FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Charlaine Harris
Autor Wiadomość
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2009-07-27, 16:52   Charlaine Harris

Charlaine Harris (ur. 25 listopada 1951 w Tunica, stan Mississippi) – amerykańska pisarka. W Polsce wydano jej dwie powieści o obdarzonej tzw. "grobowym zmysłem" Harper Connelly - "Grobowy zmysł" i "Grób z niespodzianką". Na podstawie napisanej przez nią serii The Southern Vampire Mysteries powstał serial Czysta krew.

Źródło: Wiki

Skrócona bibliografia:
Harper Connelly series:
Grobowy zmysł (Fabryka Słów)
Grób z niespodzianką (Fabryka Słów)

Krwawe powroty (Fabryka Słów)

Sookie Stackhouse series:
Martwy aż do zmroku (Zysk 2004/Mag 2009)
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Metzli 
Diablica


Posty: 3556
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-07-27, 17:04   

A w tym miejscu przedpremierowa recenzja Romulusa książki Martwy aż do zmroku. :)
_________________
Ale to mnie nie wzrusza
W mojej głowie wciąż susza
Bo parasol określa ich byt
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2009-07-27, 20:54   

Metzli napisał/a:
A w tym miejscu przedpremierowa recenzja Romulusa książki Martwy aż do zmroku. :)

Nie do końca przedpremierowa w końcu to wznowienie ;)
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2009-07-27, 22:06   

Tyle że tym razem pewnie będzie bardziej popularne, niż poprzednio. :-) Różnica w okładce pierwszego wydania i nowego (z serialu) aż bije po oczach :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Sabetha 
Baba Jaga


Posty: 4566
Wysłany: 2009-10-14, 20:36   

Zdarzyło mi się czytać Sookie Stackhouse przypadki na długo przedtem, zanim zostały rozsławione przez serial "True blood". Nie powiem, czytało się przyjemnie i szybko, aczkolwiek miłośnicy Brama Stokera (to nie o mnie) i Anne Rice (a to jak najbardziej o mnie) z pewnością się lekturą nie zachwycą. "Martwy aż do zmroku" świetnie się nadaje do postawienia na półce między przygodami Anity Blake czy Victorii Nelson, a osławionym "Zmierzchem". Ot, kolejna historyjka z (nie)dobrymi wampirzyskami w tle, którą da się przeczytać w czasie kilku podróży z pracy do domu. Co do mnie, nie narzekam na tego typu rozrywkę - przynajmniej mam co robić w autobusie, zamiast bezmyślnie gapić się przez okno ;)
_________________
"Wewnątrz każde­go sta­rego człowieka tkwi młody człowiek i dzi­wi się, co się stało".
T. Pratchett "Ruchome obrazki"
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2010-01-16, 12:09   

Charlaine Harris autorka kultowej serii o wampirach przyjeżdża do Polski

Charlaine Harris, autorka kultowej serii o Sookie Stackhouse Czysta Krew, przyjeżdża w marcu 2010r.do Polski. Autorka spędzi w Warszawie trzy dni 5,6 i 7 marca. Przyjazd Charlaine Harris jest związany z promocją wydania kolejnej książki z serii pt.: Klub Martwych i 1. sezonu Czystej Krwi na DVD.

Seria książek o Sookie Stackhouse stała się międzynarodowym bestsellerem a autorka jako jedyna współczesna powieściopisarka wprowadziła na listę bestsellerów New York Times jednocześnie 5 tytułów. Prawa autorskie do serii książek Charlaine Harris o Sookie Stackhouse sprzedano do ponad 20 krajów.. W Polsce wyłączne prawa do wydania serii Charlaine Harris posiada Wydawnictwo Mag. Na podstawie książek Martwy aż do zmroku i U martwych w Dallas laureat Oscara Alain Ball nakręcił serial Czysta Krew, który był dwukrotnie nominowany do Złotych Globów.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2010-01-17, 12:24   

Toudisław napisał/a:
Na podstawie książek Martwy aż do zmroku i U martwych w Dallas laureat Oscara Alain Ball nakręcił serial Czysta Krew, który był dwukrotnie nominowany do Złotych Globów.


