FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Audiobooki
Autor Wiadomość
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2017-07-04, 17:18   

Na dzisiaj pierwsza trójka audiobooków to:
- "Opowieści o pilocie Pirxie" Lema, w interpretacji Artura Dziurmana
- "Temat na pierwszą Stronę" Eco, czyta Mariusz Bonaszewski
- "Trylogia husycka" Sapkowskiego, słuchowisko (realizacyjnie świetnie, ale moim zdaniem najsłabszy materiał wejściowy i realizacja audio mogła dać dużo, ale pewnych rzeczy się techniką nie przeskoczy)

Dopiero gdzieś dalej "Imię róży" Eco, "Inne pieśni" Dukaja (akurat tutaj przydałoby się więcej aktorów, bo Gosztyła czasami przesadzał z emfazą, żeby oddzielić kwestie jednych postaci o innych, za to Babuczkinowym "a bies je jebał" otarł się o mistrzowstwo), "Mag" Fowlesa, "Mistrz i Małgorzata" Bułhakova, "Niezwyciężony" Lema. Wszystkie bardzo dobre, z fragmentami ocierającymi się o genialność, ale czegoś im brakuje.


Zacząłem słuchać "Ja, Klaudiusz" Gravesa, czyta Mirosław Baka. Jest dobrze. Nie znam oryginału, więc jest trochę trudniej niż ostatnio. Na razie mogę powiedzieć o stronie technicznej - dobrze zrobione - cisza między rozdziałami/plikami jest krótka, głośność taka sama wszędzie, nie słychać uciętych początkowych zgłosek na początku kolejnych plików (coś takiego miałem w "Białej gorączce" - co plik, to pierwszej sylaby brakuje), nie słychać przewracanych stron, więc nic nie rozprasza. "Solaris" już mam na telefonie, ale zacznę słuchać po Klaudiuszu i wtedy podzielę się wrażeniami, o ile nie zapomnę.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Carmilla 
gołąbeczka


Posty: 500
Skąd: z miasta
Wysłany: 2017-07-04, 18:53   

toto napisał/a:
Zacząłem słuchać "Ja, Klaudiusz" Gravesa, czyta Mirosław Baka

Miałam kiedyś na to ochotę. Dopóki nie porównałam długości książki z krótkością audiobooka. Podejrzewam, że tak samo okrojona wersja jak większość audiobooków z serii Mistrzowie Słowa. Ale głosu Baki chętnie bym posłuchała, muszę sprawdzić, czy jeszcze jakąś powieść nagrał.
_________________
Recedite plebes! Gero rem imperialem
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2017-07-04, 19:37   

Jak dla mnie, zbyt monotonny był ten Baka. Nie dosłuchałem do końca. Po raz pierwszy w przypadku słuchanych przeze mnie adiobooków.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2017-07-05, 08:01   

Wczoraj przy malowaniu puściłem sobie Metro 2033 w interpretacji Gosztyły. O ile, jak to ujął toto, materiał wejściowy jest słaby, to jednak słuchanie tego dla samego lektora i tak jest bardzo przyjemne. Zwłaszcza sugestywne opisy świata przedstawionego.

Skończę Metro, biorę się za słuchanie Diuny (też Gosztyła).
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2017-07-05, 09:01   

W "Diunie" też dał radę sam podzielić aktorsko role. :-P Szkoda, że późniejszych części nie czytał, to może szybciej bym się zabrał za słuchanie. Bo książek już nie dam rady drugi raz przeczytać.

U mnie "Zwierzchnik" Toma Clancy, który raczej tu nazwisko dawał. Ale to najnowszy (w Polsce) "Jack Ryan", jest "Putin", jest inwazja na Estonię (na początku). Jest fun. :mrgreen: Choć już nie jest to takie "bydlę" jak poprzednie części, to miło się tego słucha, bo fabuła niezła. A sam audiobook w promocji za jakieś marne złocisze.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Carmilla 
gołąbeczka


Posty: 500
Skąd: z miasta
Wysłany: 2017-07-05, 21:21   

MrSpellu napisał/a:
Wczoraj przy malowaniu puściłem sobie Metro 2033 w interpretacji Gosztyły. O ile, jak to ujął toto, materiał wejściowy jest słaby, to jednak słuchanie tego dla samego lektora i tak jest bardzo przyjemne. Zwłaszcza sugestywne opisy świata przedstawionego.

Skończę Metro, biorę się za słuchanie Diuny (też Gosztyła).

