FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
GRA O TRON
Autor Wiadomość
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-05-30, 12:00   

kolejna ofiara koła władzy.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2019-05-30, 12:31   

Nie koła władzy, tylko nie trzymającego się kupy konceptu. A przynajmniej nie w ten sposób jak to zrealizowano w serialu.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2019-05-31, 10:11   

Trojan napisał/a:
co do GoTa - to tendencja jest taka że faceci często bronią Danki a kobiety Jona (ich decyzji)



Bronią Danki, bo myślą fiutkami :-P

Śnieg dokonał właściwych wyborów (za wyjątkiem udania się na/za Mur). No, chyba że sam uznał, że tam mu będzie lepiej niż na wszech miar zasłużonym tronie. Tak czy owak chlać mógłby wszędzie, tyle że wśród "Dzikich" dobrych trunków niet. Inna sprawa, że przy zaawansowanym alkoholizmie liczą się tylko % :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2021-01-22, 17:17   

Zapowiedziano kolejny prequel z "Gry o tron". Tym razem ciekawszy - bo bez smoków. Ma być oparty na opowiadaniach o przygodach Dunka i jego giermka Jaja. Fabularnie rozgrywa się kilkadziesiąt lat przed wydarzeniami z "Gry...". Wiadomość o tym serialu uderzyła mnie bardziej niż ten pierwszy "prequel". Zresztą, mam "Grę o tron" w kolejce do kolejnego obejrzenia.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-01-22, 20:17   

Kogo przygody?
 
 
Bibi King

Posty: 1595
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2021-01-22, 20:53   

GoT obejrzałem półtora sezonu. Wystarczy. Tym bardziej nie jaram się prequelami, ale przyznaję, że czekałem, kiedy spece od promocji coś wymyślą.
 
 
KS 
KS


Posty: 2534
Wysłany: 2021-01-22, 21:08   

Romulus napisał/a:
przygodach Dunka

Nie znam człowieka.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2021-01-23, 11:56   

Trojan napisał/a:
Kogo przygody?

Dunk i Jajo. :mrgreen: Dunk to biedny rycerz - w zasadzie trochę udawany, z tego co pamiętam. Włóczy się po Westeros. Po drodze spotyka Jaja, który zostaje jego giermkiem. Aczkolwiek potem - spoiler - Jajo okazuje się Targaryenem i zostanie którymś tam władcą Westeros. W swoich majaczeniach wspomina o Jaju maester Aemon.

A pierwszy raz (w Polsce) ten duet pojawił się w opowiadaniu "Wędrowny rycerz" zamieszczonym w pierwszej części "Legend", bardzo fajnej antologii fantasy pod redakcją Roberta Silverberga.

Swoją drogą, gdyby ktoś miał ją na zbyciu, to chętnie kupię.

Kilka lat temu Zysk zebrał wszystkie opowiadania z tymi postaciami i wydał je w zbiorze "Rycerz Siedmiu Królestw". Całkiem dobre teksty. Można na tej bazie sporo intryg wykombinować.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
KS 
KS


Posty: 2534
Wysłany: 2021-01-23, 17:51   

Romulus napisał/a:
Trojan napisał/a:
Kogo przygody?

Dunk i Jajo

Kajko i Kokosz
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2021-01-28, 12:22   

Romulus napisał/a:
Zapowiedziano kolejny prequel z "Gry o tron". (ciach) Wiadomość o tym serialu uderzyła mnie bardziej niż ten pierwszy "prequel". (ciach)


Póki co, to dopiero wstępne rozmowy, więc jak na razie nie ma czym się jarać jak szczerbaty sucharami. Tym bardziej że kilka innych projektów poszło w piz.. .
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2021-01-28, 17:21   

No i jakiś serial animowany ze świata Westeros ma być.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-01-28, 20:08   

zanim HBO coś wyprodukuje to cały hype zemrze
kurfa, tak zebać...
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2021-01-28, 20:11   

Spokojnie. Szajs ze smokami może być już w następnym roku :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2021-05-19, 16:11   

Rozpocząłem rewatch.

