FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Wizja, Rozwój, Zmiany
Autor Wiadomość
wred 


Posty: 3609
Wysłany: 2011-05-16, 11:39   Wizja, Rozwój, Zmiany

Dobra, na dworze ciepło, może czas rozruszać szare komórki.

Co sądzicie o ZB ?

Czy wszystko jest ok ? Czy może coś byście zmienili ? dodali ? poprawili ?
Coś Was irytuje, czegoś brakuje ? mogłoby być inaczej ?
jeżeli tak to jakie macie ciekawe pomysły na zmiany na forum ?
w jakim kierunku powinniśmy podążać ?

A może wszystko jest super i ma być jak jest ?, żadnych zmian ?

Na razie to luźne pytanie, zobaczymy co wyjdzie w dyskusji.

Zapraszam.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2011-05-16, 13:50   

Skrzętnie skorzystam z zaproszenia, wszak żadnych zastrzeżeń osobowych nie wymieniono na wstępie. :-P

Nie wszystko jest ok. Na pewno coś bym zmienił/dodał/poprawił.
Irytuje mnie brak widocznej listy największych spamerów tego forum. I to właśnie bym dodał.
Anulowałbym zaliczanie postów przez modków zdobywanych w ichnich tematach/temacie do którego zwykli/normalni użytkownicy nie mają wstępu/wglądu.
Powinniśmy podążać w stronę Światła. ;)

W wątku filmowym proponowałbym umożliwienie forumowiczom zakładania tematów o poszczególnych serialach i filmach w celu większej przejrzystości i łatwego dostępu do opinii/komentarzy... Żeby nie było sytuacji, że gdy chcę o czymś przeczytać, muszę przebijać się przez masę stron w wątku ogólnym. I żeby nie powtarzały się sytuacje, że gdy w danym temacie (filmowym) nikt nie pisze przez dłuższy czas, to temat jest likwidowany, a post "stwórcy" ląduje w dziale głównym (filmowym) czy coś w ten deseń.
Potrzebuję gwarancji, iż tego typu praktyki nie będą miały miejsca i każdy, kto zechce założyć temat, będzie mógł to uczynić, bez obawy/strachu przed jego wypier...

Postuluję również przywrócenie tematu "Spam na wieki" (czy jakoś tak), gdzie każdy spamer mógł sobie spamować w spokojności ducha/sumienia i aby nie powtórzyła się sytuacja, że modek, chu. wie dlaczego, wywala temat w piz.., bo taka naszła go ochota. Przypominam, iż ów temat był użytkowan(y) przez wiele czasu i nikomu nie przeszkadzał, dopiero kiedy ASX zaczął w nim tworzyć/siać swoje konstrukty/płody/wypociny, uznano to za wystarczający powód/pretekst, żeby wątek wywalić... Albo traktujecie wszystkich użytkowników równo, albo... <tu można se wpisać co podpasi>

Mniemam, iż wyraziłem się dostatecznie jasno i przejrzyście. :-P
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2011-05-16, 14:54   

ASX76 +1
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
MORT
in emergency brea...


Posty: 1905
Wysłany: 2011-05-16, 16:21   

Fidel-F2 napisał/a:
ASX76 +1

ASX77?

Anyway, co do ogólnych zmian - w sumie pomysłu nie mam. Jest nieźle.
Jedyne co mi przychodzi do głowy z rzeczy około-ZBokowych, to fakt, że podstrona UW została chyba opuszczona :P

Och, i jak już jestem w temacie - coś jest chyba nie tak z tematem Gry komputerowe:konteksty. Nawet przeczytany przebywa wśród moich nieprzeczytanych postów. Zwykle bez skrótu do ost. nieprz. postu. A nawet jak ktoś coś napisał i skrót jest, to prowadzi do pierwszego post tematu.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2011-05-20, 17:03   

Ja bym rozważył możliwość kasowania konta użytkownika na jego życzenie.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
wred 


Posty: 3609
Wysłany: 2011-05-22, 14:57   

i co nikt więcej nie ma nic do powiedzenia :) ?
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2011-05-22, 17:54   

wred napisał/a:
i co nikt więcej nie ma nic do powiedzenia :) ?


