FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
LUTHER
Autor Wiadomość
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2012-11-02, 17:12   

Tomasz napisał/a:
Only Alice knows.
Yes. Yes. Yes.

+1
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2013-01-12, 17:59   

Tomasz napisał/a:
Only Alice knows.
Yes. Yes. Yes.

Alice już wie.
Na Fejsbukowej "stronie" serialu pokazano własnie zdjęcie Alice z podpisem "She's back!" :-P Wygląda na nim... awesome :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4627
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2013-01-12, 20:13   

Weź nie bądź taki i jakoś to tu przeklej!!! Olałem fejsa jak mnie odcinali od własnego konta.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2013-01-12, 20:22   

No nie wiem, czy się uda:
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/309527_549266318419418_687975461_n.jpg
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4627
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2013-01-12, 20:23   

Dzięki. Udało się.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2013-06-08, 11:18   

http://www.youtube.com/wa...d&v=_5yY7MOUKIs
Zwiastun 3 sezonu :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Wulf 
wilczy błazen


Posty: 1381
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-06-11, 15:58   

O i to jest dobra wiadomość. Szczególnie, że widzę Alice i widzę Ripleya i tego aktora z genialnym akcentem, co nie pamiętam oczywiście jak się nazywa :D
 
 
stian
Nałogowiec


Posty: 465
Wysłany: 2013-06-15, 00:51   

Jest i ksiazka :-P

http://lubimyczytac.pl/ks...er-odcinek-zero
 
 
królobójca
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-02, 15:50   

Obejrzałem już pełne dwa sezony i po tych wszystkich zachwytach jakie czytałem w sieci trochę się zawiodłem. Na pewno pierwsze odcinki były świetne, ale później już niestety było tylko gorzej. Główny wątek fabularny wydaje mi się mało realistyczna.
Natomiast poszczególne sprawy są prowadzone bardzo ciekawie.

spoiler
mam właśnie na myśli takie opcje jak machająca Alice na posterunku policji w tym trailerze.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2013-07-02, 15:54   

królobójca napisał/a:
Obejrzałem już pełne dwa sezony i po tych wszystkich zachwytach jakie czytałem w sieci trochę się zawiodłem.


Dziwię się, że tylko trochę żeś Pan się zawiódł. Pierwszy sezon fajny. Drugi o wiele gorszy i naciągany niczym gumka od majtów.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2013-07-02, 16:53   

Dziś ma premierę sezon 3.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2013-07-02, 17:00   

//slina
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2013-07-26, 22:10   

2 odcinki 3 sezonu za mną i jestem bardzo zadowolony. Świetnie napisana historia zabójcy oraz samego głównego bohatera. Myślałem, że pociągną wątek z zabójcą do końca. Tym bardziej cieszę się na kolejne dwa odcinki. I przez dwa odcinki nawet nie pomyślałem o Alice. Choć może dlatego, że widziałem czego się spodziewać.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Cintryjka 

Posty: 1843
Wysłany: 2013-07-27, 10:48   

Szkoda, że finał był absurdalnie kuriozalny. Żal.
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
adamo0 
Gentleman


Posty: 1575
Wysłany: 2013-07-27, 10:52   

Co w nim było "absurdalnie kuriozalnego"? Mi się bardzo podobał. Właśnie miałem pisać, że finał był świetny.
_________________
Ignoti et Quasi Occulti
 
 
Cintryjka 

Posty: 1843
Wysłany: 2013-07-27, 11:21   

No to sorry, ale nie mamy o czym dyskutować:) Począwszy od oskarżenia Luthera o zabójstwo J., a skończywszy na jego rajdzie z przestrzeloną nogą - wszystko tam było absurdalne.
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
mrtobi 

Posty: 182
Skąd: Snukraina
Wysłany: 2013-07-28, 12:58   

Zgodziłbym się tu z Cintryjką, to oskarżenie Luthera było kompletnie od czapy, absurd jakiś. Jak zachwycam się wszystkimi sezonami i wszystkimi odcinkami tak finał tego sezonu mnie rozczarował.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2013-07-28, 13:06   

Cintryjka napisał/a:
No to sorry, ale nie mamy o czym dyskutować:) Począwszy od oskarżenia Luthera o zabójstwo J., a skończywszy na jego rajdzie z przestrzeloną nogą - wszystko tam było absurdalne.