Nie żałuję. Sezon pierwszy za mną i jest znakomicie - jestem trochę zaskoczony. Serial trzyma się rewelacyjnie, choć przecież oglądałem go ze dwa razy, nie wspominając o przeczytanych książkach. Oglądam po jednym odcinku dziennie, aby nie przedobrzyć. W zasadzie na razie nie muszę walczyć z wadami tego serialu, których wiele było wytkniętych na wyrost. Co do zakończenia wątku Daenerys też chyba jakieś były zarzuty, ale to akurat najłatwiejszy do obrony wątek. Finał był oczywistą konsekwencją rozwoju tej postaci, która od początku uczy się jak być bezwzględną. Już począwszy od próby jej zabójstwa, po ucztę z garnkiem złota dla Viserysa. Szybko uczy się swoich wodzowskich umiejętności i narzucania swojej woli. Widać to w pierwszym sezonie i już wtedy można się zastanawiać, czy nie ma w niej "genu" szaleństwa jej ojca, znając przeszłość jej rodziny.

Dziś startuję z drugim sezonem. Uwzględniając różne przeszkody uwinę się pewnie w dwa miesiące z resztą.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Benson 

Posty: 141
Wysłany: 2021-05-19, 20:15   

Ja bym nie umiał siąść do tego ponownie, wiedząc co zrobili z tym serialem w ostatnim sezonie :/
 
 
Bibi King

Posty: 1595
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2021-05-19, 21:06   

Ja też bym nie dał rady powtórzyć. A obejrzałem tylko półtora sezonu. Znudził mnie.
 
 
ASXnew
twój stary


Posty: 419
Skąd: z kurnika
Wysłany: 2021-05-19, 21:16   

Benson napisał/a:
Ja bym nie umiał siąść do tego ponownie, wiedząc co zrobili z tym serialem w ostatnim sezonie :/


Takoż i ja. Świadomość tego, jak bardzo rzadkim gównem jest ostatni sezon, niezwykle skutecznie zabija wszelaką chęć. Tak samo ma się rzecz z "BSG" :-P
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2021-05-19, 21:33   

Ja odpadłem w połowie pierwszego. Drugi raz? Romek, próbowałeś się leczyć? Nie szkoda ci czasu?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-05-19, 21:53   

przecie on jest uzależniony ...
 
 
Benson 

Posty: 141
Wysłany: 2021-05-20, 05:49   

Fidel-F2 napisał/a:
Drugi raz?

Romulus napisał/a:
oglądałem go ze dwa razy

Chyba co najmniej trzeci :)
 
 
ASXnew
twój stary


Posty: 419
Skąd: z kurnika
Wysłany: 2021-05-20, 07:28   

Fidel-F2 napisał/a:


Drugi raz? Romek, próbowałeś się leczyć? Nie szkoda ci czasu?


Na leczenie za późno ;) Tym bardziej, że Uzurpator jest fanatycznym fanem, któremu nikt nie wmówi, że białe jest białe, a czarne jest czarne :-P
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2021-05-20, 09:09   

Benson +1
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2021-05-20, 15:41   

ASXnew napisał/a:
Fidel-F2 napisał/a:


Drugi raz? Romek, próbowałeś się leczyć? Nie szkoda ci czasu?