Jeszcze mało? Jako Trybun Ludowy oddałem odczucia większości. :-P

Poza tym: po cóż pisać, skoro GTW w ogóle nie reaguje? :lol:
 
 
Elektra 


Posty: 3693
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2011-05-22, 18:44   

ASX76 napisał/a:
Poza tym: po cóż pisać, skoro GTW w ogóle nie reaguje?

Bo wiesz, oprócz przywrócenia licznika i spamerskiego wątku, nie zaproponowałeś nic ciekawego. Nie wiem, jak jest w dziale filmowym, bo rzadko tam zaglądam, ale czy ktoś zakazał Ci zakładania wątków o filmach?
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2011-05-22, 19:12   

Właściwie na chwilę obecną nie ma mam żadnych konkretnych pomysłów. Wśród ogólników to może jakaś promocja forum, reklama szeptana czy prezentacja na konwentach aby zasilić szeregi świeżą krwią. Może też więcej działalności na facebookowej stronie ZB. Przydało by też się rozszerzenie współpracowników, aby mieć bazę pod prężniejszą działalność portalową.
MrSpellu napisał/a:
Ja bym rozważył możliwość kasowania konta użytkownika na jego życzenie.

Wobec tego mam ambiwalentne odczucia.
ASX76 napisał/a:
Irytuje mnie brak widocznej listy największych spamerów tego forum. I to właśnie bym dodał.
Anulowałbym zaliczanie postów przez modków zdobywanych w ichnich tematach/temacie do którego zwykli/normalni użytkownicy nie mają wstępu/wglądu.
(...)Postuluję również przywrócenie tematu "Spam na wieki" (czy jakoś tak), gdzie każdy spamer mógł sobie spamować w spokojności ducha/sumienia

Ten to wykorzysta każdą możliwość aby wrócić do tego tematu :P ASXie, co te zmiany dadzą? Bo wg mnie to kierunek na ponowny przyrost spamu nad konkretną treścią :>
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2011-05-23, 08:01   

Tixon napisał/a:
Wśród ogólników to może jakaś promocja forum, reklama szeptana czy prezentacja na konwentach

W marcu prawdopodobnie będę miał prelekcje na Grojkonie.
No chyba, że mnie z pracy wywalą.

Tixon napisał/a:
Wobec tego mam ambiwalentne odczucia.

Bo?
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-05-23, 08:48   

Jak dla mnie to dobrze jest jak jest obecnie. Lepsze bywa czasem wrogiem dobrego, więc według mnie nie ma co kombinować z jakimiś zmianami, co by przypadkiem nie przekombinować.
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2011-05-23, 08:50   

Asuryan napisał/a:
Lepsze bywa czasem wrogiem dobrego
Lepsze zawsze jest największym wrogiem dobrego Asu, zawsze. Problem z tym, aby zmiana była owym "lepszym" a nie "gorszym".
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2011-05-23, 09:06   

Asuryan napisał/a:
Jak dla mnie to dobrze jest jak jest obecnie. Lepsze bywa czasem wrogiem dobrego, więc według mnie nie ma co kombinować z jakimiś zmianami, co by przypadkiem nie przekombinować.


Owe jakieś przekombinowane zmiany nastąpiły jakiś czas temu. Pisałem o nich na początku. :-P
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2011-05-23, 09:52   

Może wprowadźmy tytuł Trybuna Tygodnia?
Honorowy a zaszczytny tytuł ten przypadał by w udziale osobie najbardziej "płodnym" :) w tygodniu.
Informacja o aktualnym trybunie mogłaby wyświetlać na dole obok osób obchodzących urodziny (i można by zablokować jej wyświetlanie) lub ewentualnie po prostu przy avatarze.

To taka próba pogodzenia ASX'a i reszty :)


Druga propozycja - archiwum avatarów.
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2011-05-23, 10:07   

utrivv napisał/a:
Może wprowadźmy tytuł Trybuna Tygodnia?
Honorowy a zaszczytny tytuł ten przypadał by w udziale osobie najbardziej "płodnym"

Takie sobie.