Słuchałam obu, w obu przypadkach się zachwyciłam.
Romulus napisał/a:
W "Diunie" też dał radę sam podzielić aktorsko role. :-P Szkoda, że późniejszych części nie czytał, to może szybciej bym się zabrał za słuchanie. Bo książek już nie dam rady drugi raz przeczytać.

Z dokładnie tego samego powodu nie słuchałam dalszych części Diuny. Tylko że ja książek nigdy nie przeczytałam.

Chwilowo nie słucham niczego nowego. Z recenzenckiego obowiązku odświeżam" Mojego przyjaciela Kaligulę" Jacka Piekary. Jedyna przyjemność ze słuchania to lektorzy: Tomasz Sobczak, Leszek Filipowicz, Jakub Wieczorek i Janusz Zadura. Gdyby mi kto książkę kazał recenzować chyba bym spasowała.
_________________
Recedite plebes! Gero rem imperialem
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2017-07-05, 22:22   

Jeśli znasz pierwszą Diunę to znasz wszystko co trzeba. Dalsze części to gówno.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2017-07-15, 19:39   

"Solaris" jest świetnie zrealizowanym audiobookiem - polecam. Realizacyjnie co najmniej na poziomie trylogii husyckiej, jeśli nie lepiej. Najbardziej podobał mi się Woronowicz grający Snauta - były chwile, że zbliżał się do Pirxa. Główni wykonawcy - Więckiewicz i Cielecka również na wysokim poziomie, całość dopełniona subtelnymi efektami dźwiękowymi. Słucha się tego wyśmienicie, a że treść również na wysokim poziomie, to i przyjemność ze słuchania jeszcze większa. Ląduje w moim prywatnym topie książek do słuchania.

I po tych kilku godzinach dźwiękowej uczty zabrałem się za "Inną duszę" Orbitowskiego. Ktoś - Carmilla? - ostrzegał przed słabym audiobookiem i pierwsze pół godziny zdaje się to potwierdzać. Lektor czyta płynnie, wyraźnie, dźwięk jest czysty, ale brzmi jak bezosobowa maszyna - zero emocji, zero zmiany tonu przy różnych postaciach. Na razie jestem mocno zawiedziony realizacją (w tej chwili nie mam zarzutów do treści), nie wiem nawet czy dosłucham do końca.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Carmilla 
gołąbeczka


Posty: 500
Skąd: z miasta
Wysłany: 2017-07-15, 22:44   

toto napisał/a:
"Solaris" jest świetnie zrealizowanym audiobookiem - polecam. Realizacyjnie co najmniej na poziomie trylogii husyckiej, jeśli nie lepiej. Najbardziej podobał mi się Woronowicz grający Snauta - były chwile, że zbliżał się do Pirxa. Główni wykonawcy - Więckiewicz i Cielecka również na wysokim poziomie, całość dopełniona subtelnymi efektami dźwiękowymi. Słucha się tego wyśmienicie, a że treść również na wysokim poziomie, to i przyjemność ze słuchania jeszcze większa. Ląduje w moim prywatnym topie książek do słuchania.

Dziękuję, zachęciłeś mnie... chociaż pewnie bez tej zachęty też bym za czas jakiś po to sięgnęła. W Woronowiczu zakochałam się, kiedy poznałam go w Hotelu Panorama. Chociaż cieszyłam się, że to nie mnie proponował zażyć swoje lekarstwo :mrgreen:
toto napisał/a:
I po tych kilku godzinach dźwiękowej uczty zabrałem się za "Inną duszę" Orbitowskiego. Ktoś - Carmilla? - ostrzegał przed słabym audiobookiem i pierwsze pół godziny zdaje się to potwierdzać.

Tak, to ja ostrzegałam. Nie cieszę się, że miałam rację, wolałabym żeby taka proza trafiła na godną jej interpretację. Chociaż nie jestem pewna czy chciałabym słuchać prozy Orbitowskiego. Mimo że jestem fanką audiobooków istnieją książki, które chcę mieć tylko w wersji do czytania.
toto napisał/a:
(w tej chwili nie mam zarzutów do treści)

I nawet nie próbuj mieć //pisowcy
Ja od lat zachwycam się cyklem Krzysztofa Spadło "Skazaniec" w interpretacji Leszka Wojtaszaka. "Skazaniec" to wspomnienia człowieka skazanego na dożywotnie pozbawienie wolności i zupełnie inaczej Wojtaszak czyta te fragmenty, kiedy Ropuch, główny bohater był młody, a inaczej te współczesne. W dodatku - podobnie jak czyni to Gosztyła - doskonale wczuwa się w każdego bohatera. Nawet jak Ropuch poznaje Ślązoka i próbuje godoć po ślunsku to wyraźnie da się rozróżnić kiedy godo Śluzak a kiedy Ropuch mówi gwarą. Właśnie wysłuchałam tom 5 (czy raczej 0,5 bo większość to wspomnienia poprzedzające skazanie) i już się nie mogę doczekać 6.
_________________
Recedite plebes! Gero rem imperialem
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2017-07-16, 08:46   

