FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
GRA O TRON
Autor Wiadomość
Trojan 


Posty: 11327
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-08-01, 11:40   

z książek odpadłem naście lat temu, po 2 tomach... owszem podobało się (wtedy) ale jakoś nie czuję chęci powrotu na kartki Westeros - podjąłem próbę przy okazji wyjścia 1 serii, pierwszy tom mnie znudził (tym razem)

co do serialu - zupełnie inna bajka

scena zemsty Cersei (ost.odc.) doskonale pociągnięta
aktorsko jest fenomenalny - postacie ikoniczne, jak z portretów Breugela
palców dwóch rąk by brakło żeby je wymienić

Theon cierpi za miliony... taki Hiob... może Gollumowa rola mu przypadnie?:) kto wie.
osobiście za największy rozwój na przestrzeni lat uznaję Sansę - zaskoczyła mnie pod każdym względem :)
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15624
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2017-08-01, 15:25   

Cóż w tym takiego zaskakującego, skoro czerpała nauki od Littlefingera (oczywiście ten serialowy nie dorasta do pięt książkowemu)? :-P
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2017-08-02, 08:23   

Po trzech odcinkach jestem kontent.

:arrow: Theona IMO nie czeka jakiś wielki akt heroizmu. Myślę, że właśnie stanie się coś niesamowicie ważnego z powodu jego tchórzostwa. Na przykład koniec świata.

:arrow: Cersei to mściwa sucz, ale kara wymierzona Dornijce była adekwatna do przewiny.

:arrow: Mina jednorękiego siostrojebcy po wyznaniu Olenny - bezcenna //spell

:arrow: Euron jest fpytę. Aż chciałoby się, by rozgonił to całe tałatajstwo i został królem wszystkich królów. Niestety pewnie zginie bezsensowną śmiercią...

:arrow: Przy scenie wycinania mięska z Mormonta cała ekipa musiała się świetnie bawić //spell
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23166
Wysłany: 2017-08-02, 09:14   

MrSpellu napisał/a:
:arrow: Euron jest fpytę. Aż chciałoby się, by rozgonił to całe tałatajstwo i został królem wszystkich królów. Niestety pewnie zginie bezsensowną śmiercią...

Uwielbiam sceny, kiedy podkurw.a Jaime'a. :mrgreen: Zachowuje się jak błazen, ale wiadomo, że błaznem nie jest.

Coś mało tej zimy na południu. Myślałem, że sezon pogodowo będzie mroczniejszy. I że będzie widać więcej skutków wojny: bieda, głód, braki w zaopatrzeniu.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11327
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-08-02, 10:42   

nikt by słowa złego nie powiedział Cersei - gdyby oceniać tylko i wyłącznie tą sytuację ;)

zresztą... pięknie rozegrana zemsta rozłożona w czasie, aby na dłużej starczyła :)
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2017-08-02, 10:56   

Trojan napisał/a:
nikt by słowa złego nie powiedział Cersei - gdyby oceniać tylko i wyłącznie tą sytuację ;)

Yup, całkowity normals //spell
 
 
Trojan 


Posty: 11327
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-08-02, 13:21   

dworkin napisał/a:
Trojan napisał/a:
nikt by słowa złego nie powiedział Cersei - gdyby oceniać tylko i wyłącznie tą sytuację ;)

Yup, całkowity normals //spell


normal dla tej rasy ludzi
 
 
Sabetha 
Baba Jaga


Posty: 4566
Wysłany: 2017-08-02, 18:26   

MrSpellu napisał/a:
:arrow: Euron jest fpytę. Aż chciałoby się, by rozgonił to całe tałatajstwo i został królem wszystkich królów.


I do tego przystojny //evil

Jak dotąd, najbardziej poruszyła mnie scena z Ellarią. Indira Varma wymiotła, wprost czuło się jej ból i przerażenie, a gdy w dodatku jest się matką córki, wrażenie jest podwójnie mocne.
Teraz czekam, aż Sansa zdradzi Jona, bo ona nadal jest głupia, tylko się jej wydaje, że nie jest. Czekam również, aż smoki wyniuchają, kim jest Snow, a Arya wróci do domu. Najbardziej zaś żałuję, że serialowy Euron nie ma rogu :(
_________________
"Wewnątrz każde­go sta­rego człowieka tkwi młody człowiek i dzi­wi się, co się stało".
T. Pratchett "Ruchome obrazki"
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2017-08-02, 19:47   

MrSpellu napisał/a:
:arrow: Theona IMO nie czeka jakiś wielki akt heroizmu. Myślę, że właśnie stanie się coś niesamowicie ważnego z powodu jego tchórzostwa. Na przykład koniec świata.