Nie chcę denuncjować, ale jakiś czas temu był pomysł w NU na modernizację układu forum. Widzę, że jednak na samym pomyśle się skończyło, a wred z nudów lub pro forma wsadza kij między szprychy.

ASX76 napisał/a:
Postuluję również przywrócenie tematu "Spam na wieki"

Weźcie przywróćcie mu ten temat, bo spać po nocach chłopak nie będzie mógł. Spowoduje przez to wypadek przy pracy i będzie nieszczęście, a wszystko z mojej winy. Nie bym ja miał wówczas problemy ze snem, ale karma to mściwa suka, więc lepiej uważać.

Co do usuwania kont. Owszem, estetycznie nie wygląda to ładnie, ale jeżeli użytkownik na przykład nie chce się więcej identyfikować z forum, chce spalić mosty, to uważam, że powinno mu się to umożliwić.

wred napisał/a:
I co nikt więcej nie ma nic do powiedzenia ?

Nie wiem jak tam się zapatrujesz na postulaty ASXa, ale moja uwaga jest dość radykalna, zważając, że znam Twój pogląd na tą sprawę.

ASX76 napisał/a:
W wątku filmowym proponowałbym umożliwienie forumowiczom zakładania tematów o poszczególnych serialach i filmach w celu większej przejrzystości i łatwego dostępu do opinii/komentarzy...

A kto nie pozwala?

ASX76 napisał/a:
I żeby nie powtarzały się sytuacje, że gdy w danym temacie (filmowym) nikt nie pisze przez dłuższy czas, to temat jest likwidowany, a post "stwórcy" ląduje w dziale głównym (filmowym) czy coś w ten deseń.

Tak jest przejrzyściej. Przyznaję się, że ja to praktykowałem i zawsze się sprawdzało.
Cóż, stara szkoła BŚ.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2011-05-23, 13:02   

MrSpellu napisał/a:

Tixon napisał/a:
Wobec tego mam ambiwalentne odczucia.

Bo?

Bo w chwili rejestracji użytkownik zgadza się na przechowywanie o nim danych na forum (w profilu jak i funkcjach profilopochodnych jak wyszukiwanie postów), bo to większa estetyka, bo to zwykle kaprysy użytkowników (ot miałem sytuację gdy student zamiast szykować się na sesję siedział na forum i aby się zmotywować, zażądał kasacji konta), ot twierdzę, że jeśli się nie chce, to się nie wchodzi, a palenie mostów tylko ze swego brzegu. Ale z drugiej strony, jeśli jedną z sankcji za niewłaściwe zachowanie jest właśnie kasacja konta, to implikacja tego... sam rozumiesz :-?
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2011-05-23, 13:18   

Tixon napisał/a:
Bo w chwili rejestracji użytkownik zgadza się na przechowywanie o nim danych na forum (w profilu jak i funkcjach profilopochodnych jak wyszukiwanie postów)

Ale zdajesz sobie sprawę, że teoretycznie użytkownik ma prawo domagać się usunięcia tych danych?

Tixon napisał/a:
bo to zwykle kaprysy użytkowników (ot miałem sytuację gdy student zamiast szykować się na sesję siedział na forum i aby się zmotywować, zażądał kasacji konta)

No i? Co z tego, że kaprys?

Tixon napisał/a:
ot twierdzę, że jeśli się nie chce, to się nie wchodzi, a palenie mostów tylko ze swego brzegu.

Widzę, że to trochę jak z KrK. Nawet podpisując akt apostazji trafiasz do księgi apostatów.
Niemniej dobrze by było, by taka możliwość usunięcia konta istniała.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2011-05-23, 13:25   

MrSpellu napisał/a:
Ale zdajesz sobie sprawę, że teoretycznie użytkownik ma prawo domagać się usunięcia tych danych?