I na razie przełączyłem się na "Sekretne życie drzew" Petera Wohllebena w interpretacji Stanisława Biczysko. Bardzo przyjemne zaskoczenie odnośnie treści - ciekawostki, które każą trochę inaczej spojrzeć na las, przynajmniej mi.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Carmilla 
gołąbeczka


Posty: 500
Skąd: z miasta
Wysłany: 2017-07-16, 21:18   

Słuchałam, słuchałam i w pełni się zgadzam. Teraz dojrzewam do psychologii zwierząt tegoż autora w tejże samej interpretacji. I sama nie wiem na co najpierw się zrujnuję: na to czy na Solaris
_________________
Recedite plebes! Gero rem imperialem
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2017-07-17, 18:25   

Połowa za mną. To jest tak fajne, że nie wiem co brać w następnej kolejności - tytuły z Lemoteki, czy jednak Wohllebena. Nie ma nic spektakularnego, tylko spokojne tłumaczenie jak działa las i pokazywanie jak złożonym jest ekosystemem. Mówiąc szczerze ja, żyjący praktycznie całe życie w lesie lub blisko lasu, o wielu poruszanych kwestiach niby wiedziałem, ale zawsze spychałem je do tyłu głowy jako informacje mniej istotne, taki trochę informacyjny szum. No i głos lektora kojarzy mi się z dziarskim staruszkiem z brzuszkiem i wąsem - taki dziadek, co zabawia wnuki historyjkami
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Carmilla 
gołąbeczka


Posty: 500
Skąd: z miasta
Wysłany: 2017-07-17, 18:54   

Ja Stanisława Biczysko, czy raczej jego głos, poznałam przy okazji słuchania "Wytępić całe to bydło" Svena Lindqvista. Książka zdecydowanie non fiction i nie najprostszym językiem pisana. Dzięki tej interpretacji łatwiej było przez nią przebrnąć niż gdyby mi przyszło to czytać. Od tej pory jak widzę, że audiobooka czyta Stanisław Biczysko to już wiem, że warto posłuchać.
_________________
Recedite plebes! Gero rem imperialem
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2017-07-17, 20:11   

Tytuł zapisany w kajeciku.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Carmilla 
gołąbeczka


Posty: 500
Skąd: z miasta
Wysłany: 2017-07-17, 21:36   

Moja recka gdzieś w GP. To była lektora obowiązkowa. Czasem warto być jedynym recenzentem audiobooków, bo się dostaje perełki jakich by się samemu nie znalazło :mrgreen:
_________________
Recedite plebes! Gero rem imperialem
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2017-07-21, 19:31   

Zacząłem "Zdążyć przed panem Bogiem" Hanny Krall. Licealna lektura w klasie maturalnej, jedna z bardzo niewielu przeze mnie nie przeczytanych. Co jakiś czas mnie trochę sumienie drapało, ale zawsze wypadało coś pilniejszego i dopiero teraz nadrabiam zaległość. Początkowo głos Mai Ostaszewskiej wydaje się zbyt "krzykliwy", ale po ok. godzinie już wiem, że jest odpowiedni. Smutna książka, ale warto ją znać. I pomyśleć, że przy omawianiu romantyzmu mieliśmy kartkówki ze zwidów Konrada lub Kordiana - jakie kwiaty występowały w jego wizji/śnie. Za to literatura obozowa została potraktowana już na odwal się. I niedouczonych patryjotów zagarnia radykalna prawica sącząca w młode główki nienawiść do innego.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2017-08-09, 11:30   

toto napisał/a:
"Solaris" jest świetnie zrealizowanym audiobookiem - polecam. Realizacyjnie co najmniej na poziomie trylogii husyckiej, jeśli nie lepiej. Najbardziej podobał mi się Woronowicz grający Snauta - były chwile, że zbliżał się do Pirxa. Główni wykonawcy - Więckiewicz i Cielecka również na wysokim poziomie, całość dopełniona subtelnymi efektami dźwiękowymi. Słucha się tego wyśmienicie, a że treść również na wysokim poziomie, to i przyjemność ze słuchania jeszcze większa. Ląduje w moim prywatnym topie książek do słuchania.


