FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
GRA O TRON
Autor Wiadomość
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2017-08-22, 12:53   

Zazdroszczę wam trochę. Jarać się tak smętną bułą. Gdzieś to utraciłem.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4476
Skąd: fnord
Wysłany: 2017-08-22, 13:11   

Trojan napisał/a:
no własnie,
serial musi sprostać niewyszukanym gustom fantasy twoich kolegów.


te 90% chce smoków, ognia, walki, heroizmów
logika nie jest wysoko wyceniania na piramidzie maslova


najwyżej w piramidzie maslova wyceniane jest wyjęcie ynteligenckiego kyja z dupy i poprostu cieszenie się z ludźmi rzeczami nawet jeśli nie mają sensu. Nikt nie karze wspólnie czcić, można wspólnie krytykować. A można też stać z boku, podpierać ścianę i uważać się za lepszego.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2017-08-22, 13:22   

U mnie, na tej piramidzie, dość wysoko znajduje się możliwość spokojnego wysrania się. Odkąd mam dzieci bywa to problematyczne.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2017-08-22, 14:05   

Albo lać z góry ciepłym moczem na gryzące łydki Azorki
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4476
Skąd: fnord
Wysłany: 2017-08-22, 14:40   

Fidel-F2 napisał/a:
Zazdroszczę wam trochę. Jarać się tak smętną bułą. Gdzieś to utraciłem.

myślę że jesteś jak Ogar, a każdy Ogar potrzebuje swego Tormunda <3 https://www.youtube.com/watch?v=n_p0AUWLHrQ
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2017-08-22, 17:28   

Zapowiedzi finałowego 7x07 są enigmatyczne. Poza tym, że dojdzie do spotkania na szczycie, a Sansa będzie zasępiona.

Zaczynam się bać tego finału. W poniedziałek muszę jechać do pracy, ale kusi mnie, aby w nocy wstać i pooglądać. Żeby nic się nie przedostało przez Internet. Ale chyba po prostu wyłączę Fejsbuka i jakoś do popołudnia wytrzymam.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-08-22, 17:59   

Sansa zasepiona bo nie pojedzie na szczyt G8.

Na szczycie pojawi się grubasek z niusami, jak dobrze policzą to wyjdzie im że Snow to król, jak nie to dopiero w nst. serii.
Cersei da się "przekonać" i dojdzie do "zjednoczenia"
będzie coś o Krakenie bo był tam nasz ulubiony eunuch.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2017-08-23, 00:53   

Romulus napisał/a:
Zaczynam rozumieć nalegania HBO, aby jednak serial wydłużyć. Zaszkodziłoby to oglądalności, zapewne ASX by sarkał, że w serialu nadal nic się nie dzieje. Ale to "nie-dzianie się" miałoby więcej sensu.


ASX najwięcej psioczył na idiotyzmy, którymi serial jest naszpikowany niczym sitko dziurami.
Daj Pan spokój z tym wydłużaniem... To na pewno nie poprawiłoby sytuacji. Wciąż mielibyśmy do czynienia z głupotami, tyle że rozciągniętymi na więcej odcinków, a co za tym idzie + nuda, do tego... //pacnij
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2017-08-23, 05:49   

Przepraszam, jeśli odkrywam Amerykę i wniosek, który mi przyszedł do głowy padł tu już wcześniej. Wydaje mi się, że missingujemy pointa. W tym odcinku chodziło tylko i wyłącznie o to, aby Nocny Król zdobył smoka. Taki był jego cel fabularny. Tylko wykonanie było kiepskie, bo pozbawione prawdopodobieństwa. Ale cel został osiągnięty.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-08-23, 08:36   

Romulus napisał/a:
Przepraszam, jeśli odkrywam Amerykę i wniosek, który mi przyszedł do głowy padł tu już wcześniej. Wydaje mi się, że missingujemy pointa. W tym odcinku chodziło tylko i wyłącznie o to, aby Nocny Król zdobył smoka. Taki był jego cel fabularny. Tylko wykonanie było kiepskie, bo pozbawione prawdopodobieństwa. Ale cel został osiągnięty.


po co Nocnemu smok ? jak widać jest na jednego Stingera.
Do tego skoro nie żyje to nie "zieje" :)

akcja była potrzebna jako wytrych - żeby faktycznie zaangażować smoki&Denny i względnie południe Westeros.
A że głupie pod każdym względem :) ...

specjalnie urlop przestawiłem tak żeby być na ostatnim odcinku

:)
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2017-08-23, 08:45   

No jak jest nieumarły, to konwencjonalnie będzie trudno go odstrzelić. Tak po prawdzie, to tylko ogniem gada - czyli pozostałymi smokami. I teraz wystarczy, że nieumarły smok przed śmiercią zestrzeli drugiego. Nighty wtedy będzie musiał ciepać tylko w jednego, a nie w dwa.

