FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
GRA O TRON
Autor Wiadomość
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23180
Wysłany: 2011-04-24, 09:32   

Ja mam nadzieję, że ten serial zmieni trochę sposób pokazywania fantasy w telewizji. Bo dotąd był to poziom dna: familijny badziew ("Legend of the Seeker", "Merlin"), albo jakiś kicz maksymalny (Hercules, Xena). Nawet kiedy powstała telewizyjna ekranizacja "Mgieł Avalonu" to było to strasznie nudne i bez wyrazu. Tymczasem "Gra o tron", wbrew temu co pisze Black, to doskonały serial, obiecujący i z potencjałem. Nie zapominajmy, że to dopiero pierwszy odcinek za nami. A fabuła im dalej w las, tym bardziej poplątana, krwawa i zaskakująca.

Ale jeśli komuś się książki nie podobały, to nie ma zmiłuj chyba: serial nic tu nie zmieni.

Na pewne usprawiedliwienie telewizyjnej fantasy należy dodać, że ekranizacje telewizyjne opierały się (poza "Mgłami Avalonu") na najgorszych możliwych pierwowzorach. Czego przykładem wiadro rzygów, czyli Goodkind.

Ale prawdziwym arcydziełem, moim zdaniem, w ogóle nie dającym się w ogóle przenieść na ekran, nawet przez HBO, jest MKP Eriksona. To byłoby w ogóle jakieś bardzo niszowe, niemal ekstrawaganckie dzieło :) GRA O TRON to gotowy scenariusz na serial, kolejne tomy również. Choć spodziewam się, że kiedy przyjdzie do UCZTY DLA WRON, to dojdzie do dosyć głębokich cięć.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
elTadziko 


Posty: 335
Skąd: Oława
Wysłany: 2011-04-24, 12:31   

Romulus napisał/a:
Ale prawdziwym arcydziełem, moim zdaniem, w ogóle nie dającym się w ogóle przenieść na ekran, nawet przez HBO, jest MKP Eriksona.

Właśnie ostatnio pomyślałem, ze fajnie byłoby zobaczyć MKP na małym ekranie ;)
Ale faktycznie wydaje się to niemożliwe ;P Nie wyobrażam sobie jak można by go zekranizować.

A co do Gry o tron - ja mam wrażenia bardzo pozytywne ;)
Cała obsada według mnie jest dobrana wyśmienicie. Nawet Catelyn i Cersei, na które sporo osób narzeka.
Nie mogę się doczekać następnego odcinka. Całe szczęście, ze to już jutro ^^
_________________
Moja biblionetka
 
 
Sabetha 
Baba Jaga


Posty: 4566
Wysłany: 2011-04-24, 13:22   

elTadziko napisał/a:
Cała obsada według mnie jest dobrana wyśmienicie. Nawet Catelyn i Cersei, na które sporo osób narzeka.


W zasadzie obie powinny być nieco młodsze, zważywszy na fakt, jak młodo kobiety u Martina są wydawane za mąż. Z drugiej strony producenci serialu postarzyli im nieco potomków, więc trudno się dziwić, że aktorki grające obie niewiasty nie są osiemnastkami o silikonowych biustach. Cóż, czas ma to do siebie, że kopie tyłek nawet najwspanialszej urodzie :P

elTadziko napisał/a:
Nie mogę się doczekać następnego odcinka. Całe szczęście, ze to już jutro ^^


Też się raduję ;)
_________________
"Wewnątrz każde­go sta­rego człowieka tkwi młody człowiek i dzi­wi się, co się stało".
T. Pratchett "Ruchome obrazki"
 
 
Black
Żydowska Małpa


Posty: 370
Wysłany: 2011-04-25, 22:59   

Tak po obejrzeniu drugiego odcinka (skorzystałem, bo akurat mam HBO w domu) jestem dużo bardziej zadowolony. Przede wszystkim udało mu się to, czego nie udało się zrobić poprzednikowi: wciągnął mnie. I co więcej, bardzo skutecznie przeprowadził mnie przez momenty, które mnie w książce nużyły (a w takim molochu było ich mnóstwo). W ogóle... fajniej jest. Widoki fajniejsze, fabuła fajniejsza, aktorstwo fajniejsze (oprócz rudej córki - DREEEEEWNOOOO). I zakończenie odpowiednio klimatyczne, chociaż akurat oparte na moim najbardziej znienawidzonym momencie książki (tak na marginesie - czy w sadze giną jeszcze jakieś wilkory oprócz Damy? Czytałem tylko pierwszy tom i chcę wiedzieć, czy czytać dalej :P ). Także jest lepiej.
 