Moim zdaniem czeka go w końcu jakieś odkupienie, tak nakazuje konwencja. Alternatywą dla zwrotu byłaby przecież spirala pogłębiania się w tym samym, już niezaskakująca, za to męcząca. Moim zdaniem Theon zdejmie w końcu zbyt pewnego siebie Eurona, za te ciągłe popisy i nazywanie "pizdą".
  
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2017-08-02, 20:39   

Ale zauważyłeś, że archetypy i konwencje w tym serialu całkiem często ulegają dekonstrukcji? Serio, nie zdziwi mnie jak na końcu Król Zimy zaora wszystko i wszystkich. Prócz Theona, który w kluczowym momencie znowu da dupy.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2017-08-02, 20:43   

Ja bym się zdziwił i to bardzo. Martin łamie pewne konwencje w skali lokalnej, ale zauważ, że w skali globalnej jest im wierny. 7 tomów epickiej walki z zimą po to, by wszystkich zaorała? Zresztą w serialu to się nie stanie na pewno, bo jest robiony pod casualową publikę.
  
 
 
Shadowmage 


Posty: 3215
Skąd: Wawa
Wysłany: 2017-08-02, 21:40   

Ale wiesz, w sumie co im szkodzi? Ostatni odcinek, wszystko zmierza ku wielkiej bitwie, gdzie ludzie zwyciężą... i klops, jednak baty :)
_________________
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-08-02, 22:20   

dworkin napisał/a:
Zresztą w serialu to się nie stanie na pewno, bo jest robiony pod publiczkę, która nie tego oczekuje.

Krwawych Godów, ta która nie czytała, też nie oczekiwała i była w ciężkim szoku gdy je zobaczyła :mrgreen:
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15624
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2017-08-02, 22:44   

No i na tym zaskoczenia się skończyły. Koniec będzie standardowy. Jon i Danka zwyciężą. Spuszczamy kurtynę, farsa skończona.
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2017-08-03, 10:01   

Asuryan napisał/a:
dworkin napisał/a:
Zresztą w serialu to się nie stanie na pewno, bo jest robiony pod publiczkę, która nie tego oczekuje.

Krwawych Godów, ta która nie czytała, też nie oczekiwała i była w ciężkim szoku gdy je zobaczyła :mrgreen:

No i pozytywne postaci dostały ostrego strzała (w skali lokalnej), ale nadal miały szansę i walczyły (w skali globalnej). W tym sezonie ich sytuacja jest wręcz najlepsza od dawna.

Całkowita porażka pozytywnych postaci, bo kogoś to podnieca, po wielotomowej sadze fantasy, byłaby jednak kpiną z ogółu odbiorców. Rzadko spotykaną w historii literatury i filmu, a w fantasy niespotykana chyba w ogóle. Zgodnie z całym wcześniejszym doświadczeniem w tych dziedzinach koniec będzie więc albo szczęśliwy, albo słodko-gorzki. Zresztą wg Martina koniec sagi ma być właśnie słodko-gorzki. Na wynaturzenia w stylu całkowitej porachy może pozwolić sobie nisza z Sundance, nie wielomilionowa produkcja dla casuali.
 
 
Sabetha 
Baba Jaga


Posty: 4566
Wysłany: 2017-08-03, 11:01   

Poza tym oni planują jakieś spin-offy, nie mogą sobie pozwolić na wkurwienie większości potencjalnych odbiorców, a tak skończyłoby się zabicie wszystkich połączone z triumfalnym marszem umarlaków przez Westeros, czyli moja ulubiona wersja zakończenia. Najprawdopodobniej na tronie zasiądzie ktoś, kogo w ogóle nikt nie bierze pod uwagę, ktoś inny polegnie bohaterską śmiercią, jeszcze ktoś się poświęci dla dobra, a cała reszta jakoś przetrwa, by nadal zarabiać na chlebek dla HBO.
_________________
"Wewnątrz każde­go sta­rego człowieka tkwi młody człowiek i dzi­wi się, co się stało".
T. Pratchett "Ruchome obrazki"
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-08-03, 12:36   

Mnie już dawno wkurwili coraz bardziej rażącym odbieganiem od książek - od sceny gwałtu Sansy przestałem oglądać serial.
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23166
Wysłany: 2017-08-07, 12:04   

7x04 - mniammm... Szczególnie końcowe sceny. Aczkolwiek nie godzi się tak kończyć odcinka. Choć z zapowiedzi 7x05 domyślam się, że jeden z bohaterów może zaliczyć powtórkę z rozrywki. Ale nie musi. :mrgreen:
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11327
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-08-07, 12:22   

musisz być pierwszy ..?
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23166
Wysłany: 2017-08-07, 16:23   

Ale co? Nie zaspoilerowałem niczego. :mrgreen: A to najgorętszy tytuł lata, więc dziwię się, że jestem pierwszy.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11327
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-08-07, 17:31   

Daj się człowiekowi wyspać... o 2:30 poszedłem spać ledwie żyw.
A ty co? Budzik na 2:55 ?
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23166
Wysłany: 2017-08-07, 18:18   

To tylko przy premierze. :) A teraz oglądam z rana, na HBO GO.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4487
Skąd: fnord
Wysłany: 2017-08-07, 19:04   

Sir Bronn z Czarnej Wody, niszczyciel armad, uziemniacz smoków, to chyba ostatnia broń ludzi przeciw Nocnemu Królowi. Postawcie go na Murze, żodyn nie przejdzie. Żodyn.