To akurat bardziej zasługa Alana (a nie Alaina!) Balla, który ekranizację "natchnął własnym duchem". ;) Oglądałem zaledwie kilka odcinków, więc... oddaję "głos" mającemu większe doświadczenie "widzowskie" w tym względzie Romulusowi, o ile zechce się wypisać na ten temat. :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2010-01-17, 12:40   

Powymądrzałem się w recenzjach :) Ale faktycznie, ASX ma rację. Serial to tylko i wyłącznie zasługa Alana Balla, a nie Charlaine Harris. Jest lepszy pod każdym względem od książek, bardziej... soczysty. Wampiry nie są infantylnymi nastolatkami. Choć są nie mniej, a może bardziej, seksowne, niż w tamtych dziełkach pani Meyer. TRUE BLOOD podeszło mi dopiero za drugim razem, kiedy dotarł do Polski pierwszy sezon.
Zresztą, pisałem już w innym temacie: czy serial z taką czołówką może być zły: http://www.youtube.com/watch?v=7-UORRmi1ZI
Na pewno wart jest uwagi, dlatego zacząłem oglądać go ponownie a teraz tkwię w drugim sezonie (w każdą sobotę o 22.00 na HBO).
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
  
 
 
AGNES 

Posty: 2
Wysłany: 2010-01-17, 21:16   

W serial wciągnęłam się dopiero za drugim podejściem, trzeba przyznać ,że ma on swój specyficzny klimat i może nie każdemu się pdoobać , ale jak już przysiadłam to pochłonęłam go (jak zresztą każdy serial HBO) i teraz czekam z niecierpliwością na 3 sezon
po książki sięgnęłam tylko ze względu na serial, głównie z ciekawości ,muszę powiedzieć ,że gdyby ta książka wpadła mi w ręce jako pierwsza pewnie doczytałabym do końca ale na pewno nie czytałabym kolejnych części (chociaż z sentymentu dla serialu cieszę się że ksiażki sie jednak u nas ukażą)
nie ma co ukrywać podobnych tematycznie i o wiele lepszych serii jest sporo (nie u nas wydanych oczywiście) ale jednak
 
 
Rooda 


Posty: 2
Wysłany: 2010-02-04, 19:07   

zdecydowanie wolę serię o Harper Connelly, niż Sookie
Sookie tkwi między postawami"bez Ciebie umieram" a "jestem taka mala"
jedyne, co pozytywnie zwróciło moją uwagę to ciekawie przedstawione -łaki
serial dopiero zaczynam oglądać, więc jeszcze nie mam zdania
 
 
Metzli 
Diablica


Posty: 3556
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-02-22, 23:50   

Jeszcze ciepła, przedpremierowa recenzja Klubu martwych autorstwa Romulusa.
_________________
Ale to mnie nie wzrusza
W mojej głowie wciąż susza
Bo parasol określa ich byt
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2010-02-23, 20:59   

Mag napisał/a:
Charlaine Harris autorka kultowej serii o życiu wampirów w spokojnym miasteczku na południu Stanów Zjednoczonych przyjeżdża do Polski w marcu. Podczas swojego pobytu spotka się z fanami w następujących miejscach:

4 marca czwartek Kraków

Od godziny 17.00 będzie podpisywać książki w EMPIK Megastore Rynek Główny 5 / Sienna 2,

5 marca piątek Warszawa

14.00-15.00 Wirtualny czat wideo na Wirtualnej Polsce

17.00-18.00 Spotkanie w EMPIK Megastore Junior przy ul. Marszałkowskiej 116/122 (dawne Domy Towarowe Centrum)

Przyjazd Charlaine Harris towarzyszy promocji najnowszej powieści Klub Martwych oraz wydaniu 1. sezonu serialu Czysta Krew na DVD.
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2010-03-20, 00:28   

Charlaine Harris nawiedziła Polskę i spotkała się z tłumami czytelników. Tu skrót od MAG-a
http://www.youtube.com/wa...5mY&feature=sub
A tu od strony TrueBlood.pl:
http://www.youtube.com/wa...feature=related

http://www.youtube.com/wa...feature=related
http://www.youtube.com/wa...feature=related

(Polska mówić po angielski :) )

I jeszcze wywiad:

http://www.youtube.com/wa...feature=related
http://www.youtube.com/wa...feature=related
Chyba jest znudzona. Tak, czy siak Kim Harrison jest ładniejsza :)

Chciałbym napisać, że i ja tam byłem, miód i wino piłem, ale mnie tam nie było. Za to moja połowica wciągnęła się w cykl i pyta mnie, kiedy tom kolejny. Ha!
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Metzli 
Diablica


Posty: 3556
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-09-09, 18:36   

Recenzja książki Martwy dla świata autorstwa Romulusa. Jeśli ktoś czytał jego recenzje poprzednich tomów to przy tej może mieć spory ubaw (jak ja). Cierpliwość się wyczerpała ;)
_________________
Ale to mnie nie wzrusza
W mojej głowie wciąż susza
Bo parasol określa ich byt
 
