FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
LUTHER
Autor Wiadomość
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2011-08-01, 14:28   

Raczej nikomu nie zarzucałem. Chodziło mi o to, że niezależnie od wszystkie, obydwa seriale są znakomite. To, że w jednym jest lepszy scenariusz, niż w drugim - ostatecznie jest mało przesądzające. Do tego rzecz się sprowadzała w tym ostatecznym stwierdzeniu, że nie ma co się licytować na zajebistość. Z mojej strony nie było to zarzut pod adresem kogokolwiek. Doszedłem bowiem do wspomnianego wniosku i stwierdziłem sam, że nie ma co drzeć kotów :) Więc jeśli już coś komuś "zarzucałem" to także sobie ;)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
AdamB 


Posty: 815
Skąd: Pandora
Wysłany: 2011-08-01, 18:00   

Romulus napisał/a:
Doszedłem bowiem do wspomnianego wniosku i stwierdziłem sam, że nie ma co drzeć kotów :) Więc jeśli już coś komuś "zarzucałem" to także sobie ;)


Ok, w porządku. :-P

Tak na marginesie:
Moje płytki z tym serialem tak krążą po znajomych, że nie wiem kiedy wrócą (całe szczęście , że mam kopie zapasową). ;)
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2011-08-01, 19:07   

AdamB napisał/a:

Moje płytki z tym serialem tak krążą po znajomych, że nie wiem kiedy wrócą (całe szczęście , że mam kopie zapasową). ;)


Kwestia przezorności, nie szczęścia. :-P
Zresztą nie ma problemu z dostępnością, więc żaden problem nagrać jeszcze raz, jakby co...
Ja tam co lepsze produkcje nagrywam z dodatkową kopią celem zapewnienia bezpieczeństwa. ;)
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2011-08-01, 20:32   

...
_________________
Instagram
Twitter
  
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2011-08-01, 20:38   

Ja zatrzymam na dysku przenośnym. Razem z THL, The Wire , The Killing. Szkoda, że Mad Men kasowałem.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2011-08-01, 22:32   

Romulus napisał/a:
Ja zatrzymam na dysku przenośnym. Razem z THL, The Wire , The Killing. Szkoda, że Mad Men kasowałem.


"The Killing" nie jest godny, żeby się znaleźć w tym towarzystwie. :-P
Gdzie "Life on Mars" (UK)? Gdzie "Breaking Bad"? Gdzie "Nip/Tuck"? Gdzie "The Shield"? ;)
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2011-08-02, 06:30   

Za późno zacząłem nagrywać i "zginęły" w moim szrederze :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2011-08-05, 21:28   

Kocham Alice Morgan :) Gdzie ten Luther ma oczy :) (jestem po 3 odcinku dopiero).
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2011-08-12, 20:50   

Obejrzałem do końca.

Przede wszystkim, serial nie wzbudzał we mnie takich emocji jak THE SHADOW LINE, który uważam za genialny pod każdym względem. Nie ma dyskusji. Nawet się nie będę w takie wdawał. THE SHADOW LINE to serial, który mnie powalił na kolana. Może gdybym LUTHERA oglądał w jakimś większym odstępie czasowym... Choć przecież uważam ten serial za co najmniej bardzo dobry. Ale oglądałem bez emocji. Kolejne sprawy - owszem, były ciekawe, ale czymś takim nie było szansy, żeby mnie kupić. Naczytałem się mnóstwa powieści, w których brud oblepiał każdego "dobrego" bohatera. A tu John Luther wydał mi się nieco teflonowy. W zasadzie, gdyby nie wątek z Alice Morgan, odpuściłbym sobie. Idris Elba to wspaniały aktor, ale Ruth Wilson sprawiła, że się zakochałem i to w taki sposób, ze wszystkie dotychczasowe aktorki na widok których robiłem maślane oczy wydały mi się tylko jakimiś plastikowymi dziuniami. Alice Morgan w jej wykonaniu sprawiła, że nie odrywałem twarzy od ekranu i oglądałem ją jak zahipnotyzowany.

Dlatego rozczarowało mnie zakończenie tego wątku. Ale serial godny polecenia.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
AdamB 


Posty: 815
Skąd: Pandora
Wysłany: 2011-08-13, 10:46   

Romulus napisał/a:
Obejrzałem do końca....... serial godny polecenia.