 
Sabetha 
Baba Jaga


Posty: 4566
Wysłany: 2011-04-25, 23:04   

Właśnie miałam edytować wcześniejszy post, ale co tam.
Autentycznie pochłonęło mnie śledzenie poczynań bohaterów, co jest o tyle zabawne, że wiem, co się zdarzy. Aktualnie najbardziej podoba mi się Arya - smarkula ma w sobie coś z bohaterki Martina, prawda? XD
_________________
"Wewnątrz każde­go sta­rego człowieka tkwi młody człowiek i dzi­wi się, co się stało".
T. Pratchett "Ruchome obrazki"
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2011-04-25, 23:19   

SPOILER GoT EPIZOD 2

Black napisał/a:
I zakończenie odpowiednio klimatyczne, chociaż akurat oparte na moim najbardziej znienawidzonym momencie książki (tak na marginesie - czy w sadze giną jeszcze jakieś wilkory oprócz Damy? Czytałem tylko pierwszy tom i chcę wiedzieć, czy czytać dalej :P ). Także jest lepiej.


Tak w ogóle to oznaczenie SPOILER by się przydało. Czytaj dalej to się dowiesz :P Drugi odcinek znacznie lepszy. Akcja ruszyła z kopyta i w końcu coś zaczęło się dziać. Znów wybija się Tyron, ale i Jofffrey został dobrze sportretowany - aż chciało się powiedzieć "Dobij gada mała". Tylko po co ta Kamasutra dla ubogich?
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Lady_Aribeth 
Concerned Citizen


Posty: 593
Wysłany: 2011-04-26, 00:18   

Jakoś tak mam dziwnie, że postacie, które mnie denerwowały w książce, w serialu denerwują jeszcze bardziej. Scen z Catelyn to po prostu nie jestem w stanie spokojnie oglądać, tak tej baby nienawidzę xD.
Ogólnie serial robi bardzo dobre wrażenie. Ale jakoś tak ciężko mi się wciągnąć w historię, którą już znam.


Czy tylko ja mam wrażenie, że osoba odgrywająca Jona Snow, ma tylko jeden wyraz twarzy: "D:"? xD
_________________
"Nie tak to trudno zostać filozofem, jak waszmość pan rozumiesz: chwal tylko, co drudzy ganią, myśl jak chcesz, byleby osobliwie,
kiedy niekiedy z religii zażartuj, decyduj śmiele a gadaj głośno; przyrzekam, iż ujdziesz wkrótce za wiellkiego filozofa..."
"Mikołaja Doświadczyńskiego przypadki" Ignacy Krasicki
 
 
Black
Żydowska Małpa


Posty: 370
Wysłany: 2011-04-26, 00:31   

Tigana napisał/a:
SPOILER GoT EPIZOD 2

Tak w ogóle to oznaczenie SPOILER by się przydało. Czytaj dalej to się dowiesz :P Drugi odcinek znacznie lepszy. Akcja ruszyła z kopyta i w końcu coś zaczęło się dziać. Znów wybija się Tyron, ale i Jofffrey został dobrze sportretowany - aż chciało się powiedzieć "Dobij gada mała". Tylko po co ta Kamasutra dla ubogich?


W sumie uznałem, że tutaj jest tak wielki fanklub Martina, że nawet jak ktoś serialu nie oglądał, to przynajmniej książkę czytał, ale w sumie racja, mea culpa.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23180
Wysłany: 2011-04-26, 07:21   

Ja myślę, że Ogar ma potencjał na rozwój. Jego udział w serialowej fabule stopniowo rośnie i mam nadzieję, że "ekonomia" fabuły nie spowoduje przycięcia tej postaci, bo ma ona w sobie spory power, także w drugim i trzecim sezonie.