Od tego odcinka jestem wyznawcą teorii że to on jest księciem który nadejdzie.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23166
Wysłany: 2017-08-07, 21:02   

S P O I L E R Y







No już się bałem, że go Bronn ustrzeli na amen. I Daenerys spadnie w nurt. Na szczęście, spadł ktoś inny. Szkoda, że nie na amen, ale może i dobrze. Bo to byłaby mało spektakularna śmierć. W końcu jednak armia Daenerys na coś się przydała. I z przewagą jednego smoka wystarczyło, aby pokazać kto rządzi.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11327
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-08-07, 21:23   

Romulus napisał/a:
To tylko przy premierze. :) A teraz oglądam z rana, na HBO GO.



E tam, tam jest słaba jakość
Powinneś ćwiczyć wolę; )


W końcu sprawy doszły do tetrii.
oczywiście można było przeprowadzić solidne bombardowanie Przed wjazdem Hunów, ale co tam...
Laska żyje na krawędzi.

No cóż, przelew nie dotarł.

Ps. Littlefinger powinien się zastanowić czy aby przypadkiem nie jest jakieś krótkiej liście.
  
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2017-08-07, 21:32   

Winterfell jak Akademia Stark-Menów - telepata, ninja, intrygantka i nieśmiertelny król.
 
 
Trojan 


Posty: 11327
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-08-07, 21:34   

dworkin napisał/a:
Winterfell jak Akademia Stark-Menów - telepata, ninja, intrygantka i nieśmiertelny król.



Też o tym pomyślałem - Bran to Profesor X,
Snow raz na zawsze król.

No i zastanawiam się jaki był cel palenia taborow... sama potrzebuje zapasów. ....


Morale piechoty Lannisterow powinno pękać jak guma w majtkach po pierwszym przelocie/przełomie
Rozterki Jaimiego uratowały D.

Królestwo za Bronna!
 
 
Metzli 
Diablica


Posty: 3556
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-08-07, 22:47   

Romulus napisał/a:
Szkoda, że nie na amen, ale może i dobrze.


Szkoda, poczułam prawdziwy zawód :badgrin: Mógłby tak zakończyć szybko, na oczach braciszka.
_________________
Ale to mnie nie wzrusza
W mojej głowie wciąż susza
Bo parasol określa ich byt
 
 
Sabetha 
Baba Jaga


Posty: 4566
Wysłany: 2017-08-07, 22:57   

Romulus napisał/a:
No już się bałem, że go Bronn ustrzeli na amen.


Też jesteś na tym etapie, kiedy człowieka najżywiej obchodzi los smoków?
Bronn nadal jest moim ulubionym bohaterem. Biali Wędrowcy nadal idą. Jon nadal ma smutną minę. Zaczyna mnie to nużyć. Zamiast pchnąć wreszcie akcję do przodu, scenarzyści znowu dali nam widowiskową i kompletnie niedorzeczną z punktu widzenia logiki bitwę. Gdybyż jeszcze smok spopielił, kogo trzeba. Ale gdzie tam.
A propos smoków, Drogon wygląda wypisz wymaluj jak Smaug. Człowiek wprost czekał, żeby przemówił głosem Benedicta Cumberbatha.
_________________
"Wewnątrz każde­go sta­rego człowieka tkwi młody człowiek i dzi­wi się, co się stało".
T. Pratchett "Ruchome obrazki"
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2017-08-08, 09:00   

Trojan napisał/a:
Rozterki Jaimiego uratowały D.

Przed zrobieniem z niego szaszłyka //spell

Cytat:
Zamiast pchnąć wreszcie akcję do przodu, scenarzyści znowu dali nam widowiskową i kompletnie niedorzeczną z punktu widzenia logiki bitwę.

Bitwa była wspaniała, kogo interesuje brak logiki? Scenarzyści traktują ją z nonszalancją już od kilku sezonów. Spaliła zapasy? To spaliła. Dorthrakowie wparowali na Lannisterów out of fucking nowhere? To wparowali. Euron zaszedł od tylca całą flotę doświadczonych żeglarzy? To zaszedł. Jest super //spell
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

gamedecverse


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 14