FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
DOWNTON ABBEY
Autor Wiadomość
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2011-10-20, 12:37   

Co masz Pan do śpiewu niewiasty? //grozi
Nie znasz się, ot co, lub masz wypaczony gust, czy coś nie tak ze słuchem. ;)
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2011-10-20, 14:23   

dworkin napisał/a:
Utwór jest całkiem zacny. Aż do momentu, kiedy zostaje zgwałcony przez wokal. Ktokolwiek przyciął to na potrzeby serialu - wiedział, co robi. Któż tam śpiewa? Czyżby Tarja? ;]

Pani nazywa się Mary-Jess http://mary-jess.com/ Ładniutka. Ładniejsza od Emily Barker, której utwór "Pause" został wykorzystany do czołówki THE SHADOW LINE. Kiedy spojrzałem na rzeczoną Mary-Jess nie miałem wątpliwości, że to Brytyjka. Nie wiem, dlaczego. Pierwsza myśl: o, wygląda jak Brytyjka :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2011-10-20, 15:32   

Może dlatego, że ma szlachetne rysy twarzy? Brytyjki mają w sobie to "coś" np.: Kate Beckinsale, Kate Winslet, Shelley Conn, Romola Garai, Lena Headey, Keira Knightley... :-)
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2011-11-04, 18:01   

AdamB - nie zapominaj, że mamy temat dla "Downton Abbey" na forum :)

I ja polecę z tym newsem: http://www.popcorner.pl/p...m_sezonem_.html
Zastanawiam się ponownie, skoro serial jest już znany w Polsce, skoro jest popularny na świecie, to może ktoś go wreszcie wyda na dvd, DO JASNEJ CIASNEJ?!
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2011-11-04, 19:20   

Wyniki oglądalności są zaskakująco rewelacyjne. Fajnie, że będzie trzeci sezon. Nie obrażę się i za kilka kolejnych. ;)

Augustusie, w Polsce nie ma tak szybko, o ile w ogóle... Jako fanatyczny fan "Mad Men" powinieneś to wiedzieć. ;)
Ponadto nie od dziś wiadomo, że w naszym kraju amerykańskie seriale są znacznie chętniej wydawane... A brytyjskie - niekoniecznie. --_-
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2011-11-11, 23:33   

Ten serial jest... wspaniały. Oczywiście, nie dałem rady obejrzeć tylko jednego odcinka 2 sezonu. Od razu obejrzałem dwa. Bates mnie... rozczarował. Rozumiem jego szlachetność, ale takie poświęcenie jest ponad wszystko. I Lavinia? Czym ona może dorównać lady Mary, na wszystkie demony piekieł?!?!?! :)

Już wiem, że będzie mi źle, kiedy obejrzę ostatni odcinek tego sezonu.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Grigori 


Posty: 170
Skąd: Łódź / Piotrków Tryb
Wysłany: 2011-11-12, 00:30   

My tu czekamy na napisy, a grupa hatak sobie zrobiła w ten weekend wyjazd integracyjny. :evil:
_________________
Grigori
" W dzisiejszych czasach konwencjonalna opinia głosi, że to światło tworzy cienie. Prawda wygląda jednak inaczej. Ciemność była pierwsza. Jest nieporównywalnie starsza i trwalsza niż światło. [...]
Jeśli prawda rzeczywiście jest tym, co trwa i nigdy nie zmienia swej natury, niebyt jest prawdziwszy od bytu. "

K. J. Bishop "Akwaforta"
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2011-11-12, 08:25   

Romulus napisał/a:
I Lavinia? Czym ona może dorównać lady Mary, na wszystkie demony piekieł?!?!?!

Mi się podoba. Zresztą obydwie muszą ustąpić lady Sybil.

Romulus napisał/a:
Bates mnie... rozczarował. Rozumiem jego szlachetność, ale takie poświęcenie jest ponad wszystko. :)

Jest symptomem jednostki chorobowej. Nielogiczna ta maniera: Rzucam wszystko, nikomu nic nie wyjaśniam, nawet kobiecie, którą kocham, a która będzie się martwić; pozostali zajdą w głowę - o co be...

