________________
"Wewnątrz każde­go sta­rego człowieka tkwi młody człowiek i dzi­wi się, co się stało".
T. Pratchett "Ruchome obrazki"
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-09-14, 13:09   

Szannara to zło w czystej postaci, trudno mi zrozumieć że kiedykolwiek Brooks był wymieniany wśród czołowych fantastów. Goodkind podobnie.
Rothfuss ma smykałkę ale zabrnął w jakieś dziwne klimaty....
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2019-09-16, 07:50   

Też nie znam.

Na Audiotece pojawiły się reportaże Mariusza Szczygła, czytane przez niego. Po remoncie na bank zakupię.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
martva 
grzeczna dziewczynka


Posty: 1942
Wysłany: 2019-09-30, 15:27   

Sabetha napisał/a:
Rozkręci się jakoś?


Kończę drugi tom i jak na razie nie. Coś mi zupełnie nie chcą wchodzić te och ach klasyczne cykle, kurde 8)
Słucham pod porządki w pracowni i skomplikowańsze koraliki i rzeczywiście podstawowy plus jest taki że nie trzeba pauzować.
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-09-30, 16:11   

Jordan jest kijowy. Poziom dla nastolatków.
Jedyne co dobrego można powiedzieć - to że trzyma jako taki poziom w przeciągu tylu tomów.

Taka anegdota - jeszcze z jego początków
Gdy był jeszcze zjarany tym jak mu się to pisze, wydaje a ludzie to jeszcze czytają - to deklarował że będzie pisał cykl do końca życia... natomiast gdy trochę lat później się okazało że cykl jak najbardziej pisze ale przypełzła jakaś choroba (rak?) - to zmienił zdanie. Że wolałby już cykl skończyć.
Ostatecznie cykl skończono za niego.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2019-10-08, 23:13   

Krwawy las - Geraint Jones

Jakiś tajemniczy żołnierz rzymski zostaje odnaleziony na miejscu masakry i ciągle wiadomo, że ma tajemnice, przed wszystkimi, przed czytelnikiem równie. Wiadomo też, że ma plan, który też jest tajemniczy. I to tyle co się dowiedziałem. Cała ta misterna fabuła (tak wiem, dalej się rozkręci, będzie znacznie ciekawiej a potem z pewnością wszystko się wyjaśni, ale na szczęście mnie już tam nie będzie) rozpisana jest w pseudorzymskich okolicznościach przyrody - legioniści mierzą odległości w kilometrach, czas odliczają minutami i takie tam. Czas, ci legioniści, wypełniają sobie praniem się po mordach, kręceniem lodów na boku, pieczeniem kurczaków na pilum (kurczaki to główny składnik diety legionisty) i dyskusjami. Od słuchania tych dyskusji pęka słuchającemu szkliwo na zębach. I tym zgrabnym manewrem dotarliśmy do jakości literackiej. A raczej braku jakości. Jones jest początkującym autorem i to się rzuca w oczy. Jego styl najprościej nazwać niezgrabnym i niewyszukanym. Zarówno na poziomie języka jak i przy konstrukcji scen. Długa droga przed nim. Albo i nie.

Słuchałem w beznadziejnej interpretacji Wojciecha Chorążego. Być może tradycyjna lektura odrobinę poprawiła by odbiór.

Dotarłem mniej więcej do jednej czwartej powieści. I jak dla mnie wystarczy.

3/10
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2019-10-09, 15:45   

Ja odpadłem jeszcze wcześniej. Za to cykl o Dresdenie podoba mi się coraz bardziej. Ale kilka powieści to trwało zanim ze znośnego towarzysza podróży zamienił się w ciekawego. Słucham teraz "Zdrajcy". Jak na razie, od trzech poprzednich tomów fabuły prezentują bardzo wysoki poziom. A przede wszystkim, Harry Dresden nie jest męczącym durniem.

Potem przerwa na kolejną część Roberta Jordana, a jeszcze potem "Plewy na wietrze". Albo coś z kolejki na liście.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2019-10-18, 12:13   

Żegnaj, laleczko - Raymond Chandler

Jakimś sposobem nigdy nie otarłem się o Chandlera i szkoda, bo będąc młodym źrebakiem, z pewnością zachwyciłbym się szarmem i stylem a teraz po prostu przeczytałem fajną historię, zadziwiająco dobrze napisaną, zadziwiająco dobrze znosząca swój wiek. Nie będę się rozpisywał o fabule, ani o tym kto to Chandler, ani o tym co to kryminał noir. To było kilka przyjemnych godzin z kilkoma bardzo przyjemnymi momentami.

Odsłuchałem w całkiem niezłej interpretacji Przemysława Bluszcza.

7/10
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-10-18, 12:16   

Żegnaj, laleczko było powielokroć puszczane w radiu - czy to ta wersja ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Qfant


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 13