Dokładnie tak. Słucham sobie wieczorami i zostały mi jakieś dwie godziny. Snaut rewelacyjny, ale reszta aktorów też bez zarzutu. Realizatorom udało się stworzyć niesamowity klimat izolacji i odrealnienia. Gorąco polecam.

Kilka dni temu skończyłem Diunę w interpretacji Gosztyły. Bez zarzutu.
Trochę nie mogłem się przyzwyczaić do ról kobiecych, ale za to Vladimir Harkonnen, to absolutnie najlepiej zinterpretowana postać jaką dano mi było usłyszeć.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Carmilla 
gołąbeczka


Posty: 500
Skąd: z miasta
Wysłany: 2017-08-09, 21:51   

MrSpellu napisał/a:
Trochę nie mogłem się przyzwyczaić do ról kobiecych,

Kobiece jak kobiece, najlepsza i tak była siostrzyczka Paula. Czy raczej Krzysztof Gosztyła w tej roli :mrgreen:
_________________
Recedite plebes! Gero rem imperialem
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2017-08-12, 08:40   

Spróbowałem wrócić do "Innej duszy", ale tego nie da się słuchać. No to przełączyłem się na Macieja Stuhra czytającego "Króla" Twardocha. Głos mnie trochę drażni, ale już powoli się przyzwyczajam - mam tylko taki problem, że głos Stuhra kojarzy mi się z kabaretem/komedią i mam trochę dysonans, kiedy słucham czegoś poważnego w jego wykonaniu. I jednak pierwsze wrażenie jest takie, że to trochę inna liga w porównaniu z Dziurmanem, Bonaszewskim, Biczyskiem czy Ferencym. Aha, zepsuły mi się słuchawki bluetooth i teraz słucham tylko w samochodzie i tempo spadło o ponad połowę.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Sabetha 
Baba Jaga


Posty: 4566
Wysłany: 2017-08-12, 08:52   

Mnie się podobało, jak Stuhr czytał "Wołanie kukułki". Też na początku byłam sceptyczna, ale później tak przywykłam, że Cormoran Strike już zawsze będzie do mnie mówił jego głosem :)
_________________
"Wewnątrz każde­go sta­rego człowieka tkwi młody człowiek i dzi­wi się, co się stało".
T. Pratchett "Ruchome obrazki"
 
 
Carmilla 
gołąbeczka


Posty: 500
Skąd: z miasta
Wysłany: 2017-08-12, 19:24   

toto napisał/a:
Głos mnie trochę drażni, ale już powoli się przyzwyczajam - mam tylko taki problem, że głos Stuhra kojarzy mi się z kabaretem/komedią i mam trochę dysonans, kiedy słucham czegoś poważnego w jego wykonaniu

Mam to samo. Dlatego po tym, jak wysłuchałam "Wołania kukułki" w jego interpretacji, pozostałe części Cormorana przeczytałam. Oczami.
toto napisał/a:
I jednak pierwsze wrażenie jest takie, że to trochę inna liga w porównaniu z Dziurmanem, Bonaszewskim, Biczyskiem czy Ferencym.

Wiesz, to nawet trochę inna liga niż Jerzy Stuhr. Słuchałam Mikołajka, którego czytali na przemian obaj. Mimo iż to narracja pierwszoosobowa a narratorem jest dzieciak, Stuhr senior wypadał o wiele lepiej niż junior. U tego drugiego to brzmiało trochę jak przedrzeźnianie dziecka.

Ostatnio słuchałam "Stylisty" Marininy w interpretacji Rocha Siemianowskiego i Siemianowski świetny jak zawsze. Może to nie Gosztyła czy Wojtaszak, ale też jeden z moich ulubionych lektorów.
Poza tym Duchowe życie zwierząt Wohllebena w interpretacji Stanisława Biczysko. Do non fiction Biczysko nadaje się znakomicie, co po raz trzeci dane mi było stwierdzić. Sama zaś książka równie dobra jak Sekretne życie drzew. Kto czytał, ten wie, kto nie czytał - koniecznie powinien nadrobić. Jak ócz szkoda, to czytać uszami, bo naprawdę warto :-)
_________________
Recedite plebes! Gero rem imperialem
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2017-08-12, 20:29   

Inne Pieśni w interpretacji Gosztyły.
Nie, nie czytałem książki :)

I zaczynam żałować, że nie zrobiłem tego wcześniej. Dobra rzecz.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Carmilla 
gołąbeczka