Czyli wypadło jeszcze głupiej, niż lipne zakończenie drugiego sezonu? :shock:
 
 
Cintryjka 

Posty: 1843
Wysłany: 2013-07-28, 14:15   

Zdecydowanie, niestety.
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2013-07-29, 09:03   

No mam odczucia podobne do Cintryjki.
Zapowiadało się fajnie, a wyszło... trochu bez sensu. To taki łagodny eufemizm, rozumiecie, staram się oduczyć przeklinania.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
adamo0 
Gentleman


Posty: 1575
Wysłany: 2013-07-29, 09:54   

No ale co bez sensu? To mieli pokazać jak Luther z przestrzelonym kolanem wzywa karetkę i jedzie do szpitala na zabieg, czy mieli pokazać jak Luther ratuje swoje dupencje? Oskarżenie Luthera o zabójstwo było trochę absurdalne, ale miejmy na uwadze, że ten koleś za wszelką cenę chciał udupić Luthera - może gdyby udało im się przewieźć bohatera tam gdzie go wieźli to dowiedzielibyśmy się o co im tak naprawdę chodziło.
_________________
Ignoti et Quasi Occulti
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2013-07-29, 10:11   

Nie jestem zwolennikiem realizmu za wszelką cenę i naprawdę potrafię przymknąć oko na pewne nieścisłości. Ale poczynając od "aresztowania" (a na jakiej podstawie?) aż po finał, po którym spodziewałem się jednak znacznie więcej. Kategorycznie stwierdzam, że było ledwie poprawnie.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2013-08-02, 17:44   

Powstrzymywałem się przed czytaniem tego tematu, aby sobie nie psuć frajdy.

SPOILERY



Trochę zgadzam się ze Spellem i Cintryjką, że motyw aresztowania był naciągnięty. Pojawienie się Alice również. Ale to mi akurat nie przeszkadzało, bo to postać w ogóle mało realistyczna i w tym jej cały urok, powab, czar :)

Odcinek 3 i 4 podobały mi się z innego powodu. Chodzi mianowicie o postać mściciela i - szczególnie w 3 odcinku - sprawiedliwości motłochu. Doskonale to rozegrano obnażając taką postawę i pointując w finale znalezieniem uprowadzonej kobiety i "odbiciem" z rąk już tylko "mściciela" wizerunku Prawdziwego Bohatera.

Spodziewałem się takiego finału, ale ucieszyło mnie to, że na końcu Luther spotkał się z Alice na moście. Pogodził się ze swoim "przeznaczeniem" i wybrał.

Po cóż, po takim finale, robić jeszcze film fabularny?
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2013-08-06, 21:06   

MrSpellu napisał/a:
poczynając od "aresztowania" (a na jakiej podstawie?)

W Polsce czasem aresztują mając gorsze podstawy. :mrgreen:
Z nogą już gorzej, ale w sumie z Luthera niezły byk. Na sprawach medycznych się nie znam, może nie było tak źle. Na adrenalinie to by przebiegł nawet bez nogi.
Ja jestem finałem zadowolony, zupełnie odwrotnie niż spartolonym The Killing.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2013-08-06, 23:06   

Cytat:
W Polsce czasem aresztują mając gorsze podstawy.


ano fakt --_-
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Misiel


Posty: 483
Wysłany: 2013-10-13, 00:10   

SPOILERY!!