I chociaż w cały sezonie pojawiło się parę (zaledwie) akcji, które uważam za delikatne pojechanie (zwłaszcza na koniec), to jest on tak doskonały, jak tylko doskonały może być twór tej klasy. Druga seria jest jeszcze lepsza od pierwszej. Lepiej przemyślana i ciekawsza - dzieje się więcej i mocniej się dzieje. Jak dla mnie - uber prima toll.

Grigori napisał/a:
My tu czekamy na napisy, a grupa hatak sobie zrobiła w ten weekend wyjazd integracyjny. :evil:

Ja oglądałem z napisami w języku angielskim. Od czasu do czasu musiałem tylko sprawdzić jakiś archaizm, związek frazeologiczny lub nazwę własną.
  
 
 
AdamB 


Posty: 815
Skąd: Pandora
Wysłany: 2011-11-12, 10:12   

Grigori napisał/a:
My tu czekamy na napisy, a grupa hatak sobie zrobiła w ten weekend wyjazd integracyjny. :evil:

Hatak hatakiem a kolega jarmisz pracuje:
"jarmisz- -Hidden 1x04- -50%- -Grupa Hatak- -76 - -09:14; 12 listopada 2011"

Czekam z niecierpliwością zarówno na ostatni odcinek Hidden jak i ostatni Downton Abbey.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2011-11-12, 21:54   

dworkin napisał/a:
Romulus napisał/a:
I Lavinia? Czym ona może dorównać lady Mary, na wszystkie demony piekieł?!?!?!

Mi się podoba. Zresztą obydwie muszą ustąpić lady Sybil.

Hahahaha. Nie wierzę :) Ani lady Sybil ani to kurczątko Lavinia nie dorastają lady Mary do pięt.
dworkin napisał/a:
I chociaż w cały sezonie pojawiło się parę (zaledwie) akcji, które uważam za delikatne pojechanie (zwłaszcza na koniec), to jest on tak doskonały, jak tylko doskonały może być twór tej klasy. Druga seria jest jeszcze lepsza od pierwszej. Lepiej przemyślana i ciekawsza - dzieje się więcej i mocniej się dzieje. Jak dla mnie - uber prima toll.

Zgadzam się.
Obejrzałem dziś wszystko do 7 odcinka. Finał pozostawię sobie na czas, kiedy będą napisy. Jestem bardziej niż usatysfakcjonowany. Choć tak naprawdę trwoga mnie ogarnęła, kiedy lord Robert zrobił to co zrobił. Mam nadzieję, że to nie będzie miało ciągu dalszego. Ten zwrot z Matthew był trochę naciągany moim zdaniem, ale gdyby go nie było to chyba trzeci sezon musiałby być całkowicie inny od sezonu drugiego. Podejrzewam, że finał nie zakończy tego wątku w sposób mnie satysfakcjonujący, ale liczę na to, że motyw miłości między lady Mary a Matthew nie będzie ciągnięty zbyt długo.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Grigori 


Posty: 170
Skąd: Łódź / Piotrków Tryb
Wysłany: 2011-11-13, 00:25   

Obawiam się że jednak będzie, skoro cała główna oś fabularna kręci się wokół niego. Fakt, że to "odbijanie piłeczki" które zaczęło się już w poprzednim sezonie jest nieco schematyczne, ale nieźle to realizują, fajnie patrzeć na taką historię miłosną w ramach tej epoki i tych towarzyskich konwenansów.