Cieszę się, że ci się "Luther" spodobał. :)
Oby więcej takich seriali robili.
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4627
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2011-08-13, 11:33   

Ja byłem zachwycony pierwszym sezonem. Drugi już nie tak dobry. Wątek z mafią taki sobie. Ani mnie ziębi ani parzy. Nowa dziewczyna Luthera też wypada blado. W ogóle ten główny wątek mi nie pasuje. Zagadki kryminalne z pomysłem, ale nudnie rozegrane. Obejrzałem trzy odcinki na razie. Może dzisiaj ostatni zobaczę.
Tak czy inaczej, jak nie będzie w finale jakiejś burzy z piorunami, to drugi sezon jest o klasę niżej niż pierwszy.
I zgodzę się, że "The Shadow Line" zdecydowanie lepszy. To w ogóle inna liga.
Ale każdemu "Luthera" polecam.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4627
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2011-08-16, 06:59   

Sam sobie odpowiadam ale trudno.
Obejrzałem w końcu ostatni czwarty odcinek drugiego sezonu i stwierdzam, że jestem rozczarowany. Po poziomie zakończenia pierwszego, w drugim w zasadzie nic się nie dzieje, nic nie szokuje. Za to mamy parę niedokończonych wątków. Rozumiem, że będzie trzeci sezon? Błagam napiszcie, że wróci Alice!!!
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2011-08-16, 08:30   

Bez Alice nie będę oglądał, jeśli powstanie jakiś ciąg dalszy :P
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
AdamB 


Posty: 815
Skąd: Pandora
Wysłany: 2011-08-18, 11:04   

W drugim sezonie może nie ma tak ekscytującego wątku przewodniego jak w pierwszym ale wydaje mi się, że należy podkreślić oryginalność obu historii kryminalnych. Może o rosyjskiej mafii w UK coś w filmach już było ale poziom zezwierzęcenia jej działań tj. np. "nekrosex" pokazany w tym serialu (S2E1-2) jest czymś wyjątkowym. Dodając do tego rozgrywanie przez mafię relacji pomiędzy matka a córką... niesamowite.
Natomiast historia "graczy" pokazana w S2E3-4 jest czymś tak nowym i wyjątkowym, że czapki z głów. Gra aktorska towarzysząca relacji "gracz" - Luther wgniata w fotel.
Ciągłe porównywanie tego z "SL" zaczyna być troszkę irytujące, te seriale mają ze sobą wspólne tylko to, że są brytyjskiej i wypłynęły na naszym forum w tym samym czasie. Przecież z założenia to całkiem inna konwencja i całkiem inne seriale. Można jedynie wymienić czy to, czy tamto bardziej się komuś subiektywnie podobało ale wtedy należało by pewnie podać z 10 innych filmów, które się mniej czy bardziej podobały... Paranoja. ;)
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4627
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2011-08-18, 15:41   

AdamB, ale wątek główny nieporównywalny co do napięcia z wątkiem w pierwszym sezonie, gdzie zresztą świetnie połączono przewodni wątek z historią kryminalną z przedostatniego odcinka. Do tego wszystko znalazło swój finał. W drugim sezonie w zasadzie finału nie ma, bo przecież to co się stało nie kończy sprawy, ten niby podejrzany żyje itd. Niby usunięcie śladów pewnej ingerencji komputerowej też jest tak naciągane, że aż żal bierze.
Do tego o ile fajny jest pomysł na "graczy", o tyle sposoby rozwiązania tej niby zagadki już mają zero emocji i pomysłowości. A do tego "pomysły" typu" Biblia książką kodów dla "graczy" to już jakiś kicz niemal.
Raczej widzę drugi sezon jako trochę zmarnowany potencjał pomysłów.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Sharin 
Pigeon Slayer


Posty: 1200
Wysłany: 2011-08-20, 15:55   

Dobra, tak bardzo zachwalaliście, że obejrzałem dwa pierwsze odcinki sezonu number one 8) Wrażenia? Nie jest źle, ale widziałem seriale bardziej wciągające :P Na szczęście, z tego co zdążyłem się zorientować, twórcy serialu nie tyle stawiają na dynamiczną akcję, co postać głównego bohatera. Postać Luthra intryguje, skłania do refleksji i zachęca do kolejnych odcinków. A przynajmniej, zachęciła mnie ;)

Jedno pytanie: dlaczego ten facet chodząc zawsze trzyma ręce w kieszeniach (nawet, jak nie spaceruje po miejscu zbrodni)? Dodatkowo chodząc pochyla się lekko do przodu, co nieprzerwanie wywołuje na mej twarzy uśmiech :mrgreen:
_________________
Próżnia doskonała

Próżnia Doskonała na Facebooku
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2011-08-20, 17:35   

Sharin napisał/a:


Jedno pytanie: dlaczego ten facet chodząc zawsze trzyma ręce w kieszeniach (nawet, jak nie spaceruje po miejscu zbrodni)? (..)


Lubi grać w "ping-ponga". ;)

Postać Alice jest znacznie ciekawsza. :-P
 
 
AdamB 


Posty: 815
Skąd: Pandora
Wysłany: 2011-08-21, 15:31   

Sharin napisał/a:
Nie jest źle, ale widziałem seriale bardziej wciągające :P Na szczęście, z tego co zdążyłem się zorientować, twórcy serialu nie tyle stawiają na dynamiczną akcję....

