FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Czytanie książek a forumowa presja (ew. moda)
Autor Wiadomość
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2010-02-10, 08:10   

lemurek napisał/a:
Też to u siebie obserwuje, nie wiem czy to dobry objaw:) To trochę nienaturalne sięgać po książkę jedynie w celu wyrobienia sobie o niej i o kilku ważnych osobach, które ją wyróżniły opinii. To na pewno jest rodzaj presji- te książki po prostu trzeba przeczytać

Presja? To nie jest presja, tylko świadomy wybór. Presja, to było zderzenie "dwóch kultur" na pamiętnej imprezie. Skończyło się na spaleniu książki Jacka Piekary (gospodarz nie wytrzymał presji), prawie doszło do mordobicia, prawie wezwano pogotowie (Jander, Ty wiesz co :P ), skutecznie schowano cenny egzemplarz dzieł zebranych Marksa i ogólnie było fajnie //spell

Na forum nie czuję jakiejś specjalnej literackiej presji. No, może gdy ASX narzuca się ze swoim gustem literackim, albo jak Metzli z biczem goni mnie do pisania recenzji :P
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Urshana 


Posty: 745
Skąd: Silesia
Wysłany: 2010-02-11, 21:18   

Żadna presja, ja tylko kilka tygodni tu posty poczytałam i dziś kupiłam "Światło" i "Rzekę bogów", ale to na pewno z własnej nieprzymuszonej woli, he he...
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2010-02-11, 21:24   

Urshana napisał/a:
dziś kupiłam
Póki nie przeczytasz, to nie ulegasz presji czytelniczej. ;)

Presja czytelnicza? Nie wiem. Czasem kupuję i czytam coś, co wcześniej nie znajdowało się w moich planach. Ale jest to zazwyczaj działanie instynktowne w księgarni lub po przeczytaniu recenzji, po których lekturze mam wrażenie, że jest to książka dla mnie. Nie zawsze musi to być recenzja hurrapozytywna. I recenzji/opinii o książce nie musi być dużo. Muszą mnie zachęcić. Czyli chyba nie moda. A może moda, z której nie zdaję sobie sprawy?
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

gamedecverse


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 13