Co do ziania... idę o zakład, że smokolicz będzie ział śjakimś lodem, czy inkszym nieumarłym gównem (ciekłym azotem?). Lol, mam imię dla tego smokolicza - Azot //spell
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-08-23, 09:00   

A'zot
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2017-08-23, 09:06   

A jak już siły zła zostaną pokonane i Nighty będzie na nim spierdalał, hen wpizdu za mur, to zmieni mu się imię na N'azot //spell
_________________
Instagram
Twitter
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2017-08-23, 13:42   

Głupoty w serialowej "Grze o tron" (w przeciwieństwie do wersji książkowej) to nic nowego, a tymczasem patrząc na Wasze reakcje możnaby odnieść wrażenie, że jest to coś świeżego... Wcześniej jakoś nie przeszkadzało. A moje ostrze krytyki i owszem... :-P
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2017-08-23, 14:07   

Bo te głupoty brało się z dobrodziejstwem inwentarza. Można było chwilkę podrzeć łacha, a później znowu napawać się krwią, cyckami i postacią Tyriona.
Ten odcinek zaś był brutalnym gwałtem na rozumie. Owszem, ładnym. Od strony dialogów oraz zdjęć wręcz zajebistym. Ale gwałt, to gwałt.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2017-08-23, 14:37   

Najwidoczniej mój delikatny umysł był tyle razy gwałcony scenariuszem/dialogami, że większy rapt nie zrobił już na nim aż takiego wrażenia ;) Po części chyba się przyzwyczaiłem. A może radość z zajebania smoka przyćmiła mi ostrość widzenia... //mysli
Oby prequel(e) robił kto(ś) inny... Benioff i Weiss - wypierdalać!! --_-
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2017-08-23, 14:52   

E tam, ASX-ie, znam mnóstwo seriali, w których bohaterowie zachowują się przewidywalnie, logicznie a fabuła kroczy od prawdopodobnego punktu do prawdopodobnego punktu aż do finału. Ale nawet nie potrafiłbym się nimi jakoś specjalnie podniecić tak, jak kolejnym odcinkiem "GoT".

A o książkach zapomnijmy. Jeśli Martin nie napisze od razu dwóch to nigdy nie przeczytamy finału. Zwłaszcza że aby skończyć na zaplanowanych jeszcze dwóch - musi ostro ciąć po skrzydłach. I kto wie, czy akcja nie przyspieszy jak w serialu. :) Pamiętajmy, że w ostatnim wydanym tomie Tyrion nawet nie dotarł do Daenerys jeszcze, a Daenerys w finale spotkała khalasar. Albo finał tej sagi jest mocno nieprzewidywalny, albo skończy się jak w serialu skoro mają być jeszcze dwie części.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2017-08-23, 15:08   

Romulus napisał/a:
E tam, ASX-ie, znam mnóstwo seriali, w których bohaterowie zachowują się przewidywalnie, logicznie a fabuła kroczy od prawdopodobnego punktu do prawdopodobnego punktu aż do finału.

Ale nawet nie potrafiłbym się nimi jakoś specjalnie podniecić tak, jak kolejnym odcinkiem "GoT".




1. A ja takich unikam... Może dlatego... :-P

2. Napierdalanki na miecze (i nie tylko), stosy trupów, cycki (ostatnimi czasy straszna posucha w tym temacie), necro, zombi, czary, bitwy, spiski, efekciarstwo.. - "dla każdego cuś miłego" ;) Wielka szkoda tylko, że sensu w tym brak...
Doskonale Pan wiesz, czym kończy się sztuczne wydłużanie serialu... Akurat w przypadku "GoT" i duetu Benioff & Weiss zdecydowanie lepiej, aby skończyli szybciej, bo przynajmniej napasiemy oczyska efektami wizualnymi bez konieczności słuchania niepotrzebnego pitolenia, którego i tak już było nadto...
 
 
Sabetha 
Baba Jaga


Posty: 4566
Wysłany: 2017-08-23, 16:45   

Sens srens, szkoda smoka, toż to ginący gatunek :(

Odcinek był głupi, choć nie ze wszystkim. Głupi z powodów wymienionych powyżej. O ile poprzednie teleporty tak bardzo nie raziły, ten raził. Przy okazji obrażając inteligencję i wystawiając cierpliwość. Za to podobały mi się Starkówny. Intryga z liścikiem, która wydawała się idiotyczna, rozwija się nadspodziewanie zgrabnie. Nie ma jakichś specjalnie dramatycznych reakcji, za to dwie smarkule, które się nigdy nie lubiły i nie rozumiały, dostały pretekst, żeby wywlec zadawnione pretensje. Arya w dodatku ma okazję postraszyć siostrzyczkę. Ciekawam tylko, na co mógłby liczyć Littlefinger, gdyby naprawdę udało mu się je skłócić.
_________________
"Wewnątrz każde­go sta­rego człowieka tkwi młody człowiek i dzi­wi się, co się stało".
T. Pratchett "Ruchome obrazki"
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2017-08-23, 17:11   