Na leczenie za późno ;) Tym bardziej, że Uzurpator jest fanatycznym fanem, któremu nikt nie wmówi, że białe jest białe, a czarne jest czarne :-P

Się po prostu nie uprzedzam. Ani nie tkwię w uprzedzeniach. :) Gdyby tak było, nie powinienem oglądać niczego spod ręki Jossa Whedona, najbardziej przereklamowanego twórcy telewizyjnego XX wieku. A przez to ominęłoby mnie "The Nevers". :)

Zapewne wam się to nie podoba, ale "Gra o tron" pozostaje i pozostanie jeszcze długo najlepszym serialem fantasy w historii. A przebicie sukcesu komercyjnego jeszcze długo nie będzie możliwe. Takoż i artystycznego.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-05-20, 16:28   

całkowicie się zgadzam co do oceny GoT /mimo krytycznie bezsensownego ostatniego sezonu
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2021-05-20, 16:33   

Romulus napisał/a:
artystycznego
autokorekta ci jakiś idiotyzm wrzuciła, nie wiem co tu chciałeś napisać
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2021-05-21, 09:04   

Antychrystycznego? Artretystycznego?
_________________
Instagram
Twitter
 
 
ASXnew
twój stary


Posty: 419
Skąd: z kurnika
Wysłany: 2021-05-21, 09:13   

Romulus napisał/a:


A przebicie sukcesu komercyjnego jeszcze długo nie będzie możliwe.

Takoż i artystycznego.


1. Nonsens. "Władca pierścieni" w ujęciu Amazonu to spokojnie przebije :-P

2. Ostatni sezon "GoT jest tego całkowitym zaprzeczeniem - spuszcza do kibla wszystko co było dobre w tej serii czyniąc z niej nad wyraz prostacką/prymitywną "rozrywkę" dla ćwierć mózgowców :-P
 
 
KS 
KS


Posty: 2534
Wysłany: 2021-05-21, 09:44   

Na spokojnie, bez emocji - Gra o tron jest osiągnięciem wyznaczającym standardy w zakresie produkcji i realizacji seriali fantasy. Denny koniec niczego tu nie zmienia, podobnie jak to, że już od połowy serial fabularnie był coraz słabszy.
Oglądam czasem wyrywkowo jakieś odcinki przy okazji powtórek i wciąż cieszę oczy tym, jak to zostało zrobione. Scenografia, kostiumy, wykreowanie postaci, ich wiarygodność na ekranie (mimo całej absurdalności tego świata), efekty komputerowe - to elementy które składają się na to, że to się ogląda (mimo niezaprzeczalnych kiksów scenariusza). Ten poziom realizacji uderza wtedy, gdy ma się do czynienia z czymś takim jak Wiedźmin. I nagle wiele osób zadaje pytanie: dlaczego to nie mogło być zrobione jak GoT? Oczywiście dotyka to kwestii budżetu, ale jestem przeciwnikiem postrzegania tego tylko w kategoriach kasy. Kluczem jest wizja.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2021-05-21, 09:51   

KS napisał/a:
Gra o tron jest osiągnięciem wyznaczającym standardy w zakresie produkcji i realizacji seriali fantasy.


Ja bym nawet powiedział że to była przełomowa produkcja //mysli
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2021-06-02, 16:37   

Po sezonie drugim. Nadal jest znakomicie i widać falę wznoszącą serialu. Ale i pewną powolność fabuły, chyba wciąż naturalną na tym etapie - kiedy bohaterowie są nadal "w budowie", chodzi głównie o Aryę, Jona Snowa, czy Daenerys. Choć przy tej ostatniej nie można nie dostrzegać jej okrucieństwa, zamaskowanego szlachetnymi intencjami: była bezwzględna dla tych, którzy ją zdradzili więc niejako jest usprawiedliwiona. Ale mamy tu kolejną cegiełkę do tej postaci w finałowym sezonie. U Jona Snowa, czy Aryi oraz Sansy progres jest powolny, bo nie doszło jeszcze do wydarzenia, które uczyni ich dorosłymi. Snow biega z Dzikimi i w zasadzie wciąż jest "na przygodzie". To samo Arya, aczkolwiek ona od początku była niezależna i zbuntowana. Sansa z kolei swój moment "dorosłości" dopiero zaliczy po spotkaniu z Ramsayem. I tak dalej. Do tego powiększająca się gromada bohaterów sprawia, że potrzebują czasu na rozwinięcie swoich postaci.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

gamedecverse


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 14