To nie jest serial o dynamicznej akcji i nikt chyba nie mówił, że taki miał być. A te bardziej wciągające to z taką akcją? ;)

Sharin napisał/a:
Jedno pytanie: dlaczego ten facet chodząc zawsze trzyma ręce w kieszeniach (nawet, jak nie spaceruje po miejscu zbrodni)? Dodatkowo chodząc pochyla się lekko do przodu.....

Takiego go lubię. :)

ASX76 napisał/a:
Postać Alice jest znacznie ciekawsza. :-P

To mało oryginalna opinia. ;)
 
 
Sharin 
Pigeon Slayer


Posty: 1200
Wysłany: 2011-08-21, 16:59   

AdamB napisał/a:
To nie jest serial o dynamicznej akcji i nikt chyba nie mówił, że taki miał być. A te bardziej wciągające to z taką akcją?


"Prison Break"; serial opiera się w większej mierze na wciągającej fabule niż charyzmatycznym bohaterze.

Co do "Luthra" to nie wiem, co kto mówił a co nie. Nie mam czasu na czytanie wszystkiego :P
Jeżeli jednak jest tak jak piszesz, to wszyscy, którzy tak mówili mieli rację :P
_________________
Próżnia doskonała

Próżnia Doskonała na Facebooku
 
 
AdamB 


Posty: 815
Skąd: Pandora
Wysłany: 2011-08-30, 18:55   

"Luther" z zamówieniem na 3. sezon

"Danny Cohen z BBC One ogłosił, że serial kryminalny z Idrisem Elbą pt. "Luther" dostał zamówienie na 3. sezon.

Bohaterem serialu jest Luther, niekonwencjonalny i twardy detektyw. Drugi sezon miał dobrą oglądalność, przyciągając przed ekrany średnio 5 mln widzów.

Nie wiadomo, ile odcinków będzie mieć 3. sezon. Emisja w połowie 2012 roku."

Bardzo dobra informacja.:)
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2011-08-30, 19:39   

Dobra to ona będzie, jesli w obsadzie pojawi się Ruth Wilson :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2011-08-30, 23:14   

Romulus napisał/a:
Dobra to ona będzie, jesli w obsadzie pojawi się Ruth Wilson :)


Oh, yes! :)
 
 
AdamB 


Posty: 815
Skąd: Pandora
Wysłany: 2011-08-31, 10:44   

Przesadzacie z tym uwielbieniem Ruth, bardzo dobra rola ale drugi sezon był bez niej i również bardzo się podobał (oglądalność 5 mln widzów).
A obejrzeliście Ruth w jej głównym wydaniu w "Jane Eyre"?
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2011-08-31, 12:15   

AdamB napisał/a:
Przesadzacie z tym uwielbieniem Ruth, bardzo dobra rola ale drugi sezon był bez niej i również bardzo się podobał (oglądalność 5 mln widzów).

A obejrzeliście Ruth w jej głównym wydaniu w "Jane Eyre"?


1. Spójrzmy prawdzie w oczy: dla pewnych osób serial wiele traci bez możliwości oglądania jej zabójczego uroku.

2. Ano jeszcze nie. Na szczęście mam na twardym dysku i gdy uda mi się uporać z uzależnieniem od "Football Manager 2006" zapewne sięgnę, bo słyszałem wiele dobrego o tej wersji ekranizacji. A Ruth będzie wielką wisienką na torcie. :-P
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2011-08-31, 20:41   

AdamB napisał/a:
A obejrzeliście Ruth w jej głównym wydaniu w "Jane Eyre"?

Wydano w Polsce na dvd i zastanawiam się nad kupnem :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2011-09-26, 13:28   

"Luther" - dokończyłem oglądanie pierwszego sezonu. Świetny serial, za wyjątkiem nieprzekonująco-przekombinowanego zakończenia. Jeśli ktoś się nie zgadza, mogę rzecz wyłożyć jak na talerzu, wraz z solidną dawką spoilerów. :-P

Augustusie, "Jane Eyre" z Ruth Wilson to jak na razie najlepsza adaptacja filmowa tej powieści E. Bronte.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2012-09-25, 19:36   

Dobry powód, aby nieco odświeżyć temat:
http://esensja.pl/film/pu...t.html?id=14985
Szczególnie tym, którzy jeszcze nie oglądali (utrivv --_- ) :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2012-11-02, 15:17   

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=rU1kQI3HuOA&feature=youtu.be[/youtube]


:-P :-P :-P niech starczą za komentarz.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
adamo0 
Gentleman


Posty: 1575
Wysłany: 2012-11-02, 16:25   

Nie mogę się doczekać :mrgreen:
_________________
Ignoti et Quasi Occulti
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4627
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2012-11-02, 16:52   

Only Alice knows.
Yes. Yes. Yes.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Fahrenheit 451


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 13