Dyć przecie smok "na chodzie", a właściwie to na "locie" będzie... Cóż z tego, że nieumarły? Sztuka jest sztuka ;) //pacnij
Poza tym Nocny Król ma w swojej armii olbrzymy... :-)

W miarę rozwoju akcji teleporty zyskują na znaczeniu ;) Kto wie, może w Westeros istnieją specjalne lokacje teleportacyjne? ;)

Dzięki sprowokowaniu zatargu między Sansą a Aryą, Littlefinger ma okazję znowu zbliżyć się do Sansy sypiąc cennymi radami niczym z Rogu Obfitości, wszak ostatnimi czasy nie cieszył się jej względami, delikatnie rzecz ujmując ;) Poza tym Arya mu nie pasi... :-P
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-08-23, 18:20   

Szybką śmierć? Cóż, Arya musi dostać powód wystarczający by go zabić, może przy okazji pozbędzie się po cichu nielubianej siostrzyczki :mrgreen:
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2017-08-24, 18:01   

https://www.youtube.com/watch?v=Pv3LBn4g5a8

//spell
  
 
 
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4476
Skąd: fnord
Wysłany: 2017-08-25, 10:01   

Ł napisał/a:
Fidel-F2 napisał/a:
Zazdroszczę wam trochę. Jarać się tak smętną bułą. Gdzieś to utraciłem.

myślę że jesteś jak Ogar, a każdy Ogar potrzebuje swego Tormunda <3 https://www.youtube.com/watch?v=n_p0AUWLHrQ

Z dedykacj dla Fidela - Tormund i Hound nagrywają radosne piosenki na backstagu: http://www.shortlist.com/...kristofer-hivju
 
 
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4476
Skąd: fnord
Wysłany: 2017-08-25, 10:13   

Sabetha napisał/a:
Za to podobały mi się Starkówny. Intryga z liścikiem, która wydawała się idiotyczna, rozwija się nadspodziewanie zgrabnie. Nie ma jakichś specjalnie dramatycznych reakcji, za to dwie smarkule, które się nigdy nie lubiły i nie rozumiały, dostały pretekst, żeby wywlec zadawnione pretensje. Arya w dodatku ma okazję postraszyć siostrzyczkę. Ciekawam tylko, na co mógłby liczyć Littlefinger, gdyby naprawdę udało mu się je skłócić.


Jest fajna teoria że Arya zaiscenizowała ta kłótnię żeby Littlefinger pomyślał że wygrywa. A w ogóle jestem fanem innej teorii że to nie Arya tylko Nikt wrócił z Braavos, dlatego Wilkor jej nie poznał. Przydałoby się coś takiego bo ostatni ten GoT coś za słodki, giną tylko solidni 2 i 3planowcy (bękarcice, thoros, benjen, i Ci co niedoTarly do królewskiej przystani), ale nie żadna postać z którą mielibyśmy solidny bagaż emocjonalny.
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-08-25, 10:34   

no Jon Targaryen zginął.
Znowu.


Ł napisał/a:


Jest fajna teoria że Arya zaiscenizowała ta kłótnię żeby Littlefinger pomyślał że wygrywa. A w ogóle jestem fanem innej teorii że to nie Arya tylko Nikt wrócił z Braavos, dlatego Wilkor jej nie poznał.


no poznał - dlatego nie zabił

chyba że trzymamy się wersji że Arya zginęła w Braavos :)
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2017-08-25, 11:53   

a profesor Wilczur?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4476
Skąd: fnord
Wysłany: 2017-08-25, 12:05   

Trojan napisał/a:
no Jon Targaryen zginął.
Znowu.

No i właśnie miało to taki wymiar dramatyzmy jaki miało. Tak naprawdę służyło domknięciu wątku Uncle Bena i wyszło słabiasto, zwłaszcza że odcinek wczesniej tez mieliśmy bohatera co przezył wpadając do wody, i taki dublowanie pastiszowego skakania przez rekina już jest elementarnym błędem scenopisarstwa.

Ile jeszcze naprawdę poruszających rzeczy zostało twórcom w rękawie? Upadek Muru? Jaimie mordujący Cersei? Podmieniona Arya?
  
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-08-25, 12:06   

Fidel-F2 napisał/a:
a profesor Wilczur?

cierpi na amnezję,
więc nie pamięta że żelazny tron jest jego.
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-08-25, 12:08   

Ł napisał/a:

Ile jeszcze naprawdę poruszających rzeczy zostało twórcom w rękawie? Upadek Muru? Jaimie mordujący Cersei? Podmieniona Arya?


na pewno coś z żelaznymi ludźmi
 
 
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4476
Skąd: fnord
Wysłany: 2017-08-25, 12:11   

Pewnie jakaś rehabilitacja Theona, ale to raczej nie SZOK tylko oczekiwana nagroda za przeczołgiwanie postaci przez 5 sezonów.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Wydawnictwo MAG


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 13