Wydawało mi się, że Cersei jest bardziej... ludzka. Choć to chyba tylko słodka maska - sposób, w jaki rozegrała ukaranie Aryi to udowadnia: słodycz i bezwzględność :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2011-04-26, 08:30   

http://en.wikipedia.org/wiki/Peter_Stormare
Ten aktor pasowałby jako Ogar idealnie. Zresztą to mój ulubiony bohater PLiO.
Drugi odcinek daje radę, ogląda się zacnie. Inaczej wyobrażałem sobie sto tysięcy dothraki przemierzających step, którzy tutaj podążają sobie gęsiego.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2011-04-26, 11:00   

Romulus napisał/a:
Wydawało mi się, że Cersei jest bardziej... ludzka. Choć to chyba tylko słodka maska - sposób, w jaki rozegrała ukaranie Aryi to udowadnia: słodycz i bezwzględność :)

E tam. To w serialu ją uczłowieczyli, w oryginale chciała jeszcze futro z wilkora.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Black
Żydowska Małpa


Posty: 370
Wysłany: 2011-04-26, 11:30   

A tak w ogóle to zapomniałem wspomnieć o jeszcze jednym elemencie, który mi wielce przypadł do gustu - czołówka, a raczej muzyka z niej. Fajnie buduje klimat i nawet nie chce się jej przewijać, jak na przykład tej z Dextera.
 
 
Metzli 
Diablica


Posty: 3556
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-04-26, 18:03   

Tigan napisał/a:
Romulus napisał/a:

Wydawało mi się, że Cersei jest bardziej... ludzka. Choć to chyba tylko słodka maska - sposób, w jaki rozegrała ukaranie Aryi to udowadnia: słodycz i bezwzględność :)


E tam. To w serialu ją uczłowieczyli, w oryginale chciała jeszcze futro z wilkora.


No właśnie, ta serialowa Cersei jak na razie mi się nie podoba. Mam nadzieję, że w kolejnych odcinkach będzie bardziej przypominać tą z książkowej wersji, czyli będzie taką wredną suką :mrgreen:

A z postaci to póki co najlepszy jest Tyrion :))

Ja chcę już kolejny odcinek :perv:
_________________
Ale to mnie nie wzrusza
W mojej głowie wciąż susza
Bo parasol określa ich byt
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4637
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2011-04-26, 18:10   

Metzli napisał/a:
No właśnie, ta serialowa Cersei jak na razie mi się nie podoba. Mam nadzieję, że w kolejnych odcinkach będzie bardziej przypominać tą z książkowej wersji, czyli będzie taką wredną suką :mrgreen:


Ma już dobre spojrzenie ostrej suki :mrgreen: a na resztę też przyjdzie czas. Nie możemy mieć wszystkiego od razu.

Metzli napisał/a:
A z postaci to póki co najlepszy jest Tyrion :))

A ten jest rewelacyjny po prostu. I do tego ma najlepsze w serialu dialogi. Innym postaciom nie pozwolono dotąd rozwinąć skrzydeł.
Viserysa też dobrze dobrali, dokładnie tak sobie tego łajzę wyobrażałem.

Metzli napisał/a:
Ja chcę już kolejny odcinek :perv:

A ja już bym chciał cały sezon.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2011-04-26, 18:19   

No a ja dalej nie widzę nic specjalnego w tym serialu. Jako serial jest nawet bym powiedział zrobiony od dupy strony, bo osoby które PLiO nie czytali pewnie nie łapią o czym jest serial. Snow jest zrobiony od czapy zupełnie, Ned jest wciąż za mało ciotowaty, i chyba najlepiej wypadają wilkory...
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4637
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2011-04-26, 18:25   

MadMill jeśli ktoś nie potrafi połapać się w tych dwóch na krzyż wydarzeniach jakie na razie były to jest chyba niezdolny zrozumieć w telewizji czy kinie coś ponad klan czy plebanię.

Poza tym fabularnie to wciąż początek, zacznie się na poważnie dopiero jak dotrą do Królewskiej Przystani.

