FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
CRIMINAL JUSTICE (BBC - 2008/2009)
Autor Wiadomość
AdamB 


Posty: 815
Skąd: Pandora
Wysłany: 2011-08-02, 12:35   CRIMINAL JUSTICE (BBC - 2008/2009)



"Serial BBC ze scenariuszem Petera Moffata. Pięć godzinnych epizodów składa się na historię jednostki, którą los wplątał w tryby brytyjskiego systemu wymiaru sprawiedliwości. W pierwszym sezonie (2008) jest to 21-letni Ben Coulter (w tej roli Ben Whishaw znany m.in. z Pachnidła), dla którego spontanicznie spędzony sobotni wieczór zakończył się nieprzyjemną niespodzianką..." Ben zostaje oskarżony o morderstwo i dostaje się w ręce prawa.
Genialna historia, sceny sądowe przeplatane sekwencjami więziennymi. Serial poleca i tłumaczy Cintryjka. Sezon pierwszy przetłumaczony, drugi w planie.
Sezon drugi z 2009 roku to kolejne pięć odcinków a z całkiem nową historią. Przed wymiarem sprawiedliwości staje gospodyni Juliet Miller (w tej roli Maxine Peake), której mąż został zasztyletowany w swoim łóżku.
Obejrzałem pierwszy sezon, (z drugim czekam na napisy) wspaniały, polecam.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15626
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2011-08-03, 19:46   

Oczywiście oglądałem na bieżąco, w miarę gdy pojawiały się napisy do kolejnego epizodu. Bardzo dobry serial. Obsada jeszcze lepsza. Trochę zawiodłem się na zakończeniu pierwszego sezonu. Zachowanie Hoocha w odcinku finałowym wypadło nieprzekonująco, w moich oczach.
Ben Whishaw zgarnął Emmy za rolę w tym serialu. Alison Slaughter to przecież Lindsay Duncan (pamiętna Serwilia z "Rome"). P. Postlethwaite - chyba każdy go kojarzy...
David Harewood - m. in.: "Last Enemy", będzie w "Homeland" - ma dobrą twarz/sylwetkę do filmów - równie dobrze może zagrać osobnika o dobrym charakterze, jak i psychopatę.
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2011-08-04, 00:34   

Póki co po pierwszym odcinku - podoba mi się, lubię klimaty sądowo/więzienne. Niestety ciężko w sumie dostać, więc długo będę czekał na kolejne odcinki. A drugiego sezonu w ogóle nie widzę.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15626
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2011-08-04, 00:44   

Jander napisał/a:
Póki co po pierwszym odcinku - podoba mi się, lubię klimaty sądowo/więzienne. Niestety ciężko w sumie dostać, więc długo będę czekał na kolejne odcinki.

A drugiego sezonu w ogóle nie widzę.


1. http://www.torrenthound.c...-Ep-01--05-2008

2. Linki z Rapidshare masz poniżej --> http://www.divxturka.net/...2-complete.html (sprawdzone i dobre)
 
 
AdamB 


Posty: 815
Skąd: Pandora
Wysłany: 2011-08-04, 10:53   

Jander napisał/a:
Niestety ciężko w sumie dostać, więc długo będę czekał na kolejne odcinki. A drugiego sezonu w ogóle nie widzę.

Zgadza się to chyba najtrudniej dostępny ostatnio serial. W końcu udało mi się pozyskać dwie wersje (ta po 350 i druga troszkę lepsza po 460-530MB). Na napisy do drugiego sezonu poczekamy około tygodnia (wypoczynek tłumacza :) ) więc zdążysz dostać. ;)
Warto.

ASX76 napisał/a:
Zachowanie Hoocha w odcinku finałowym wypadło nieprzekonująco, w moich oczach.

Wiesz, nie dostrzegłem niczego co budziło jakieś moje wątpliwości. Ale to tyle bo nie możemy spoilerować. :)
Nie wspomniałeś o scenarzyście a warto na niego zwrócić uwagę. Kilka innych rzeczy jego autorstwa zasługuje na bliższe zapoznanie. :)
Serialik z 2008/2009 a ja ciągle się zastanawiam jak to się stało, że takiej perełki nie obejrzałem wcześniej, gdyby nie osoba tłumacząca to pewnie nie zwróciłbym uwagi...
  
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2011-08-04, 10:55   

Ale napisy po angielsku też niedostępne?
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
AdamB 


Posty: 815
Skąd: Pandora
Wysłany: 2011-08-04, 10:59   

Jander napisał/a:
Ale napisy po angielsku też niedostępne?


Po angielsku nie szukałem, a po co ci one. Cintryjka wspaniale tłumaczy i jest entuzjastką tego serialu. Pierwszy sezon przetłumaczyła w kilka dni. Drugi zrobi po tygodniowej przerwie.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15626
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2011-08-04, 11:44   

AdamB napisał/a:

Zgadza się to chyba najtrudniej dostępny ostatnio serial.

W końcu udało mi się pozyskać dwie wersje (ta po 350 i druga troszkę lepsza po 460-530MB).

Nie wspomniałeś o scenarzyście a warto na niego zwrócić uwagę. Kilka innych rzeczy jego autorstwa zasługuje na bliższe zapoznanie. :)

Serialik z 2008/2009 a ja ciągle się zastanawiam jak to się stało, że takiej perełki nie obejrzałem wcześniej, gdyby nie osoba tłumacząca to pewnie nie zwróciłbym uwagi...


1. Pozornie. Także odnosiłem takie wrażenie, ale po tym, jak szybko ściągnął mi się torrent z pierwszym sezonem - zmieniłem zdanie. Drugi dostępny na Rapidzie - bodaj w pół godziny miałem całość.