Szczerze mówiąc nie wiem. Spotkałem się z żądaniem skasowania postów użytkownika, odrzuconym, ale jak wygląda sprawa z kontem (bo dane z profilu sam we własnym zakresie może skasować) to nie wiem. To jest informacja wprowadzona do bazy danych (jak w przypadku konta w bibliotece) i nie jestem pewien, czy podlega ona kasacji na życzenie. Pytanie do prawników.
MrSpellu napisał/a:
No i? Co z tego, że kaprys?

Póki muszę, robię to. Jeśli mogę, to już niekoniecznie.
Ale pamiętaj, że to moja prywatna opinia na bazie indywidualnych doświadczeń i nie jest równoznaczna z oficjalną polityką tego forum ;)
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2011-05-23, 13:42   

Tixon napisał/a:
Szczerze mówiąc nie wiem. Spotkałem się z żądaniem skasowania postów użytkownika, odrzuconym, ale jak wygląda sprawa z kontem (bo dane z profilu sam we własnym zakresie może skasować) to nie wiem. To jest informacja wprowadzona do bazy danych (jak w przypadku konta w bibliotece) i nie jestem pewien, czy podlega ona kasacji na życzenie. Pytanie do prawników.

Pytanie o jakich danych mowa. Bo o numerze IP chyba nawet nie ma co marzyć, ale taki mail (który zresztą można ukryć, ale o to chodzi by nie był przechowywany w bazie danych). Niemniej jestem ciekaw.

Tixon napisał/a:
Ale pamiętaj, że to moja prywatna opinia na bazie indywidualnych doświadczeń i nie jest równoznaczna z oficjalną polityką tego forum

Nie no, spoko. Czekam aż wred się odniesie. Sam chwilowo nie czuję potrzeby skasowania konta, a tylko raz tak się wnerwiłem, by wówczas chcieć takie coś przeprowadzić. Niestety częściowo jestem cholerykiem. Niemniej dobrze by było mieć taką możliwość.
Rozumiem, ze wred nieprędko się odniesie do mojego posta, ale spoko. Ja mam czas.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
wred 


Posty: 3609
Wysłany: 2011-05-23, 17:31   

MrSpellu napisał/a:
Ale zdajesz sobie sprawę, że teoretycznie użytkownik ma prawo domagać się usunięcia tych danych?
Z większości (chyba ze wszystkich) darmowych kont pocztowych nie da się usunąć. No chyba, że sądownie... U nas podobnie :)

a względy na nie - typowo estetyczne - fatalnie wyglądają wpisy z adnotacją [usunięty], co najmniej jakby mega rygor był :D - bany leciały i kasacje na lewo i prawo

kasuję bez zastanowienia boty - tych kont już poleciało kilkaset - ale normalnego użytkownika nie lubię skreślać :) - no chyba, że przez długi czas nie aktywuje konta to wówczas.
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4627
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2011-05-23, 18:58   

Ja całkowicie popieram zdanie o niekombinowaniu, niezmienianiu, nie pchaniu łap gdzie nie trzeba i nie przeprowadzaniu eksperymentów.
Czyli nic nie zmieniać, żadnego rozwoju, wizji i zmian bo to tylko szkodzi. Jestem absolutnym konserwatystą w tym zakresie.
Postuluję dać dla zasady ostrzeżenie każdemu kto chce jakąś zmianę wprowadzić.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2011-05-23, 20:17   

MrSpellu napisał/a:
Tixon napisał/a:
Bo w chwili rejestracji użytkownik zgadza się na przechowywanie o nim danych na forum (w profilu jak i funkcjach profilopochodnych jak wyszukiwanie postów)
Ale zdajesz sobie sprawę, że teoretycznie użytkownik ma prawo domagać się usunięcia tych danych?

Na podstawie czego tak twierdzisz?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
  
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-05-23, 20:43   

Tomasz napisał/a:
Postuluję dać dla zasady ostrzeżenie każdemu kto chce jakąś zmianę wprowadzić.