A nie mów mi może, że np. w Soprano bawili się najpierw w dokładne tłumaczenie kto jest kim, z kim jest związany, ile ma lat, kiedy stracił dziewictwo i jak ma na imię jego zmarły przed laty ojciec.
Cała frajda w powolnym układaniu klocków.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Sabetha 
Baba Jaga


Posty: 4566
Wysłany: 2011-04-26, 20:51   

Metz napisał/a:
No właśnie, ta serialowa Cersei jak na razie mi się nie podoba. Mam nadzieję, że w kolejnych odcinkach będzie bardziej przypominać tą z książkowej wersji, czyli będzie taką wredną suką :mrgreen:


Ha, czyżbym tylko ja odniosła wrażenie, że, przynajmniej na razie, twórcy serialu eksponują w ten sposób dwulicowość Cersei? Toż od niej aż bije fałsz, mówi jedno, a robi drugie. Ciekawe, czy mój odbiór to li i jedynie rezultat znajomości fabuły PLiO?

Tomasz napisał/a:
A ja już bym chciał cały sezon.


Amen.
_________________
"Wewnątrz każde­go sta­rego człowieka tkwi młody człowiek i dzi­wi się, co się stało".
T. Pratchett "Ruchome obrazki"
 
 
wred 


Posty: 3613
Wysłany: 2011-04-26, 21:21   

Mi tak sobie się podobało. 2 odc. to za mało seksu, za mało rzezi, sam nie wiem... Fajna scenka jak wilkor wyrywa chwasta :p. Chociaż nie czytałem to wiem kto jest kim kto dobry, kto zły więc imo dosyć prosto powiedziane. Dam mu kolejną szansę.
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2011-04-26, 21:49   

Na początku wszystko wydaje się proste, ale potem bohaterowie robią się bardziej skomplikowani niż dobrzy vs źli.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2011-04-26, 23:12   

Jander napisał/a:
Na początku wszystko wydaje się proste, ale potem bohaterowie robią się bardziej skomplikowani niż dobrzy vs źli.

W serialu to będzie bez szans. Bez perspektywy bohaterów nie będzie żadnej zmiany, ot więcej czasu poświęcą ludziom z drugiej strony.
MadMill napisał/a:

No a ja dalej nie widzę nic specjalnego w tym serialu. Jako serial jest nawet bym powiedział zrobiony od dupy strony, bo osoby które PLiO nie czytali pewnie nie łapią o czym jest serial. Snow jest zrobiony od czapy zupełnie, Ned jest wciąż za mało ciotowaty, i chyba najlepiej wypadają wilkory...

Zgadzam się. Ze Snowem, bo Ned może być ;)
I jak na razie to Tyrion ciągnie resztę, mam też nadzieję, że Ogar dostanie więcej czasu, bo to cholernie fajna postać.
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2011-04-27, 08:37   

Duże hmmm. Fanem PLiO nie jestem, zmęczyłem się po kilku rozdziałąch "Gry..", a zazwyczaj nawet książki telefoniczne doczytuję do końca - ale zapowiada się, że serial jednak będę śledził. Pewnie to przez wysoki wskaźnik ucyckowienia na godzinę projekcji (w dodatku nie są to cycki, obok których możemy przejść obojętnie :mrgreen: ). Paczpan, wystarczy, że serial leci poza prime time w płatnej sieci, a można pokazać tyle golizny, że hej. Aktorsko lord Tyrion tłamsi i przygniata całą resztę, ale Petera Dinklage'a i tak do końca życia będę widział wyskakującego na prochach z trumny w "Zgonie na pogrzebie". Sean Bean gra tak se, wybitnym aktorem nie jest, ale przynajmniej obsadzają go w rolach, które mu pasują. Reszta obsady w miarę daje radę, kilkoro aktorów odstaje od peletonu, ale można to od biedy wybaczyć (oprócz panny grającej Daenerys, widać jej potylicę w oczach - mogli odbsadzić kogoś mniej lalkowatego). Na razie jest 7/10, w tym ze dwa punkciki na zachętę. Waaaaaaaaaaaaaagh.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
AdamB 


Posty: 815
Skąd: Pandora
Wysłany: 2011-04-27, 09:32   

Romulus napisał/a:

Ale prawdziwym arcydziełem, moim zdaniem, w ogóle nie dającym się w ogóle przenieść na ekran, nawet przez HBO, jest MKP Eriksona.

Czy to ma sugerować, że cykl Eriksona jest prawdziwym arcydziełem a seria Martina nie? Jeżeli tak to żart chyba.

Po dwóch odcinkach: nadal genialnie, więcej takich produkcji.