Chyba troche przesadzacie ze slaboscia finalu. Fakt, ze Luthera zatrzymali nie jest wcale taki absurdalny, biorac pod uwage jak pieprzniety byl Stark. Moze to mialo byc zatrzymanie wydobywcze ;) . Co prawda, Erin rzekla "you are under arrest", ale mysle, ze nie powinno sie tego rozumiec tak doslownie... Co do nogi Luthera to przeciez nie ma pewnosci, ze Morwood przestrzelil mu kolano, mogla to byc duzo mniej grozna rana, do tego dochodzi adrenalina i dokulac sie mogl.

Natomiast co mi nie pasowalo kompletnie to fakt, ze Morwood zostawil przy zyciu Erin. Totalnie to glupie biorac pod uwage jego wczesniejsze postepowanie i motywacje. Ale dla fabuly nie mialo to juz wiekszego znaczenia i generalnie sezon 3 bardzo mi sie podobal - na pewno bardziej niz 2.
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2014-04-16, 16:21   

Romulus napisał/a:
Powstrzymywałem się przed czytaniem tego tematu, aby sobie nie psuć frajdy.

SPOILERY



Trochę zgadzam się ze Spellem i Cintryjką, że motyw aresztowania był naciągnięty. Pojawienie się Alice również. Ale to mi akurat nie przeszkadzało, bo to postać w ogóle mało realistyczna i w tym jej cały urok, powab, czar :)

Odcinek 3 i 4 podobały mi się z innego powodu. Chodzi mianowicie o postać mściciela i - szczególnie w 3 odcinku - sprawiedliwości motłochu. Doskonale to rozegrano obnażając taką postawę i pointując w finale znalezieniem uprowadzonej kobiety i "odbiciem" z rąk już tylko "mściciela" wizerunku Prawdziwego Bohatera.

Spodziewałem się takiego finału, ale ucieszyło mnie to, że na końcu Luther spotkał się z Alice na moście. Pogodził się ze swoim "przeznaczeniem" i wybrał.

Po cóż, po takim finale, robić jeszcze film fabularny?


+1, Romku. W sumie jestem niezadowolony z zakończenia bo dostałem to, czego chciałem, a nie chciałem tego dostać i liczyłem na mroczny finał. A tutaj happy end, słodko-gorzkawy po utrąceniu jedynego przyzwoitego człowieka w całej ekipie, ale jednak happy end. No i zgadzam się w całej rozciągłości z kwestią Batmana i sprawiedliwości motłochu, świetnie rozegrane to było w ostatnich odcinkach. Postaci świetne, Stark i Marwood zmiażdżyli pytę, Erin też miała momenty. Cholernie udany pod względem pokazania różnych odcieni brudu serial, bez łatwych odpowiedzi na trudne pytania. No i Alice świetnie wygląda w nowej fryzurze, można jej wybaczyć nawet chamskie Alice ex Machina //slina
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2014-11-19, 20:19   

Wrzucę tutaj: http://hatak.pl/artykuly/...-z-idrisem-elba Choć nadaje się do dyskusji o głupieniu(?) Amerykanów. Po diabła robić amerykańską wersję brytyjskiego serialu? Widzowie się gubią i nie rozumieją angielskiego akcentu? Zrobią z tego coś takiego jak amerykańska wersja "Broadchurch" pt. "Gracepoint", czy jakoś tak? Śmiech i niedowierzanie :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2014-11-19, 20:43   

Sherlocka przecież też nakręcili...
Może w amerykańskiej wersji Luther będzie połączeniem komandosa i gangsta, a z Alice zrobią seksbombę na półmetrowych szpilach :D
_________________
 
 
Wulf 
wilczy błazen


Posty: 1381
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-11-19, 21:20   

w amerykańskiej wersji Luther będzie po prostu więcej strzelał. I będzie częściej zawieszany przez swojego porucznika (wiadomo bowiem, że policjant rozwiązuje zagadki tylko jak jest zawieszony w czynnościach). No i może będzie miał partnera geja. Albo nawet lesbijkę. Najlepiej azjatkę. Żeby było bardziej politycznie poprawnie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Fantasta.pl


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 13