Popieram ten postulat.
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2011-05-23, 20:52   

Wprowadzić promocję: Napiszesz posta, dostaniesz osta!
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2011-05-23, 21:02   

Co jak co, ale zaktywizuje do moderatorów. Będziemy mieć kupę roboty. ;)
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
wred 


Posty: 3609
Wysłany: 2011-05-23, 21:26   

MrSpellu napisał/a:
Pytanie o jakich danych mowa. Bo o numerze IP chyba nawet nie ma co marzyć, ale taki mail (który zresztą można ukryć, ale o to chodzi by nie był przechowywany w bazie danych). Niemniej jestem ciekaw.

Nie no, spoko. Czekam aż wred się odniesie. Sam chwilowo nie czuję potrzeby skasowania konta, a tylko raz tak się wnerwiłem, by wówczas chcieć takie coś przeprowadzić. Niestety częściowo jestem cholerykiem. Niemniej dobrze by było mieć taką możliwość.
Rozumiem, ze wred nieprędko się odniesie do mojego posta, ale spoko. Ja mam czas.

No ale o co chodzi z numerem IP ? Że może zostać użyty do czegoś niecnego? Sam server home.pl loguje wszystko. Do tego forum loguje jeszcze więcej. W czym rzecz?
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2011-05-24, 07:49   

Fidel-F2 napisał/a:
Na podstawie czego tak twierdzisz?

Na podstawie ustawy o ochronie danych osobowych?

Cytat:
Art. 32. 1. Każdej osobie przysługuje prawo do kontroli przetwarzania danych, które jej dotyczą, zawartych w zbiorach danych, a zwłaszcza prawo do:
1) uzyskania wyczerpującej informacji, czy taki zbiór istnieje, oraz do ustalenia administratora danych, adresu jego siedziby i pełnej nazwy, a w przypadku gdy administratorem danych jest osoba fizyczna - jej miejsca zamieszkania oraz imienia i nazwiska,
2) uzyskania informacji o celu, zakresie i sposobie przetwarzania danych zawartych w takim zbiorze,
3) uzyskania informacji, od kiedy przetwarza się w zbiorze dane jej dotyczące, oraz podania w powszechnie zrozumiałej formie treści tych danych,
4) uzyskania informacji o źródle, z którego pochodzą dane jej dotyczące, chyba że administrator danych jest zobowiązany do zachowania w tym zakresie tajemnicy państwowej, służbowej lub zawodowej,
5) uzyskania informacji o sposobie udostępniania danych, a w szczególności informacji o odbiorcach lub kategoriach odbiorców, którym dane te są udostępniane,
5a) uzyskania informacji o przesłankach podjęcia rozstrzygnięcia, o którym mowa w art. 26a ust. 2,

6) żądania uzupełnienia, uaktualnienia, sprostowania danych osobowych, czasowego lub stałego wstrzymania ich przetwarzania lub ich usunięcia, jeżeli są one niekompletne, nieaktualne, nieprawdziwe lub zostały zebrane z naruszeniem ustawy albo są już zbędne do realizacji celu, dla którego zostały zebrane,