Mną również najbardziej w tym sezonie wstrząsną uczynek lorda Crowleya (nawet mimo iż zapowiadało się na niego od razu) i położyło cień na nieskazitelnym charakterze tego bohatera, który jest dla mnie trochę niewiarygodny. Podobnie z Batesem, chociaż nie do końca rozumiem co się stało, skąd to jego zadrapanie na twarzy, tzn. czy autorzy tak umiejętnie widza zwodzą, czy faktycznie stało się to o czym wszyscy myślą. Jeśli tak, to bardzo trudno mi będzie to pogodzić z całym jestestwem Batesa i mam nadzieję, że to jednak tylko gra z widzem.
_________________
Grigori
" W dzisiejszych czasach konwencjonalna opinia głosi, że to światło tworzy cienie. Prawda wygląda jednak inaczej. Ciemność była pierwsza. Jest nieporównywalnie starsza i trwalsza niż światło. [...]
Jeśli prawda rzeczywiście jest tym, co trwa i nigdy nie zmienia swej natury, niebyt jest prawdziwszy od bytu. "

K. J. Bishop "Akwaforta"
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2011-11-19, 00:11   

O, żesz. Lavinia to podstępna bestia :) Taka zemsta, jaką zafundowała Matthew i lady Mary... Dobrze, że za lekko ponad miesiąc będzie świąteczny odcinek. A potem, strach pomyśleć - 3 sezon dopiero we wrześniu?

To bez wątpienia najlepszy serial 2011 r.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Grigori 


Posty: 170
Skąd: Łódź / Piotrków Tryb
Wysłany: 2011-11-19, 00:56   

Szkoda tylko, że święta w Downton wcale nie będą takie szczęśliwe jak to by się po idei świątecznego odcinak mogło zdawać. Oczywiście odnoszę się tutaj do zakończenia dwóch głównych wątków tego sezonu.
_________________
Grigori
" W dzisiejszych czasach konwencjonalna opinia głosi, że to światło tworzy cienie. Prawda wygląda jednak inaczej. Ciemność była pierwsza. Jest nieporównywalnie starsza i trwalsza niż światło. [...]
Jeśli prawda rzeczywiście jest tym, co trwa i nigdy nie zmienia swej natury, niebyt jest prawdziwszy od bytu. "

K. J. Bishop "Akwaforta"
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2011-11-19, 13:26   

Romulus napisał/a:


To bez wątpienia najlepszy serial 2011 r.


Bez wątpienia, to takie stawianie sprawy jest niesprawiedliwe, tym bardziej, że "Horror American Story" chyba w ogóle nie tknąłeś... A co z "Homeland" (w sensie: w czym ustępuje)? Ponadto drugi sezon "Boardwalk Empire" wypada zdecydowanie lepiej od pierwszego...
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2011-11-20, 15:59   

ASX76 napisał/a:
Romulus napisał/a:


To bez wątpienia najlepszy serial 2011 r.


Bez wątpienia, to takie stawianie sprawy jest niesprawiedliwe, tym bardziej, że "Horror American Story" chyba w ogóle nie tknąłeś... A co z "Homeland" (w sensie: w czym ustępuje)? Ponadto drugi sezon "Boardwalk Empire" wypada zdecydowanie lepiej od pierwszego...

Oglądam kolejne odcinki AHS na Foxie - szału nie robi. Jako horror to raczej nie jest straszny. W zasadzie jedyną jego atrakcją pozostaje gmatwanie fabuły. Ale nie wiem, na jak długo starczy mi sił na ten serial.
"Homeland" - jest bardzo dobry, ale nie wywołuje we mnie nawet grama takich emocji, jak robi to "Downton Abbey". Nie "żyję" losami bohaterów "Homeland", a "Downton Abbey" "wbił się" we mnie niesamowicie.

"Boardwalk Empire" zaczyna się w Polsce za tydzień, w poniedziałek. Zacznę oglądać i ocenię, czy warto opinię o dominacji "Downton Abbey" podtrzymywać :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
AdamB 


Posty: 815
Skąd: Pandora
Wysłany: 2011-11-20, 20:37   

ASX76 napisał/a:
Bez wątpienia, to takie stawianie sprawy jest niesprawiedliwe, tym bardziej, że "Horror American Story" chyba w ogóle nie tknąłeś... A co z "Homeland" (w sensie: w czym ustępuje)? Ponadto drugi sezon "Boardwalk Empire" wypada zdecydowanie lepiej od pierwszego...