2. Napisy były robione pod wersję 350MB. Do drugiej trzeba je samemu dopasowywać.

3. Czy aby nie pomyliłeś Petera z bardziej utytułowanym Stevenem? ;) Tak czy inaczej, obowiązkiem założyciela (wątku) jest wspominanie o takich kwestiach. ;)

4. Zapewne dlatego, że ów serial jest u nas mało znany i niewiele osób o nim pisze. Sam trafiłem na niego przypadkowo (podczas szukania informacji na inny temat), a że polskich napisów nie było, musiałem grzecznie czekać aż ktoś się za nie weźmie.
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2011-08-04, 11:48   

AdamB napisał/a:
Po angielsku nie szukałem, a po co ci one. Cintryjka wspaniale tłumaczy i jest entuzjastką tego serialu. Pierwszy sezon przetłumaczyła w kilka dni. Drugi zrobi po tygodniowej przerwie.

Seriale angielskie oglądam z angielskimi napisami. Wtedy tylko uzupełniam to co słyszę, a w przypadku gdybym miał polskie napisy i angielską mowę musiałbym się skoncentrować na jednym lub drugim. Z całym szacunkiem dla tłumaczki, ale nie wszystko da się przetłumaczyć. :)
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15626
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2011-08-04, 11:51   

Jander napisał/a:

Seriale angielskie oglądam z angielskimi napisami. Wtedy tylko uzupełniam to co słyszę, a w przypadku gdybym miał polskie napisy i angielską mowę musiałbym się skoncentrować na jednym lub drugim. Z całym szacunkiem dla tłumaczki, ale nie wszystko da się przetłumaczyć. :)


Oczywiście. Może to Ci się przyda? --> http://pl.podnapisi.net/c...btitles-p727242 (aczkolwiek nie sprawdzałem)
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2011-08-04, 12:07   

Spokojnie, z pierwszym sezonem nie będzie problemów (poza zasysaniem, ale to po prostu długo trwa).
Jestem po drugim odcinku i jestem wciągnięty. Dużo bardziej, niż po pierwszym Shadow Line.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15626
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2011-08-04, 12:13   

Skoro drugi epizod tak mocno na Ciebie podziałał, to dalej powinno być jeszcze lepiej. Ciekawym jeno, jak "przełkniesz" wydarzenia finałowe. ;)
 
 
AdamB 


Posty: 815
Skąd: Pandora
Wysłany: 2011-08-04, 13:52   

ASX76 napisał/a:
Czy aby nie pomyliłeś Petera z bardziej utytułowanym Stevenem? ;)


Nie, nie pomyliłem. Miałem na myśli takie rzeczy jak: "Kavanagh QC", "North Square", "Silk" oraz "Cambridge Spies". Ponieważ niestety nie mam takich umiejętności językowych jak kolega Jander to jestem skazany na napisy polskie a takie znalazłem do "Cambridge Spies" i to zamierzam przetestować. ;)
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15626
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2011-08-04, 18:41   

Aha... No toś mnie zaskoczył. Nie oglądałem żadnej z wymienionych przez Ciebie produkcji, dlatego nie wspomniałem (czym naraziłem się na burę) o twórczości Petera. ;)
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2011-08-05, 01:06   

Zobaczyłem pierwszy sezon - bardzo dobry serial. Przekonujące role, mój ulubiony to chyba prawnik Stone. W sumie spodziewałem się, że pójdą schematem i Ben wszystko ładnie spieprzy. Jednak on był w sumie w sprawie mało istotny, ważniejsze były osoby na które trafił. Trochę się zawiodłem na rozwiązaniu sprawy od drugiej strony, ale cóż - i tak serial oceniam bardzo wysoko.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
AdamB 


Posty: 815
Skąd: Pandora
Wysłany: 2011-08-09, 23:45   

Ruszyło tłumaczenie drugiej serii, :-P
Cytuję intrygującą wypowiedź tłumaczki:
"W drugim sezonie główną bohaterką jest Juliet Miller, gospodyni domowa, żona odnoszącego sukcesy prawnika, który jednak w życiu prywatnym jest mniej idealny niż w zawodowym...
OSTRZEŻENIE (i potraktujcie je poważnie): tematyka drugiego sezonu jest o wiele bardziej obciążająca psychicznie, zdecydowanie nie polecam osobom o słabszych nerwach, mimo że w pierwszej serii też nie było landrynkowo, to moim zdaniem nie ma żadnego porównania.
Napisy do pierwszego odcinka będą jutro."
Nie mogę się doczekać. :)
 
 
AdamB 


Posty: 815
Skąd: Pandora
Wysłany: 2011-08-16, 23:33   


Obejrzałem drugi sezon (są już dostępne napisy). Jest równie znakomity jak pierwszy. Nie ma może w nim tylu charakterystycznych aktorów co w pierwszym sezonie ale historia jest bardziej przejmująca a gra całej obsady jest równie znakomita. Reżyseria, scenariusz, operowanie obrazem i dźwiękiem to najwyższa liga. Jak dla mnie Criminal Justice to mistrzowski film.
Trudno zdobyć kopie ale nie widzieć tego miniserialu to grzech.
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2011-08-31, 14:13   

Zobaczyłem drugi sezon - mocna rzecz, mocniejsza niż poprzedni sezon. Opinię mam dokładnie taką jak AdamB, polecam wszystkim.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
AdamB 


Posty: 815
Skąd: Pandora
Wysłany: 2011-10-14, 10:48   

Ponieważ wiele osób pyta mnie o namiary, podaje te z których korzystałem:
http://btjunkie.org/torre...efe4af78c8d8b13
http://www.filestube.com/...ce+2&select=All
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Neil Gaiman- blog w polskiej wersji językowej


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 13