Posty: 500
Skąd: z miasta
Wysłany: 2017-08-12, 23:55   

Spell - dzięki z polecenie. Dukaj to taki mój wyrzut sumienia - od lat chcę poczytać i jakoś tak się nie składa. No to jak się natknę to poczytam sobie uszami, wszak Gosztyła to uczta dla uszu.
_________________
Recedite plebes! Gero rem imperialem
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2017-08-21, 19:29   

Ogłaszam, że do głosu Stuhra już się przyzwyczaiłem, najlepiej wypada w interpretacji kwestii żydówek. I to jednak niesamowite, że "Króla" napisał autor "Obłędu rotmistrza von Egern".
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2017-08-21, 19:38   

Carmilla napisał/a:
Spell - dzięki z polecenie. Dukaj to taki mój wyrzut sumienia - od lat chcę poczytać i jakoś tak się nie składa. No to jak się natknę to poczytam sobie uszami, wszak Gosztyła to uczta dla uszu.


Nie ma za co. Im dalej słucham, tym bardziej jestem pod wrażeniem. Warto przesunąć w kolejce na jakąś bliższą pozycję ;)
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Carmilla 
gołąbeczka


Posty: 500
Skąd: z miasta
Wysłany: 2017-08-21, 20:39   

MrSpellu napisał/a:
Warto przesunąć w kolejce na jakąś bliższą pozycję ;)

Kolejki nie było, bo ja audiobooki pochłaniam szybciej niż kupuję. Więc skoro nie było kolejki, Inne pieśni już się śpiewają... znaczy czytają. A ja ich słucham. I się wciągam... Więc raz jeszcze dzięki //amor
_________________
Recedite plebes! Gero rem imperialem
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2017-08-22, 18:06   

Do niedawna miałem tak samo, dopóki nie zepsuły mi się słuchawki. I nagle szybkość wysłuchiwania książek spadła o jakieś 60% (2,5 godziny/tydzień kontra 7-8 godzin/tydzień). No bo nie kupię drugich słuchawek w ciągu miesiąca, zobaczymy, co mi powiedzą na reklamację. A bieganie z przewodowymi to jednak straszna lipa, przynajmniej dla mnie.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2017-09-02, 05:45   

Wstałem rano i przyszło mi do głowy, że chciałbym usłyszeć "Łaskawe" Littella. Wydaje mi się, że głosy Bonaszewskiego lub Dziurmana by tutaj pasowały. Ale skoro "Wahadła Foucaulta" nie chcą zrobić, to i na to nie ma szans.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2017-09-08, 07:34   

W końcu dorwałem się do Lux perpetua. Poprzednie części odsłucham z rok temu albo i dawniej.

Następny w kolejce Zły Tyrmanda, w interpretacji Ferencego.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2017-09-08, 17:09   

Trzymam się swojego zwyczaju słuchania książek, które już przeczytałem.

Teraz "Syn" Meyera. Świetny "kompan" w podróży. Czyta Roch Siemianowski - to moje pierwsze z nim spotkanie, a facet jest weteranem audiobooków. Słucha się go dobrze. Choć chyba pierwszy raz spotkałem się z czytaniem przypisów. Trochę to irytujące, ale na szczęście nie ma ich dużo, więc nie psuje to przyjemności. Denerwuje mnie za to ściszanie czasami głosu przez lektora. To celowy zabieg. Nie trwa to długo, byle przeczytać inaczej jakąś wewnętrzną myśl bohatera. Ale przeszkadza.

Potem planuję "Amerykańskich bogów" Gaimana. Dziś znalazłem audiobook, który był do tej pory dostępny tylko przez Storytel. A tego nie chce mi się "prenumerować". Do tego kupiłem na Publio, gdzie dziś jest promocja -40%. Zatem wyszło tanio.

Mam nadzieję, że do tego czasu wyjdzie już druga część "Tańca ze smokami" Martina. Pierwsza już jest, ale nie chce mi się tego słuchać oddzielnie. Po przesłuchaniu "Uczty dla wron" podniosłem nieco ocenę tej powieści. Choć nadal zamula główne wątki, to jednak słucha się tego nieźle. To samo obiecuję sobie po "Tańcu ze smokami". A Krzysztof Banaszyk czyta świetnie i lubię tego lektora, choć początkowo jako narrator w słuchowisku według "Gry o tron" wypadał sztucznie. Ale kiedy dostał pozostałe części PLiO już do samodzielnego czytania - było dobrze.

Zatem jesienne dojazdy i powroty z pracy zapowiadają mi się smakowicie.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Fantasta.pl


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 14