"Downton Abbey", "Boardwalk Empire", "Homeland" czy "Boss" to pierwsza liga, natomiast co robi w tym towarzystwie "Horror American Story" to nie wiem. Myślę, że to takie chwilowe zauroczenie ASXa. :)
To w najlepszym wypadku druga liga, szkoda czasu, za dużo dobrych rzeczy do obejrzenia. ;)
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2011-12-03, 23:51   

Zaraziłem żonę tym serialem i w zasadzie cały dzisiejszy dzień poświęciliśmy na leżenie na kanapie i oglądanie. Po piątym odcinku 2 sezonu robimy przerwę do jutra :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2011-12-04, 13:42   

Uwaga, garść spoilerów (chyba niegroźnych) ze świątecznego, dwugodzinnego odcinka: http://www.dailymail.co.u...s-special-.html Smakowicie. Pewnie obejrzę dopiero po świętach, ale uczty to nie zepsuje :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2011-12-15, 18:08   

Komentarz zbędny: http://www.youtube.com/wa...player_embedded Kogo walnął Matthew? :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2011-12-30, 16:48   

Wreszcie obejrzałem świąteczny odcinek. Był pełen niespodzianek.
Mozna napisać, że stanowił pewne podsumowanie obydwu sezonów. Nastąpiło kilka znaczących przełomów. Było słodko - gorzko. Aczkolwiek, finał był dla mnie ogromnie satysfakcjonujący. Bardzo, bardzo :) Ale może fabuła w trzecim sezonie inaczej rozłoży akcenty? Nowe wyzwania? Nowi bohaterowie? Nie będę spoilerował jednak.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2012-02-19, 17:17   

W 3 sezonie wystąpi Shirley Maclaine. Pewnie nie jako brytyjska dama, więc obstawiam ją w roli teściowej lorda Granthama :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2012-02-23, 20:40   

Sprzed roku i zabawne:
http://www.youtube.com/wa...&feature=relmfu
http://www.youtube.com/wa...517RVAAAAAAAAAg
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2012-04-15, 21:35   

http://www.imdb.com/news/ni26340132/
Smutne, ale racjonalne.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
AdamB 


Posty: 815
Skąd: Pandora
Wysłany: 2012-04-15, 21:51   

Romulus napisał/a:
http://www.imdb.com/news/ni26340132/
Smutne, ale racjonalne.


Szkoda bo postać przez nią grana jest jedną z lepszych w serialu. :(
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2012-09-06, 08:21   

Nowy sezon "Downton Abbey" tuż tuż i wreszcie jakiś sensowny trailer:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ZmPriD0z2sM&feature=player_embedded[/youtube]
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2012-09-16, 15:55   

Tylko przypominam, że 3 sezon startuje już dziś.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2012-10-01, 19:51   

Po dwóch odcinkach 2 sezonu można stwierdzić, iż twórcy rozwiązują wszystkie problemy sercowe bohaterów (mam nadzieję, że nie jest to wielki spoiler). Czy czarne chmury, które gromadzą się nad Downton Abbey będą aż tak absorbujące?
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2012-10-02, 08:00   

Powoli się podkradam do tego serialu. Jak wszyscy serialoholikomaniacy tutaj są wfapowzięci, to coś w tym musi być.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2012-10-02, 09:02   

Po dwóch odcinkach - Maggie Smith: //amor //amor //amor Ale to nikogo nie może dziwić.

Jedno wzruszenie ramion starej hrabiny, grymas na twarzy, ściągnięcie ust, uniesienie brwi - wszystko w sposób lekki i ironiczny i nie ma mocnych. Kupuje tym każdego :) Wczoraj z małżonką ryczeliśmy ze śmiechu kiedy pani Levinson zaczęła przy hrabinie śpiewać :-P
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2012-10-07, 12:21   

Nieźle, nieźle. Trzeci sezon rozwija się w nieoczekiwanym kierunku. Z jednej strony rozwiązuje problem, który myślałem, że będzie przewodził przez cały sezon, z drugiej strony wbija "noż w plecy" z innej a z zapowiedzi 4 odcinka wynika jeszcze coś innego. Trzy sezony i nadal pełno niespodzianek. "Downton Abbey" pieści serialowe zmysły tak jak amerykańskie "Mad Men".
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Qfant


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 13