 
Sabetha 
Baba Jaga


Posty: 4566
Wysłany: 2010-09-09, 20:08   

Metzli napisał/a:
Jeśli ktoś czytał jego recenzje poprzednich tomów to przy tej może mieć spory ubaw (jak ja). Cierpliwość się wyczerpała ;)


Z tego, co można wywnioskować na podstawie postów Romulusa, jego cierpliwość i tak jest wielka niczym sanktuarium. Mnie na przykład lektura "Martwego aż do zmroku" nie zachęciła do sięgnięcia po kolejne tomy, chociaż do pracy wciąż jeżdżę autobusem i nadal spędzam ów czas z nosem w książce. Wolę pozostać przy "True blood" (mój Boże, świat się przewraca, zachwalam cywilizację zamiast zachęcać społeczeństwo do czytania :shock: )
_________________
"Wewnątrz każde­go sta­rego człowieka tkwi młody człowiek i dzi­wi się, co się stało".
T. Pratchett "Ruchome obrazki"
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2010-09-09, 23:28   

Romulus nie ma tak źle, mógł mu się do recenzji trafić Mroczny Kochanek :)
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
Sabetha 
Baba Jaga


Posty: 4566
Wysłany: 2010-09-11, 10:56   

Cytat:
Same imiona bohaterów mogą przyprawić o gęsią skórkę. Brzmią groźnie i dziko. Ale może konkrety: Ghrom, Vhredny, Furiath, Tohrtur, Hardhy, Zbihr, Mrokh, Hardkohr...


Brakuje jeszcze Vuhja, Ghnoja i (C)Huhja, byłby komplet :badgrin:

Pewnie bym się zastanawiała, kto ma dość samozaparcia, żeby takie cusie czytać w ilościach hurtowych, gdybym nie znała mojej mamy z jej upodobaniem do romansideł. Ergo, takie rzeczy też są ludziom potrzebne.
Chyba.
_________________
"Wewnątrz każde­go sta­rego człowieka tkwi młody człowiek i dzi­wi się, co się stało".
T. Pratchett "Ruchome obrazki"
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2010-09-16, 20:37   

MAG napisał/a:
Wydawnictwo MAG we współpracy z portalem Kawerna przygotowało dla Was konkurs w którym do wygrania są DWA wielkie zestawy książkowe serii Sookie Stackhouse czyli 5 tomów (Martwy aż do zmroku, U martwych w Dallas, Klub Martwych, Martwy dla świata, Martwy jak zimny trup).

Aby wziąć udział w konkursie, musicie przesłać zrobione przez siebie zdjęcie na temat "martwy". Wśród nadesłanych do nas prac wygrają te z najciekawszym pomysłem, kreatywnym wykonaniem, zaskakujące. Zdjęcia zamieszczajcie na stronie na Facebooku.

Konkurs tylko dla Fanów Facebooka. Zdjęcia powinny mierzyć w podstawie 800-1000 px.

Termin przesyłania zdjęć upływa z dniem 16 października. Zakończenie konkursu i ogłoszenie wyników 23 października. Fotki wstawiajcie na stronie wydawnictwa na Facebooku
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Metzli 
Diablica


Posty: 3556
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-10-06, 16:13   

Cytat:
Kolejna powieść o wampirach, autorstwa Charlaine Harris. Na podstawie serii o Sockie Stackhouse powstał serial HBO „Czysta krew”.

Martwy jak zimny trup ukaże się nakładem MAGA 6 października 2010.

Mieszkająca w małym miasteczku kelnerka, Sookie Stackhouse, poznała już wiele istot nadnaturalnych, nigdy jednak nie znalazła się tak blisko magii jak

teraz. Jej brat, Jason, który w wyniku ugryzienia został zmiennokształtnym, pewnej nocy po raz pierwszy przemienia się w pumę. Na szczęście, i wbrew obawom Sookie, transformacja mu się podoba.

Dziewczyna nie może jednak odetchnąć z ulgą i przestać martwić się o brata, gdyż w okolicy zaczyna grasować snajper, który strzela do zmiennokształtnych. W dodatku społeczność pumołaków podejrzewa o to właśnie Jasona.

Do następnej pełni księżyca Sookie musi odkryć tożsamość snajpera...

Chyba że zabójca dopadnie ją pierwszy...
_________________
Ale to mnie nie wzrusza
W mojej głowie wciąż susza
Bo parasol określa ich byt
 
 
WilliamCompton


Posty: 41
Wysłany: 2011-01-09, 16:42   Charlaine Harris

Witam, ostatnio wpadły mi w ręce bardzo fajne książeczki o Soukie Stackhouse, kelnerce z Bon Temp i jej przygodach z wampirami. Akcja toczy się w niedalekiej przyszłości, kiedy wampiry postanowiły się "ujawnić", po tym jak jedna z japońskich firm wynalazła syntetyczną krew. W książkach spotkamy wampiry, wilkołaki, zmiennokształtnych, wróżki i czarownice :)

Czy widział ktoś polskie wydanie "Dead until Dark"? Na podstawie książek pani Harris powstał bijący rekordy popularności serial "True Blood".