Jedyne co bym zmienił to zamiast Seana Beana obsadził bym Woody Allena, w roli Cersei koniecznie Glen Close ... a i jeszcze reżyserię należałoby powierzyć Uwe Bollowi.
Po za tym koniecznie więcej golizny ale takiej bardziej ubranej, domy powinny być bardziej kwadratowe a chmury różowe. A tak na marginesie kiedy zaczną ekranizować książki telefoniczne (są łatwiejsze w czytaniu, więc więcej osób będzie na bieżąco)?
Ten od Tyriona powinien grać podwójną rolę Tyrion/Snow, a ten od Ogara grać Wilkora.
No i jeszcze powinni to wszystko wyświetlać o 5-tej rano, a tak poza tym to dam mu szansę, niech twórcy nie myślą o mnie, że okrutny jestem. :evil: //mur

//pisowcy
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2011-04-27, 09:41   

Ojej, czyli się nie podobało? Tak pytam, bo nie czytałem, nie oglądałem, a coś w majowy weekend robić muszę, no ile można kuć ościeżnice?
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2011-04-27, 09:45   

No tak, zapomniałem, że to rewolucyjne arcydzieło światowej kinematografii nakręcone na podstawie najwybitniejszego dzieła literackiego wszechczasów nalezy oglądać na kolanach. A ja, durny, półleżałem na kanapie. Odszczekuję całą krytykę, waląc czołem o ziemię i sypiąc łeb popiołem. 1111111!!!1111111onenene11/10. Waaaaaaaaaaaaagh.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2011-04-27, 09:50   

Stary Ork napisał/a:
A ja, durny, półleżałem na kanapie. Odszczekuję całą krytykę, waląc czołem o ziemię i sypiąc łeb popiołem

Za karę ja będę oglądał Grę o Tron, a ty będziesz kuł moje ościeżnice.
Tylko teraz pytanie, który z nas będzie odbywał karę?
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2011-04-27, 09:54   

Kary w oglądaniu Gry o tron wielkiej nie ma, są wspomniane cycki, kopulacja, było nawet soczyste fellatio z domniemanym połykiem, więc przynajmniej na tym polu producenci nie chowają głowy w piasek. Serial poza tym wchodzi gładko nie przerywając snu, ale mnie specjalnie nie nawilża. Można obejrzeć, z kronikarskiego obowiązku nawet trzeba, ale ołtarzyka budować nie będę. Waaaaaaaaaaaaaagh.

P.S. Dużo tych ościeżnic? Stres generalnie odreagowuję w pracy, ale na spuszczanie pary nie ma nic lepszego niż kucie //orc .
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
martva 
grzeczna dziewczynka


Posty: 1942
Wysłany: 2011-04-27, 09:56   

Stary Ork napisał/a:
oprócz panny grającej Daenerys, widać jej potylicę w oczach - mogli odbsadzić kogoś mniej lalkowatego


Mnie się podoba. W książce też była taka miętka niunia. Na początku.
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2011-04-27, 10:14   

Stary Ork napisał/a:
są wspomniane cycki, kopulacja, było nawet soczyste fellatio z domniemanym połykiem, więc przynajmniej na tym polu producenci nie chowają głowy w piasek.

Ale ja to wszystko mam na stronach kina oralnego niepokoju, typu redtube czy xnxx.
Stary Ork napisał/a:
Serial poza tym wchodzi gładko nie przerywając snu, ale mnie specjalnie nie nawilża. Można obejrzeć, z kronikarskiego obowiązku nawet trzeba, ale ołtarzyka budować nie będę.

No i obawiam się, że to w moim przypadku nie wystarczy.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2011-04-27, 10:17   

Ale kino niemoralnego pokoju koncentruje się na sednie problemu, a tutaj oprócz tego są też niezłe krajobrazy (chociaż muszę przyznać, że pod względem rozmachu produkcji moja ulubiona branża filmowa ostatnio mocno się rozwinęła). Poza tym Gra o tron ma większe społeczne przyzwolenie. Waaaaaaaaaaaaaagh.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2011-04-27, 10:37   

Spell napisał/a:
No i obawiam się, że to w moim przypadku nie wystarczy.

Będziesz tutaj marudził więcej czasu, niż trwałoby zobaczenie jednego odcinka. Do roboty, może chociaż żonie się spodoba.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Neil Gaiman- blog w polskiej wersji językowej


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,33 sekundy. Zapytań do SQL: 13