7) wniesienia, w przypadkach wymienionych w art. 23 ust. 1 pkt 4 i 5, pisemnego, umotywowanego żądania zaprzestania przetwarzania jej danych ze względu na jej szczególną sytuację,
8 ) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych w przypadkach, wymienionych w art. 23 ust. 1 pkt 4 i 5, gdy administrator danych zamierza je przetwarzać w celach marketingowych lub wobec przekazywania jej danych osobowych innemu administratorowi danych,
9)16) wniesienia do administratora danych żądania ponownego, indywidualnego rozpatrzenia sprawy rozstrzygniętej z naruszeniem art. 26a ust. 1.
2.17) W przypadku wniesienia żądania, o którym mowa w ust. 1 pkt 7, administrator danych zaprzestaje przetwarzania kwestionowanych danych osobowych albo bez zbędnej zwłoki przekazuje żądanie Generalnemu Inspektorowi, który wydaje stosowną decyzję.
3. W razie wniesienia sprzeciwu, o którym mowa w ust. 1 pkt 8, dalsze przetwarzanie kwestionowanych danych jest niedopuszczalne. Administrator danych może jednak pozostawić w zbiorze imię lub imiona i nazwisko osoby oraz numer PESEL lub adres wyłącznie w celu uniknięcia ponownego wykorzystania danych tej osoby w celach objętych sprzeciwem.18)
3a.19) W razie wniesienia żądania, o którym mowa w art. 32 ust. 1 pkt 9, administrator danych bez zbędnej zwłoki rozpatruje sprawę albo przekazuje ją wraz z uzasadnieniem swojego stanowiska Generalnemu Inspektorowi, który wydaje stosowną decyzję.
4. Jeżeli dane są przetwarzane dla celów naukowych, dydaktycznych, historycznych, statystycznych lub archiwalnych, administrator danych może odstąpić od informowania osób o przetwarzaniu ich danych w przypadkach, gdy pociągałoby to za sobą nakłady niewspółmierne z zamierzonym celem.
5. Osoba zainteresowana może skorzystać z prawa do informacji, o których mowa w ust. 1 pkt 1-5, nie częściej niż raz na 6 miesięcy.


Piszę teoretycznie gdyż w grę wchodzi mail i numer IP. Mail to jeszcze nic, ale jeżeli ktoś logował się z domu, to możliwa jest identyfikacja użytkownika.

Teoretycznie można też się powołać na prawo autorskie, tylko to jest jeszcze bardziej śliska sprawa, bo wpis można potraktować jako krótką notkę prasową (chyba, że piszemy na łamach forum jakiś elaborat), ale wtedy w grę wchodzi raczej usuwanie wszystkich postów użytkownika. W to bym nie wchodził.

wred napisał/a:
o ale o co chodzi z numerem IP ? Że może zostać użyty do czegoś niecnego?

Nie wiem, na przykład. Albo wręcz przeciwnie. Ja robię coś niecnego i w przyszłości chcę uniknąć identyfikacji. Taka dygresja: Ostatnio głośna była sprawa z Sikorskim, który odgrażał się, że doprowadzi do odpowiedzialności osoby, które go obrażały na czacie. Ze studentami zastanawialiśmy się, co wtedy, jeżeli osoba, która obrażała go pisała z firmowego komputera, do którego dostęp ma... powiedzmy 20 osób. Identyfikacja tej jednej jedynej nie jest możliwa. Sikorski wtedy skarży firmę? A co z miejscami publicznymi?

wred napisał/a:
Sam server home.pl loguje wszystko. Do tego forum loguje jeszcze więcej. W czym rzecz?

No ja właśnie nie wiem, jak to działa od strony technicznej. Teoretycznie do kogo mam się zgłosić (i czy jest to możliwe) by usunięto z rejestru (bazy danych) mój numer IP. Dla mnie jest to bardziej zagadnienie akademickie - na ile faktycznie mogę być anonimowy i jaki mam wpływ na raz podane dane?
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2011-05-24, 09:16   

MrSpellu, a jeśli ktoś poczuje się urażony postem drugiej osoby i w efekcie sąd zarząda od admicji danych autora?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2011-05-24, 09:17   

Fidel-F2 napisał/a:
MrSpellu, a jeśli ktoś poczuje się urażony postem drugiej osoby i w efekcie sąd zarząda od admicji danych autora?

No właśnie. Z drugiej strony, teoretycznie mam prawo żądać usunięcia tego typu danych.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
wred 


Posty: 3609
Wysłany: 2011-05-24, 14:34   

nie masz Spell. Dostawca usługi (home.pl) ma obowiązek przechowywać logi połączeń i to chyba przez kilka lat. Można w nich znaleźć wszystko. Ale imo to nie są dane osobowe. Nie ma tam adresu, peselu, nazwiska, tylko IP i adresy.


Art 23 1. 6
Są potrzebne do prawidłowego wyświetlania.
Forum:
Nie używa danych do celów marketingowych
Nie przekazuje ich nikomu
Numer IP nie jest żadną daną osobową imo.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Wydawnictwo MAG


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 13