Mogę powiedzieć tyle, że książki są jeszcze lepsze :)
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4625
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2011-01-09, 18:50   

No to nawiązując do twojej wypowiedzi w innym miejscu krytykującej polski rynek wydawniczy, to widzę jakie masz pojęcie o tym rynku. Zresztą pewnie wystarczyłoby w google'a wpisać co i jak i byś wiedział że książki w Polsce się ukazały. O zaskoczenie, więcej niż jedna nawet.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
tr 


Posty: 657
Skąd: Kobyłka/ENE od W-wy
Wysłany: 2011-01-09, 19:33   

W tym miesiącu ma się zresztą ukazać kolejna, szósta już część cyklu - na 26 stycznia zapowiadany jest "Definitywnie martwy" (Definitely Dead)...

Sam mam zamiar włączyć cykl do swej biblioteczki, czekam tylko na jakąś przecenę w Matrasie...
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2011-01-09, 19:33   

Ksiązki są lepsze niż serial? >.<
Czy my żyjemy w tym samym wszechświecie?
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2011-01-10, 08:01   

Romulus napisał/a:
Ksiązki są lepsze niż serial? >.<
Czy my żyjemy w tym samym wszechświecie?


Wszechświat ten sam, ino inna rzeczywistość - alternatywna. ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
ats 
old fat bat


Posty: 1491
Skąd: stamtąd
Wysłany: 2011-01-12, 15:01   

Serialu nie oglądałam (od 7 lat nie ma telewizora, więc seriale oglądam z dużym opóźnieniem, na DVD), a le pierwsza książka z cyklu o pannie S. doczytałam do końca z czystego poczucia obowiązku i w ogóle nie odczuwam potrzeby sięgnięcia po kolejne tomy. Fabuła płaska, tłumaczenie liche - a może po prostu nie było co tłumaczyć..? ;) Książka nie zachęca do obejrzenia serialu. Ale może kiedyś...?
_________________
jakbym z planety była innej
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2011-01-12, 18:13   

Zapomnij o książce, obejrzyj serial :) Nie pożałujesz :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ats 
old fat bat


Posty: 1491
Skąd: stamtąd
Wysłany: 2011-01-12, 21:30   

skoro Ty zachwalasz... wezmę się w garść i spróbuję ;)
_________________
jakbym z planety była innej
 
 
Sabetha 
Baba Jaga


Posty: 4566
Wysłany: 2011-01-12, 21:37   

Ats, ja również zachwalam. Czytałam niegdyś "Martwego aż do zmroku" i podobnie jak Ty nie mogłam się potem przemóc, by obejrzeć pierwszy odcinek. Jednakowoż jak już zaczęłam, to wyoglądałam wszystkie w ekspresowym tempie i czekam z nadzieją na kolejny sezon ;)
_________________
"Wewnątrz każde­go sta­rego człowieka tkwi młody człowiek i dzi­wi się, co się stało".
T. Pratchett "Ruchome obrazki"
 
 
ats 
old fat bat


Posty: 1491
Skąd: stamtąd
Wysłany: 2011-01-12, 22:13   

okej, okej, nabędę sobie pierwszy sezon drogą kupna lub zuchwałej kradzieży... ze wskazaniem na kupno jednak ;)
_________________
jakbym z planety była innej
 
 
WilliamCompton


Posty: 41
Wysłany: 2011-01-16, 15:11   wspaniała książka

Czytałem "Dead until dark" z wielką przyjemnością. Książka jest świeża, zabawna, zgrabnie napisana i dostarcza mnóstwa przyjemności. W odróżnieniu od pani Rice, która często w fabułę wplata czterostronicowe emocjonalne gnioty (patrz "Skrzypce"), książki o Sookie nie są pretensjonalne ani nie epatują skrajną grafomanią. Autorka świetnie operuje opisami, nieco w podobnej stylistyce co King, w ogóle cała książka i cała historia jest bardzo amerykańska, bardzo nowo-orleańska i domyślam się, że w przekładzie trochę traci.

Myślę, że ciężko tłumaczy się takie rzeczy na język polski, trudno oddać "lekkość" stylu, "małomiasteczkowość" całej opowieści, mowę głównych bohaterów, itp.

Miejmy nadzieję, że wraz ze wzrostem popularności serialu True Blood książka doczeka się porządnego wydania!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Fahrenheit 451


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 14